• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Nije, tam sa police ga dignuti. Ali kad se moraš nekoliko puta na dan sagnuti i diči ga s zemlje i onda ga još u rukama držati dok on udara.... a sve s jednom rukom jer je obično druga zauzeta drugim poslom....

Ustvari, neznam za kaj se mi dva raspravljamo oko bedastoča, a jebaj ga, ja sam prvi počel.... za ono za kaj je Holand napisal da mu treba to je odličan alat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Za otpuštanje bi do 600...700Nm trebalo biti dosta, iako ima malih koji imaju i po 1000Nm.
Zatezanje je bolje raditi rukom.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Nije alat ali ima veze sa alatom.
Vijak za drvo puca kao staklo kad se savije pod 90 stupnjeva.
Ovaj drugi iz druge lokalne trgovine ne puca.
Isto to sam doživio sa beskonačnim vijkom 10 mm samo u drugoj trgovini.
Izvana se vidi jedan materijal a unutra drugi, (loš) materijal.
Jel još neko ovo doživio?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Pa to mu je i namjena, a ne mehanika.
Kak ne, zato i ove specijalizirane trgovine alata za auto mehaničare imaju u ponudi zračne i akumulatorske pištolje kojekakvih dimenzija, snaga, kuteva pod kojim se može koristiti...... ili ti misliš da je to zato da se majstor ne mora saginjati?

Zguglaj si malo Wurth, Lincos, Inter cars, Berner, Comet......i ostale pa se buš čudil ko puran glisti ko i obično kad sam ti nekaj pokušal pojasniti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Nije alat ali ima veze sa alatom.
Vijak za drvo puca kao staklo kad se savije pod 90 stupnjeva.
Ovaj drugi iz druge lokalne trgovine ne puca.
Isto to sam doživio sa beskonačnim vijkom 10 mm samo u drugoj trgovini.
Izvana se vidi jedan materijal a unutra drugi, (loš) materijal.
Jel još neko ovo doživio?
Da, susrel sam se s takvim vijcima. Večinom su danas takvi. Jednostavno pre tvrdi pa čak pucaju kod stezanja.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Beskonačni vijak sam reklamirao i dobio povrat novaca. Čovjek uzeo vijak za drvo od istog proizvođača i slomi ga predmenom.
Nije rekao hvala što ste nas upozorili ali se vidi po njemu da je to mislio.
Nisam bio siguran da ću moći reklamirati, ali sam se ugodno iznenadio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Sramota je kaj nam danas prodaju. Stretan je onaj ko ima stare zalihe a ja osobno za kritična mjesta stavljam stari kvalitetan vijak a ako treba dam ga pocinčati da ima izgled i funkciju.
Ovi novi su jednokratni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Mehanika je širok pojam. Ak je 3/4" onda ionak nije za mopede ili aute, pa ni manje traktor, šarafiti. To ti svakak znaš bolje od mene.
Čim raste veličina stroja, raste i veličina alata.
Ali svejedno, nikak da se složimo iako možda mislimo na sličan način. Šteta...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,932
Slažemo se mi samo kaj ja gledam na način da se taj alat koristi u praksi a ti gledaš snagu, momente.....
Tam gde tvoji ljudi koriste taj alat ima mjesta, pristupno je i sve je novo, a i ono kaj je staro nema hrđe.... i kad se rastavi opet ide novo...
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Trebao bi kupiti stolnu brusilicu. Posao koji bi radio sa njom svodi se na oštrenje svrdla, sjekača, punte za klesanje kamena i slično. Upotreba brusilice bila bi rijetka. Molio bih znalce da daju svoje mišljenje, marka, promjer ploče, širina ploče kao i promjer rupe na ploči. Unaprijed zahvaljujem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nekad je alat bil puno skuplji jedan ormar sa alatom firme Gedore koštal je više nego Stojadin Šveđani su davali 30 godina garancije .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Gedore je danas još samo ime...i ne sreće ga se često...
Potisnuli ga Bahco, Stahlwille, Hazet...

Dobar je alat uvijek koštal puno, kak negdar tak i danas.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
E sad ima kvalitetnih alata, ali kaj kad sve košta to.
Ima i Usag koji je dobar, Beta koja je meni broj 1,pa ima Facom. Ali to nije niš za doma nažalost.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Jel to s autopijace? Trebaju mi udarne 3/4 gedore. Jel ima takvih stvari?

Da. Ima svega. Samo savjetujem što raniji odlazak, odnoano dolazak na piju jer kasnije bude gužvara, sve dobro se već razgrabi, vrućina i neki prodavači već oko 11h zbrišu.

Što se tiče gedora, uđeš od strane Avenue Malla na malu kapijicu kraj one auto-praonice, pdmah u tom prvom redu bude polovnjaka svakakvih pa i gedora, a imaš negdje na sredini jedan prolaz gdje je tokarski milje i ima dosta ručnog alata, što novog, što starog, ali kvalitetnog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh