• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
prijatelji ja mislim da je ovo tocka na ( i ) sa poljoprivredom,odosmo mi svi u p...m....sa ovakvim ministrom i drzavom!

Ne da odosmo nego več i jesmo ošli.Slažem se treba sve izblokirati pa da vidimo kako če onda teči promet kroz HR.Kad sve stane možda če se nešto i pokrenuti onima u ZG u njihovim glavama.
Pa dokle više ta nepravda,sve se lomi preko leđa seljaka i radnika.Oni gore kažu nema ili bit če kad bude,a mi moramo sve svoje obaveze ispunjavati u roku,ali voda je preko glave odavno prešla..:confused:
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
slažem se s tobom da je prosvjed na cesti možda bezveze i da nekome smeta ali isto tako meni smeta puno toga pa da krenem redom:smeta me da se u našoj državi vodi veća briga za socijalu nego za one koji crnče svaki dan pa i prekovremeno za bog plati,smeta me da svaki dan slušam nečije laži i obećanja bez pokrića,smeta me da svi vide kakove mi traktore vozimo a nitko ne vidi naše lokalne čelnike,zastupnike,članove odbora i dr.što oni vozi što voze njihova djeca i što nam rade po cestama,smeta me da me zaustavi pijani policajac koji veći dio svoje smjene provodi na benzinski ili u krčmi,smeta me podmitljiv inspektor koji jedva čeka prasetinu ili jarića ,smeta me da nitko recimo u gruntovnici i katastru ne radi svoj posao onako kako bi trebao,smeta me da 1/3 proračuna ide za penzije što nije normalno,smeta me kad vidim koliko je pokradena ova zemlja koja bi mogla biti najljepša i najuređenija zemlja na kugli zemaljskoj,smeta me da svi danas pljuju i po liniću i po jakovini a nitko po hdz-u,onima što su godinama ruku držali na srcu a krali sve što su vidjeli,smeta me da nitko nema volje da se otvori goli otok i da se počnu likvidirati svi oni koji su izdali ovu zemlju(primjer sanadera i prodaje ine),smeta me što svi pljuju po komunistima a ne pitaju se što bi se desilo onome tko bi nekad bio prodao državnu imovinu nekome bez znanja,da su upropastili neko poduzeće i napravili milijunske dugove a da nitko nebi odgovarao pred licem pravde,smeta me nažalost još puno toga pa me baš previše ne brine dal će eventualni prosvjed nekome smetati.......
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
slažem se s tobom da je prosvjed na cesti možda bezveze i da nekome smeta ali isto tako meni smeta puno toga pa da krenem redom:smeta me da se u našoj državi vodi veća briga za socijalu nego za one koji crnče svaki dan pa i prekovremeno za bog plati,smeta me da svaki dan slušam nečije laži i obećanja bez pokrića,smeta me da svi vide kakove mi traktore vozimo a nitko ne vidi naše lokalne čelnike,zastupnike,članove odbora i dr.što oni vozi što voze njihova djeca i što nam rade po cestama,smeta me da me zaustavi pijani policajac koji veći dio svoje smjene provodi na benzinski ili u krčmi,smeta me podmitljiv inspektor koji jedva čeka prasetinu ili jarića ,smeta me da nitko recimo u gruntovnici i katastru ne radi svoj posao onako kako bi trebao,smeta me da 1/3 proračuna ide za penzije što nije normalno,smeta me kad vidim koliko je pokradena ova zemlja koja bi mogla biti najljepša i najuređenija zemlja na kugli zemaljskoj,smeta me da svi danas pljuju i po liniću i po jakovini a nitko po hdz-u,onima što su godinama ruku držali na srcu a krali sve što su vidjeli,smeta me da nitko nema volje da se otvori goli otok i da se počnu likvidirati svi oni koji su izdali ovu zemlju(primjer sanadera i prodaje ine),smeta me što svi pljuju po komunistima a ne pitaju se što bi se desilo onome tko bi nekad bio prodao državnu imovinu nekome bez znanja,da su upropastili neko poduzeće i napravili milijunske dugove a da nitko nebi odgovarao pred licem pravde,smeta me nažalost još puno toga pa me baš previše ne brine dal će eventualni prosvjed nekome smetati.......

kolega sve ti je to zato što smo mi mislili demokracijom skočit iz opanka u cipelu a poznato je vjekovima da su hrvatima upravljali drugi,od mašđara,talijana,švaba,srba i drugih..naši ljudi su u vani cjenjeni radnici a kod nas ništ nevrijede,a zašto?zato što neznamo biti gazde sami sebi!!!:(devil):
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
slažem se s tobom da je prosvjed na cesti možda bezveze i da nekome smeta ali isto tako meni smeta puno toga pa da krenem redom:smeta me da se u našoj državi vodi veća briga za socijalu nego za one koji crnče svaki dan pa i prekovremeno za bog plati,smeta me da svaki dan slušam nečije laži i obećanja bez pokrića,smeta me da svi vide kakove mi traktore vozimo a nitko ne vidi naše lokalne čelnike,zastupnike,članove odbora i dr.što oni vozi što voze njihova djeca i što nam rade po cestama,smeta me da me zaustavi pijani policajac koji veći dio svoje smjene provodi na benzinski ili u krčmi,smeta me podmitljiv inspektor koji jedva čeka prasetinu ili jarića ,smeta me da nitko recimo u gruntovnici i katastru ne radi svoj posao onako kako bi trebao,smeta me da 1/3 proračuna ide za penzije što nije normalno,smeta me kad vidim koliko je pokradena ova zemlja koja bi mogla biti najljepša i najuređenija zemlja na kugli zemaljskoj,smeta me da svi danas pljuju i po liniću i po jakovini a nitko po hdz-u,onima što su godinama ruku držali na srcu a krali sve što su vidjeli,smeta me da nitko nema volje da se otvori goli otok i da se počnu likvidirati svi oni koji su izdali ovu zemlju(primjer sanadera i prodaje ine),smeta me što svi pljuju po komunistima a ne pitaju se što bi se desilo onome tko bi nekad bio prodao državnu imovinu nekome bez znanja,da su upropastili neko poduzeće i napravili milijunske dugove a da nitko nebi odgovarao pred licem pravde,smeta me nažalost još puno toga pa me baš previše ne brine dal će eventualni prosvjed nekome smetati.......

potpisujem svaku rijec
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
slažem se s tobom da mi nemožemo biti gazde sebi sami,znam da smo u povijesti bili uvijek pod tuđom vlašću i nije nam kao nikad bilo dobro,sad imamo(čitaj-nemamo)svoju državu i opet se j..bemo tam kam nam ne treba i gdje će nas samo dokrajčiti,zar nam to treba!?ja sam spreman prvi stati opet u obranu naših prava i neću nikome dopustiti da me proda nekome kao roblje,vjerujte nije još uvijek kasno samo treba krenuti.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
sdpj, dobro kažeš! al onda se trebaju pojavit i ostali ljudi, koji nisu poljoprivrednici, a smeta ih puno stvari koje si već nabrojao. znaš da će se opet naći netko ko će pljuvat na prosvjed, a ne razmišljaju o budućnosti te da bi i takvi trebali bit u prosvjedu. no, ako sad ljudi ne shvaćaju onda neće još 10 godina, dok sve ne propadne.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
kolega sve ti je to zato što smo mi mislili demokracijom skočit iz opanka u cipelu a poznato je vjekovima da su hrvatima upravljali drugi,od mašđara,talijana,švaba,srba i drugih..naši ljudi su u vani cjenjeni radnici a kod nas ništ nevrijede,a zašto?zato što neznamo biti gazde sami sebi!!!:(devil):

slazem se sa obadva posta, a pogotovo me također smeta što rijetki krive prijašnju vlast za opčenitu situaciju, ali i ova vlada ide u potpono krivom smjeru što se tiče ruralnog napredka
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
poticaji

slazem se sa obadva posta, a pogotovo me također smeta što rijetki krive prijašnju vlast za opčenitu situaciju, ali i ova vlada ide u potpono krivom smjeru što se tiče ruralnog napredka

