• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nabavljena najmodernija iskrina bušilica,veoma jaka-lomi ruke i dobro drma ak nije kabal kako treba.Glava je origi west germany i montirana je na mali morse konus.Pored nje je nabavljena još jedna od klip klapa jer bila cena takva da je nisam mogo pustit da ne bude moja.Obadve sam več sredio i rade ko nove.Od klip klapa ču probat nač još jedan model koji ima menjač i nešto vati više da če garnitura od iskre bit skoro kompletna.:(inlove):

image upload no size limit
free photo upload
screengrab
uploading pictures
free image hosting
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ista ovakva stara se nalazi na tavanu mog šogora ( pokojnog nažalost ) ali nova novcata !!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Jesi ti ono trazio ono cudo za zivicu? Ja imam jedan u staroj kuci, mislim da je bas iskrin.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,477
Abarth ako si stavio kinesku glavu na crvenu zali Boze novaca. Po izgledu sam istu takvu nedavno stavio na svoju i klize da u metalu nista ne mozes probusit.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nabavljena najmodernija iskrina bušilica,veoma jaka-lomi ruke i dobro drma ak nije kabal kako treba.Glava je origi west germany i montirana je na mali morse konus.Pored nje je nabavljena još jedna od klip klapa jer bila cena takva da je nisam mogo pustit da ne bude moja.Obadve sam več sredio i rade ko nove.Od klip klapa ču probat nač još jedan model koji ima menjač i nešto vati više da če garnitura od iskre bit skoro kompletna.:(inlove):

image upload no size limit
free photo upload
screengrab
uploading pictures
free image hosting
taj mali konus se označava s oznakom B ..pa ima B12 , 16 , 18
http://web-trgovina.metal-kovis.hr/podkategorije.asp?cat=pribor&subcat=samostezne-glave-borfuteri
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,903
B16 je na tim bušilicama. Imam ja jednu sličnu, samo je noviji model s dvije mehaničke brzine: 250 i 660 o/min.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neznam gdje pa budem postavil pitanje ovdje.
Imam u planu izraditi neku malu ručnu apkant prešu cca 30-40cm širine da si mogu pigat flahove do cca 15mm debljine i tak neke limove sitnije. Jel ima tko kakvu ideju kak najjeftinije to izvesti i koliko jak pritisak bi za to moral biti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,903
15mm debljine???
To mora biti opaka preša reda 100T.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa max 15mm, naj više tak nekaj do 10mm flahove. ako bi pigal nekaj od debljega malo bi matrijal zgrijal sa brenerom na tome mjestu.
 
E

el pibe

Guest
kawa to i ja imam u planu raditi.Dizalicu sam kupio 8 t.Sad treba samo ramu zašvasati kad bu cajta. Ukucaj: (Press brake bottle jack).Ima jako dobrih i jednostavnih rješenja i nije skupo:(y):
 
E

el pibe

Guest
Znam ja sam uzeo ovu 8 t jer je bila nekaj povoljnija.Ovakve od 20 t su paprene.Prijatelj mi je obačal kamionsku 20 ili 25 t ali mislim da se budem načekal:icon_rofl:
 
E

el pibe

Guest
Ja sam si nedugo složil pigalicu za šipke.Prilično sam zadovoljan.
 

Prilozi

  • 024.jpg
    024.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 116
  • 025.jpg
    025.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 111
  • 027.jpg
    027.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 111
  • 028.jpg
    028.jpg
    54.7 KB · Pregleda: 104
E

el pibe

Guest
Delal sam si španere za hidrauliku na traktoru.Probal sam zvijati šipku ali mi se nije dopadalo svaka je drukčije ispala.Zato sam si odma napravil to čudo za piganje,ne treba mi često ali nek se najde.
 

Prilozi

  • 007.jpg
    007.jpg
    22.6 KB · Pregleda: 99
  • 010.jpg
    010.jpg
    28.5 KB · Pregleda: 107
  • 014.jpg
    014.jpg
    29.3 KB · Pregleda: 96
E

el pibe

Guest
Nisam imal prilike delati sa takvim alatom,ali koliko vidim jako praktična stvar.Malo bolje škicnuti ili najti neke mjere i dalo bi se to lipo napraviti:(y):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dečki... pa taj sistem je star ko metuzalem. Su se s tim nekada armature pigale kad se doma betoniralo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh