• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Kod mene vulkanizer stegne pistoljem i samo provjeri moment kljucem. Naravno okine na svaki saraf jer su vec pretegnuti.
Na fiesti kljuc trajao tocno jedan saraf. Pa ti skidaj sa smecem u nekoj vukojebini.
Na golfa neki dan skidao i stavljao kotace, ide s orig. bez problema. Duplo masivniji i tezi od fordovog.
Svatko ima razlicita iskustva ali generalno sve je to jadno
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nikad nisam dal vulkanizerima pritezati kotače , kad ga nehetva onda velečasni svoj ključ i naokolo ,
Poslje svih majstora sam popravljal
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Osijek Vulkal. Kod njih auto ne izlazi dok se ne stegnu svi šarafi s kilo ključem.

Ne znam, mijenjao sam gume, što sebi što drugima i uvijek sam koristio alat iz auta. Nikada nijednog problema, a bilo je i "zavarenih" šarafa koji su pucali kad bi krenio skakat po ključu.

Ne znam za novije slučajeve, al' ja nisam imao problema ni na Yugu, Ladi, Opelu, VW, Škodi, Audiju pa čak ni na Daewoo Ticu ili Matizu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
netko je več rekao , ne razumijete ili ne želite razumjeti .
Badava on ide kilo ključem koji krcka na 10 kila kad je več pištoljem stegao više . tojest .11 , 12 ..ili 15

pištoljem treba stegnuti na 6-7 kila a onda dotegnuti na 10 ..

10 uzimam kao neki prosjek tj primjer
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nakon kaj mi se dogodilo da sam, nakon podizanja auta sa servisa, svinul original ključ od Astre, obavezno kod preuzimanja auta prekontroliram šraufe. Ako nejde s križ ključem, onda ih majstor otpusti s pištoljem, a ja stegnem s križ ključem. Pojma nemam koliko Nm imam u rukama, ali za sad nemam problema. S originalnim ključem uvijek mogu s nogom otpustiti. :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Gdje se može kupiti kvalitetnu pur pjenu?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
Nastojal sam uvijek kupiti Henkelovu. Wuerthova se isto meni pokazala OK.
Imaš li neku posebnu namjenu ili?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Montaža prozora, vidio sam kod prijatelja gdje su montirali majstori prozore da su upotrebljavali neku zelenu pjenu koja je jako gusta, skoro ko stirodur.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Probao sam jednu i drugu, obje valjaju ali onakva mi se više dopada.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ova preklopna pila i odradi svoj posal kolko meni treba... jedino te herc dekne kad ju stisnes, ne ubrzava postepeno...

hm, ova einhell stupna busilica, pa sad i busi nakon sto mi frend otkril da treba napet remen odmicanjem motora [emoji23]

vrti i borer 20
no, primicem ja postolje s predmetom koji busim kaj blize boreru, al sam stup mi je malo djecje slozen, pri pocetku busenja ako se pretjera sa pritiskom, ode van centra...

ne znam jel to tako mora, il je do te marke, il i to treba negdje dotegnut [emoji23]
0916ec0834fd1a5ceacee0272d125332.jpg
d21866e191ff02e7437fc98e657c2c8f.jpg
5efa0433588b3fbf8589e5861fdfac57.jpg
abb92b200f19e14f60c3ad13fb8dd02b.jpg
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Da li ima tko kakva iskustva s maktec alatom, na netu sam našao da bi to trebalo biti nešto kao hobi alat od makite ali vrlo malo o direktnom iskustvu korisnika..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Montaža prozora, vidio sam kod prijatelja gdje su montirali majstori prozore da su upotrebljavali neku zelenu pjenu koja je jako gusta, skoro ko stirodur.
Wuerth-ova pjena je zelena.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Imam Maktec ja i zadovoljan sam. Nikakvih problema već par godina, a navrtila se. Ima prije nje Einhell i znatno je teža Maktecova.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sad imam od wurtha iz lokalne željezare sli je žuta.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
Vibro ili ekscentricna brusilica?
Imam 5,6-ero sobnih vrata za renovirat preko zime, pa gledam s cime bi brusio..
Vibrom sam radio, ali mi se ne sviđa ni malo, no ekscentricnu nisam imao prilike imati u rukama, ali mislim da je lakse s njom pošto vrti u krug..
Vidio sam nekakve Einhellove u Pevcu, oko 300-350kn, mislim da bi odradila posao...
Ima tko iskustva s takvim alatom?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Danas sam kupio jednu pneumatsku ekscentričnu u lidlu, nedavno sam sa sličnom iz lidla brusio auto i baš je dobro išlo.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Na vrh