nije da branim ovu vladu ali želim vam skrenuti pažnju na jednu veoma važnu stvar koju ću vam probati dočarati u prenesenom značenju:evo ovako-imamo jedno veoma veliko i vrijedno bogatstvo recimo imanje sa farmom,strojevima i svom mehnizacijom,vilu na moru,para ko blata i da ne nabrajam što sve ne.nažalost tom imovinom raspolaže muž sa svojom ženom koji su naslijedili tu imovinu od nekoga i jednom riječju rasprodali sve što se dalo rasprodati osim par sitnica koje nisu stigli.dijete koje su imali bilo je malo,zakonski ništa nije moglo do svoje punoljetnosti ili do promjene u koljenu.e kada je dijete preuzelo brigu sada vidi da od svega što su imali nije ostalo ništa ali ipak želi izgraditi sve nanovo jer ne želi raditi iste postupke kao i roditelji već razmišlja zdravo i na pametan način.e tu sad dolazi do problema.naravno svugdje je najbitnija lova,pa me zanima kako to dijete može recimo u 2-3 godine izgraditi sve ono što su mu roditelji rasprodali,tko će njemu dati kredit kad nije sposoban kreditno za toliki iznos,kako da poplati sve dugove koji su mu ostali od roditelja,kako da ima ženu i djecu još tome da mu bude dosta za sve,kako da si kupi novi auto,kako da plaća režije a dijete ima najbolju volju za sve ovo!?pitam sve vas!!!po mome odgovor je samo jedan a to je da će uspjet u svojoj nakani ali za to će mu biti potrebno duže vrijeme pod uvjetom da nikad više ne dopusti svojim roditeljima da opet vode gospodarstvo jer oni su svoje rekli.siguran sam da je ova vlada sposobna dovesti državu u red ali trebamo biti svjesni da trenutačno nismo u mogućnosti graditi ovo ili ono jer naprosto nemamo novaca a nitko nam ga više ne želi ni posuditi.puno puta i meni se čini kao da vlada ide krivim smjerom,možda i ide ali onda ju treba stisnuti koliko god možemo i reći joj gdje ima prostora za boljitak i bit će nam svima bolje.nadam se da ste me razumjeli ali samo želim da shvatite da bi se samo budala uvaljala u ovo što se uvaljao linić i kompanija,
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
samo što tu unuci trebaju radit po sistemu po kkom je radio i djed,a ne po sistemu roditelja.......inaće se slažem sa svime....
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
nije da branim ovu vladu ali želim vam skrenuti pažnju na jednu veoma važnu stvar koju ću vam probati dočarati u prenesenom značenju:evo ovako-imamo jedno veoma veliko i vrijedno bogatstvo recimo imanje sa farmom,strojevima i svom mehnizacijom,vilu na moru,para ko blata i da ne nabrajam što sve ne.nažalost tom imovinom raspolaže muž sa svojom ženom koji su naslijedili tu imovinu od nekoga i jednom riječju rasprodali sve što se dalo rasprodati osim par sitnica koje nisu stigli.dijete koje su imali bilo je malo,zakonski ništa nije moglo do svoje punoljetnosti ili do promjene u koljenu.e kada je dijete preuzelo brigu sada vidi da od svega što su imali nije ostalo ništa ali ipak želi izgraditi sve nanovo jer ne želi raditi iste postupke kao i roditelji već razmišlja zdravo i na pametan način.e tu sad dolazi do problema.naravno svugdje je najbitnija lova,pa me zanima kako to dijete može recimo u 2-3 godine izgraditi sve ono što su mu roditelji rasprodali,tko će njemu dati kredit kad nije sposoban kreditno za toliki iznos,kako da poplati sve dugove koji su mu ostali od roditelja,kako da ima ženu i djecu još tome da mu bude dosta za sve,kako da si kupi novi auto,kako da plaća režije a dijete ima najbolju volju za sve ovo!?pitam sve vas!!!po mome odgovor je samo jedan a to je da će uspjet u svojoj nakani ali za to će mu biti potrebno duže vrijeme pod uvjetom da nikad više ne dopusti svojim roditeljima da opet vode gospodarstvo jer oni su svoje rekli.siguran sam da je ova vlada sposobna dovesti državu u red ali trebamo biti svjesni da trenutačno nismo u mogućnosti graditi ovo ili ono jer naprosto nemamo novaca a nitko nam ga više ne želi ni posuditi.puno puta i meni se čini kao da vlada ide krivim smjerom,možda i ide ali onda ju treba stisnuti koliko god možemo i reći joj gdje ima prostora za boljitak i bit će nam svima bolje.nadam se da ste me razumjeli ali samo želim da shvatite da bi se samo budala uvaljala u ovo što se uvaljao linić i kompanija,

dapaće i ja sam simpatizer sadašnje vlade i posve se slažem s tvojom usporedbom no što se tiče agrarne politike zasigurno idu u krivom smjeru po svim pitanjima od poticaja pa sve do aktualnog zakupa zemljišta

