• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Pri nama na poslu je ovakva situacija:
- gedore, štelajući ključi i kliješta Bahco
- moment ključevi i nastavci Stahlwille i Hazet
- viličasto-okasti ključevi Bahco, Stahlwile
- šarafciferi i bitovi WERA
- čekići, pajseri… Hultafors i Peddinghaus

Bahco gedore i štelajući ključi su premekani za moj ukus. Jako se poznaju tragovi korištenja. Rekel bi da je Unior tvrdi.
kliješta i ključevi su OK.

Pri meni doma:
- gedore Unior (velike i male, ex Yu), ponešto Parkside i no name
- viličasto-okasti i viličasti ključevi uglavnom Unior i Tona (češki), isto stariji
- šarafciferi i bitovi WERA, Unior i Parkside
- kofer s alatom Unior (kupljen jeftino)
- udarni nastavci Einhell (uz zračni pištolj) i kineski (E-bay)
- čekići i ostali udarni alat - uglavnom stariji

Ne delam puno, ali kad trebam imam (skoro sve kaj mi treba).
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma jebo alat.
Gle katalog iz Pevexa, akcija tačke plus pivendara.....
Zato su danas pojedinci s foruma hodočastili po tim dućanima :hahah:


Kako ta kolica izgledaju, čini mi se da taman ta 24 limenka mogu izdurat do auta i kad popiješ bacaš unutra pa pošalješ skupa na reciklažu da naprave pojačanu verziju, jer to onda budu kolica od 48 topljenih konzervi umjesto 24 🤣🤣
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Wurth nije nikako i nikada profi alat.
Gedore da, Hazet da, Beta da, Facom da, Usag da,Bacho da.
Stvar je izbora ko kaj voli. Ovo su profi alati.
Wurth je svakako profi. Bahco je tako tako. Sigurno nijen top klasa
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Dok se Vi bavite s "profi alatima", ja sjedim u kutu i valjda pod mus / po kazni gulim krumpir za prilog sarmi ;), ono kak' su to odslužili zatvorsku kaznu Čobanković i mnogi drugi, pa ak' moreju oni, onda moram i ja :hahah:, od alata imam samo jedan mali, oštri nož ;)
 

iemte

Član
Tu od
19 Lis 2019
Poruka
95
Wuerth je trgovačka firma koja rebrandira tuđe proizvode i prodaje pod svojim imenom (kak i Berner, Foerch…).
To ne mora značiti da prodaje škart (električni ručni alati su plavi Bosch, npr.)
Mislim da Berner ima SW-STAHL ručne alate, barem je takav moj zaključak jer mi izgledaju identično.
Aku alati su im Milwaukee rebrandirani. Tako sam barem dobio informaciju od prodajnog predstavnika, ali po izgledu alata mislim da ne laže. Primjer: Baterijski udarni odvijač BACIW BL HP ½" 18V, bez baterije, 18 V, Litij ioni, 1898 Nm, 1356 Nm, kart
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
@cloos od kud si donio zaključak da je Wurth profi alat? To je kak je napisao @ZJ alat.
Za mene je to alat za doma, ali profi nikada, ali apsolutno nikada. Jel znaš ti šta je profi alat?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
@Kupljenec, po čemu razlikuješ profi od ne-profi alata?
Ako trgovačke marke rebrandiraju Bosch ili Milwaukee alate, nemreš reći na to nije prva liga.
 
Posljednje uređivanje:

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
A koje je marke, je l profi? :unsure:
Dragi prijatel, ja ti na sve to gledam otprilike ovak':
- svaki se picek svojim kljunekom dosta nazoblje ;), a kljunek je njegov alat,
- isto tak ak' si dobar i profesionalan majstor, budeš problem riješio i s batom od repe, jer drugoga nemaš pokraj sebe; ja sam, dok je bila sila z šerajzlinom zalotal / žaračem za peć, a neki to danas ne mogu niti s profy brenerima :hahah:;),
- zabadava ti neznam kakve zvučne robne marke alata, pune su ti ga uredno složene police i ladice, samo za pokazivanje drugima, kad ti i onak' ne znaš z njim delati - ne mislim da si ti taj, jer ti alata niti nemaš :hahah: :ROFLMAO:, da mi se ne uvrijediš odma' na Novo leto :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
@plus, ili kako je rekao Njegoš:
Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka
ili
A u ruka Mandušića Vuka, svaka puška bit' će ubojita...
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,604
- viličasto-okasti i viličasti ključevi uglavnom Unior i Tona (češki), isto stariji
Za okaste ne znam ali viličasti ključevi imam ih par koji su došli skupa sa traktorom, u vrijeme dok je uz novi traktor išao i set osnovnih alata i još uvijek su "živi" a i sigurniji sam u njih nego u bilo koje druge, nemam nikakve ekstra i ne šarafam često, također imam par viličastih TANG i isto super dobri a ima im lijepih godina
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,721
Ovi naši Tona su iz '68, kad je bil proizveden naš bivši 25-tak.
 

Najnoviji postovi

Na vrh