• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Bila je prilika, mali novci u igri.... samo taj mali tvoj poguranac je bil dovoljan i stvarno nikada ni sekunde nisam požalil (y)
Ako se ne računa onaj tren kad sam kablove za dodavač spuknul pa sam moral s elektrodom švasati 🤭
To je valjda i bilo moje zadnje varenje sa elektrodama..... lažem, varil sam neki inox i neki gus poslije toga sa njim.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
412
Mislim da smo ovdje priučeni varioci svi, a ako ne baš svi večina je garant. I kao takvi zeljepiti znamo da drži. Neko sa više, a neko sa manje uspjeha.
Nikad nebum zaboravil priču pokojnog forumaša (možda ju je i podijelil sa nama ovdje javno) kad je za bolju lovu otišel raditi kao varioc u brodogradilište.
Pričal je da kad je tam videl žene i muškarce kak vare stepenice nije znal kam bi pogledal od srama. Zaposlenje je trajalo ravno tri dana....
Zato imaš atestirane koji vare zahtjevnije zavare , a oni manje spretni krpaju rupe, lunkere , nešto manje zahtjevno ..
A potrebni su i jedni i drugi.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,938
Pa normalo, u ove dane! :hahah:

I taj transformator ima veeeelike gubitke jer jezgra na primaru nije "zatvorena"!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Kaj ti je to? za dijagnostiku? ili na socketu dijagnostike za napraviti koršljus? :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to je za povečanje snage na dizelu ..osim kaj to uštekaš moraš maknuti zadnji lonac
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Koliko sam @MUHA nagovarao na co2..pa ajde nek kaže da li je kad zažalio osim tog trenutnog neplaniranog troška.
Nakon prospavane noči došlo mi je iz riti u glavu da sam ja imal mali co2 i prije nego smo se mi dva upoznali. Davno, davno prije, još kad me limarija zanimala. Za neke bravarske radove baš i nije bil i zato sam ga prodal kroz par let, taman dok se otplatil.
Tak da me nije trebalo puno nagovarati ;)

U to vreme nisam imal baš penez za razbacivanje i zato sam razmišljal. Mislil sam da buš mi posudil ali nisam znal kak bi te pital 🤭

Danas za taj aparat dobijem x3 kolko sam dal.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
Početnik kao ti ne treba bolji aparat od ovoga, a kad naučiš zavarivati bit će ti dovoljan za sve okolokućne poslove.
Spusti cijenu ovome na 50€ kupi kutiju 2.5 rutilnih i deri dok se ne uigraš.
Nemoj bacati novac nepotrebno na kineske igračke.
To je prošlost za varenje. Za ùcenje pogotovo, polaganje vožnje na fići.
Neki korišteni od boljih marki može se naći za solidne pare.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
okupaj se i dojdi..ipak si gnoj vozio..za tebe uvijek
Nemreš ti tak dugo biti budan dok ja to sve obavim.
Tvoje meše su za danas pri kraju, a onda sljedi ranojutarnja.

Nisam ja samo gnoj vozio, ja sam danas i na dirki bil i opal u najveće blato, malo na baladi radil, neki alat naručil da mi još ovo leto dojde pa da zaokružimo godinu i u novu uđemo spremni.
 

VikendSeljacina

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2010
Poruka
216
To je prošlost za varenje. Za ùcenje pogotovo, polaganje vožnje na fići.
Neki korišteni od boljih marki može se naći za solidne pare.
Čovjek ne zna zavarivati i rijetko ima potrebu.
Moja preporuka je jeftini aparat koji će mu biti više nego dovoljan, a neće ga sjebati tijekom svog učenja.
Njegovi su novci, ako ih ima viška preporučujem mu najmoderniji aparat za zavarivanje.

Tko je položio na Fići taj zna voziti svaki auto, a onaj koji danas položi na autu koji: sam parkira, sam koći, sam drži pravac, pokazuje u koju brzinu treba staviti, sam pali svjetla. E taj nezna voziti i živi u iluziji kak je dobar vozač.
Tako je i sa aparatima za zavarivanje.
 
Na vrh