• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Zubi su bili zapunjeni s stvrdnutom starom masti.

Stavi tanki sloj masti i malo naulji motornim uljem.... I to je to...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Mast nije dobra na takvim stvarima, jer skuplja prašinu i skrutne se.
Ulje, možda ono za lance motorkotača, bi bilo bolje.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Najbitnije je sve dobro očistiti.... I namazati nakon toga.

Ako naulji i stavi malo masti neće se tako brzo stvrdunti.

Mislim da to nebi trebao biti problem svake 3-4 godine ponoviti.

Inače je hhs2000 po meni najbolji za te stvari - kliješta, račne, pantove itd
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,019
Radno mjesto račne je mast i prašina. ja svoje svaku godinu otvorim i očistim i rade bez greške več dugo. Uvijek otpuštaju i stežu a metrične cijevi su isto punoooo puta imale na sebi.
Nakon čiščenja mažem mašču koja je pri ruci.

Ako bu služila za pokaživanje namaži ju konzervansom obilato, a nakon korištenja ponovi postupak ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Koje od navedenih (ili druge) rezne ploče 125 mm preporučujete za rezanje cijevi, kutnog i flaha malom kutnom brusilicom?

Koje za kutnu brusilicu s 8500 okretaja. Štitnik na njoj je za 230 mm, i do sad su korištene

Ima li netko iskustva s ovima?

U ponudi imaju i promjer 230 debljine 1,9 i 1,6 mm, ali mi se to čini preopasno za 8500 okretaja.

Najviše me privlači kupiti fi 180 debljine 1,6 mm, ako nisu pretanke za taj promjer i nakon korištenja s većom brusilicom, do kraja iskoristiti na maloj. Ima li tko iskustvo korištenja tankih većih od 125 mm? Radi se o ove dvije:

@ZJ,

tebi još jednom fala za informaciju da Željeznar (sada Horex) prodaje kraće komade. Dopelal sam bez problema u prtljažniku oko 55 kg kaj bum imal zabavu kad malo zatopli. Cijena je uglavnom 8,64 kn/kg plus nekoliko kn po rezi, ovisno o vrsti šipke-cijevi.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,945
Ne to kupovat.. To niš ne valja.. Samo po vanjskom obodu 2 mm je rezni dio, ostalo papir. Razleti se dok si rekel keks..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Do 125 mm promjera idu ove od 1mm( lakše brusilici) preko 125 mm ne , dolazi do vibracija , a onda i veća mogučnost pucanja ploče.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Do sad sam kupoval samo flexco 180 ili 230 debljine 3 mm. Koliko ja trebam bile su ok. Ove sa Stečajne se nekak bojim kupiti. Sad nude 50 kom 125 i 115 za 99 kn. Ne kužim jel to 50 jednih i 50 drugih ili ukupno 50 kom.

fi 125 - korisna površina cca 9.440 mm2
fi 185 - korisna površina cca 24.040 mm2
Dakle fi 185 traje cca 2,5 puta dulje od fi 125 a skuplja je 40%. Zato bi mi najbolje odgovarale fi 180 debljine 1,6 mm.

@drazenhonda,
a fi 180 bi išlo u debljini 1,6 ili je prerizično.

@Kupljenec,
jesi probal i neke druge osim navedenih pa se one još brže troše, ili...? To je mali promjer i normalno je da se brzo potroši. Zato sam je nabavil štitnik 230 za veću fleksu, svjestan da, dok se ne potroši prvih 2,5 cm polumjera, imam preveliku obodnu brzinu ploče. Ploče fi 180 su se brzo potrošile do promjera kojim se još može rezati, a manje se još brže troše.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Nisam probal, jer ovo si kupim kad idem usput sposla doma, i onda takve imaju pa ih kupim.
Al ove tvoje koje si del, tj ta marka milsim da je broj 1 za šajbe svih vrsta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh