• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Idealno bi bilo 500 - 550 okr/min, i ako bušiš sa ručnom bušilicom min 800 - 100 W snage.
Ajd ti to malo pojačaj barem na 800. Na 500-550okr bušim fi20-fi30!

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Nemaš se baš s čim hvaliti :)

Moja stupna bormašina ima prvu brzinu od 90 o/min i na toj brzini bušim sve iznad 8mm, lijepo i polako.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Nemaš se baš s čim hvaliti :)

Moja stupna bormašina ima prvu brzinu od 90 o/min i na toj brzini bušim sve iznad 8mm, lijepo i polako.

Lako tebi kad imaš vremena za lijepo i polako :icon_thumright:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
S borerom je išlo :)
A s borštangom i fi 100. Ak ne vjeruješ, bum ti pokazal kak ide, dok dojdeš idući put.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
nosač noža, kao za glodalicu, s kojom se ravna glava motora.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Meni je kolega pomoću te borštange i styria noža nedugo napravil u PC 100x40x2 rupu fi 77 na maloj stupnoj bušilici. Bilo je gotovo u trenu, bez ikakvih problema. :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Planiram kupiti akumulatorsku bušilicu koja će mi trebati za jedno 400m2 gipsanih ploča i profila. Što se isplati uzeti? Btw, možda ima netko "bičikletu" za plafon?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Po meni se isplati uzet bilo šta, al' da ima Li-ion bateriju i po mogućnosti 2 komada tako da dok šrafaš s jednom, druga se puni. Taman bi u cca. 60 min skurio jednu bateriju, dok otprilike toliko treba drugoj da se napuni.

Sve je to sad same shit, jer se sve pravi u Chini. Evo ja uezo štilovku prošle godine, nedavno našao deklaraciju u plastici i čitam, a dolje sitnim slovima veli: 'Made by Stihl in China'

Tako i manje više sve firme imaju pogone tamo i sve se štanca na istu foru, samo se pakuje drugačije, ovisi za koju zemlju i koju firmu.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Planiram kupiti akumulatorsku bušilicu koja će mi trebati za jedno 400m2 gipsanih ploča i profila. Što se isplati uzeti? Btw, možda ima netko "bičikletu" za plafon?

http://www.alatzasve.rs/nastavci-i-bitovi/205-bitovi-sa-granicnikom-za-gips-2-kom.html
koju god uzmeš, ovakav bit s graničnikom nemoj zaboravit

radio sam "par" kvadrata knaufa, i mogu reć da ni jedna aku nije kao ovaj stroj...
http://www.njuskalo.hr/rucni-alati/makita-knauf-oglas-20982738

ali ako imaš samo tih 400m2, glupo je da ti stoji kasnije, ipak aku koju možeš za više stvari koristit...
 

Najnoviji postovi

Na vrh