• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Važan je kapacitet pumpe, a ne veličina posude ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Razmisli o tome kaj tvrdiš.

Imam 3-cilindrični kompresor, ima 4kW elektromotor i 87 lit spremnika. Misliš da je malo?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,064
Napravi pjeskaru..jedan stari ffižider ..malo mašte a možeš i poloviti pijesak
Nije dobro, ak se ne riješi i odsis prašine. Za par sekundi nikaj ne vidiš i još bolje pijesak ide u tebe..

Inače ti pištolji s spremnikom na sebi su dječje igračke.. Za ringline kak propali veli..
Ja imam onu homemade, pištolj iz top alata, keramička dizna, kompresor trudbenik protoka 250 litara, spremnik 170 litara i imam dost problema kod pjeskarenja. Jedva održava 5 bara
 

Prilozi

  • 20231004_172329.jpg
    20231004_172329.jpg
    60 KB · Pregleda: 31
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Imam Suzuki GSXR od 200ks i nemam obje noge, misliš da ga vozim?

Eto, to je otprilike isto.

Ja govorim za male kompresore koje većina ima kući, Einhel, Parkside, Villager i te šeme.

Znam ja šta je bitno kod kompresora, ali nekada treba uzeti u obzir što većina ima kući, a ne što može NASAino super računalo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Znaš kak se veli: ne idi bez neke stvari u svatove... tak da nema pjeskarenja bez odgovarajućeg kompresora.

Za one koji nemaju uvjete (čitaj dovoljno jak kompresor), videl sam pištolje za vodeno pjeskarenje, koji idu na miniwash...
To je dobra zamjena za slabe kompresore.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,427
E kaj sad napraviti🤔. Početi delati ringline ili vrnuti prvi i jedini parkside pri hiži😪. Velki kompresor ne mislim kupovati
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
@puknuti, vjerojatno ide, nisam probal, nemam potrebe.
Imam oba zračna tipa (iz Lidla, dobil ih na poklon) ali ih nisam koristil.
Kad mi je trebalo, dal sam pjeskriti (a tam je kompresor tjeral 4-cilindrični Deutz...)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Razlika je u brzini, ali ne u efektu. Mali miniwash može dati tlak kao i veliki, samo s manjim protokom, pa je pjeskarenje sporije. Dok s malim miniwashem možeš to polako opjeskariti, s malim kompresorom to ni nemreš započeti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pa normalno da ti sve to znaš.(pljesak u pozadini).
A kak misliš posušiti friško opjeskarenu površinu i spriječiti momentalnu koroziju pod a) kolika je razlika u ovom pištolju na zrak i nastavku za miniwaš u eurima pod b) i pod c)gdje misliš nabaviti taj nastavak za tak mali protok
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,427
Kolko sam skužil da moj mali herkules ne pada ispod 6 bara(fila do 10) kod ispuhivanja pištoljem. A tolko je radni tlak ovom za pjeskariti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ne znam...videl sam na jubitou... :rolleyes:

Važno da ti znaš da nije tak 👏
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Razlika je u brzini, ali ne u efektu. Mali miniwash može dati tlak kao i veliki, samo s manjim protokom, pa je pjeskarenje sporije. Dok s malim miniwashem možeš to polako opjeskariti, s malim kompresorom to ni nemreš započeti.
S malim miniwashem moreš lošu farbu,nekakav autolak već teže,jaku hrđu isto dost teško ide. Imam doma svega toga i sve je isprobano trenutno nemam nemam baš slika.Recimo imam kompresor sa rezervoarom 500litri- 850 litara dobava u minuti al za Tesi pjeskaru sa 4mm diznom nije to baš neka sreća.Sa manjom diznom bi vjerojatno išlo bolje al nisam probal,onaj pokrov za glavu kaj dobiješ s tom pjeskarom najbolje hititi u smeće jer si pun pjeska,vojna gas maska traje cirka vuru vremena i onda pjeskariš sve samo ono kaj trebaš ne,a i uha su ti puna pjeska.Onda ti to dopizdi pa si kupiš skafander,profi šlauf,držač i diznu 6mm,napraviš si pjeskaru od 80 litri(jer imaš takvu bocu) sa colovnim cijevima da ti se pijesak ne štopa i kupiš građevinski kompresor sa dobavom 2000l/min i onda moreš nekaj već delati,ili nemreš jer je pol sela u prašini :hahah: .Da imam negde i onaj pištoljček kaj se šlaf gurne u vreću s pijeskom. Ovo na vodu je dobro jedino kaj nepraši. E da staklo na skafanderu u cisterni mi izdrži cca 4 vure,poslje toga si unutra ko čorava kokoš ma kakavo god svjetlo imal.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Zato sam i napisal ovo:
Imam oba zračna tipa (iz Lidla, dobil ih na poklon) ali ih nisam koristil.
Kad mi je trebalo, dal sam pjeskriti (a tam je kompresor tjeral 4-cilindrični Deutz...)

...jer od ovih igrački ništ...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Za ozbiljnije pjeskarenje nabavite si ovakav komprešor::cool:
M125_79-124207-650x366.png
Sličnoga je imao tu jedan u selu, i kad je radio pola sela je zaprašio, tako da je znao otići u šumu na cca 600 metara od kuća.o_O
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kad sam isrraživao o tome nastavak na miniwas koji bi meni odgovarao je bio 200 e..pod uvjetom da spojim oba miniwaša i poduplam protok..
sad ima na aliju nastavak za 200 ZJ kuna koji radi za ocjenu 0 po mom ukusu.
Ovdje piše 350 bara ,ovo je protok od cca 2500 litri..Učinak je solidan ali treba razumjeti da ta krivulja nije linerna..Tako da 2x manji protok i 3x manji tlak = 10x manji učinak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh