• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
Iz wikipedije:

Idiot
Disambig.svg Ovo je glavno značenje pojma Idiot. Za druga značenja, pogledajte Idiot (razdvojba).
Idiot (od grčkog ἰδιώτης, idiōtēs) naziv je (često pogrdan) za osobu niže inteligencije ili obrazovanja (u latinskom jeziku znači "neobrazovana, neuka osoba"). Do početka 20. stoljeća su se i psihički bolesnici (psihotičari) nazivali idiotima.

Evo i slike:

idioti.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
To je stručno objašnjenje. Ovdje se traži nestručno. Danas obišao dvije trgovine. Jedna kvalitetne i zvučna, a druga .... nekad propala pa se ponovo uzdigla ( da ih ne reklamiram ) . Kupio dvije stvari. Razlike u cijenama i nisu tako male, a ista roba.
DSC_0014.jpg
[/url]20mb image hosting[/IMG]
Alat Lux, a proizvodnja Kina
DSC_0015.jpg
[/url]image hosting no registration[/IMG]
U ovom je razlika 50-ak kuna
DSC_0016.jpg
[/url]adult image upload[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Podigla se iz pepela... Pevec predpostavljam :D Jerbo oni imaju manje-više samo taj lux tool, nešto malo uniora i ovih kineskih piz*arija...

Samo ne znam, taj lux tools mi je malo precijenjen čini mi se... Uzeo par stvari od njih. Nije se pokidalo al' eto, ključ 24 sam savio odmah prvi dan, dok sam uzeo i 24 od Uniora (razlika u cijeni 15 kn, Unior skuplji) i na istoj stvari, ista poluga odvrnem bez problema šaraf, dok se ovaj lux jadan sav isavijao pa je dobio tretman popola i varenje, sad znam da ga ne smijem koristiti za neke teže poslove :( A najžalije mi tih 70kn jer sam za te pare mogao kupiti običan set do 19 ključeva, jer toga nikad dosta :D
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Iskustvo s alatom i reč idiot mi nekak ne idu zajedno,tak i gugl mastor i iskustvo s alatom isto ne.Seljak,radnik i obični ljudi e takvi su pravi da kažu svoja iskustva pa makar i kako uništit alat.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Abarth, ovaj iskrin alat što skupljaš bi bio pravi hobby alat a ne alat tipa pevec.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Je tak,stariji iskrini proizvodi su bili kvalitetni a noviji su isto sranje kak kinezi iz bau bau.Ove bušilice se dobre nađu na buvljaku,malo zanemarene prljave loši kabli ali herc dobar.Ja svaki takvi kroz otvore za hlađenje dobro pogledam kolektor rotora jer po njemu se odma zna koliko je radila.Flexarice,frezere i slični brzovrteči alat se kupuje novo a bušilica može i rabljena ali u kvalitetu.Ove male klip klap bušilice bi bile i za radit ali im fali što nemaju levi desni smer vrtnje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nemaju smjer jer bi taj klip klap ispadao pa bi bilo možda i opasno. Smišljeno je da imaš samo jedan motor koji će biti iskorišten umjesto deset koji će stajati. Ovaj brus na njoj je deset puta snažniji od onog što možeš kupiti danas.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Abarth.... Naravno da to nejde zajedno ! Pojam idiot i alat. Al malo šale.... u ova čudna vremena.... nije na odmet pa makar i ovdje.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Evo da i ja ispadnem idiot,kupio bušilicu i ono pored samo zbog kofera.Jer hoču imat kpl sve od klip klapa mora bit i origi kofer.Kofer je dobro očuvan i nije iz jeftine plastike kao što se sad daje kod alata.Bušilice su sad tri komada svaka drugčija a prihvat isti.Sad fali još samo strug i škare za grane ali i to če se nač.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Pa dobro Abrth.... Gdje je tebi kraj sa kupovinom tih alata !!??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Konačno uletjela jedna čegrtaljka Hazet sa stare krame za 50 kunića,radno stanje,nije se pošteno niti zamastila dosad,i uspio sam naći 36 TANG ključ ,kao onaj stari za skidati kotače,jbt,ako tog polomim ,svaka čast,dobio ga za 30 kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Tang (meni) baš i nije pojam nekog kvalitetnog alata, ali koliko put ti bu ta 36-ica trebala...bu te vjerojatno dugo služil.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Daj ne moj ZJ .... Kaj fali Tangu ? Poznaval sam majstora ( pokojni je ) koji je u bivšoj Autodubravi delal na kamionskom programu i dosta je Tangovog alata imal. Ne sjećam se da je bilo koji ključ potrgal ili povinul.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Tang je dobar i jak alat koji se ne potroši i polomi lako a za pogledat je ko da su ga rusi napravili.Material za ključeve je možda i bolji od uniorovog,govorim za stariji alat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Tak je Abarth, ko da su ga Rusi napravili.
Ne sviđaju mi se njegove prevelike tolerancije. Pod kvalitetom alata se ne podrazumjeva samo kvaliteta materijala.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Tang (meni) baš i nije pojam nekog kvalitetnog alata, ali koliko put ti bu ta 36-ica trebala...bu te vjerojatno dugo služil.

A bude služio i mene i jedan dio susjedstva,ali ovaj je iz stare garde koja je bila u rangu bivšeg uniora.Vjeruj da ne puca sa cijevi i 115 kila žive mase,sve je stvar ukusa i navike,vjerujem u sirovu rusku snagu.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Zj, a kaj se još podrazumjeva pod kvalitetnim alatom ?
Izgled ? Završna obrada ? Što ??
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zj, a kaj se još podrazumjeva pod kvalitetnim alatom ?
Izgled ? Završna obrada ? Što ??
Osim same jačine materijala, jako je bitna tolerancija. Nije isto dali sjedne na šaraf ko u kuminu ili kljuć pleše ljevo desno i onda dok baciš gore 100kg žive vage skruni katicu ili se "zuje" dole i lus po čelu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh