• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Znam da ide sve skupa, ali zanima me da li je netko od voćara dobio poticaj? Jer do sada su samo stočari i dio ratara dobio.
A ja koliko sam čula u EU nema poticaja, ali je zato cijena proizvoda povoljnija i iznosi i koliko se kod nas dobije zajedno poticaj + cijena proizvoda.

Ratari nisu ništa još dobili,a u evropi ima poticaja sam što za nas budu mali za početak,ali valda redovni.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
evo danas jakovina stiže na sastanak sa seljacima pa da vidimo što nam ima za reći.nadam se samo da neće biti samo obećanja već da nam veli ono što želimo čuti a to je da će isplata poticaja biti i danas i sutra i preksutra i da će biti isplaćena do kraja veljače,tako nam je dao obećanje prije,ako nije spreman to održati neka leti...ako nema novaca neka zatraži od linića da se svi(od sabora,vlade,odbora i dr.)odreknu svojih plaća na mjesec dana i biti će za polovicu isplate sigurno a njima neće sigurno faliti.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
evo danas jakovina stiže na sastanak sa seljacima pa da vidimo što nam ima za reći.nadam se samo da neće biti samo obećanja već da nam veli ono što želimo čuti a to je da će isplata poticaja biti i danas i sutra i preksutra i da će biti isplaćena do kraja veljače,tako nam je dao obećanje prije,ako nije spreman to održati neka leti...ako nema novaca neka zatraži od linića da se svi(od sabora,vlade,odbora i dr.)odreknu svojih plaća na mjesec dana i biti će za polovicu isplate sigurno a njima neće sigurno faliti.

di ide na sastanek ??:icon_scratch: nisam nigdje nista vidio
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
jučer navečer je pisalo na teletekstu da seljački savez ima sastanak mislim da u požegi sa jakovinom ali sad više ne piše ali očito je da će biti razgovora danas,osim ako jakovina neće oboljeti u međuvremenu
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
poticaji

čitam vaše poruke pa čitam što je objavljeno u tisku pa čitam a da više ni sama ne znam što čitam A OD RIJEČI POTICAJ NIGDJ:E NIŠTA :mad::
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
poticaji

zeko vidim da si i ti isto na forumu da li imaš više sreće pa si možda našao tu rječ POTICAJ:(clap):
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
prije godinu dana reče čačić:- poticaje u poljoprivredi treba smanjiti ili ukinuti jer nisu donijele kao ništa dobroga narodu!OK!čovjek koji dobiva poticaj radi krvavo svaki dan bez obzira na petak ili svetak i još ga j...bu svi po redu a recimo naknade za nezaposlene(stimulira se nerad) svaki mjesec iznose oko 150 milijuna i dobe ih svi na račune na vrijeme a da ne mrdnu prstom(mislim na veliku većinu,ne na sve),s time da je nezaposlenost bila prije neku godinu 300000 nezaposlenih a sada je već skoro 400000,pa me zanima zašto se onda te naknade kao i neke druge slične jednostavno ne ukinu jer preočito je da nisu dale afekta po logici čačića pa neka te novce usmjere nekamo gdje su potrebniji a da ne govorim o poticajima u poduzetništvu(jedan moj susjed osniva svaka 3 mjeseca novu firmu proizvađa sve i svašta ali samo par tjedana i onda lijepo zatvori firmu,radniku ne plati ništa,dužan je preko milijun kuna i dalje bez problema otvori novu i uzme poticaj jer zaposli nezaposlenog kojeg svaka 3-4 dana natjera a to nitko ne provjerava,tu je bit problema tu se peru novci koji se kasnije namiruju samo kod seljaka.nadam se da ste me razumjeli jer to je naša svakodnevica.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nemaju kod nas nezaposleni stalnu naknadu, koliko godina staža tolika naknada, a što se tiče Jakovine on je meni bezličan tip, mislim da on ništa neće napraviti u korist seljaka što bi njemu moglo naštetiti, ukratko Milanovićev i Linićev potrčko.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ja se slažem s naknadama za nezaposlene, teško je dok dobiješ otkaz pa onda nemaš kamo, ipak tu malo država uskoči, tih par mjeseci da se ljudi koliko toliko snađu.

A evo jedan "scan" dopisa što smo svi mi korisnici poticaja dobili 2011 godine. Najviše mi upalo u oko ono na kraju, predzadnji odlomak koji počinje sa "Za ovu priliku ću istaknuti samo ono što je uistinu najvažnije.".....i tih "750 milijuna eura". To bi bilo nekih 5,5 milijardi kuna. Želim reći, svaka čast Mr. Čou da nas je sve obavijestio, pa smo znali što se događa itd itd..
U tom novom zakonu što je ova vlada donijela se spominje ona nekakva famozna brojka od 373 milijuna.....eura. Pa gdje je to od 750.

feb0701.jpg


feb0702.jpg
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
nisam mislio na te kojima nešt fali malo ali moje selo ima oko 1000 stanovnika i poznam ih nekoliko koji su trenutno stari oko 50g,10 g već dobivaju naknadu i imaju pravo na nju do mirovine vjerovali ili ne ali je istina a najvažnije je da imaš nekog doktora koji lijepo uredno napiše papire a zauzvrat dobi odojka ili jarića i to tako funkcionira godinama na te sam mislio.da ne govorim o socijali a pogotovo ne o onima koji ju primaju,malo sam skrenuo možda sa teme ali htio sam samo skrenuti pažnju da ima i kod tih naknada mjesta za rezanje ali nema volje.o tome gdje bi se trebalo nešto skoregirati dalo bi se raspravljati jer ne mogu se pomiriti sa činjenicom da u svakom selu ima barem 50 posto onih koji ne zaslužuju kojekakve naknade i jedva čekaju poštara ili isplatu na račun i da mogu što prije do krčme ili kladionice,to viđam osobno svaki dan kad ja radim na plus 40 a oni se strogo drže hladovine!
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poslao sam prekjučer upit u agenciju u vezi isplate poticaja ali do danas nisam dobio odgovor pa sam opet poslao isti upit sa istom zamolbom danas i sada sam dobio odgovor od agencije:poštovani,molimo vas da nam pošaljete svoj broj mobitela ili telefona!neznam zbog čega im to treba,možda me dođu uhapsiti što pitam za svoje?!dao sam im broj pa ćemo sad vidjeti
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
*sdpj* potpuno se slažem s tobom, kod nas na selu se 30% ljudi bavi poljoprivredom, ostali životare,dali to malo zemlje u zakup i uz dohodovne potpore bolje prolaze od nas koji radimo po cijele dane, ima primjera da čovjek dobiva naknadu za nezaposlene a supruga ima OPG i u sustavu PDV-a, i da ne nabrajam, neka od takvih krenu. najavili su kolege neke prosvjede za sljedeći tjedan, ako danas ne postignu dogovor u Kutjevu...
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
*sdpj* potpuno se slažem s tobom, kod nas na selu se 30% ljudi bavi poljoprivredom, ostali životare,dali to malo zemlje u zakup i uz dohodovne potpore bolje prolaze od nas koji radimo po cijele dane, ima primjera da čovjek dobiva naknadu za nezaposlene a supruga ima OPG i u sustavu PDV-a, i da ne nabrajam, neka od takvih krenu. najavili su kolege neke prosvjede za sljedeći tjedan, ako danas ne postignu dogovor u Kutjevu...


Al će johabica da vas išpota nastradali ste.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

Sreća pa više nema dohodovnih potpora!

kako znaš da ih više nema i dal to onda znači da neće biti ni isplaćene već ove godine?inače sam jedan od zagovornika da su te potpore čisti promašaj otpočetka i ako ih više neće biti ništa zato.:(party):
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
za 2012. će biti isplaćene, od ove godine više nema, imam letak na kojem to piše. ja sam uvijek isto govorio da je to promašaj. nije to samo u tvojem selu bilo, bilo je u svim selima, ljudi dobivali i potpore i poticaje. takav je zakon da to dopušta, znači nije bilo dobro osmišljeno. trebalo je stavit jednu točku u kojoj bi pisalo ako si vlasnik zemlje, makar imao 100 ha, nemozes dobiti nikakav poticaj i nemozes nista dati u zakup drugome ako si u dohodovnoj potpori. pa ti izaberi.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh