• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Neznam dokle će narod trpit izgovore onih koji neznaju, lažu, a vrlo vjerovatno i kradu, jer tako su i oni prethodni radili. Možda bi kuka i motika malo dovele stvari u red ili makar prorijedile kukolj i korov:icon_axe:Vrlo je jednostavno rješenje za neodgovornost političara; potpisuju predizborni ugovor sa rokovima izvršenja i garantiraju svojom cjelokupnom imovinom.Ako su obećano izvršili prije roka dobiju premiju uz plaću, ako nisu odstupaju i vraćaju dobivenu plaću, a ako su napravili štetu-naplaćuje se zajedno s kamatama iz imovine i to je to-bronhi.

Dok ovo nebudemo postigli ići ćemo u ponor iz kojeg možda nikada nećemo izaći.:icon_super:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
nije da branim ovu vladu ali želim vam skrenuti pažnju na jednu veoma važnu stvar koju ću vam probati dočarati u prenesenom značenju:evo ovako-imamo jedno veoma veliko i vrijedno bogatstvo recimo imanje sa farmom,strojevima i svom mehnizacijom,vilu na moru,para ko blata i da ne nabrajam što sve ne.nažalost tom imovinom raspolaže muž sa svojom ženom koji su naslijedili tu imovinu od nekoga i jednom riječju rasprodali sve što se dalo rasprodati osim par sitnica koje nisu stigli.dijete koje su imali bilo je malo,zakonski ništa nije moglo do svoje punoljetnosti ili do promjene u koljenu.e kada je dijete preuzelo brigu sada vidi da od svega što su imali nije ostalo ništa ali ipak želi izgraditi sve nanovo jer ne želi raditi iste postupke kao i roditelji već razmišlja zdravo i na pametan način.e tu sad dolazi do problema.naravno svugdje je najbitnija lova,pa me zanima kako to dijete može recimo u 2-3 godine izgraditi sve ono što su mu roditelji rasprodali,tko će njemu dati kredit kad nije sposoban kreditno za toliki iznos,kako da poplati sve dugove koji su mu ostali od roditelja,kako da ima ženu i djecu još tome da mu bude dosta za sve,kako da si kupi novi auto,kako da plaća režije a dijete ima najbolju volju za sve ovo!?pitam sve vas!!!po mome odgovor je samo jedan a to je da će uspjet u svojoj nakani ali za to će mu biti potrebno duže vrijeme pod uvjetom da nikad više ne dopusti svojim roditeljima da opet vode gospodarstvo jer oni su svoje rekli.siguran sam da je ova vlada sposobna dovesti državu u red ali trebamo biti svjesni da trenutačno nismo u mogućnosti graditi ovo ili ono jer naprosto nemamo novaca a nitko nam ga više ne želi ni posuditi.puno puta i meni se čini kao da vlada ide krivim smjerom,možda i ide ali onda ju treba stisnuti koliko god možemo i reći joj gdje ima prostora za boljitak i bit će nam svima bolje.nadam se da ste me razumjeli ali samo želim da shvatite da bi se samo budala uvaljala u ovo što se uvaljao linić i kompanija,

Znaš kaj sdpj,već sam kliknula,pa brisala,pa kliknula tvoj post,ali nemam mira,moram ti reči-ta tako dobra sadašnja vlada(ili dijete koje je naslijedilo rasprodano nasljeđe)jako lijepo kući i gospodari.Ako malo pratiš što ti se događa u kući(mislim na tvoju županiju),onda znaš da županija grca i stenje pod financijskim teretom iz vremena dok je njome drmao Čačić i kompanija zbog otplate obaveza proizašlih iz JPP_fomoznog javno privatnog partnerstva,koje ima sistem-privatnik uzme kredit,napravi nešto,a onda država plača najam koji pokriva i ratu otplate kredita i zaradu privatnika.Drugim riječima-čista pljačka državne kase u korist privatne osobe.E,dušo draga,ta tvoja nova vlada-dijete koje se tako silno trudi ispraviti greške rasipnih roditelja-bivše vlade,radi to isto,samo ovaj puta cijeloj državi,a ne samo jednoj županiji.A u vladi je opet Čačić-bio je do neki dan,a najjači vladar-vrijedno dijete je tvoj sdp koji provodi isto ono što je Čačić provodio u tvojoj županiji.Bem ti JPP i sdp sa Milanovićom,Linićom i Č.Dobro,njega više nema,a čim se ranije i njih riješimo,biće bolje.
U penzije mi ne diraj dečec,ja je hoću,moja je.Pristajem da mi se isplati sve što sam u ovih trideset i tri godine uplatila,i još ću plačati slijedećih šest,jednokratno,i ne moraju mi dati penziju.Ali,pošto oni to neće napraviti,e,onda ja svoje hoću natrag mjesečno,kada za to dođe vrijeme.a i ti bi trebao to htjeti ako plačaš doprinose.Ako ne plačaš,nemaš pravo ništa niti dobiti.A ako plačaš,pa tvrdiš da penzije ne treba,onda malo razmisli jesu li ti sve na broju.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
ne mogu da ne reagiram johabice!1-ja nisam protiv penzija ali sam protiv toga da prođeš 40g i pravac penzija poznam mnogo takvih. 2-čačić ima krivicu zbog jpp ali ti očito zaboravljaš tko je prije bio na vlasti u gradu i zašto je prije nekoliko godina čak i izgorio dio u vijećnici baš sa papirima,koje li slučajnosti a ZNA SE tko je bio na vlasti,sjeti se.3-ti ili si se isto okoristila u prošlosti zahvaljujući ZNA SE opet kome ili ti ne razumiješ neke stvari.4-da se malo našalim,u ovu vladu bi svi mi morali imati povjerenja jer nam je sada jasno da nemaju stvarno više kaj ukrasti zahvaljujući opet ZNA SE "tehnologiji",5-razumijem te prijateljice ali ako ti misliš da ovi danas mogu najedanput promjeniti sve na bolje onda to ne mogu prihvatiti
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,621
kad smo kod penzionera,nisu svi penzioneri krivi,ili da kazem zbog sake jada laznih branitelja svi su umirovljenici krivi jer sisu drzavni proracun,gle ja sam umirovljenik sa 25 godina sa 22 godine sam oso u mirovinu i uopce nemislim da sam na teret nekima,jer nisam laznjak,mislim daje veci problem sto nema prirasta stanovnistva-čitaj djece,jer da ima djece svi bi oni tokom godina postali porezni obveznici,na neki način.nasa nacija je STARA.
 
B

Bobo

Guest
Ljudi, malo smirite strasti i spominjanje politike i imenovanja krivaca...

Krivi su i jedni i drugi i tu nema govora. Tko se kako snasao i tko se kako "snasao" to je drugi par opanaka i to ce samo vrijeme pokazati i nista drugo...

Po pitanju poticaja i isplate, prosvjeda ce biti i to u ponedjeljak pa cemo vidjeti sto i kako i dokle vise ovako...

Prvo nas "jedni" prave budalama a sad i "drugi"...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
ne mogu da ne reagiram johabice!1-ja nisam protiv penzija ali sam protiv toga da prođeš 40g i pravac penzija poznam mnogo takvih. 2-čačić ima krivicu zbog jpp ali ti očito zaboravljaš tko je prije bio na vlasti u gradu i zašto je prije nekoliko godina čak i izgorio dio u vijećnici baš sa papirima,koje li slučajnosti a ZNA SE tko je bio na vlasti,sjeti se.3-ti ili si se isto okoristila u prošlosti zahvaljujući ZNA SE opet kome ili ti ne razumiješ neke stvari.4-da se malo našalim,u ovu vladu bi svi mi morali imati povjerenja jer nam je sada jasno da nemaju stvarno više kaj ukrasti zahvaljujući opet ZNA SE "tehnologiji",5-razumijem te prijateljice ali ako ti misliš da ovi danas mogu najedanput promjeniti sve na bolje onda to ne mogu prihvatiti

E,ima se još puno toga za ukrasti-ajde,nećemo reći ukrasti,prvo treba dokazati pa reći,iako nije krađa samo kada turiš nekome ruku u đep,nego i kad to nekome omogučiš da uradi drugome,tu su sada šume i vode,poljoprivredno zemljište...-ovo trenutno najaktualnije).Što se mirovina tiče,igra je malo dublja,samo mali osvrt-da je moj susjed policajac koji je u mirovinu otišao sa 40, branitelji(da me se ne shvati krivo-svaki branitelj je krvavo zavrijedio ono što dobiva,jer dok sam ja mirno spavala,on je bio taj koji je svoj život izložio zbog mene)i sabornik,i književnik i estradni umjetnik i svaki sa povlaštenim statusom i benificiranim radnim stažem dobivao mirovinu iz posebnog fonda,sredstva koja se skupe u mirovinskom fondu iz doprinosa radnika bi bila dostatna za normalne mirovine ljudi koji odrađuju pošteno svoj radni staž.Evo,ako prijašnja vlast nije na taj način sredila mirovinski fond,zašto to ne želi ova?U pravu je swizach kada kaže da je premalo radnika.Ali za to nisu krivi radnici koji pošteno rade.
Ja ti jako dobro sve razumijem,samo rijetko kada reagiram,umorila me borba sa vjetrenjačama,jer nisam tip koji će pod svaku cijenu pljeskati svome idealu.Plješćem kada zavrijedi,okrećem leđa kada zavrijedi.U mojim očima nitko nije zauvjek dobar niti zauvjek loš.Politiku sam odradila devedesetih na dalje,okoristila se nisam,čak sam u sazivu općinskog vijeća bila jedini vjećnik koji nije uzimao naknadu za sjednice,a kamo li da uzimam nešto drugo.Na ZNA SE gledam malo drugačije nego ti,mogu jako dobro od njihovih početaka vrednovati ono što su zaslužili da se cijeni i osuditi ono što zavrjeđuje osudu.Ponosna sam što sam bila devedesetih njihov član,isto kao što danas mirne duše mogu reći da više nisam,i da sam u vijeće ušla kao nositelj liste jedne male stranke,na nivou države beznačajne.
Ovi danas naravno ne mogu sve najedanput napraviti,ali ja jasno vidim da neke stvari-one najbitnije-ne rade dobro.Kako ne bih vidjela?Ja sam gospodar.Svoga gospodarstva.I jako dobro znam kako ono mora raditi da bi napredovalo. A gledam i slušam njih i vidim da oni ne znaju.Oni pogađaju i nagađaju.Mijenjaju mišljenja i namjere ko prljave čarape.Pa šta se gdje nabode.
Kaže naše vodstvo foruma da se ovdje ne može o politici.A sve je na žalost u našim životima politika.I ovi poticaji za koje se borimo su dio nje,a k:eek:liko se sjećam,a sjećam se jako dobro,predizborna politika stranke na vlasti je bila da su poticaji u poljoprivredi bačeni u vjetar i da će oni kada dođu na vlast to prvo srediti.To je bio jedan od razloga što sam svoj mali glas dala jednoj maloj stranci.I kada sada pratim njihov odnos prema seljaku mogu ih samo pohvaliti-veoma se decidirano pridržavaju predizbornog obećenja,ako ne mogu ispuniti ona o sređivanju svega ostaloga,ajde,pa bar nešto.Seljake će srediti pošteno.
Evo,moj sdpj tak ti ja razmišljam,nemam svoga favorita-mislim- postala sam krajnje apolitična,nemam ideala niti idola,a niti dlake na jeziku.I nitko više kod mene nema kredita.Samo solarna rješenja .:icon_razz:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Koja god stranka bila na vlasti i svaka nova koja dolazi je uvijek gora od predhodne uvijek tako tvrdimo i sta radimo glasamo svi mi za druge koji ce bit jos gori pa cemo jos vise kukat tak da nisu oni sami dosli na te pozicije nego smo ih mi kao gradani lijepe nase stavili na ta mijesta!!!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Za nas je to bio šok i zaprepaštenje. Ina i još neke tvrtke prestaju s isporukama robe svima koji se uključe u predstečajnu nagodbu', kazao je ministar financija.


"To je protivno namjeri Vlade koja je pokrenula predstečajne nagodbe kako bi pomogla dužnicima i oslobodila ih blokade. Tvrtke trebaju normalno poslovati dok traje nagodba. Devijantno ponašanje nije na Vladi nego privrednici prave probleme. Čak ni bankarski sustav nije toliko zao koliko su privrednici međusobno", kazao je Linić, piše Večernji list.

Ministar financija potvrdio je i kako će neke plaće zaposlenih u državnoj upravi i ministarstvima kasniti, ali ne zato što nema novca, već zbog novog načina isplate plaća.


He he još će poljoprivrednici spašavati vladu. Još ćemo traktorima blokirati banke i benzinske postaje ;)
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Kad vidim neke koji su clanovi foruma 10 dana i pisu samo o poticajima tako da brane novu a pljuju po staroj vladi jasno mi je za koga i sta rade .
Kad se trazi krivca mozda bi trebalo ici bar 500 g u natrag ........
Zaboli me star nova vlada , kad ministar i premijer kazu da cu isplatifi poticaje u sjecnju onda to i ocekujem jer nije ova vlada neozbiljna i nedaje obecanja koja nece ispuniti.
Zbog tog obecanja jezicac na vagi je prevagnuo da kupimo kombajn lani u rujnu jer ako poticaj dobijemo u sjecnju sjetvu mozemo isfinancirati .
Da sad prodam zadnji kraj kombajna ?
Kako da ja planiram proizvodnju kako?
Nije poljoprivreda a danas se sjjtis pa radis traje to malo duze .
Treba posijati pa pozeti pa uhraniti pa prodati pa naplatiti a to traje 2godine pa se onda ministar sjeti mi nemamo novaca.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
johabice vidim da mi isto razmišljamo i uvjeriti ćeš se u to i vidim da i ovi vuku očitp neke krive poteze ali ipak su manje zlo od onih prije oni su bili tsunami,apokalipsa....neznam koju riječ da upotrijebim.ja sam pripadnik sdp-a,mlad poljoprivrednik i smeta me puno toga trenutno a najviše njihova obećanja i sl.nisam nikakav zagovaratelj nikoga realan sam čovjek i realno razmišljam.ono ćega se nismo uhvatili raspravljati još a to je da nije samo kod nas ovakovo stanje nego u cijelom svijetu a zašto?danas je cijeli svijet jedna brokerska kuća koju vodi 7-8 gospodarstava svijeta potpomognut raznim agencijama za ovo ili ono kojima nije cilj da nama bude dobro nego da preživljavamo.onog dana kada netko stane na kraj manipulacijama banaka,brokera,agencijama,mmf-u,menadžerima,i ostalima kada će i oni poćeti odgovarati za stanje u svijetu onda će biti bolje svima pa možda i nama.danas je moderno u svijetu da neki imaju milijunsku zaradu mjesečno dok radnik radi za koji sitniš,za radnika danas nažalost nigdje nema novca.primjer samo jedan evo iz mog kraja-direktora zagorje-tehnobetona sumnjiče za pronevjera zajedno sa čehokom u milijunskom iznosu,taj isti direktor prijavio je da mjesečno prima nekih 700 000kn plaće,ima oko 1500 zaposlenih.dal bi bilo bolje da on plati veći porez državi,recimo 50 posto,da ima plaću 50 000 kn a razlika da se raspodijeli po pola radniku pola za investicije,pišem o mjesečnoj razini.nažalost takovih primjera je u svijetu puno a ima ih nažalost i kod nas,zato smo tu gdje jesmo.znam da sam skrenuo sa teme ali pošto od poticaja neće biti ništa još neko vrijeme imamo vremena malo raspravljati ali bez vrijeđanja i svađa,svi smo u istom košu pozz
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
johabice vidim da mi isto razmišljamo i uvjeriti ćeš se u to i vidim da i ovi vuku očitp neke krive poteze ali ipak su manje zlo od onih prije oni su bili tsunami,apokalipsa....neznam koju riječ da upotrijebim.ja sam pripadnik sdp-a,mlad poljoprivrednik i smeta me puno toga trenutno a najviše njihova obećanja i sl.nisam nikakav zagovaratelj nikoga realan sam čovjek i realno razmišljam.ono ćega se nismo uhvatili raspravljati još a to je da nije samo kod nas ovakovo stanje nego u cijelom svijetu a zašto?danas je cijeli svijet jedna brokerska kuća koju vodi 7-8 gospodarstava svijeta potpomognut raznim agencijama za ovo ili ono kojima nije cilj da nama bude dobro nego da preživljavamo.onog dana kada netko stane na kraj manipulacijama banaka,brokera,agencijama,mmf-u,menadžerima,i ostalima kada će i oni poćeti odgovarati za stanje u svijetu onda će biti bolje svima pa možda i nama.danas je moderno u svijetu da neki imaju milijunsku zaradu mjesečno dok radnik radi za koji sitniš,za radnika danas nažalost nigdje nema novca.primjer samo jedan evo iz mog kraja-direktora zagorje-tehnobetona sumnjiče za pronevjera zajedno sa čehokom u milijunskom iznosu,taj isti direktor prijavio je da mjesečno prima nekih 700 000kn plaće,ima oko 1500 zaposlenih.dal bi bilo bolje da on plati veći porez državi,recimo 50 posto,da ima plaću 50 000 kn a razlika da se raspodijeli po pola radniku pola za investicije,pišem o mjesečnoj razini.nažalost takovih primjera je u svijetu puno a ima ih nažalost i kod nas,zato smo tu gdje jesmo.znam da sam skrenuo sa teme ali pošto od poticaja neće biti ništa još neko vrijeme imamo vremena malo raspravljati ali bez vrijeđanja i svađa,svi smo u istom košu pozz
znam da s ovim kršim pravila foruma jer je politiziranje zabranjeno a i djelomično se odmičem od teme,ali pošto su poticaji dio politike jednostavno nejde jedno bez drugog.Naime htio sam reći da se u potpunosti slažem sa ovim postom člana sdpj-a...istina u cijelom svijetu je zapelo,cijeli svijet grca i posrće pod teretom koji nam nameću spomenute bankarske i brokerske organizacije,ali mi nikako nije jasno da nitko neće prepoznat problem inazvat ga pravim imenom,a to je KAPITALIZAM....dok god vlada kapitalizam u bilo kom obliku to stanje se nemože promijeniti,jer jednostavno u naravi ljudi je da ako imaju priliku da zarađuju oni će to činiti i nije ih briga što neki drugi ljudi zbog tog ispaštaju dok god im je to dozvoljeno.zato moramo shvatit da je jedino prihvatljivo za sve ljude socijalizam u kom nije dopušteno iskorištavanje večine za korist manjine.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

znam da s ovim kršim pravila foruma jer je politiziranje zabranjeno a i djelomično se odmičem od teme,ali pošto su poticaji dio politike jednostavno nejde jedno bez drugog.Naime htio sam reći da se u potpunosti slažem sa ovim postom člana sdpj-a...istina u cijelom svijetu je zapelo,cijeli svijet grca i posrće pod teretom koji nam nameću spomenute bankarske i brokerske organizacije,ali mi nikako nije jasno da nitko neće prepoznat problem inazvat ga pravim imenom,a to je KAPITALIZAM....dok god vlada kapitalizam u bilo kom obliku to stanje se nemože promijeniti,jer jednostavno u naravi ljudi je da ako imaju priliku da zarađuju oni će to činiti i nije ih briga što neki drugi ljudi zbog tog ispaštaju dok god im je to dozvoljeno.zato moramo shvatit da je jedino prihvatljivo za sve ljude socijalizam u kom nije dopušteno iskorištavanje večine za korist manjine.

