• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Uzmi feder platu, odnesi kovaću i pokaži mu sliku. Ja imam 20g već mačetu koju mi je napravil stric u RŽV-u iz feder plate i nepoderiva je samo je malo drugaćiji dizajn, ima na vrhu kao onaj kljun prema dole.
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Puknuti ,ima na forumu član @putnicara ,bavi se izradom noževa ,morti ti može pomoći ,imaš i njegove radove u svaštari..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ne mogu ni ja naci federplatne, a treba mi za lemese. Ovdje kod nas prestalo s otkupom zeljeza. Da im se ne isplati, navodno.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
@puknuti

Malo duža duromatic vodilica (one old skul što su rađene glodanjem iz jednog dijela, često se nađu malo zarđale na tavanu) i lagana obrada brusilicom da se ne pregrije.

Za male pare se dobije alat od kvalitetnog čelika koji će dugo da traje.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
nemam feder plate i ne znam za nijednog kovača ...

Ima federplati vagonskih u tvojoj blizini,samo trebas nazvat,znas koga.Meni je nabavio za nekakva pojacanja na kamionu,a ima i nekakvog kovaca koji radi sve i svasta,moj rođo je ko opce informacije.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Možda bi i od stare cikular šajbe se moglo izrezat,material nije tako slab jer izdrži uvijanje i vibracije.Imam dve stare od oko pola metra,bacit mi je šteta ali neku pametnu namjenu još nemam.Na cikular više neče ič jer sad sve pilim na vidia šajbe.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Današnji izplen na buvljaku:nastavak za brušenje klip klap ko nov nerabljen,dvije mazalice sa različitim prihvatom za niple jedna je čak tecalemit i mali alat kao stega.Odma mi pao u oko,malo cjenkao i kupio sigurno če doč prav.Njuškam još za škare za živu i mali nastavak kao strug za kl.kla. ali neče da se pojavi.
images upload
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega Vudreni,ja sam jeden list pile(mac motorke) razdvojil upravo zbog macete,pomocu sjekaca i busilice(punktirana mjesta) NO NISAM JU DOVRSIL AL SAM JEDNU NAPRAVIL OD LISTA PILE ZA ZELJEZO ,one industrijske mislim da je list nekih 600mm.
:icon_thumright:Obdelal sam drvenu rucku,zbusil rupe z vidija borerom i zanital skupa,trda je kaj vrag i ne puca materijal mores vdrapit i po zelezi.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
nemam feder plate i ne znam za nijednog kovača ...
Imam platu, a kovača znaš. Pardon, učenika znaš ali ja znam učitelja ......
Pošalji nacrt pa da damo u otkivanje, obrađival, poliral i nasađival buš si sam.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
evo jućer sam shvatil da ne znam kaj trebam , na slicu je orginal kinaska mačeta i moj rad od komad tračne pile za željezo debljine cca 1.2-1,3 mm štila od metle , spojeno komadom cjevi od ligenštula ...dobrim zamahom ode grana od 20-25 mm , i trideseka ako si je napnem .
Ja nemam ruke da mašem komadom vodilice od 5 mm ..i od ovoga me danas boli ruka a jedva sam napunil tačke granjem ...nisam ja više mlad , jebiga
https://s31.postimg.org/68omx87y3/ma_eta.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,525
Pukmuti,
ruke te ne boliju samo od zuba, nego jer je prelagana pa fali inercije kod udarca. Da je teža ne bi toliko osjetil reakciju kod udarca.
 
Na vrh