• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

E

el pibe

Guest
Je pa moraš malo razmisliti da nismo ni svi na forumu stari jarci:icon_rofl:
 
E

el pibe

Guest
Ja sam ovu svoju napravil nekakvu kombinaciju svega i svačega i nekaj po sječanju.Stric mi je bio zidar on je imao nekakvu metalnu ploču i ručku ta pigalica se je priheftala sa čavlima za fosnu i s tim su pigali armaturu i vezali košare za razne stupe i bangere.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,164
Za fi 10-12mm i flah 5-6 mm meni ne treba nikakvih pomočnih alata. Dovoljan je dobar škripac da bi ispali ko na slici. Naravno, za jednom, dvaput godišnje.
Onaj 15 mm je već druga pjesma mada i s njim se nije problem poigrati na vruče.

Ja se moram ovu zimu zainatiti i kovačku vatru pustiti u pogon.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja stari jarac, a ti se sječaš te naprave .... el pibe ... el pibe ....
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,319
E sad da pitam, mada nije u temi???
Jel ima u Hrvatskoj koksara, kod nas je u Lukavcu, onaj Indijac, Mital, otprilike je sjebo, uz pomoć, domaćih lopova.
 
E

el pibe

Guest
Ima kod mene a i dojdem na poziv.Ak treba nekome koksu opalit po čelu.Ima da mu svi prhuti otpadnu:icon_wink:Mogu pitati kovača on bi morao znati,još samo ak je tak dobar i hoće reći.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Kawač, kaj tebi zapravo treba? Pigerica za šipke ili flahove? Prava abkant preša?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
baš abkanterica, nekaj kak s onog videa kaj sam stavil, ali bi ju pogonila ručna dizalica od nekih 20-30 tona snage.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Onda ti je najbolje kupiti malu rabljenu.
Firma s kojom radim ima abkant 3m duljine, ali nemru pigati preko 5...6mm čelika.
Ako je riječ o debelim flahovima, onda je jednostavnija i jeftinija savijačica.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ne isplati mi se kupivati za to kaj ja budem trebal. Nešt takvoga kao s YT-a bi mi sasvim zadovoljilo potrebe za piganje flahova, a limove do 5mm mogu i prek šinje popigati. Za onaj moj bivši malčer sam bočne stranice popigal za 10 min. Šinja, bat za kalanje drva i udri.
2384f645bf706bf3d084557c925d8165.jpg

Više trebam za piganje noževa, nosaća za trotočje i tak neke usputne sitnarije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,904
Zarežeš brusilicom, zavineš kak treba i popuniš zavarom.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa i to je jedna od opcija, samo neznam kolko je pametno tak raditi noževe za malčer i trotočje? Ajd, trotočje bi još prošlo, ali kod noževa me to malo strah uraditi da ne pukne na varu, pa da nekog nedaj Bože osakati.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
E ovo mi se sviđa, jel imaš možda koju detaljniju sliku? 8-10mm flah, 50mm širok može to pignuti?
 
E

el pibe

Guest
O takva makina to piga bez brige.Samo ovaj mali pank ide za tobom kak štokrlen:icon_lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh