• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Puknuti, probaj prvo malo u desno, to mi je jedan stariji čovjek pričo da su oni tako nekad odvrtali šarafe.
Stavit polugu pa ju oslonit na neki stup, ,pa onda sa viličarom tiskat, koristit njegovu snagu.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Sve takve velike poluge i pojačala momenta trgaju šarafe.
Udarci su zakon.
Puknuti, morem ti posuditi električni udarni zatezač s nekih 5000Nm i 1" firkantom. Ak to stegne M42 i M48, onda bu valjda zbudilo i tvoje uspavane ljepotice.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nek ide vragu i onaj ko je napravio ovaj stroj,za zamjenu običnog priključnog kabela treba rasturit pola stroja:icon_axe:Kabal je izgleda još origi i na ulazu u motor je loš pa i sam kabal je krut od starosti tako da mora novi.
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Puknuti, dopeljaj pravoga Velečasnoga i zmolite jednu krunicu i videl budeš pravu vjeru na djelu. Zajebancija. Imaš solidnu rupu u koju možeš staviti nekakvu štanjgu debljine npr 28 mm i da stoji van iz rupe kakvih 5-6 cm, dobra macola i budali od šarafa par dobrih udaraca po glavi. Ak ni to ne pomogne, slučajno se macolom udari po palcu na nogi i na bolovanje, a s viljuškarom se nek j.. netko drugi.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A kad bi se malo tom sarafu dalo coca-cole ili uka ulja da ga malo nagrize mozda bi popustio??
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To bogzna koliko vremena nije skidano, treba sa macolom nekako pretresti ali da ostane glava cijela i na dobru polugu lijevo desno pokrenuti sa dobrim ključem.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a lupal sam po njemu preko duršlaga , jasno da sam lupal ..pa nisam poštar da to ne znam ali se bojim kaj kaže zoki da ne ubijem glavu ..

rukom tj polugom nisam probal okrenuti jer u današnjim gedorama štede pa se od dugog nastavka kombinira kruti nastavak , ali zapravo sumnjam da bi to popustilo , on se uvija i sumnjam da kaj od toga , zato ni udarna nema snage .

Kako ste rekli ništa do druge godine
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
stvarno nisam mjeril , glava inbus vijka mora biti fi 30 , rupa je vjeroatno nešto veča
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
pitam te zato jer bi se danas možda mogel donesti zatezač i ključ.
Imbus 30? Mislim da takvoga nemamo. To bi trebal biti 1"?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a ne ... .......piše prije da je vijak inbus M 20 tj hx 17

mislio dam sa pitaš za promjer glave vijka i rupu upuštenja

nije da ne bi volio suditi tom alatu , ali baš danas ? ..kvragu i željezovije
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
puknuti TI da ne znaš šeraf odšerafiti ??! Pa ja ne vjerujem ! Barem ti sve znaš !! Jel si probal grijat ? Jel ti treba originalni ključ za to ? Možda mogu pomoć pri alatu !!?
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Mozda nije mjesto za upit, ali pokusati cu:
1 - tko i gdje vrsi niklovanje - kromiranje dijelove strojeva,
2 - tko i gdje radi opruge po uzorku za strojeve
U Slav. Brodu i okolici nisam nasao radionicu koja vrsi ove usluge.

Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Nikolovanje i kromiranje kao površinska zaštita ili tvrdo kromiranje radi popravka?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Još motor i stalak da se sredi pa če bit spreman za pilit železna drva:icon_lol:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nikolovanje i kromiranje kao površinska zaštita ili tvrdo kromiranje radi popravka?

Kod repariranja strojeva imam potrebu za popravak - nikloanje ili kromiranje kako se vec zove, razne rucke, cijevi - sipke i sl.

Hvala
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,568
Nema dovoljno snage, ako je malo više stisneš u bušenju sa recimo 8 mm puntom, zastajkuje, tako da ja sumljam da ima 500 W kako piše.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Cene su više neg kod nas,ja uzeo bitove i račnu u kpl i dao 9,5eura isti komplet kod vas 14,5eur.
 

Najnoviji postovi

Na vrh