• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Sada su medju najboljim markama Fein i Festool . Bosch je bio nekada nesto od imena kao i Makita
Ja od kad znam za sebe festool je među najboljim alatima. Stari je uzel dok sam još išel u vrtić ručni cirkular i vibracijsku brusilicu od festoola. Evo stari je u penziji, brat preuzel stolariju, i ja i dalje radim s alatom, a na brusilici su samo zamijenjene četkice. Cirkular nije ništa diran. A napilili se i nabrusili lakiranih vrata ohoho...
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Da ali Festool malo tko spominje. Doduse, nije za nase trziste, jer kupnjom branda, bankrotirali bi . Cjenovno kosta kao nekada Bosch i Aeg iz zapadne Njemacke
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Zakaj su nekad znali napraviti kofer, a danas ne?
Svi novi, koje sam videl, nemaju mjesta za normalni smještaj kabla, nego je odmah na izlazu iz bušilice savinut pod 90°. :(n):
Štednja na materijalu i kapitalizam
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Da ali Festool malo tko spominje. Doduse, nije za nase trziste, jer kupnjom branda, bankrotirali bi . Cjenovno kosta kao nekada Bosch i Aeg iz zapadne Njemacke
I to je istina, da ne znam iz radione za festool, ne bi vjerojatno ni sad znal za njega
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ajde znalci imam jedno pitanje za vas :)
koje bi bilo pravilnije i zašto ili je pak svejedno

slika1
IMG_20210123_153230.jpg
slika2
IMG_20210123_153318.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ja okrećem na prvi način.
Razlog: donja matica ima zub i lakše ju je postaviti tak da metalni dio dojde na nju.

Pravilno bi bilo tak da bidiš pročitati.

Ukratko, okreni kak ti paše.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,713
Ako postavim disk prema prvoj slici, onda ne mogu rukom odšerafit/skinuti ploću jer matica zagrize u istu i trebam ključ
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Ja okrećem kao na slici 1 iz razloga jer npr. brusna ploča se ne da postaviti kao na slici 2, a kao na slici 1 se da postaviti. Eto moja neka logika
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Samo je jedno pravilno, rezne ploče maticom (širi dio na ploču).
- zato jer je veća površina nalijeganja matice na reznu ploču, sigurnije (s obzirom da su rezne ploče tanke)

Brusne ploče obrnuto (izdignuti) dio matice upadne u nju, sigurnije (veća je) ukupna površina (matice + podloška) koja drži ploču.

Jedne i druge uvijek stavljam natpisnu stranu prema brusilici.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Poz. Pravilno je montaža na prvoj slici. To zato, jer tamo se na crnom vidi ako je napukana i oštečena. Tamo gdje je boja se ne vidi, da li je pukla.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,701
Izmišljaju samo da prodaju
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
ZJ, cijena je bila 100 kn/komad 3 male bosch plave brusilice ( 1400 W, 1000 W, 900 W - stari tip) i dvije male iskre kb 59 od 500 W.

Puknuti, nekadašnja stara iskra je bila u rangu nekadašnjeg plavog bosha pogotovo velike brusilice, možda su čak i dugotrajniji strojevi. Čak je iskra i radila rotore za neke modele plavog boscha...
Što se tiče marki FEIN; FLEX stari Siemens Schukert i dr. su svjetski vrh, ali i drugi cjenovni rang.

Uvijek kupujem kvalitetan očuvan rabljeni alat. Cijena bude jako niska, a kvaliteta vrhunska.

Nisam profesionalac, ali alat volim i u alat se kužim. Vidio sam kako pucaju ključevi kineske proizvodnje ali i oni "profi"...
Ali ima neki pravila, za ključeve veće od 22 bi se trebao koristiti prihvat nasadnog ključa od 3/4", za one veće od 46 bi prihvat trebao biti već 1" i tad nebi bilo oštećenja koliko god bio zapekao vijak. Vilasti ključ na hrđavu maticu (pogotovo loše kvalitete) nebi trebao ići već bi se koristio okasti... eee kad ni sve to bilo pri ruci na terenu
Ali koristimo ono što imamo ...
Ja se rado bavim restauracijom starih ali ispravnih strojeva . Kad dovrsim svoje, slikam ih 😁
Mihalke u Kutini. Neki dan mjenjao gume i sve šarafe su prešli kilo ključem. :p:
Pozz susjedu iz Kt😃
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,581
Imao sam dobra iskustva s njom, koristio sam ju više od 2 godine, ali ostao sam radi gluposti bez solidne lidlove Parkside "hoby" šprice za lakiranje:
1302121b4705b4c866b13ec00b45.jpg
Pretražio sam oglasnike i osim jedne na Njuškalu više od dva put skupje od stvarne cijene u Lidlu, nigdje ju više nisam našao.

U petak sam naletio na oglasniku, na jednu iz Kauflanda, na cca 60% cijene. Danas sam otišao s autom svega 10-tak km i kupio sam tu kauflandovu robnu marku "hoby" šprice za lakiranje:
2cb5de574584b8963a7d071facb2.jpg
Ima li netko od ovdje aktivnih forumaša bilo kakvih iskustava s ovom električnom špricom iz Kauflanda? Ako netko ima lijepo molim da ih opiše.

Unaprijed hvala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Šta si špricao sa tom Parkside?
Ja imam ovu iz Kauflanda, nisam još ništa sa njom radio.
Razmišljam da probam kuteve po sobi sa njom prešpricat, da ne moram sa malim valjkom ili kistom farbat
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,581
Ja sam sa Parkside prvo špricao i na tome učio s auto lakom haube od kosilica koje sam si sređivao.
Izradio sam iza toga nove metalne klupe i veliki novi stol za klijet, njih sam isto špricao sa auto lakom, sve njihove drvene dijelove sam špricao sa vodenim lakom.
Restaurirao sam si namještaj za klijet, sav sam špricao sa lakom za parket.
Izradili smo si nove drvene dijelove za terasu ispred klijeti, sve sam ih špricao lazurnim lakom.
Obnavljali smo metalno drvenu ogradu za stepenice na klijeti, sve sam špricao sa temeljnom i lakom.
Obnavljao sam dvorišnu ogradu od drvenih letvica i sve sam špricao sa lazurnim lakom.
Kćerki sam izradio jednu veliku metalnu konstrukciju za šupu, sjenicu i nadstrešnicu, sve sam špricao sa temeljnom i lakom. Zet je špricao kovanu ogradu...
Ma naradila se ta Parkside šprica kod nas, a nisam birao vrstu materijala, auto lak, temeljna, lak za parket, vodeni lakovi, sve što sam trebao. Tko nije znao da je špricano s njom mislio bi da je sve rađeno sa jako skupom i vhunskom kompresorskom špricom.

Onda sam ju bio posudio i uništena je došla doma.
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
pozz svima. Kako ovaj zupcanik nabiti nazad bez nekog specijalnog alata( hidraulicne prese)? Radi se o busilici Bosch 1170 i sam strojcek je bio zeznut od pocetka jer samo ovlasteni servisi imaju specijalne alate za rastavljanje/sastavljanje
 

Prilozi

  • 20210124_225336.jpg
    20210124_225336.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 25
Na vrh