• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
pa ljudi di ste što mi nitko ne odgovara hajde utješite me da preživim ovaj vikend u očekivanju godoa :fiery:

rekao je Jakovina dodajući kako je prošloga tjedna poljoprivrednicima bilo isplaćeno 230 milijuna kuna te da će poticaji biti isplaćeni do kraja lipnja.

"Ja ću još jednom reći da treba dobro i slušati. Ja kada sam na ovakvim skupovima dobro i slušam. Nikada nisam rekao da će potpore u cijelosti biti isplaćene u siječnju, nego da ćemo krenuti s isplatama potpora puno ranije nego što je to zakonom predviđeno, i krenuli smo u siječnju. Isplata ide dinamikom svakoga tjedna u dogovoru s ministarstvom financija. Ide i idućega tjedna u iznosu od par stotina milijuna u mogućnostima proračuna", rekao je dalje Jakovina.,,evo ti odgovor,,do lipnja ces dobiti,,,haha
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U Jakovine nema laganja :) Samo da proturi ovaj nesretni zakon o poljoprivrednom zemljištu i eto poticaja svima od sponzora iz EU. Jel znate kako su neke azijske zemlj prošle od švapske čizme? Došle švabe sijali-sadili maksimalno iskorištavali zemlju, nakon 10 godina zemlja nije bila ni zašta i preselili se dalje. Država koja je bila počašena stranim investitorima nije imala ništa od njih. Sve su izvozili po smješnim cjenama u švabiju a tamo o offshore zonama imali tvrtke i prali dobit.
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
U Jakovine nema laganja :) Samo da proturi ovaj nesretni zakon o poljoprivrednom zemljištu i eto poticaja svima od sponzora iz EU. Jel znate kako su neke azijske zemlj prošle od švapske čizme? Došle švabe sijali-sadili maksimalno iskorištavali zemlju, nakon 10 godina zemlja nije bila ni zašta i preselili se dalje. Država koja je bila počašena stranim investitorima nije imala ništa od njih. Sve su izvozili po smješnim cjenama u švabiju a tamo o offshore zonama imali tvrtke i prali dobit.

http://www.agroklub.com/poljoprivre...ogovora-poljoprivrednici-idu-u-prosvjed/8711/
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
U Jakovine nema laganja :) Samo da proturi ovaj nesretni zakon o poljoprivrednom zemljištu i eto poticaja svima od sponzora iz EU. Jel znate kako su neke azijske zemlj prošle od švapske čizme? Došle švabe sijali-sadili maksimalno iskorištavali zemlju, nakon 10 godina zemlja nije bila ni zašta i preselili se dalje. Država koja je bila počašena stranim investitorima nije imala ništa od njih. Sve su izvozili po smješnim cjenama u švabiju a tamo o offshore zonama imali tvrtke i prali dobit.

Čuo sam da su ovi iz EU opustošili rumunjske i bugarske šume i da su ih jedino radi toga i primili u uniju, tko zna što nama spremaju, šume, vode, more ne mogu odnijet.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Samo ne blokirati ceste i civile. Nego carinske terminale. Teretni prijevoz i skladišta, da vidiš onda frke. Neka mjenjaju zakone odreda prvo emisiju novca na bazi zaduživanja u stranim valutama. Sad ne treba igrati na kartu poticaja nego za svekoliko pučanstvo i održivost proračuna, jer danas su prosvjedi za poticaje sutra će netko drugi za mirovine, plaće...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Čuo sam da su ovi iz EU opustošili rumunjske i bugarske šume i da su ih jedino radi toga i primili u uniju, tko zna što nama spremaju, šume, vode, more ne mogu odnijet.

Vecinu najbolje zemlje u madjarskoj oru traktori austrijskih tablica.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
evo upravo me nazvala gospođa iz ministarstva pošto sam joj jučer ostavio upit u vezi isplate poticaja sa brojem mobitela i rekla mi je sljedeće:1-ono što je dosad isplaćeno,isplaćeno je zato što su svi podnijeti zahtjevi bili i obrađeni.sve što je isplaćeno bilo je isplaćeno 45-50 posto od odobrene isplate s time da mi je spomenula da je bilo više potražnje kao od dopuštene ukratko pa su morali primjeniti tz.financijsku disciplinu,druga polovica slijedi a kada to se naravno nezna.2-isplata poticaja za zemlju neće ići dok god i zadnja prijava neće biti obrađena a to mislim da neće biti tako brzo jer ni oni sami neznaju kada će sve biti obrađeno,očito ne u skoro vrijeme.3-s obzirom da mi svi imamo pravo na točnu informaciju zapitao sam tu gospođu dal je stvarno tako veliki problem staviti stranicu na agenciju gdje bi se vidjelo što je isplaćeno i u kolikom izmosu i postotku na što mi je ona rekla da zna da bi to trebalo i da nas potpuno razumije ali......evo to vam je najtočnija informacija a sad tko je koliko dobio može si izračunati drugu polovicu.da ne zaboravim,isplata za zemlju isto ovisi o tome koliko je hektara prijavljeno i o tome će ovisiti isplata po hektaru a s obzirom da je jakovina našao negdje nekih 650 000 ha mislim da će to biti višak a ujedno i toliko možda smanjenje
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ma da,a nitko ne pita šta je sa onim uštedama zbog arkoda,jer sad lijepo smanje površinu ako se na njoj nalazi stajnjak ili što su meni htjeli jer su vidjeli nešto a to je ustvari bila gomila drva koja je tu stajala nekoliko dana,pa odbijaju puteve kod duhana,ili kako je netko ovdje rekao da su mu odbili tri metra oko međe ako je posadio voćnjak,pa koliko zemlje sad imamo manje jer više nemogu prijaviti oranicu koja je zarasla u šumu itd itd,pa gdje je podataka koliko je tu poticaja manje u odnosu na nekoliko godina unazad???
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
hvala vam na iscrpnim odgovorima.SAMO SAD SAM SKUŽILA DA SAM IŠLA U srednju školu jako odavno pa se ne mogu više sjeteti lektire U OČEKIVANJU GODOTA. Sad više ne znam kako je zapravo završilo, da li ga je uopće dočekao:(sweat):
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
a.2-isplata poticaja za zemlju neće ići dok god i zadnja prijava neće biti obrađena


Brzina je naša vrlina od 15,05,2012 da nisu stigli obradit sve zahtjeve, tim tempom obrade možemo poticaj očekivat negdje 2015 ili još kasnije.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
ma da,a nitko ne pita šta je sa onim uštedama zbog arkoda,jer sad lijepo smanje površinu ako se na njoj nalazi stajnjak ili što su meni htjeli jer su vidjeli nešto a to je ustvari bila gomila drva koja je tu stajala nekoliko dana,pa odbijaju puteve kod duhana,ili kako je netko ovdje rekao da su mu odbili tri metra oko međe ako je posadio voćnjak,pa koliko zemlje sad imamo manje jer više nemogu prijaviti oranicu koja je zarasla u šumu itd itd,pa gdje je podataka koliko je tu poticaja manje u odnosu na nekoliko godina unazad???

Pa istina je to, ja sam rekao za voćnjak, lik kad mi je crtao omeđio je dokle su voćke, a ja mu kažem da moram ostaviti još tri metra sa svake strane da mogu traktorom špricat, al nije to uvažio.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Pa istina je to, ja sam rekao za voćnjak, lik kad mi je crtao omeđio je dokle su voćke, a ja mu kažem da moram ostaviti još tri metra sa svake strane da mogu traktorom špricat, al nije to uvažio.

ajmo dalje,a zašto nitko ne spominje da bi se sav taj novac od poticaja vratio u državni proračun za tjedan dana,ljudi bi platili nešto poreza,pokupovali gnojivo,kojekakva sredstva itd itd,pa bože mili nebi nitko te nove spremio u čarapu ili na štednu knjižicu. da ne govorim da bi ljudi na vrijeme pognojili,a ne da gnojivo bacaju u vjetar gnojeći u petom mjesecu,bili bi veći prinosi,ali sve je to njima ipak jasno,stvar je u tome da to nisu dugoročni ciljevi,nego neke druge stvari i neki drugi interesi. da ne spominjem da seljake zastupaju ljudi koji nemaju pojma o tome šta sam ja sad napisao niti to uopće razumiju.
 

repar777

Član
Tu od
31 Sij 2013
Poruka
49
hvala vam na iscrpnim odgovorima.SAMO SAD SAM SKUŽILA DA SAM IŠLA U srednju školu jako odavno pa se ne mogu više sjeteti lektire U OČEKIVANJU GODOTA. Sad više ne znam kako je zapravo završilo, da li ga je uopće dočekao:(sweat):

Mislim da se više nemožemo pouzdavati u poticaje:mur:
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Brzina je naša vrlina od 15,05,2012 da nisu stigli obradit sve zahtjeve, tim tempom obrade možemo poticaj očekivat negdje 2015 ili još kasnije.

A što tek u tom nekom novom pravilniku piše, da imaju rok do 15.4.2014. za obradu zahtjeva za poticaje iz 2013. Ista priča uvijek! Ima na stranici agencije novi pravilnik za poticaje u 2013, baš se zove pravilnik, u kojem većinom pišu zabrane i ograničenja a iznosa nigdje! Al smo se ugurali u eu ko u..... Da je netko pametan rekao bi slovencima tko vas..."šiša", a ne slovenci nama, dok riješimo ljubljansku, piranski i ostalo, neidemo u eu!
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
treba lijepo organizirati prosvjede ali ne na samo par mjesta u državi nego u svakoj općini barem jedan punkt jer na svakom moraju biti službene osobe pa recimo 200 punktova puta 2 službene osobe iznosi 400 osoba koje će raditi prekovremeno za koje neće biti plaćeni jer nema novaca,znači i oni će biti napeti,pa nek potraju što dulje samo glavno da se pokrene kotačić da svi napokon progledaju u ovoj zemlji.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
I da nešto kažem. Dal nema pametnijeg načina prosvjeda od zatvaranja cesta i tome sličnog?? Većina ljudi, nas građana, nije kriva što je takva situacija i s pravom će se i oni pobunit koji imaju svoje obaveze i koje mozda nece stic obavit na vrijeme ako se i njih blokira. Jesam za prosvjede, al prosvjed na cesti mi je totalno bezveze.
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
prijatelji ja mislim da je ovo tocka na ( i ) sa poljoprivredom,odosmo mi svi u p...m....sa ovakvim ministrom i drzavom!
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Brzina je naša vrlina od 15,05,2012 da nisu stigli obradit sve zahtjeve, tim tempom obrade možemo poticaj očekivat negdje 2015 ili još kasnije.

ma sad će oni to ubrzati....zapošljavaju novu radnu snagu u agenciji...:D:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh