• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Lijepo izgledaju istina, ali nisu baš Bog zna kaj...srednja klasa.
Nema do starih borera FRA Trebinje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma tu kod sebe u poljoapoteci, mislim oko 260 kuna.
Ma meni buju ok, imam sve one strojne doma, a ovak za bušilicu nek se najde.
 
Posljednje uređivanje:

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Za tu cijenu bi morali biti dobri(y),nemoj ih tirati na suho pa budu dugo drzali,kapni uvijek malo ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Takve borere je kolega kupil u Cometu, otprilike tu negde ih je i platil.
Boreri vrijede te novce koje su plačeni i ja sam bušil s njima neke tvrde stvari i dobri su po mom.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Comet je i uvoznik, za tvrđe čelike imaju s oznakom C koji su i skuplji.
OK su ovi puno bolji od običnih Hss a uvijek se mogu na brusiti tak da će trajat.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Moze pitanje za iskusne na gore spomenutu temu...
KAKO VI BRUSITE BORERE ili KAKO SE BRUSE BORERI?
Hvala
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Copy paste način i puno pokušaja da postaneš iskusan.

Imaš jedan novi borer i jedan koji treba brusit... sve radiš da ispadne ko taj novi odnosno da nakon brušenja buši...

Bio sam u strojnoj na praksi vidio sve ali sve skupa ništa ako ne probaš..

Ne znam kolko se bu vidlo ali sam pokušal. IMG_20200412_182639.jpg IMG_20200412_182657.jpg
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Kut je jako bitan i nagib a ja mu uzmem zub iza kuta uzduž po spirali da bude po načinu kao HssCo
Rado bi jasnije po slikal ali mi nejde presvjetlucavo je.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega sttipa,kut ti je otprilike 120',zatim ga brusi od ostrice prema dole,znaci na lijevo i da ti ostrenje polako pada od ostrice prema zadi tj. da se ne upire kad busi(brusis lagano klin).Duljina ostrice bi morala bit i lijeve i desne strane ista,izmjeris pomicnim mjerilom.
Kad ti se kod laganog busenja spena frce lijevo i desno isto onda si ajnc A majstor. :ppozdrav:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
Ljudi, šta mislite o ovome, lančana dizalica je u pitanju, kuka je kao kuka jaka, ali prihvat kuke mi se ne sviđa. Kuka je klateča i još se vrti 360 stupnjeva oko svoje osi u ovoj "kocki".

Kuka je široka 20mm a kocka 30mm,i one osovinice sa svake strane su debljine 13mm i sad vidim kuka je prošlicana i onda te dvije osovinice su nabijene unutra.
Ako ulaze osovinice 5mm unutra znači da ostaje debljina kuke 10 mm. Slabo mi je to za npr. 300kila?
Dizalica je kao 2t nosivost?
Ljudi, šta mislite o ovome, lančana dizalica je u pitanju, kuka je kao kuka jaka, ali prihvat kuke mi se ne sviđa. Kuka je klateča i još se vrti 360 stupnjeva oko svoje osi u ovoj "kocki".

Kuka je široka 20mm a kocka 30mm,i one osovinice sa svake strane su debljine 13mm i sad vidim kuka je prošlicana i onda te dvije osovinice su nabijene unutra.
Ako ulaze osovinice 5mm unutra znači da ostaje debljina kuke 10 mm. Slabo mi je to za npr. 300kila?
Dizalica je kao 2t nosivost?

 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ne brini, za statički teret i od dvije tone je dosta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nemaš brige za tih 300 kila koje spominješ ali 2 tone ja s tim nebi dizal.
Sve kaj bi bilo više od tisuču kila ja bi oprezno i nježno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ona najjeftinija sa Super Goldy-ja je dovoljno dobra.
 

Najnoviji postovi

Na vrh