• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Sada su doveli Todorica da kaze na tv da mu ne treba vise zemlje --opet obmanjivanje nas seljaka.

Pokusavaju malo smiriti strasti u saboru na raspravi oko zemljista !!!!!!!!!!!!!!

Kada ga dovedu na lancu ili u lancima onda će biti bolje.:(clap)::(y)::icon_super::icon_pidu:
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
placaju se dugovi,,pa ce opet krenuti,,,ja posudio,,platio,,pa cu vidjet,,jel ce me se sjetiti:cool2::cool2:,,drugog izbora nemam,,,,,

Ništa ja više ne plačam nikome,pa oni meni duguju toliko da če mi i za 5 god biti dužni od ovogodišnjeg poticaja,a ne od sljedečih za koje ču uredno podnijeti zahtjev..Više su oni meni dužni nego ja njima.Pa kako bi bilo da je obratno opet njima u korist gdje je tu pravda.Kad su oni nekome dužni nije isto kao kad smo mi njima dužni,još i kamate računaju za svaki dan duga,a kome da mi računamo kamate...??????:fiery:
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
poticaji

i mi platili još prošli tjedan ali još se ne vidi kažu u poreznoj možda sutra ili u petak pa sad molim BOGA da porezna do petka ne pošalje tablice dužnika :mur:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
I da li netko nešto zna o poticajima za voćarstvo? Točnije za višnje?
Da li je netko dobio?

nejde to za voćke,višnje ili neznam šta posebno,to je sve u istom košu,sve ide skupa.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
sdpj, bit će poticaja isto i za oranice ko i do sad, ima tamo nekih iznosa, neka ZPP plaćanja, pa RP plaćanja, mislim da je to u eurima a nisam vise ni sam siguran. Jer ako griješim, i ako su ono kune a ne euri (377 mil.), onda ćemo imat 5-6 puta manje poticaje nego do sad!!! a i sad imamo mrvice.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
i mi platili još prošli tjedan ali još se ne vidi kažu u poreznoj možda sutra ili u petak pa sad molim BOGA da porezna do petka ne pošalje tablice dužnika :mur:

O tome Vam ja govorim to kad platim u Poreznoj dug vidi se na njihovom ekranu za 5-7 dana i onda oni pošalju da si dužan a nisi i tako u krug,po meni to baš zbog toga ne bi trebalo biti uvjet da mi se ne isplati poticaj jer bi svaki dan trebali slati jedni drugima podatke o dugovanjima poreza,a ne rade to ni kad treba,pa neče sigurno ni sad.
 
N

nana30

Guest
nejde to za voćke,višnje ili neznam šta posebno,to je sve u istom košu,sve ide skupa.

Znam da ide sve skupa, ali zanima me da li je netko od voćara dobio poticaj? Jer do sada su samo stočari i dio ratara dobio.
A ja koliko sam čula u EU nema poticaja, ali je zato cijena proizvoda povoljnija i iznosi i koliko se kod nas dobije zajedno poticaj + cijena proizvoda.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

sdpj, bit će poticaja isto i za oranice ko i do sad, ima tamo nekih iznosa, neka ZPP plaćanja, pa RP plaćanja, mislim da je to u eurima a nisam vise ni sam siguran. Jer ako griješim, i ako su ono kune a ne euri (377 mil.), onda ćemo imat 5-6 puta manje poticaje nego do sad!!! a i sad imamo mrvice.[/QUOTE nije mi jasna samo jedna stvar,taj zakon je donešen još u rujnu prošle godine ak se ne varam a do danas je prošlo preko 4 mjeseca,pa me zanima dali je ministar jakovina mogao napraviti recimo konferenciju za novinare i sve nas obavijestiti što nam taj zakon nosi te koliko će što biti isplaćeno i kome i kada i pod kojim uvjetima,to je njegova obaveza.ako mene ne vara razum mislim da on nije nikoga obavijestio o konkretnim stvarima a što je najgore nitko od nas nezna što nam taj zakon nosi dobroga a što lošega i nikoga nije briga od onih što nam sjede u komori i seljačkom savezu,možda su oni upoznati ali zašto šute.na kraju ću samo nadodati da sam kao mlad poljoprivrednik izuzetno ljut na sve koji su nas doveli do toga i mislim da je došlo vrijeme da se krene u obračun sa njima bez obzira na posljedice.mogu oni nas nazivati kako god hoću mi znamo tko smo i što smo ali nesmijemo dopustiti da u našoj državi bolje žive bitange i dangube.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Prije par godina biloje govora da imamo čak preko 3 milijuna Ha poljoprivrednih površina. Gdje je točna matematika to još skoro nećemo saznati.

to se vidi iz stanja iz 1985.nije tu ništa čudno,nema 3 milijuna ali ok dva ima,neznam sad točno koliko,zaboravio sam. stvar je u sljedećem,nekada u bivšoj državi su raznorazni kombinati imali svakojake zemlje,od one ličke,sisačke ili neznam koje da sad ne nabrajam koja se danas nemože obrađicvati jer je ili podvodna ili nije bog zna šta kvalitetna ili lako obraiva,nije se ni onda lako obrađivala,radili su to sa gusjeničarima ako se netko sjeća,pa po naredbi države se sadilo to i to,e onda kombinati dođu i kažu mi smo napravili gubitak na toj zemlji jer nema tu nekog prinosa,i onda država naštampa malo love pokrije te gubitke i idemo dalje,e nema više toga,sad se privatno vlasništvo više ne sanira,država više ne radi zemlju i to je to,da ta zemlja nešto valja već bi ona bila u upotrebi,da ne spominjem koliko je zemlje pošumljeno,dakle nemamo baš toliko koliko mislimo da imamo. a i da imamo,kako bi tek onda isplatili poticaj za jedan milijun hektara više kad nemogu sad za ovo malo.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nema ni lipe za voćarstvo, Lažovina i crvena bagra kao i komoraši i slični zbrinjavaju sebe, a zašto i nebi pored ovako tupavog naroda.:(devil)::icon_axe
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
nije mi jasna samo jedna stvar,taj zakon je donešen još u rujnu prošle godine ak se ne varam a do danas je prošlo preko 4 mjeseca,pa me zanima dali je ministar jakovina mogao napraviti recimo konferenciju za novinare i sve nas obavijestiti što nam taj zakon nosi te koliko će što biti isplaćeno i kome i kada i pod kojim uvjetima,to je njegova obaveza.ako mene ne vara razum mislim da on nije nikoga obavijestio o konkretnim stvarima a što je najgore nitko od nas nezna što nam taj zakon nosi dobroga a što lošega i nikoga nije briga od onih što nam sjede u komori i seljačkom savezu,možda su oni upoznati ali zašto šute.na kraju ću samo nadodati da sam kao mlad poljoprivrednik izuzetno ljut na sve koji su nas doveli do toga i mislim da je došlo vrijeme da se krene u obračun sa njima bez obzira na posljedice.mogu oni nas nazivati kako god hoću mi znamo tko smo i što smo ali nesmijemo dopustiti da u našoj državi bolje žive bitange i dangube.

e to si dobro rekao, nije u rujnu al je u listopadu prošle godine, i za taj zakon jos ni dan danas neznaju mnogi! da je Mr.Čo. on bi barem obavijestio da je to izglasano i izaslo na novo!!
ako se pitaš kao i ja zašto javnost nije obaviještena o tome, pa moje je mišljenje da nam nešto SAKRIVAJU, jednostavno objašnjenje.
jučer sam gledao sabor na HRT4, gdje je naš dobri ministar poljoprivrede pred svima između ostalog izjavio "svi znamo da bez velikih nema ni malih". tad mi sve jasno bilo, odnosno ostao sam bez teksta. a i izgleda nekako splašeno.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
da mi živimo u normalnoj državi a ne u "tuđem rezervatu" odavno bi ministar odletio ali nažalost ne i kod nas.koga god šta pitaš taj nema pojma,pa dobro ljudi moji tko to nama onda kroji sudbinu tko nas to vodi,koga to mi plaćamo...majko mila!ministar kao ministar dužan je obavijestiti o svemu što je bitno za one koji spadaju pod njegovo okrilje od a-ž a naš očito nezna ni abecedu,glavno da svaki mjesec prima oko 25000 kn+ostale beneficije.
 

dambac72

Novi član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
25
e to si dobro rekao, nije u rujnu al je u listopadu prošle godine, i za taj zakon jos ni dan danas neznaju mnogi! da je Mr.Čo. on bi barem obavijestio da je to izglasano i izaslo na novo!!
ako se pitaš kao i ja zašto javnost nije obaviještena o tome, pa moje je mišljenje da nam nešto SAKRIVAJU, jednostavno objašnjenje.
jučer sam gledao sabor na HRT4, gdje je naš dobri ministar poljoprivrede pred svima između ostalog izjavio "svi znamo da bez velikih nema ni malih". tad mi sve jasno bilo, odnosno ostao sam bez teksta. a i izgleda nekako splašeno.

da ima pameti rekao bi bez malih nema ni velikih,tko to nama kroji sudbinu boze pomozi nam,po nihovom covijek prvo hoda pa onda puže.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
To su obicne lazi da ga ne zanima zemlja ustvari mozda ne zanima Agrokor a sta je sa stotine drugih Todoricevih tvrtki a lazovina se ispuljio kao da ce mu oci ispasti..........

Todoricu su oprostili mislim 690 000 000,00 tako da vjerovatno sada pravi malo usluge vladi......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh