• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Ajde još jedno pitanje. Malo bi podmazao jednu staru račnu. Koju mast koristiti? INA LIS2?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Nemoj mast jer skuplja prašinu i sklona se skrutiti.
Ak već moraš, onda fino ulje. Za takve stvari koristim silikonsko ulje u spreju. Ono se osuši ne skuplja prašinu.
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95

ili možda


ili ovako?

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ja svoje račne nakon svakog pranja alata obavezno rastavim i podmažem ih tovatnom mašču. Koristim rijeđu tovatnu mast i tak radim več godinama. Stežem i otpuštam s njima sve, stavljam cijev na njih i nije im ništa ni od rada ni od stredstva s kojima podmazujem.

Podmazivanje s silikonskim sprejom ili kojekakvim tekučim mastima... je za mene glupost jer račna radi (kod mene) u masnim uvjetima pa se uvijek na nju prašina veže.... zato obično jednom godišnje kod mene bude rastavljena, očiščena i podmazana tovatnom mašču ili uljem.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
E ovako, stigao mi je novi pištolj za farbanje. Djeluje kvalitetno za te pare 25€... E sad nisam nikad farbao sa njim pa mi trebaju sugestije. Danas sam usuo malo farbe ali boja cas izlazi cas ne (u trenutku kad izadje bas lijepo farba kao iz spreja) ali onda na vrh bocice izlazi farba ??? Velicina dizne je 1.5 dajte sugestike. Podsjecam, ne farbam velike povrsine vec hobi, manje stvari.
 

Prilozi

  • IMG_20200406_135021.jpg
    IMG_20200406_135021.jpg
    90.1 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20200406_135006.jpg
    IMG_20200406_135006.jpg
    214.4 KB · Pregleda: 22
  • IMG_20200406_135017.jpg
    IMG_20200406_135017.jpg
    234.4 KB · Pregleda: 21

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Imam ja iz lidla pa za kućne potrebe radi sasvim zadovoljavajuće. Naravno da nije za profi upotrebu ali puno bolje nego valjkom ili četkicom
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
To sam ja lani mislio da mi je pištolj u banani ili da je zaštopano. Na kraju sam skužio da nisam dovoljno stiskao okidač. Kad stisneš malo izlazi zrak a kad stisneš do kraja krene i boja.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Kvalitetean pištolj iz Lidla :)
Nemamo mi u CG lidl jos uvijek :hahah: :hahah: Znaš kako, meni kao hobi majstoru se ne isplati da kupujem profi alat (Sem nekih stvari) dosta ljudi ima ovakav pištolj, jedan komšija je auto ofarbao sa njim, e sad, ja ne znam kako sta podesiti jer nisam radio nikada sa pistoljem za farbanje... prije je bilo bezuspjesno...

Da li treba farbu razrijediti? Sta podesiti...


Ma izbaca farbu skroz na vrh ove posudice brate :)

To sam ja lani mislio da mi je pištolj u banani ili da je zaštopano. Na kraju sam skužio da nisam dovoljno stiskao okidač. Kad stisneš malo izlazi zrak a kad stisneš do kraja krene i boja.
Nije ni to brate :) Pokušavao sam sve :) Stvarno kad izađe boja bas lijepo rasprskuje i farba , ali treba da pretisnem malo, pa sacekam , pa opet, a u međuvremenu na vrh posude za boju na onaj kao ventilcic ili sta vec izlazi boja kao luda :/
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Nemamo mi u CG lidl jos uvijek :hahah: :hahah: Znaš kako, meni kao hobi majstoru se ne isplati da kupujem profi alat (Sem nekih stvari) dosta ljudi ima ovakav pištolj, jedan komšija je auto ofarbao sa njim, e sad, ja ne znam kako sta podesiti jer nisam radio nikada sa pistoljem za farbanje... prije je bilo bezuspjesno...

Da li treba farbu razrijediti? Sta podesiti...


Ma izbaca farbu skroz na vrh ove posudice brate :)
Naravno da farbu treba razrijedit inače je pregusta i normalno da neće na diznu van.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Najlakše ti je zatvoriti zrak pa stisneš okidač da vidiš kako ti curi boja...tj protok kakav je. Onda si naštelaš zrak kak ti paše
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
514
Boju treba razrijediti i procijediti kroz hulahopku. Tako ćete vidjeti i dali vam je pregusta, jer neće ići kroz hulahopku. Kad ispraznite špricu provjerite sito u njoj, da vam nije zaštopano. probajte samo sa razređivačem špricati da vidite kak ide.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Lijepo izgledaju istina, ali nisu baš Bog zna kaj...srednja klasa.
Nema do starih borera FRA Trebinje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma tu kod sebe u poljoapoteci, mislim oko 260 kuna.
Ma meni buju ok, imam sve one strojne doma, a ovak za bušilicu nek se najde.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh