• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Postupak s Parkside alatom je poprilično jednostavan, tko ga shvati, taj se više ne zahebe...

Kupi, probaj = odlično, kad ti treba = izdat će te, baciš, kupiš drugi i ponavljaš dok ne dođeš do skraćenog algoritma, koji kaže:

"Khm, khm"

Parkside u kantu, a bilo što drugo u kuću, može i mrtvi Einhell, samo da nije Parkside. Kada kreneš po tom algoritmu, nekim čudom sve poslove završiš, nekada malo i na silu, ali završiš. S Parksideom si većinom u deficitu. Barem se to kod mene pokazalo, a o tome sam već govorio nekoliko puta, pa neću biti papagaj, jedino pto je koliko toliko ok to su nekadapnja 16V zelena bušilica i crna 20V sve drugo, žali bože.
Upravo tako sve si dobro rekao, uzdravlje!
Kad ti u pol posla stane alat, ajd presvlači se , tuširaj se i ostale stvari i vozi 30 km u jednom smjeru, izgubiš volju za rad ..... uzdravlje
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
65
Pozdrav ekipa, da bi se isplatilo uzet ovaj kofer alata za kucne poslove ili ne valja nista kad ima svega u sebi?
Ima tko iskustva sa takvim alatom?

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Mi smo naručili sličnog tastu i za te novce je bio ok, osobno volim setove alata gdje sve ima svoje mjesto i brzo vidiš da li ti što fali. Koristim alat u rinfuzi i u koferima i sve ima svoje prednosti.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Za po kući sastavit namještaj i pošarafati dječje igračke savršen...

Već za bilo šta ozbiljnije od iverice bježi od toga...

Bolje gledaj onaj u lidlu što bude... Mislim da je jeftiniji, a ljudi kažu da je kvalitetniji od svih tih što se tako prodaju..
 

pila

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2023
Poruka
193
Gedori i ključevi su slični onima iz lidla, ok kvalitete. Ima san isti set kacavida koje se jako lako zgule.Kliješta za krimpanje ovog tipa nisu nešto.
Gledaj lidl, u njih je više manje sve dobro
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Taj komplet je za čisto hobi upotrebu. Za ljude koji žive u stanovima. Za sve ostalo treba ići na stepenicu više.
A za profesionalnu upotrebu treba ići dvije stepenice više.
Ustvari po meni ključevi viličasti i okasti bi trebali biti poluprofi/profi.
Nasadni ključevi ( gedore) isto tako. A bitovi svih vrsta, torax, imbus, odvijači, mogu biti za amatersku upotrebu: lidl, kaufland.
To moje iskustvo govori.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Apsolutno ne, kontra od toga kaže moje iskustvo... Bitovi trebaju biti profi jer kada ti u šalungu za stepenice šaraf okruni bit, i to napravi na 3 bita, onda se zapitaš dali živit ima smisla. Evo, desilo se na betonaži 7 stepenica i podesta kod kolege prije tjedan dana.

Ključevi Elix ili kako već iz Pevexa će podnijeti svaku jaču ruku, o savijanju neću puno, ali bolje 10€ za ključeve, a 50€ za bitove nego obrnuto...

Ja sam amater/hobist, ali kupujem skuplji/kvalitetniji alat jer obično onaj hobi na prvoj prepreci upozna sebi ravna, a često i jačeg pa odsvira svoje novce prije i nego se pošteno upregne.

Burgije, bitovi, gedore, skuplje, ostale pizdarije prolaze pod amatersko, ali sve je to kerov k kad je danas sve made in P.R.C...
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Pa dobro kad se tako nešta šaluje onda se kupi jedan kvalitetniji bit.
A ključ kad npr. onaj jeftiniji pukne iznenada može doći i do ozljeda, a bitna je i tolerancija, kod skupljih kvalitetnijih ključeva je tolerancija manja i samim tim se manje oštečuje matica/vijak.....
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,401
Kolega je stavio set za par sto kuna i ako mu treba za po kući sigurno bude dobar, za popravljati traktor ne bude sigurno jer em nema ni tako velikih ključeva i za takve stvari se gleda alat koji ipak nešto i košta.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
469
Ovisi za sto ti treba odnosno koliko misliš koristiti taj alat. Za po doma i oko kuće super je. A ima i garanciju pa si miran par godina
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bušilica je čudo (za te novce). Mojoj (prve generacije) ide 4. godina.
No, ako ti treba za šarafiti šarafe poput onih na tvojoj lijepoj nadstrešnici, ipak bi ti preporučil onu jaču ("150" Nm, PPSBSA 20-Li A1).
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,490
Bušilica je čudo (za te novce). Mojoj (prve generacije) ide 4. godina.
No, ako ti treba za šarafiti šarafe poput onih na tvojoj lijepoj nadstrešnici, ipak bi ti preporučil onu jaču ("150" Nm, PPSBSA 20-Li A1).
Čekam i čekam i čekam da ta dođe u lidl ali nikako da se pojavi. Nije je bilo ni u Belgiji u web shopu kad mi je sestra dolazila..

A ono. Treba mi za oko kuće i cackanja malo s drvetom. Tj. Za stvari za koje mi je moja bosch plava 12v pre slaba..

A što se tiče onih šarafa. Nije ih ni makita uspjela bez predrupe i tot masti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh