• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Kaj je to Lidl, parkside i ostali stranjski nazivi?
Budi redovni posjetitelj kojekakvih otpada pa se nekaj i skupi!

DSC_1173.JPG

planšajba, šuplja cevka :hahah: , T komad i glodalica koja bu glumila bormašinu. Još samo motor i malo zavarivanja.
 

dohtor

Član
Tu od
9 Lis 2011
Poruka
210
slazem se za stare rage i da treba njih kolekcionirati, ali kada se posjecuju sajmovi kod nas kao što je hreljić i kada se nešto nađe staro kao od Prvomajske, košta kao par kila zlata plus provizija prekupca i zato volim ibej, jer tamo za te stare rage su puno realnije cijene, samo tu je problem prijevoz/transport jer rijetko tko šalje, svi budu sa osobnim preuzimanjem...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,709
Kaj je to Lidl, parkside i ostali stranjski nazivi?
Budi redovni posjetitelj kojekakvih otpada pa se nekaj i skupi!

View attachment 31178

planšajba, šuplja cevka :hahah: , T komad i glodalica koja bu glumila bormašinu. Još samo motor i malo zavarivanja.
Kaj nisi rekel da imaš glavu glodalice s pinolom? Koji MK?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,933
Pa sem ju pripasal da glumi bormašinu! Sad tražim neki motor do 1 kW, ak niš onda od neke bormašine ....iz LIDLa:hahah:.... (prije iz vešmašine sa regulacijom).
2. M(uški)K(utak).
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Moglo bi ovo poslužit za neku prešu 😉
Gornji dio ću pojačat s U100. Dal bi trebal i ove cijevi sastrane pojačavat? Dimenzija su 80x40x3.
Dolje za stol ću stavit pločevinu 555x400x12. I to će bit fiksno. Al složit ću si razne U profile i cijevi za podlagat. Ovisno o komadu
Sada od gornjeg do donjeg dijela imam 710mm. Znači minus dizalica cca 200. I imam pola metra između za komad.
Mislim da bi bilo u redu
 

Prilozi

  • IMG_20201224_163024.jpg
    IMG_20201224_163024.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20201224_163011.jpg
    IMG_20201224_163011.jpg
    44 KB · Pregleda: 20

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Mislim da bu to dost jako, a ako nebu bu se na oko pigalo pa lako pojačaš.
Cijevi sa strane bi ja pojačal rebrima dole za ploču i za gornji dio.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Na gornji dio sigurno idu trokuti. A doli je dosta zavareno skup z nogama. Tak da nema kam..
A kaj z dizalicom? Dal postoji koja finta da bi funkcionirala ak ju okrenem za 180 stupnjeva? Kolko tona da gledim? 30? 🤔
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Naopačke neznam baš, a za kaj bi ju i okretal naopačke?
Mislim da ti bu 30 tona napravila skije od te konstrukcije.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Pa nekak mi logičnije zgleda da klip izlazi iz dizalice i da s njim tiskam. Nego s donjim dijelom dizalice.
Znači onda slabiju gledam 🤣🤣
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kad složiš prešu probaj jedan prst deti ispod dizalice, a drugi na sveču.
Baš me zanima koji te bu jaće bolel.

Moreš ti i 30 tona zeti, možda se kaj promjeni pa lako pojačaš.
Mada velim, moja je cca 20 tona i meni sasvim dost. Čak i radilicu bez brige rasprešam i naprešam ;)
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Pozdravv.
Imam neki problemcic sa CO2 aparatom. Konstantno mi izlazi plin na pistolju. Jel on spojen na kakav ventil unutar aparata koji treba da ga otvara i zatvara ili????
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kolko ja znam aparati imaju na pistolju samo mikro prekidač koji otvara elektro magnetni ventil da bi propustil plin.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Budem išel onda na 20-25t kaj najdem.. A kaj onda ima i neke vodilice složene ili je sam svijeća fiksirana za gornji dio preše?

Ovisi kakav aparat imaš. Moguće da je zaštekal elektromagnentni ventil ili relej na elektronskoj kartici.
Jel možeš variti ili samo plin izlazi bez žice? Moguće da je zacvikala i tipka ili kip prekidač za ručno ispuštanje plina
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Ne mora bit v pištolju. Osim ak ima mehaničko propuštanje plina prek tipke na pištolju.. Tak imaju oni cijevni paketi bez eurokonektora. Po meni glupost žešća
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Nije mi problem u pistolju jer zica ne izlazi tj nije dugme otkazalo. Znaci unutra bi trebao biti ventilic. Imam jos jedan CO2 ali na njemu koliko god da stegnem valjak zica ne izlazi. Tako da cu oba morati otvoriti. Kod ovog drugog sumnjam na valjak tj da je valjak predvidjen za deblju zicu
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,943
Da, otvori aparat i slušaj škljocanje. Možeš na glavnom slopniku otpojit žicu koja ide na A1 oznaku. Da ti se on ne aktivira i ometa.
A kotačići za žicu čak ako su i mjeru veći morali bi potjerat žicu, al nije to to.. Da ti nije problem u vodilici ili kontaktnoj provodnici?
Nisi još rekao koji aparat je u pitanju.
Ako je fronius, varstroj, cloos mogu ti točnije pomoći 👍
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Budem išel onda na 20-25t kaj najdem.. A kaj onda ima i neke vodilice složene ili je sam svijeća fiksirana za gornji dio preše?
Ima na youtubu video kak da se preuredi dizalica da radi naopako pa pogledaj ako misliš da ti bu tak lakše.

 

Najnoviji postovi

Na vrh