• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
A opcija s 2 punjača i 4 x 4 Ah baterije? Možda bolja opcija od 2 x 8 Ah?
Ako se 4 Ah ne uspije napuniti dok se druga 4 Ah isprazni, pretpostavljam da se ni 8 Ah ne bu napunila prije nek se druga 8 Ah isprazni. Varam li se ili ne?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,302
Svakak 2 punjaca bez obzira na kapacitet...ja imam bosch aku busilicu i udarni odvijac..i imam 4 baterije i 2 punjaca...to onda uspije sljakat dok koristis...ako je samo ovak za nekaj sitno, kaj bus koristil tu i tam onda ti je dosta ovo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Imam nekoliko raznih punjača. I baterija 4 i 8Ah.
Najčešće ove od 4Ah punim na običnom od 2,4A, 8-ice na duplom (2x4,5A), a na smart punjaču na Eko ili 60%.
Za teren imam onoga od 4,5A (povremeno).

@iwanho, 8Ah na pol napunjena radi dulje od one 4Ah (jer se prazni manjim %-tkom struje).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sve je to ok. Bitan je odnos vremena punjenja i pražnjenja. Znam da pražnjenje ovisi o opterećenju, ali govorimo o nekom približno prosječnom. Napuni li se ta od 8Ah za 1,5 x vrijeme punjenja 4 Ah, ili je to oko 2 x 4 Ah (na istom punjaču)?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kaj nije lakše kupiti 2 poštena produžna na kolutu od 50 metri a baterije ostaviti za sex tojs
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
8Ah se napuni za ~120min na 4,5Ah punjaču, 4Ah za ~60 min.


Svakak 2 punjaca bez obzira na kapacitet...ja imam bosch aku busilicu i udarni odvijac..i imam 4 baterije i 2 punjaca...to onda uspije sljakat dok koristis...ako je samo ovak za nekaj sitno, kaj bus koristil tu i tam onda ti je dosta ovo...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
751
Evo većeg dijela moje kolekcije punjača X20V i X12V:
View attachment 61991
Zavidna kolekcija, Parkside lover. :D

BTW, Parkside selotejp je katastrofa, sad kupio i nikad više. Puca čim malo krivo uhvatiš i ljepilo nekad ostane na donjoj traci, nekad na ovoj koju vučeš. Nije alat, ali moram napomenuti.

Ima li netko ove stolove? Je li to stvarno tri komada za 65 eura ili je ipak jedan? Kako su se pokazali? Trebam baš tako nešto sklopivo i da stane uza zid ili na dno prtljažnika.

4Q0VGQzNFMThBOUFDNDIwRDNFMDI2MTk0RjE1MDBCRUVEQTgyOTg4LmpwZw.jpg


 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
"Četvorke" napunjene:
20230626_213557.jpg

2x8Ah su bile na crvenom (punjač blinka s jednom crticom):
20230626_213859.jpg

Punjenje je započeto u 20.37, a u 21.29 pokazuje da su na pol pune:
20230626_212948.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Za @iwanho-a...

U 22.15 su bile obje pune (desna, baterija 2, je završila punjenje 10-tak minuta prije lijeve) :
20230626_221551.jpg

Lidl Home aplikacija pokazuje njihovo stanje.
Baterija 1 je na 100% (lijeva na punjaču, dulje se i punila):
20230626_223330.jpg

Baterija 2 je na 95% (desna):
20230626_223401.jpg

Inače, ovaj punjač obavezno bi trebal biti montiran na zidu, jer nema ventilatora pa se dosta grije, a onda grije i baterije tijekom punjenja. Zato aplikacija i pokazuje tak visoke temperature, a ne od samog punjenja.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
751
Danas mi pukla ručka odnosno njezin vijak od Parkside Performanse kutne brusilice, za sve godine jedva da sam je i držao s dvije ruke. Tijekom posljednjeg brušenja se stalno odvrtala, svaki puta bih je lagano stegnuo dok mi nije ostala u ruci. Sreća u nesreći da sam ostatak vijka mogao iščekićati točkalom van jer nije bio stegnut. Vijak je M8 navoj i nisam očekivao da tako lako pukne, ne da nisam silio, nego nisam ni koristio kako spada. Komšija mi dao drugu od neke neispravne, ako zatreba da se nađe...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
Ovo sa baterijama ne kužim.
Imam 4 razno razne baterije i dva punjača. Jednog sam prodal jer mi je bil višak, a dovoljan mi je samo ovaj jedan kojeg koristim. Tog drugog sam ostavil za rezervu.
Obično kad je dan za punjenje punim sve baterije.
Brusilica pojede bateriju za čas ali udarni i bušilica ne. Ja kad sa jednim od tih alata potrošim bateriju obično mi za taj dan bude dosta posla.
Da imam tvrtku onda razumijem, ali za po doma malo počačkati dovoljne bi mi bile dve baterije za ta četiri alata.
To kaj sam ja len mjenjati je več druga priča
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Ak mene pitaš...
Trimer (i još neki strojevi, kojih za sad nemam) koristi 2 baterije istovremeno i isprazni dvije istovremeno, pa trebaj dva obična ili jedan dupli punjač. Da bi radil konstantno, treba 2 seta baterija. Već par dana kosim z njim i sve više mi se dopada (naravno, u granicama koje može).

Punjači su se prikupljali onak kak je bila prilika. Uglavnom, dupli bi mi generalno bil dovoljan, a kupljen je kad i trimer (jer mi treba za puniti 2 baterije istovremeno). Predviđen je za fiksnu montažu, negdje na zid u radioni, nije baš prenosiv. Dobar je za 4 i 8Ah baterije, iako 4Ah baterije preferiram puniti s 2,4Ah punjačem. Ovaj s 2,4A je najmanji, pa je zgodan za teren, jer stane u svaki kofer.

Smart sam kupil iz radoznalosti, no kad stigne drugi, onda mi dupli bude viška, pa pe na bubanj. Smartu se može odrediti struja punjenja mobitelom, pa može puniti strujom od 1...12A, ukratko sve tipove baterija, tak da mi drugi punjači ne budu niti trebali.
Dakle, ostala budu 3 punjača (2 radionička, za puniti istovremeno po 2 baterije + 1 terenski/rezerva).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,061
JA nemam takvih potreba pa tak ni ne razmisljam. Mene zadovoljava i previše ovo kaj imam baterija i punjaca.
Ima tata aku motorku za igru i isto mu je jedna baterija previše. Ka treba nekaj napraviti ionak ide motorna u posel.
Tak i flakserica, kupil je brat u Lidlu onu malu na jednu bateriju. Normalno da sam probal ali.... ja s tim ne radim da se ne pokvari.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Jasno.
Kolega ima još motorku i kosilicu, (na dvije baterije) i veli da su mu odlični strojevi, tak da benzinske malo koristi.
Za brusilicu treba velika baterija, dok za bušilicu je dovoljno već i 2Ah, za udarni 4Ah i oni nisu veliki "potrošači" za razliku od ovih koji se brzo vrte.
 

Najnoviji postovi

Na vrh