no kad sam kod zakupa zemljišta isti čas mi padne na pamet da to i nije krivi smjer ali daje puno prostora manipulacijama i odmaže opg-ima
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
nije da branim ovu vladu ali želim vam skrenuti pažnju na jednu veoma važnu stvar koju ću vam probati dočarati u prenesenom značenju:evo ovako-imamo jedno veoma veliko i vrijedno bogatstvo recimo imanje sa farmom,strojevima i svom mehnizacijom,vilu na moru,para ko blata i da ne nabrajam što sve ne.nažalost tom imovinom raspolaže muž sa svojom ženom koji su naslijedili tu imovinu od nekoga i jednom riječju rasprodali sve što se dalo rasprodati osim par sitnica koje nisu stigli.dijete koje su imali bilo je malo,zakonski ništa nije moglo do svoje punoljetnosti ili do promjene u koljenu.e kada je dijete preuzelo brigu sada vidi da od svega što su imali nije ostalo ništa ali ipak želi izgraditi sve nanovo jer ne želi raditi iste postupke kao i roditelji već razmišlja zdravo i na pametan način.e tu sad dolazi do problema.naravno svugdje je najbitnija lova,pa me zanima kako to dijete može recimo u 2-3 godine izgraditi sve ono što su mu roditelji rasprodali,tko će njemu dati kredit kad nije sposoban kreditno za toliki iznos,kako da poplati sve dugove koji su mu ostali od roditelja,kako da ima ženu i djecu još tome da mu bude dosta za sve,kako da si kupi novi auto,kako da plaća režije a dijete ima najbolju volju za sve ovo!?pitam sve vas!!!po mome odgovor je samo jedan a to je da će uspjet u svojoj nakani ali za to će mu biti potrebno duže vrijeme pod uvjetom da nikad više ne dopusti svojim roditeljima da opet vode gospodarstvo jer oni su svoje rekli.siguran sam da je ova vlada sposobna dovesti državu u red ali trebamo biti svjesni da trenutačno nismo u mogućnosti graditi ovo ili ono jer naprosto nemamo novaca a nitko nam ga više ne želi ni posuditi.puno puta i meni se čini kao da vlada ide krivim smjerom,možda i ide ali onda ju treba stisnuti koliko god možemo i reći joj gdje ima prostora za boljitak i bit će nam svima bolje.nadam se da ste me razumjeli ali samo želim da shvatite da bi se samo budala uvaljala u ovo što se uvaljao linić i kompanija,

Ovo dijete iz tvoje priče se rodilo,ne svojom željom i zateklo takvo stanje,a ova banda je nama prije izbora rekla da zna kakvo je stanje i da imaju riješenje i da im zbog toga damo glas.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
O čemu vi ljudi???:mur::icon_question:
Jel ovaj narod stvarno toliko glup da stalno žvače ovakva sranja.O kakvim simpatijama vi ovdje pišete i ostalim bedastoćama. Ja sam simpatizer sdp-a, ja sam priljepak hdz-a, pa će treći ja sam podrepak ids-a, ja san isprdak ssd-a itd.
Kakve to veze ima s tim da ministar javno obznani da će poticaj platiti u siječnju, pa mrtvo -hladno onda pravi budalama par sto 1000 ljudi i kaže da će u siječnju početi isplaćivati, a pored ovako mutavog naroda završiti valjda na kraju osmog mandata.
Ili drugi izjavi ako se učiteljima smanje plaće ja više neću biti ministar, njima u roku mjesec dana smanje plaće, a on sa Milanovićkom obilazi škole i drži tečaj navlačenja kondoma.
Onaj prvi nije bio u stanju vodit seosku trgovinicu, ovaj drugi nema možda ni mjesec dana rada u razredu. Svi zajedno sada kao neznaju što se dešavalo u zemlji, a cijelo vrijeme sjedili u saboru i odborima. Oni prije su zna se znali kako patentirat i ozakonit lopovluk i korupciju.
Da je malo više pameti u ovoj zemlji i jedni i drugi bi bili ili u bajboku ili u majčinoj.:icon_axe:
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
dapaće i ja sam simpatizer sadašnje vlade i posve se slažem s tvojom usporedbom no što se tiče agrarne politike zasigurno idu u krivom smjeru po svim pitanjima od poticaja pa sve do aktualnog zakupa zemljišta

no kad sam kod zakupa zemljišta isti čas mi padne na pamet da to i nije krivi smjer ali daje puno prostora manipulacijama i odmaže opg-ima
slažem se s tobom sad bu opet isti vrag kak i dosad.do sada je zemlju dobivao onaj tko je bio bliži općini ili načelniku a sada bu ju dobival onaj koji je podobniji ministru i njegovim poveznicama s koncernima u državi,znači nikak dobro za nas.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pa po tvome bi onda trebalo napraviti monarhiju , dužnost svakog od nas je da idemo na izbore i odabiremo neku stranačku opciju i uvjek između dva zla probaš izabrat manje zlo.
Politika je takova kakva je i teško je to promjeniti
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kakva vlast takav narod, nismo ni zaslužili bolje, možda nas stotinjak ovdje da, ali većina ne.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Eeeeh

Mislim da hrvatski seljak nikada nije u vlasti imao nekoga tko bi ga predstavljao i seljaka svatko tko je na vlasti tretira kao roblje ,sječate li se samo onog hss-a i Friščića i njegovih 6 milijardi kuna za preporod hrvatskog sela !
Što je bilo od toga????
I građani misle da je seljak valjda nekakvi parazit u ovoj državi što znam iz osobnog iskustva jer sam radio inače sam po struci električar sa zagrebčanima koji razmišljaju na način zašto bi država poticala tamo nekog Peru ili Franju iz pdva koji ja plaćam ,zašto mene ne potiče država da idem svaki dan na posel!ljudi iz grada tako razmišljaju pogotovo kad im još blokiramo cestu nažalost je tako!!
Kako god bilo sviđa mi se Francuski model prosvjeda, brutalni su i nitko se koliko vidim ne buni!!
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Mislim da hrvatski seljak nikada nije u vlasti imao nekoga tko bi ga predstavljao i seljaka svatko tko je na vlasti tretira kao roblje ,sječate li se samo onog hss-a i Friščića i njegovih 6 milijardi kuna za preporod hrvatskog sela !
Što je bilo od toga????
I građani misle da je seljak valjda nekakvi parazit u ovoj državi što znam iz osobnog iskustva jer sam radio inače sam po struci električar sa zagrebčanima koji razmišljaju na način zašto bi država poticala tamo nekog Peru ili Franju iz pdva koji ja plaćam ,zašto mene ne potiče država da idem svaki dan na posel!ljudi iz grada tako razmišljaju pogotovo kad im još blokiramo cestu nažalost je tako!!
Kako god bilo sviđa mi se Francuski model prosvjeda, brutalni su i nitko se koliko vidim ne buni!!

i meni se sviđa francuski model ali bih reagirao na ovo što si rekao kako razmišljaju zagrepčani te zašto bi oni plaćali pdv za nekog peru ili franju.inače radio sam u ugostiteljstvu dosta pa ovako:skoro svi poslodavci koji su plaćali porez državi jer su dužni davali su toj državi mizerije kao i još uvijek a većinu ostavljali za sebe,toliko o njihovom plaćanju pdv-a.jedan moj bivši poslodavac samo u 7 mjeseci zamračio državi 400000 kn i imam to sve arhivirano jer sam s njim završio na sudu pošto mi nije htio isplatiti plaću i prijavio sam ga poreznoj ali već drugo jutro me nazvao ipitao dal sam ga ja prijavio bez da ga je netko posjetio,kako?nažalost takovih je u ovoj državi da ne velim svi neka bude 85 posto.posebno me boli kad se jave ljudi koji se bave turizmom u sezoni jer sam radio i kod takovih a tamo tek muljaže....moj gazda u malom restoračiću dnevno utržio 35-45000 kn a prikazao 15000 i da dalje ne pričam,i onda nam takovi vele da mi živimo na njihio račun,pa koji j...beni račun,pa oni godišnje zamrače barem toliko koliko i prikažu a prikažu oko 7 milijardi kn pa onda izračunajte sami
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Evo čitam veb stranicu večernjeg lista i jedan jedini komentar na najavljene prosvjede glasi:
Sto je previse je previse,zamislite narode oni traze unapred isplatu poticaja,zbog krize.Unaprijed traziti poklon.
Vidim da se očito u javnosti radi protiv seljaka što je žalosno a niko se ne buni protiv 15 milijardi socijale samo smo mi seljaci jebena stranka !
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh