• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Gledam ovu sa linka,to ima tri vrste glava morse,običnu veliku i malu.A što tebi treba takav stroj,velika grdosija ??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ova ima samo jednu steznu glavu,od viška snage ne boli glava a nekako više volim staru gardu alata.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a glej , ako izgleda kao na drugom linku i ako izvana nije izubijana .vrlo vjerojatno je OK mašina .

ta mašina ima takvi prijenos da ne možeš ubiti pogonski motor osim ako nju ne stiskaš stegama ili dvojica stoje na njoj kad se buši ...a to onda ostavlja ožiljke izvana

da li ima konus ili ima staznu glavu/borfuter ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Da ne rasturam pumpu,možda ko zna dal ima ova pumpa u sebi neki rasteretni ventil.Pumpa je od perača koji ima pogon sa benz. motorom.Perač sam dobio bez pištolja pa ne znam dal mogu stavit pištolj od običnog perača na struju.Kod običnog se motor gasi kad se spusti ručica a kod ovog toga nema,motor stalno radi i pogoni pumpu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma sigurno ima , a ako i nema ima sigurnosni vetil..tako da ne vrisne na testu
od kojeg je matrijala napravljena ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Pumpa je alu. valda je u njoj i koji komad od železa jer nije tak lagana.Probat ču pa ak pukne neka,posle ide motor na neku kosilicu za kaznu.:icon_rofl:Motor je briggs od 4konja i u dobrom je stanju a izlazna osovina je ista ko za kosilice.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a zašto mjenjaš motor ? , ti ovdje imaš mogučnost natjerati to čudi na npr 5000 okretaja a to ne možeš na elektromotor (osim kompliciranim redukcijama , odnosno ubrzavanjem )...a na 5 hiljadarki to bude pravi stroj .

jel ima kakvu pločicu ili nešto da se googla ?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ma ne menjam motor,tak sam napiso ak slučajno kod probe ode pumpa u 3pm,tek onda bi motor išo na mixer trave:drink:Na suvo sam danas probo i sve je ok.Sa crevom i pištoljem još ne mogu probat jer moram preradit ili doradit spoj cevi na pumpi.Letos sam na jednom tecumsehu podigo okretaje i izdržao je pola košenja vrta-došla klipnjača kroz blok van na svetlo:icon_rofl:Ovi motoriči izdrže dosta ali samo da su na max gasu do 3000-3500 okr. što je više krepnu.Nešto sam i ja guglo ali ne nađem ništ pametnog od tog modela.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Dobio ovo neki dan...novo nekorišteno.
Kak se to podmazuje?
Jel treba natočiti ulje u njega ili povremeno malo kapnuti?
Niš ne kužim ta uputstva osim toga da treba stavit odvajač vlage il kak se to več zove na izlaz kompresora.

b95e1c38d208f77de85dfe54e305cae7.jpg


7e6b4c7772b94256e69006b88cb7cdef.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovaj dio do ručke , u njega se utoči ulje ..ima jedan vijak na odvijač na prozirnom djelu
ulje uljevaš dok nije priključen na zrak

naravno taj dio bi trebalo namotirati prije ručke ,


ali i par kapi prije priključivanja pištolja na zrak napravi čuda , dobro ga je podmazati i nakon rada ako duže stoji , nakon uljevanja ulja zavrti ga 1-2 sekunde da se ulje razmaže unutra
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,717
Kapneš malo ulja u ulaznu cijev zraka i potjeraš ga.
Ovaj mali nastavak ti je nauljivač. u njega se nalije malo ulja i spoji se neposredno prije pištolja.

BTW, i ovaj mi izgleda kak bilo koji kinez današnjih dana.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Imaš ovaj imbus ključ na strani na pištolju, tu odšarafi i sipaj ulja, ali ne ide ti motorno ili takvo nešto nego ono "lagano" za podmazivanje šivaćih mašina.

I trebao bi imati na ovom plastičnom jedan šaraf gdje možeš nasipati malo ulja(1/3 te čašice) pa će se on skupa sa prolaskom zraka podmazivati, ali najbolje ga je povremeno namazati preko onog šarafa na samom pištolju, sigurnije je. Isto tako ne treba previše sipati, tako oko 1/3 bočice ulja direkt u njega i nebi trebalo biti problema.
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Isti je ko i ostali kinezi...potpuno isto ko onaj Parkside iz Lidla samo druge boje i naziva...
Ulje imam za podmazivanje zračnih alata samo me zanimalo dal da sipam puno ili povremeno malo kapnem unutra kroz onaj imbus...
Onaj zauljivač mi ima svrhe jedino ak se puno radi pa da sam podmazuje...a kod mene se baš i nebu naradil previše
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Kolko ima snage? Ak je oko 300 Nm onda niš od njega. Ispod 600-700 Nm je sve žali bože novaca. Mi smo probali sa ovim iz Lidla skinut kotač sa auta i nema šanse da otpusti vijak. Imamo još nekakav polovni odvijač doma u poluispravnom stanju i sa njim mogu otpustit vijke.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,717
Moj Einhell to otpušta bez problema, čak i na položaju 2 (od 3).
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Mislim da je 310 Nm...
Nisam još niš probal delat s njim tak da neznam kolko je jak
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
najbitnije od svega na tim alatima je protiok zraka ..ako nema protoka nema momenta , čista fizika ..

Ako hočeš od njega neke koristi spoji ga direkt na kopresor crijevom unutarnjeg promjera min 10 mm(6-8 m) , bez nekih brzih spojnica i zauljivača , separatora vlage , refukcija , kudelje , nipli ,holendera , ermeta , drota itd

A ako hočeš turbo pištolj spoji ga s pol cola sa nekih 3-4 m crijeva na jedan pomočni rezervar od 20-30 litara pa da vidiš kak otkine vijak m 12 bez znoja .


još ti je bolje to prodat dok ne zamažeš i zguliš možda ima još google meštri koji misle da ak to kupe budu majstori
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ofarbani kinez koji je samo lep za oko a za nešt radit 0,može do M8 a što je više samo jauče.Jedan takav mi leži u stalaži samo za broj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh