• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Evo i ja sam se ponovil za PS BL poteznu pilu.

Sad imam 4 crna BL alata, i uz hrpu prije isprobanih zelenih, ovi su ipak klasa više.
Uz crni alat, najveća prednost su relativno jeftine baterije, za razliku od razvikanih marki.
Novije izdanje brusilice ima bolju kutiju, pa ne treba skidati šajbu, a kofer je samo 2...3cm dulji.
Brus PS BL.jpg
Moram naglasiti da su ovi alati iz jučerašnje ponude, jeftiniji nego alati prethodne generacije, koji su bili isporučivani u kompletu s baterijama i punjačima. Ta mi se cjenovna politika ne sviđa. Kompleti kod drugih mmarki obično koštaju bar 10-tak% manje nego pojedinačni dijelovi.

Bušilicu i brusilicu imam skoro svaki dan u rukama i zbilja su dobri alati. Sama trajnost me ne zanima posebno, jer ako daju uz 5g. garancije sigurno budu dovoljno dugo trajali.
Naravno da nisu Bosch ili Makita, ali im je odnos cijene/dobivenog je sigurno bolji nego kod "brand name" proizvoda.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Aku alat iz Lidla se najviše isplati onima koji ga puno trebaju, a nemaju problema ak im rikne (imaju drugi). Taj se u tri godine jamstva višekratno isplati. Ja nemam ništa od aku alata, pri meni bi baterije dotrajale od stajanja. :LOL:
Doma potegnem kabel i nemam problema, a za na polju bi mi eventualno (možda jemput u 5 godina) dobro došel neki kojeg bi mogel napajati prek akumulatora od traktora (ako uopće postoji takva mogućnost).
Ista situacija kod mene, ne koristim puno aku alat i draži mi je na žicu. Za situacije gdje trebam nešto izbušiti ili zašarafiti imam staru skill aku bušilicu 12v. Izvadio iz rashodovanog usisavača kabel kojeg ima cca 5-6m i spojio na akicu i na drugi kraj kleme. Sa akumulatorom od 50ah mogu šarafat cjeli dan i puno je lakša naravno bez baterije!.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Neznam zašto ne bacite pogled na ebay za baterije makita npr,neorginalne od 6ah x4 komada se nađe za 115e sa poštarinom.
Alat kao sam alat bez baterije nije puno skuplji od parkside bez baterije(ovisi koji modeli).
Kolega se bavi limarijom i sa amazona uzima neorginalne baterije za makitu,duplo su jeftinije od originala i kaže da ne primjeti razliku.
Ima dosta punjača i baterija i najbitnije je ne ostati "prazan"..
Nisam probao parkside alat baterijski pa nemogu iz iskustva pričati,ali imam veliku brusilicu koja ima meki start i nisam je sahranio bila je 299kn ak se ne varam.
Imam i veliku makitu,ali nema meki start,i bila je 950kn..više mi se sviđa parkside sa mekim startom.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,570
Ja sam Parkside zelenu aku bušilicu koristio skoro 3 godine, a onda je za vrijeme jako intenzivne upotrebe počela preskakati u getribi. Vratio sam ju u Lidl i u roku 5 min, nakon njihovog telefonskog razgovora s centralom, su mi vratili sav novac do zadnje lipe. Iskreno, toga nema bilo gdje, Lidl je po tom pitanju iznad mnogih, hvala im.

Za par tjedana sam drugdje kupio jednu "crvenu" aku bušilicu, s 2 kom baterija napona 20V, u kompletu, te punjač. Koristim ju evo više od godinu i pol dana, za sad je odlična, a znam ju siroticu ponekad i silovati sa "pretokarenim prihvatima" suviše velikih borera/svrdla, ali - neda se ona. Bila je dok sam ju kupio na akciji i jako jeftina.
Naravno da za jako ozbiljne radove bušenja koristim profesionalnu bušilicu, na kabel, s dvije veličine borfutera/steznih glava. Od nje sam vrlo brzo iza kupovine bacio u smeće samozatezni borfuter, nije mi se dalo s njim zajebavati da ga osposobim. I ta se več naradila, bušila, štemala, dimila, ali tu je i dalje. Ona naša prava , a ne kineska Iskra je odavno poderana, prije nje vrla BLACK & DECKER-ica itd. Ma potrošio sam njih puno kroz život, kako ne bi i svoje zdravlje.


Kao prijenosne brusilice u garaži trenutno koristim mali BLACK & DECKER i Parkside, od velikih originalnu Iskru.
Kao stabilnu brusilicu koristim unazad par godina mokro-suhi Parkside. Prestao sam s korištenjem jedne SSM kombinirane, univerzalne brusilice. Još sam jednu SSM krenuo napraviti, te pripremio osovinu, lagere, prihvat brusne ploče, remenicu, naslon i odustao. Ma za sad i to mi je previše.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,700
Aku bušilicu u Kauflandu 270 kuna komplet sa jednom baterijom i punjačem i nekoliko svrdla i bitova.Svrdla i bitovi nisu nešta kvalitetni.
Imbuse isto u kauflandu 80 kuna.
A komplet bitova sa račnom u Lidlu 80 kuna.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Bitno je napomenuti da crna Parkside aku bušilica ima RÖHM Bohrfutter odnosto glavu za svrdla mark Rohm.
Što znači da nije bezveznjak. Rohm je u tome među najboljima u svijetu, ako nije i najbolji.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Daj poslikaj baš me zanima, jer ako jesu onda borfuter valja više od bušilice. E sad možda oni za njih delaju samo borfutere, pa je u tome razlika, al moraju sebe potpisat.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Pratim Vas..... kad mi naleti prilika kupit ću Parkside....više volim ove plave(Made in Germany) jedino je akubušilica (Made in Malezija).
Od ova 4 alata, 3 su stigli iz Njemačke, daleko povoljniji nek kod nas.
IMG_20210116_101039.jpg
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Kupljenec evo glave. Metalna je i ide do 13 mm.
Cijena ove glave u maloprodaji je minimalno 150 - 200 kn...

Tu nema zbora, dobio sam i certifikat s bušilicom gdje piše da je glava Rohm i način rukovanja sa antilock funckcijom
 

Prilozi

  • IMG_20210116_143532.jpg
    IMG_20210116_143532.jpg
    27.8 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20210116_143651.jpg
    IMG_20210116_143651.jpg
    35.9 KB · Pregleda: 24
  • IMG_20210116_144943.jpg
    IMG_20210116_144943.jpg
    46.8 KB · Pregleda: 21
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Uz ovaj set
[URLunfurl="true"]https://imageupload.io/XX618jmzE4.i[/URL]
je išao jedan alat gratis po odabiru, uvijet je bio potrošiti
min 200e kod ovlaštenog trgovca u njemačkoj i javiti se u Bosch-falilo je nekih 2-3e ali je prošlo😁.

Uzeo sam brusilicu (vrijednosti je oko 100e)
 

Prilozi

  • IMG_20210116_100939.jpg
    IMG_20210116_100939.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 21
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Markach, imam jednu original bateriju (nije kopija se Ebaya) viška za Bosch 2 Ah nova nekorištena. Baterija je kupljena krajem 12 mj u Alatima Milić i meni je viška, cijena bi bila i više nego koretkna..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Markach, imam jednu original bateriju (nije kopija se Ebaya) viška za Bosch 2 Ah nova nekorištena. Baterija je kupljena krajem 12 mj u Alatima Milić i meni je viška, cijena bi bila i više nego koretkna..
Malo je slabašna ali ako je procore možemo razgovarati 😁
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Obična je. Za bušilicu nije slabašna. Imam tri i dvije su mi stvarno dovoljne.

Drugi alati mi nisu Bosch već imam samo aku bušilicu. Zato pitam jer vidim da imaš svega pa ako ti zafali da posluži barem za aku bušilicu.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
689
Kupljenec, svatko ima pravo na svoje mišljenje.

Postoje i puno bolji alati od Metaba, recimo Fein (imam njihovu veliku brusilicu, zapakiranu u crno - Wurth, model od prije 8 godina, i to je vrh alat) ali on odstupa i cijenom i to poprilično.

Tvoj dojam ne mora biti da je najtočniji i najispravniji.

Da bi potvrdio to što si rekao alat treba usporediti i testirati ga.

Osobno mislim da su svi profi proizvođači tu negdje, uvijek je netko bolji u nečemu...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ja samo velim kaj sam probal i sa čim sam imal priliku delat, znači metabo brusilica i bušilica, i ubodna pila ja 12 godina nisam niš servisiral, dok plavi bosch i makitu kaj imam sad malo malo. To je moje iskustvo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Gle ja sam nekak uvjeren da onaj Bosch napravljen u Njemačkoj kvalitetniji od onog iz Kine a radi se još i u Mađarskoj, Češkoj, Rumunjskoj i kaj ti ja znam.(mislim samo na plavi).
A zakj, gle bio mi u određenom trenutku povoljan a imam i blizu servis ako zatreba.
Mala Gws1000 koštala 80tak eur
Boschamer(model 2016.g) s 33%popusta uzet 2018.
Ove dve aku za 200eur
Naravno sve novo ne rabljeni!
...i onda nebuš pil(kupil)
Imam i Hitachi nije loš ali je iz Kine.
Imam El. udarnu Makitu na kabel kupljenu rabljenu-jednostavno stroj od alata.. .
Ako već Profi onda Orginal.
 

Najnoviji postovi

Na vrh