• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Karlom,
nisam provjeraval točnost, ali meni su za moje potrebe točniji nego rezati bez ikakvog pomagala. ;)
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Molim pomoć u svezi zamjenske baterije.
Namjera mi je iskoristiti parkside aku bateriju za bosch ?Zanima me da li je ta zamjena moguća? i ako je da li spojiti oznaku ID na T ;a C- na C? IMG_20200604_122325.jpg DSCN6181.JPG
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Molim pomoć u svezi zamjenske baterije.
Namjera mi je iskoristiti parkside aku bateriju za bosch ?Zanima me da li je ta zamjena moguća? i ako je da li spojiti oznaku ID na T ;a C- na C? View attachment 26817 View attachment 26818
Odustao od zamjene.Surfajući po netu zaključio da punjač za Bosch" ne može "sigurno napuniti novu Parkside bateriju(Nikal -Kadmijeva je stara ,nova je Li-ion) .Tražio u trgovini novi punjač-isti prodan -nema više ,tako da sam vrativši bateriju dobio povrat novca .Ako nađem punjač i bateriju pokušati ću izvršiti zamjenu:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
I sam imam isti problem sa starijom Makitom.
Rješenje bi bilo koristiti originalnu Parkside bateriju i punjač, s adapterom na Makitin/Boschov prihvat. Samo, ne znam gdje ga nabaviti?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Toliko se u javnosti govorilo o unificiranju punjača za mobitele, a na unificiranje prihvata za baterije i napona baterije aku alata se zaboravilo. :(
Kad bi se jedna baterija mogla koristiti na bilo kojem alatu, sigurno bi povečalo kupnju aku alata. Nama koji rijetko koristimo alat baterija se više samoprazni nego je pražnjenje od korištenja.

PS:
Jučer je stigla Metabo SBEV 1000-2 i danas su već izbušene čak dvije rupe u drvu. o_O ;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
I sam imam isti problem sa starijom Makitom.
Rješenje bi bilo koristiti originalnu Parkside bateriju i punjač, s adapterom na Makitin/Boschov prihvat. Samo, ne znam gdje ga nabaviti?
Koliko znam ima adapter,za Makitu sa starih crvenih na novije Lion,kolegin poznanik nabavil prek Ebay-a.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Toliko se u javnosti govorilo o unificiranju punjača za mobitele, a na unificiranje prihvata za baterije i napona baterije aku alata se zaboravilo. :(
Kad bi se jedna baterija mogla koristiti na bilo kojem alatu, sigurno bi povečalo kupnju aku alata. Nama koji rijetko koristimo alat baterija se više samoprazni nego je pražnjenje od korištenja.

PS:
Jučer je stigla Metabo SBEV 1000-2 i danas su već izbušene čak dvije rupe u drvu. o_O ;)

Kolko te koštala bušilica?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A zakaj si ju kupoval? Imaš viška penez ili? Kaj ti nisam ja rekel da ti dam pupust tam? Jer mi prijatelj vodi prodaju alata. Joj joj. Drugi put bum tiho samo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ak kupiš metabo nebuš pogriješil sigurno, jer oni imaju samo profi progdam.

Tu u tom cromu ti i popust mogu složiti. 😉

Napisal si da mi mogu popust složiti. Pital sam i moreju 15%, ali ne za artikle koji su na akciji, a taj model je kod njih na akciji. Kad sam čul cenu, bila je viša od ove koju sam platil, a onda je još ispalo da je to bez pdv-a. Stvarno imaju, za moje pojmove, astronomske cijene. No, i kad bi dobil 15% popusta na akcijsku cijenu, bilo bi skuplje nek sam platil.
Na linku je puna cijena kod drugog trgovca.
No, cijena mi nije uvijek u prvom planu. Najskuplja mi je bila ona mala iz Lildla (oko 300 kn), a otišla nakon 3 godine i 1 mjeseca. Volim kad mi alat traje, ko brusilica (plavi Bosch) kupljena početkom 70-ih, i do sad samo promijenjene četkice. A narezala se kamena i betona i to sa šajbom 230mm iako ima 8000 okretaja predviđeno za šajbu 180 mm.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Napisal sam da ti ja mogu tam popust složiti, i puno jeftinije bi koštala nego kaj si ju ti platil, ostalo bi nam za 3kile janjetine i pijaču. 👌
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Napisal si točno to kaj sam citiral. Fala kaj si tak ljubazan. Ak bu tak jeftina kak pripovedaš, bum kupil još jednu, nek se najde. ;) Samo bi najpre ipak htel znati cenu, ali z PDV-om.:unsure:

Dobro da si me zmislil. Još čekam koliko bi me došel onaj radni stol za kalač, ili barem materijal, može i po kili zrezanog. Slike i skicu sam del na forum, "jer ste Vi to tražili". :oops:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Postoji li igdje na svijetu nekakav nastavak koji neće raditi ovako kao sa slike?
Postoji li ikakav ručni pištolj za podmazivanje kojeg možeš napuniti i odzračiti bez da se sjetiš svih svetaca?
20200606_155532.jpg
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Koliko znam ima adapter,za Makitu sa starih crvenih na novije Lion,kolegin poznanik nabavil prek Ebay-a.
Moj bosch proradio ovako! cijena materija 60kn bat+10kn ostalo-Rad se ne računa
Punim je na stari orginal punjač, a služi za dopunsku bateriju!
 

Prilozi

  • IMG_20200608_174057.jpg
    IMG_20200608_174057.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20200608_180453.jpg
    IMG_20200608_180453.jpg
    43.9 KB · Pregleda: 31

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malo bum vas nasmijal. Ovo kaj mi se dogodilo je za "a je to". o_O
Sjećate se da sam napisal kak mi je zgorela plava Bosch bušilica i onda sam kupil Metabo. Dakle trgovac kod kojeg sam kupil Boschovku mi je po dobivenom opisu kvara javi neka im dostavim bušilicu, a oni će meni po primitku iste vratiti uplaćeni iznos.
Neki dan me nazove serviser iz Boscha i veli da mogu uplatiti 500+ kn za popravak i da če mi dostaviti bušilicu. Kad sam mu pojasnio da je bušilica stara godinu dana i ima garanciju, zamolil je da mu pošaljem račun. Zatraženo, učinjeno i sad imam doma dvije profi bušilice, Bosch 800 W i Metabo 1000 W. Pa kak onda vjerovati trgovcima? :(
Jedna mi je dovoljna. Ima li netko pametan prijedlog, osim poklanjanja ili prodaje jedne u bezcjenje, kaj bi bilo najbolje napraviti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh