• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Nemogu vjerovat :( poslao sam upit u appr i dobio odgovor da sam na listi poreznih dužnika te zbog toga nema poticaja.
Zovem knjigovođu jer mi nije bilo ništ jasno. Doprinose plačam redovno svaki mjesec i to uvijek do 15og u mjesecu te po tome nemam dugovanja, nego se je pojavio dug po PDV-u sa obračunom za 12.mj od nekih par tisuća kuna i taj bi se dug več sa obračunom od siječnja prebio. Sad sam lijepo rješio dug i vidjet ču šta bude, kako ih nije sram, u zadnjih 7 god. otkako sam u pdv-u nisam nikada imao ništa duga i da oni nemaju neku evidenciju o tome. Ovo se sad tak poklopilo i odmah nema poticaja isto kao i onaj sa milijunskim dugom :(
 
N

nana30

Guest
I da li netko nešto zna o poticajima za voćarstvo? Točnije za višnje?
Da li je netko dobio?
 

dambac72

Novi član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
25
ja sam prosle godine imao povrata pdv nisam ga dobio nego su preklopili sljedeci mj,posto je ove godine ostalo pdv platit njima po vasim pricama nemam se sta nadat,malo logike ako dobim poticaj kupim repromatrijal i ja sam na nuli sa njima,ovako ja sad moram posudit ili kredit da bi pdv bio nula,cekat od njih novce pa trazit pdv nazad koji oni nece meni dat nikada,zasto oni meni nisu moj dug isplatili prosle godine pa bi bilo sve nula,a tko radi s pdv nemoze nikad bit da nije duzan po nekoj logici moro bi na nekoj drugog strani zardivati trosit u opg i tako bi bio uvijek u plusu,nema tu pravila imam saznanja od knjigovode covijek ima dosta duga pa su mu sijeli novci,glavni poticaji nisu jos ni krenuli dobili sicu za duhan zato jel je ministar neki dan bio u slatini kao isplatio sam ha ha.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

ja sam prosle godine imao povrata pdv nisam ga dobio nego su preklopili sljedeci mj,posto je ove godine ostalo pdv platit njima po vasim pricama nemam se sta nadat,malo logike ako dobim poticaj kupim repromatrijal i ja sam na nuli sa njima,ovako ja sad moram posudit ili kredit da bi pdv bio nula,cekat od njih novce pa trazit pdv nazad koji oni nece meni dat nikada,zasto oni meni nisu moj dug isplatili prosle godine pa bi bilo sve nula,a tko radi s pdv nemoze nikad bit da nije duzan po nekoj logici moro bi na nekoj drugog strani zardivati trosit u opg i tako bi bio uvijek u plusu,nema tu pravila imam saznanja od knjigovode covijek ima dosta duga pa su mu sijeli novci,glavni poticaji nisu jos ni krenuli dobili sicu za duhan zato jel je ministar neki dan bio u slatini kao isplatio sam ha ha.
evo linić danas najavio nova rezanja a početi će od agencija,sad dal će i naša biti na udaru i u kolikoj mjeri to ćemo tek vidjeti
 
M

MF8120

Guest
Mi smo uvijek prvi na udaru!
prije 3g,su prvo udarili po poljoprivredi,
i tada su nas mediji nazivali "lopovima" koji samo primaju poticaj,
i nešto traže,ali nije dugo trebalo da se proširi i na ostale segmente gospodarstva!
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ako već neki nisu, bilo bi dobro detaljno pročitati novi Zakon o potpori poljoprivredi za 2013.:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_10_120_2586.html

na kraju su iznosi poticaja, neki su u eurima neki u kunama, zna se kolko hektara i čega ima.



Ovo je iz gore navedenog Zakona, članak 70. točka 3.:

"(3) Postupci vezani uz obradu zahtjeva za izravna plaćanja za proizvodnu 2012. godinu započeti po odredbama Zakona o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (»Narodne novine«, br. 92/10., 127/10., 124/11. i 50/12.) i Pravilnika o provedbi izravnih plaćanja i pojedinih mjera ruralnog razvoja za 2012. godinu (»Narodne novine«, br. 25/12. i 51/12.) dovršit će se prema odredbama ovoga Zakona u pogledu:

– visine izravnih plaćanja,

– uvjeta za utvrđivanje vrijednosti prava na regionalno plaćanje povećane vrijednosti i posebnih prava na plaćanje za Korisnike bez zemljišta i

– dinamike isplata."
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ako već neki nisu, bilo bi dobro detaljno pročitati novi Zakon o potpori poljoprivredi za 2013.:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_10_120_2586.html

na kraju su iznosi poticaja, neki su u eurima neki u kunama, zna se kolko hektara i čega ima.



Ovo je iz gore navedenog Zakona, članak 70. točka 3.:

"(3) Postupci vezani uz obradu zahtjeva za izravna plaćanja za proizvodnu 2012. godinu započeti po odredbama Zakona o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (»Narodne novine«, br. 92/10., 127/10., 124/11. i 50/12.) i Pravilnika o provedbi izravnih plaćanja i pojedinih mjera ruralnog razvoja za 2012. godinu (»Narodne novine«, br. 25/12. i 51/12.) dovršit će se prema odredbama ovoga Zakona u pogledu:

– visine izravnih plaćanja,

– uvjeta za utvrđivanje vrijednosti prava na regionalno plaćanje povećane vrijednosti i posebnih prava na plaćanje za Korisnike bez zemljišta i

– dinamike isplata."


Dal sam ja to krivo shvatio ili se za oranicu stvarno dobiva 800 kn/ha?!?!?!?
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Ako već neki nisu, bilo bi dobro detaljno pročitati novi Zakon o potpori poljoprivredi za 2013.:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_10_120_2586.html

na kraju su iznosi poticaja, neki su u eurima neki u kunama, zna se kolko hektara i čega ima.



Ovo je iz gore navedenog Zakona, članak 70. točka 3.:

"(3) Postupci vezani uz obradu zahtjeva za izravna plaćanja za proizvodnu 2012. godinu započeti po odredbama Zakona o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (»Narodne novine«, br. 92/10., 127/10., 124/11. i 50/12.) i Pravilnika o provedbi izravnih plaćanja i pojedinih mjera ruralnog razvoja za 2012. godinu (»Narodne novine«, br. 25/12. i 51/12.) dovršit će se prema odredbama ovoga Zakona u pogledu:

– visine izravnih plaćanja,

– uvjeta za utvrđivanje vrijednosti prava na regionalno plaćanje povećane vrijednosti i posebnih prava na plaćanje za Korisnike bez zemljišta i

– dinamike isplata."

Treba sve dobro proučiti---zakon je zakon.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
@Mireek, nisi dobro shvatio. tih 800 kn je za integriranu proizvodnju. lijepo piše.

He he, dok prouči sve i napravi računicu 800 kn će mu biti samo u snovima :)
http://www.agroklub.com/ratarstvo/vise-obradive-zemlje-znaciti-ce-manji-poticaj/8652/

Pošto stavljaju u promet 1 mil hektara od čga će bar 70% dobiti Todorić sve je jasno za koga rade Rotary i Lionsi...
377 milijuna kuna za svo zemljišt podjelite sa...
Poticaji su prošlost. Dodaci za spcifičnu proizvodnju će još ostati.
Poz
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
He he, dok prouči sve i napravi računicu 800 kn će mu biti samo u snovima :)
http://www.agroklub.com/ratarstvo/vise-obradive-zemlje-znaciti-ce-manji-poticaj/8652/

Pošto stavljaju u promet 1 mil hektara od čga će bar 70% dobiti Todorić sve je jasno za koga rade Rotary i Lionsi...
377 milijuna kuna za svo zemljišt podjelite sa...
Poticaji su prošlost. Dodaci za spcifičnu proizvodnju će još ostati.
Poz

Da, kad su tada pregovarači ili tko već bili "sposobni" pa su ispregovarali trenutne površine po arkodu, a sad stavljaju još toliko u funkciju, normalno da će se duplo smanjit. Samo me zanima gdje je tih milijun hektara još, ovo što je minirano bit će još 10 godina najmanje nedostupno.

Ono tamo nije 377 milijuna kuna, nego je 377 milijuna EURA.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
kad udjemo u europu,,bit ce veci poticaji,ne brinite,,tako ministri govore,,:D::D::D:

Prije par godina biloje govora da imamo čak preko 3 milijuna Ha poljoprivrednih površina. Gdje je točna matematika to još skoro nećemo saznati.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Meni se cini da se izgubio pravi smisao poticaja da hrana bude jeftinija za krajnje korisnike..
A ti korisnici zive u stanovima po gradovima i ismijavaju nas poljoprivrednike a ne razumiju da kupuju jeftiniji kruh zato sto mi dobijemo poticaj..
Ja bi osobno volio da se poticaj ukine a da hrana ima svoju pravu trzisnu vrijednost,, Ali ne ovako nas ministarstvo drzi na kratkom ularu i samo ceka neku gresku pa da nas sjebu.......

Svi vide kada npr .ja dobijem poticaj (mislim kod mene u selu) a proslu jesen sam zalegao na soji i kukuruzu oko150 tisuca pa su se radovali ..

Mislim da je to tako i drugdje....

A od poticaja jos uvijek ni P.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,644
Meni se cini da se izgubio pravi smisao poticaja da hrana bude jeftinija za krajnje korisnike..
A ti korisnici zive u stanovima po gradovima i ismijavaju nas poljoprivrednike a ne razumiju da kupuju jeftiniji kruh zato sto mi dobijemo poticaj..
Ja bi osobno volio da se poticaj ukine a da hrana ima svoju pravu trzisnu vrijednost,, Ali ne ovako nas ministarstvo drzi na kratkom ularu i samo ceka neku gresku pa da nas sjebu.......

Svi vide kada npr .ja dobijem poticaj (mislim kod mene u selu) a proslu jesen sam zalegao na soji i kukuruzu oko150 tisuca pa su se radovali ..

Mislim da je to tako i drugdje....

A od poticaja jos uvijek ni P.

neeee, nije smisao poticaja da hrana krajnjem potrošaču bude jeftinija, nego se radi o naknadi koja pokriva razliku između cijene koju proizvođač dobije i onoga što bi ustvari trebao dobiti da bi mu proizvodnja bila rentabilna i da može normalno živjeti od toga...
drugim riječima, poljoprivredna proizvodnja je neisplativa sama po sebi bez poticaja...
...barem nam to tako prezentiraju...ali ja se trudim iz dana u dan dokazati suprotno..
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

Ako već neki nisu, bilo bi dobro detaljno pročitati novi Zakon o potpori poljoprivredi za 2013.:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_10_120_2586.html

na kraju su iznosi poticaja, neki su u eurima neki u kunama, zna se kolko hektara i čega ima.



Ovo je iz gore navedenog Zakona, članak 70. točka 3.:

"(3) Postupci vezani uz obradu zahtjeva za izravna plaćanja za proizvodnu 2012. godinu započeti po odredbama Zakona o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (»Narodne novine«, br. 92/10., 127/10., 124/11. i 50/12.) i Pravilnika o provedbi izravnih plaćanja i pojedinih mjera ruralnog razvoja za 2012. godinu (»Narodne novine«, br. 25/12. i 51/12.) dovršit će se prema odredbama ovoga Zakona u pogledu:
ako sam ja dobro pročitao taj zakon onda mogu samo reći da je to ništa drugo nego veleizdaja svih naših pregovarača s EU nas hrvatskih seljaka i ništa drugo.1)po ovome što piše više nema ovakovih poticaja samo oni u intagrirani proizvodnji a uvjete koji su za nju mislim da može zadovoljiti samo mali broj proizvođača 2)800kn/ha za integriranu proizvodnju? 3)gdje su sada svi oni koji su nam obećavali brda i doline i 300-800e po hektaru poticaja?4)mislim da i NAJVAŽNIJE)-ovo je dokaz prodaje nas seljaka određenoj zajednici kapitalista i materijalista pod kategorijom "robovi",zato mislim da je krajnje vrijeme da mi tome stanemo na kraj ako želimo jer po ovoj našoj tišini i nereagiranjima na probleme koji su nas doveli do ovoga zapitam se puno puta dal postoje i među nama "oni" kojima to paše i koji to žele,nadam se da se varam.LJUDI MOJI DAJMO SE PROBUDIMO,ZAR STVARNO ŽELITE BITI TUĐI ROBOVI,JA NE ŽELIM!
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Sada su doveli Todorica da kaze na tv da mu ne treba vise zemlje --opet obmanjivanje nas seljaka.

Pokusavaju malo smiriti strasti u saboru na raspravi oko zemljista !!!!!!!!!!!!!!
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
poticaji

samo da vas prvo sve pozdravim .Čitam vas već jako dugo i nisam mogla izdržati da vam se ne javim , jer se izgleda samopreko polj foruma može saznati što te boli. Dok ti nazoveš naše državne službe i dok ti oni kažu kako ništa ne znaju ti možeš i krepat.:fiery:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh