• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ne, takav kineski kofer kupiš za 500 kuna, a od onih kaj obilaze uokolo i manje.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Pa barem je nijansu kvalitetniji od kineskih super goldy kofera.
Obisao pijacu danas i nista. Pola cola koliko hoces, sto obicnih sto udarnih ali 3/4 nista.
Ako netko ima 3/4 cola udarne gedore, a skupljaju prasinu rado bi ih otkupio.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Od tih svih kineskih gedora najkvalitetnije i najizdržljivije su one iz Lidla.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Velike udarne, mislim da Lidel nije još toliko narasel.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Holand, videl sam na sajmu u Jakuševcu kod par njih. Čak sam i kupil (50 kuna) udarnu 36 na 12 čoškov. Kolega me zamolil.
Ako kupuješ tak pojedinačno na kraju ti bu možda i skuplje nego da kupiš garnituru koja je u TA prije nekih godinu dana bila oko 100 euriča.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ne, takav kineski kofer kupiš za 500 kuna, a od onih kaj obilaze uokolo i manje.
Jako dobar alat, nema veze sa Kinom, samo kaj kod nas nije zastupani taj RED.
Ja sam upravo neki dan gledal kolica da uzmem takva. To je vrhunski alat, skoro ko plavi od gedorea.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Pronasao sam ove


Pitat cu jos u intercarsu i lincosu.
Nebi sad neke preskupe, da me ispadnu vise od pistolja.
Probao sam milwaukeea sa svojim obicnim gedorama i mogu rec da je opaka stvar.

Kupljen je na kraju za 4330kn.
21030
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Jako dobar alat, nema veze sa Kinom, samo kaj kod nas nije zastupani taj RED.
Ja sam upravo neki dan gledal kolica da uzmem takva. To je vrhunski alat, skoro ko plavi od gedorea.
Ja si nebi nikad takav alat kupil, ni za hobi uptrebu. Radije dam duplo u startu pa za sljedeča pokoljenja ostane da iz hobija šarafe.

Pronasao sam ove


Pitat cu jos u intercarsu i lincosu.
Nebi sad neke preskupe, da me ispadnu vise od pistolja.
Probao sam milwaukeea sa svojim obicnim gedorama i mogu rec da je opaka stvar.

Kupljen je na kraju za 4330kn.
View attachment 21030
Velike gedore moraju započinjati brojem 22, a završavati minimalno brojem 41.
Dal si tolke novce za pištolj i sad šparaš na gedorama? Pljuni soma kuna i možda još malo dodaj i imal buš i poluge ako pištolj posustane.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Jako dobar alat, nema veze sa Kinom, samo kaj kod nas nije zastupani taj RED.
Ja sam upravo neki dan gledal kolica da uzmem takva. To je vrhunski alat, skoro ko plavi od gedorea.
Kolko si siguran da nema veze sa kinom.Jel znaš ko proizvodi neke alate koji idu u plava kolica gedore?
Današnja kvaliteta gedore alata u odnosu na onu prije 20 let nije ista.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Nasao sam ove jeftinije, ove renomirane marke siguno neidu za 1000. Do 1000kn nije problem ako ce posluzit. Poluga i cjevastih imam pa mi toga ne treba.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Do prije 2 godine taj crveni RED se proizvodil na Taiwanu, i bil je isto dobar alat, zval se
Carlous onda ga je uzel Gedore pod svoje i sad se zove Gedore RED.
Imam doma crvenog i plavog, plavi je baš profi a crveni je više za motore, bicikle ili polu profi.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Carolus je bila firma koju je otkupio GEDORE (Gebruder DOwidat REmscheid - postoji i stari alat Dowidat, radi se o dva brata koja su se posvadila i svaki je krenuo svojim putem, slično kao ADIDAS i PUMA).

Carolus je bio low budget brand od gedore-a (slično postoji i kod drugih proizvođača, Unior ima Kronus, Hazet ima Vigor, Stahlwille ima Bertool, Elora ima Elofort, Snap-on ima BluePoint).
Većina ovih low budget brandova se ne proizvodi u Europi.

Danas je Carolus postao Gedore Red. Puno je bolji od alata iz lidla, kineza itd.
Razlog tome je bolja ulazna i izlazna kontrola, zahtjevi za materijalom i slično.

Profi plava linija Gedorea spada u sam svjetski vrh alata i puno je bolji od ovog a i skuplji alat.

Evo testa: Test Steckschlüssel-Satz mit Umschaltknarren von GEDORE red - Heimwerker.de

Čak je i po testovima jako dobro prošao.

POLUPROFI ne postoji, to je prodavački trik. Ili je PROFI ili je amaterski alat.

Imam Hazet, Belzer i Facom od 1/2" stari nekorištene gedore za prodati, cijena je masna ali su alati nekorišteni.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Prijevod bi otprilike glasil:
Nažalost, imam moment ključ samo do 160 Nm. Iskreno sumnjam da bi mogel postići deklariranih180 Nm.
Zanimljivo je, međutim, koliko se više momenta može izvući iz dobrim adapterom (u ovom slučaju više od dva puta).
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
160 naspram 180 deklariranih ni nije tako lose. Pogtovo kad vidim razne super goldy reklame.
Jel moze posluzit sarafanju ili je ipak vise za drvo i ivericu?
 
Na vrh