• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Scukaf

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
126
Dakle kaj, imam onaj Parkside aku udarni odvijač, Prekjučer sam mijenjao gume na autu, šarafi niti makac. Otišao sam do poznanika mehaničara, on pak ima ovaj aku odvijač -> Milwaukee. Kupio ga je povoljno (za nekih 300€), sad je i meni žao kaj nemam to čudo. Nije kapljicu znoja pustio, odradio je posao besprijekorno.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,427
Pa kak to onda stežeš te felge?Šrafi moraju ići s ključem z gepeka. Ili voziti udarne odvijače z rezervnom gumom? Ne razmem kak je problem ručno to odšrafiti
 

Scukaf

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
126
Nisu bezveze izimislili alat. Zakaj trošit snagu, ak to alat može napravit umjesto tebe.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,491
Pa za odvijanje koristiš udarni i staviš ga na minimum kad stezes i onda ručno popraviš.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dakle kaj, imam onaj Parkside aku udarni odvijač, Prekjučer sam mijenjao gume na autu, šarafi niti makac. Otišao sam do poznanika mehaničara, on pak ima ovaj aku odvijač -> Milwaukee. Kupio ga je povoljno (za nekih 300€), sad je i meni žao kaj nemam to čudo. Nije kapljicu znoja pustio, odradio je posao besprijekorno.
Udarni zatezač takve veličine iz Lidla kupiš za <150e. Ni on se nebu oznojil (probal sam neki dan kotače na autu, ali je pregrub za tak male šarafe, pa sam nastavil zračnim).

Šarafe na kotačima otpušta i onaj od 225Nm s adapterom 1/4" na 1/2":
20230224_165410.jpg
Ak je otpustil maticu na kotaču traktora M20x1,5 (OK30), onda svaki normalno stegnuti na autu mora ići.

Sad je na redu za testiranje ovaj malac s X12V baterijom.
Inače, jedna usporedba s crvenim je ovdje:

Usporedba sa ovom od Boscha , je dosta jeftinija, ima veći zakretni moment i više okretaja.
Ne, nije usporediva s tom (36V), već s Bosch Professional 18V GSR 150C.
Pogledaj ovdje:

Obratite pozornost na dodatnu ručku: ona dva bijedna plastična zubića ne mogu zadržati moment i bušilica ih otrgne, tak da treba smisliti nekaj bolje.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ljepu špenu stvara.
Ja sam danas sa velikim tukel i tukel i tukel .... i onda sam uzel cijev. Na istim takvim šarafima.
 

Pirko

Novi član
Tu od
16 Svi 2020
Poruka
25
Je li tko nabavio prošli tjedan u lidlu aku bušilicu od 35e? Kakvi su dojmovi?
Imam priliku nabaviti od preprodavača pa da vidim šta kažu ovi što su koristili
 

Najnoviji postovi

Na vrh