vidim da i drugi uočavaju da nije problem samo kod nas što me veseli ali samo da velim da potpisujem i svaku tvoju riječ koju si napisao.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
hvala,nadam se da će i drugi prepoznati taj problem i konačno početi razmišljati u pravom smjeru u kom bi bilo dozvoljeno i omogućeno svima da rade i zarade,a ne samo povlaštenim skupinama
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
e, dečki moji, malo ste se kasno sjetili...živjela sam u "trulom" socijalizmu, živim evo i u "trulom" kapitalizmu...trebalo nam je samo dvadeset godina da promijenimo mišljenje i opet poželimo promjenu...znali smo šta nas čeka ali smo ko guske u magli svjesno srljali u svoju propast...i sad smo tu gdje jesmo.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
e, dečki moji, malo ste se kasno sjetili...živjela sam u "trulom" socijalizmu, živim evo i u "trulom" kapitalizmu...trebalo nam je samo dvadeset godina da promijenimo mišljenje i opet poželimo promjenu...znali smo šta nas čeka ali smo ko guske u magli svjesno srljali u svoju propast...i sad smo tu gdje jesmo.

Ma nije ovo kapitalizam, ovo je neka verzija južnoameričkog kapitalizma gdje nema nikakvog reda i radi tko što hoće.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ma uopće ne želim raspravljati o socijalizmu ili kapitalizmu,financijašima,starima,novima....
Mene vrijeđa kad mi danas onaj nesposobnjaković Jakovina kaže da nije obečao isplatu poticaja u siječnju nego samo početak,a cijelu isplatu do lipnja.Svi znamo da nije tako,i da je i on i Linić i Milanovićobečavali upravo suprotno.
Vrijeđa me što seronja nesposobni misli da smo svi budale i da može manipulirati s nama kako hoče.
Iz aviona se vidi koju sudbinu poljoprivredi je namjenio SDP i zašto je uopče netko ko nezna voditi seoski dučan stavljen za ministra a pola ministarstva namješteno ljudima iz Agrokora.
Branite ih koliko hočete,al banda je banda!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ako je večina u ovoj temi off topic, pa da se i ja malo ulkjučim s svojim mišljenjem. A to je USKLADIT POLITIKU UVOZA SA IZVOZOM. Nerazumijem svjetske sile što su dopustile da Kina postane broj 1 u svijetu. Primjerice večina naših poduzeća u tekstilnoj,metalnoj..da ne nabrajam u kojoj industriji propala je zbog uvoza kineske robe, a naravno tu je i naša grana..poljoprivreda...kineski češnjak..jeftin...a nevalja ništa..jednostavno rješenje.. zabranit uvoz iz Kine osim količine razmjerne izvozu u tu zemlju..a tako i za sve druge države. Time prisilit nas sve da kupujemo naše proizvode i time omogučavat našim radnicima radna mjesta, a ne financirat druge države i njima omogučavat radna mjesta i bogačenje našom kupovinom njihovih proizvoda. Stoga mi je glupo razglabanje tipa radnici nedobivaju plaču..štrajkaju..pa kako će dobiti kad nemaju kome prodati svoj proizvod. Vlada koja napravi takav rez..poštivat ću je ..bez obzira čije će biti stranke. <<u svezi glede..odakle će isplatiti poticaje kad nema novaca u proračunu.
Bilježim se sa štovanjem.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh