• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Imam tri ručne i jednu na zrak. Jedna ručna je s grafitnom masti za pikaner s čvrstim priključkom.
Kada podmazujem traktor i bager potrošim jednu kartušu koju sam punim po uputi ovdje s foruma i to sam usavršio.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma ja bi ručnu, nemam ja toga puno za mazati😉kad neznam ko si moju posudio. Ja isto na poslu imam na zrak 4 komada preko bačvice 25kg masti.
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Zubci mi ne izgledaju istrošeni, ali ne vidim oprugu. Zna netkogdje mogu nabaviti kod nas?
IMG-20210320-WA0008.jpg
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Opruga je ova mala žica na sredini fotke, druge opruge ni nema, nedavno sam svoju rastavljao, mislim da je čak i identična IMG_20201225_122850.jpg
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Ne bi na žalost znao, ovu je moj otac donio iz Italije prije nekih 10g i to je sve što znam o tom bredu, al mogu ju otvoriti i poslikati, pa da usporediš možda?
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Ne bi na žalost znao, ovu je moj otac donio iz Italije prije nekih 10g i to je sve što znam o tom bredu, al mogu ju otvoriti i poslikati, pa da usporediš možda?
A molim te ako ti nije problem, bio bi jako zahvalan!
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Evo nadam se da će pomoći, inače ja sam ju posudio prijatelju i vratio mi ju je skroz zahrđalu, pa sam ju čistio i sad je ok

IMG_20210320_201555[1].jpg
IMG_20210320_201711[1].jpg
IMG_20210320_201725[1].jpg
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
USAG je vrhunski talijanski alat. U rangu sa plavim Gedore-om, Hazet-om, Beta-om, Facom-om i drugim profi alatima.

IMT, poslikaj mi unutrašnje zubce na kućištu račne. Čine mi se zapunjeni sa stvrdnutom masti, ili su potrošeni.

Ako je skorena mast u pitanju operi je u benzinu u isčetkaj malom mesinganom drotčetkom (u pevecu je set cca 10 kn dobiješ plastičnu, mesinganu i čeličnu), ako je nemaš uzmi tvrđu četkicu za zube. Očetkaj i ovaj unutrašnji dio pogotovo zupce.

Kupio sam već par račni koje su se prodavale neispravne pa sam ih na ovaj način oživio, naravno ne uspije sa svakom.

Ako su unutrašnji zupci na kućištu potrošeni (na ovom okruglom dijelu) onda je račna za baciti.

Kasnije je namaži nekom litijevom masti koje je rijeđa ili WURTH HHS 2000 sprejem (ljepljivo ulje).

Rebuild kit od 3/4" ne odgovara na tvoju.
Za tvoju račnu bi se vjerojatno dao naručiti (ako nije prastari model), ali opet ako su unutrašnji zupci na kućištu poderani ...
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
@dajc1 puno hvala!
@aag14v, evo slika. Kada rukom držim ne mrda, tj. drži. A mask je definitivno skorena oko svega (ova račna nije bila u upotrebi barem 10 godina). Kako ti izgleda? Neznam kako da bolje slikam.
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
@aag14v care :D Očistio u benzinu, četkao sa četkicom za zube i sa mesinganom. Prede kao urica :D
E sad, litijska mast u spreju ili ina LIS 2?
p.s. hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh