• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Tu od
26 Svi 2013
Poruka
87
odmastiš ih(opereš benzinom i/ili brake cleanerom)
čeličnom četkom očetkaš ako su jako hrđavi
potopiš par sati u alkoholni ocat (kisko), pa svakih par saati izvadiš i prođeš sa onim zelenim od spužve za suđe (ili nešto slično,abrazivno,može i četkom onom "mesinganom") i opet vratiš u ocat
i tako dok ne budeš zadovoljan
al već nakon prvog četkanja ćeš biti zadovoljan ;)
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Ovo zvuči dobro, hvala :)

Kod naših susjeda u Srbiji na desetine rabljenih ključeva vilastih, vil-oka i okastih Hazet, Gedore, Stahlwille. Kod nas jako siromašna ponuda.
Ako netko prodaje nešto od navedenog do broja 19 neka mi se javi.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Samo neki buvljak... Ja sam nahvatao svašta nešta po buvljacima, od Hazeta, Gedora, Stahlwillea, Uniora i sve tako nešto za sitne pare jer puno njih nema pojma ni šta prodaje.

Tako sam uzeo original set Hazet za neki Porsche i odmah tutnio na eBay i utržio za 70 ojra, a kupio za 30kn.
Npr. taj dedica koji to sve tako prodaje, ima pun kufer Tang-ovih ključeva koji nisu neko ime, ali su pojam za neke jeftilene koji se sada daju kupiti po trgovinama s "alatom" tipa Pevec ili Pevex kako li mu je već ime hahaha

Ja sam zadnji puta kupio neke no name ključeve za 70kn, set od 9 komada i skoro si razbio njušku kada sam odšarafljivao kuglu na autu jer se naravno vilica raširila, čim se to desilo, donirao sam ih u kantu za smeće i kupio pošten set od TopTula.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
A ja sa vilastim i okastim setom iz Lidla dva puta rastavio Ursusa, jednom 533 i jos kojecega nebrojeno puta....
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Sve je to ok, ali volim alat i volim imati kvalitetan alat. Imam i ja raznoraznih no name alata.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Powerfix imam i ja i ok je ako ga se neće fosirati previše, ali ne može mi ključ 22 raširiti vilicu na pola snage... Uzmeš drugi ključ i odšarafiš bez po' problema. Svašta se sada da naći na policama s "alatom".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ovaj s odvojenom pumpom i remenom je dugotrajniji, manje grije zrak, lakši za popraviti i u konačnici bolji.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ima li netko kompresor s dva klipa ona ili kako da ih nazovem, i trofazni motor na njemu?

Moj izgleda tako da kad se stoji i gleda prema kompresoru, desno je sklopka i motor
A na lijevoj strani klipovi oni.
Remenica se nalazi do mene znaci, kad se gleda kompresor znaci do mene je remenica a iza klipovi i iza je trofazni motor.
Zanima me kakav bi trebao biti smjer vrtnje remenice? Jer mi kompresor kao da krene i stane uz neki zvuk kao da ga koci. Sve tri faze su u utičnici tako da to nije uzrok.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Predpostavljam Trudbenik? 500l/min protok. 330 litara posuda?
to ti se čuje zrak koji izađe iz glave na usisnoj strani, vjerojatno kad ti se motor ugasi, onda se remenica još malo okrene u kontra stranu i istisne taj zrak iz glavi. Ono kao škripa se čuje.
a smjer ti mora biti takov da ti pera na remenici pušu zrak prema glavama, to mu je hlađenje.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ovako otprilike izgleda (slika je simboličnog značenja), koliko vidim izgleda kao trudbenik taj da...

Motor mi samo krene i ne upumpuje znači zrak unutra nego samo krene. Možda bi trebalo provjeriti jel ima dovoljan napon, ne znam sta drugo da vidim? Inače je ispravan kompresor sigurno i radio je
I kod mene je već mjesec dva i nisam ga koristio jer mi je falila treća faza iz nekog razloga i danas sam slučajno naišao na razlog spojio sve I sad je sve ok osim sto ne vrti konstantno nego samo krene.mogu sutra snimiti ako šta znači.
 

Prilozi

  • F63D811C-457D-44A4-829E-A9350899EF71.png
    F63D811C-457D-44A4-829E-A9350899EF71.png
    219.5 KB · Pregleda: 21

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
značil bi puno video, jer nisam te najbolje shvatio. probaj snimit oa ćemo lakše odgonetnut kvar.
otvori sklopku, provjeri zujalicom dal puštaju svi kontakti, i provjeri dal imaš 400V između svake faze. Naravno i kablovi i spojevi u utikaču trebaju biti ispravni.
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Multimeter odnosno zujalicu nemam.. Morat ću vidjeti ako netko ima pa posuditi da ispitam.
Pa ću pokušati snimiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh