• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Hvalati na pomoći što si mi pomogao, da tebe nebi nikad nebi napravio traktosrska vitlo sa četiri različite varijante, prikloicu kiperku, prikolicu za vući bager, traktorsku frezu, pogonsku prikolicu, cjepač drva, tarup, tresač šljiva, viklovanje motora, pravljenje omči, otkivanje klizača i drugih sitnih dijelova .. , a pogotovo na izradi ĆERESLA sa svojim priključcima a pogotova sa dva vitla, od kojij jedno nama na daleko.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Znam da svi vi volite velike, li ja sam zadovoljan i s malima...
Moje dvije Bahco garniture:


univerzalni prstenasti 8-13 u tri ključa (kupljeni za male novce kad se "raspadal" Merkur u Sesvetama)


i Photoshop dvije garniture u jednom:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Najviše koristim ovaj kombi ključ 10-13-17-19 marke KS-Tools:


Kad smo već kod KS-a, nabavil sam si i malu garnituru za skučene prostore:

Koja je manja u živo nego na slici.
Zanimljivo, kupljenu u Bartogu (Slovenija) i s dostavom u dvorište bilo je 60-tak kn jeftijina nego u Auto-Hrvatskoj.

I jedna zanimljiva garnitura "gedora" iz Lidla (slika je složena iz više njih):


Draga mi je zato kad su nastavci prolazni, pa se mogu šarafiti matice na dugačke šarafe (poput gewindštangi).
Kupljena je za nekih 70...80kn i na nekim je mjestima nezamjenjiva.

Naravno, taj alat ne rabim puno, ali imam kad mi treba.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Hvalati na pomoći što si mi pomogao, da tebe nebi nikad nebi napravio traktosrska vitlo sa četiri različite varijante, prikloicu kiperku, prikolicu za vući bager, traktorsku frezu, pogonsku prikolicu, cjepač drva, tarup, tresač šljiva, viklovanje motora, pravljenje omči, otkivanje klizača i drugih sitnih dijelova .. , a pogotovo na izradi ĆERESLA sa svojim priključcima a pogotova sa dva vitla, od kojij jedno nama na daleko.
Da si ti to napravio nebi tu skupa sa nama tipkao po forumu. Nego bi uživao i neko bi radio za tebe vjeruj mi. 😉Jedno je nešto napraviti a drugo je nekoga iskopirati i napraviti nešto šta je odavno napravljeno i izmišljeno.
Da si od toga svega napravio nešto šta ne postoji onda je to napravljeno. 🙂
Treba nešto izmisliti i napravit.

Tako da slobodno ti pitaj bilo šta, pomažemo si kako znamo i možemo.


@ZJ kad ti stigneš sa tim svim alatima opće delat? Dok nekaj trebaš pol dana zgubiš da najdeš. 🙂
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
To su praktični okanci. Ja imam jedan nosač sa osam, ali nije mi nešto praktičan u prilazu vijcima, pogotovo za manje vijke. 10, 11,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
@smilan , bilo je takvih (8 u 1) u Lidlu, ali su preglomazni i nepraktični.
Ovaj 10-19 je vrlo praktičan i izdržljiv. Svaki od naših tehničara na poslu ima jedoga. Bili du kupili i neku drugu marku, ali su se ubrzo vratili na KS-Tools.

@Kupljenec, najdem dok mi treba ;) Valjda bu jednom došel red da to imam i posloženo.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Da da to sam već i rekao da su super nisu glomazni, i prilazni. Onaj ja uzeo da kao nenosam gedore ali nije praktičan, skoro da i neradim sa njim.
 

hrvoje1804

Novi član
Tu od
20 Stu 2020
Poruka
22
Svi vulkanizeri to moraju provjerit sa kilo ključem.

To mi je najjace kada majstori prvo pretegnu sa pistoljima na parsto kila i onda kao provjere sa kilo kljucem dal je na 120 (ili koliko vec) i kad skljocne kao to je to a on vec debelo iznad
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
To mi je najjace kada majstori prvo pretegnu sa pistoljima na parsto kila i onda kao provjere sa kilo kljucem dal je na 120 (ili koliko vec) i kad skljocne kao to je to a on vec debelo iznad
Uvijek to delaju manje više svi, to je ono kaj stalno pišemo, nemaju svi iskustva sa alatom i nisu educirani. U pravilu svi imaju pištolje kaj pritegneju daleko više nek bi trebalo, a zakaj to rade? Jer nemaju adekvatni alat. Trebali bi imat pištolj sa manjim N/m i onda još prekontrolirat ručno.
Ali normalno lakše je ovak od oka i na silu.
I kad ode navoj u glavčini delaju se pametni, je pa to je bilo već prije. Ali nekad netreba raspavljat jer je teško neke ljude uvjerit u neke stvari.
Da da, baš to haha, uočio sam to...
Meni su tak navoj oštetili, i još kaje bitno kontroliraju samo kad je mušterija blizu, a kad nas nema niš ne kontroliraju.
@ZJ ...je*eš to sa slika, ak nije kvalitetu i izdržljivost provjerio naš forumaš
🤔
🛠️🔧
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
kontroliraju samo kad je mušterija blizu, a kad nas nema niš ne kontroliraju.
Zato si ja sve sam delam.
imam još par jaaaako dobrih prijatelji kojima servisiram vozila, i ne idu nekome drugome, upravo zbog loših iskustava.
Sami si kupe dijelove, a ja delam za ćevape i dve pive. Dok mi se da.

E, da. Štel sam pitat, koji semerinzi su se pokazali dobrima za radilicu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
E, da. Štel sam pitat, koji semerinzi su se pokazali dobrima za radilicu?
Po mom Corteco jedan od najboljih ali obavezno barem silikon ako nema vitonskog.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Nije alat ali je za alat. Treba mi produzni cca 100 metara za busilicu, brusilicu i veliku mjesalicu.
Jel bi to moglo sljakat i od kakvog kabla napravit isti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
100 metara je fanj dugački kabel. Mislim da 2.5 kvadrata vozi bez brige ali kabel mora biti razmotan radi hladenja.
Ustvari, znam da 2.5 vozi.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,702
Pretpostavljam da faktor istovremenosti, istodobnosti, gotovo nikad ne bude takav da bi bila uključena sva tri spomenuta potrošača. Jednofazni produžni kabel, bakar 3x2,5 kvadrata bude dobar, bez obzira na dužinu cca 100 m. Jedino se kao što je i MUHA napomenuo uvijek mora razmotati, da ne bi bio auto transformator i grijao se, pogotovo ako bi motalica za kabel bila željezna. (Ja se godinama služim jednim SSM produžnim, jednofaznim kablom dužine cca 75 m.)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Nebi 2,5 bil malo slab? Mislim da to nebi vozilo, možda se varam ali neznam.
Kod mene na kuči, a vjerujem i kod svih je 2.5 kvadrata sva instalacija nadostukavana i spajana u kutijama i pitaj boga kolko je na kraju dugačka. I onda tam negde na kraju tih štukancov ustekam kabel, pa u njega još jedan ako je ovaj prekratki i vozi miško ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh