• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Nije poticaj ali je blizu vezano,od ove godine više nema dohodovne potpore,tako da i tu bude ljiguš prištedio novaca,danas rekao savjetnik iz agencije na predavanju
 

dane

Član
Tu od
29 Lip 2008
Poruka
342
Jakovina u dnevniku kaže da večina poljoprivrednika podržava njegovu politiku . Ljudi moji pa mi ni neznamo koliko nam je dobro dok nam to ministar ne kaže.Kad bi bar mogli sa njegovim izjavama pognojiti naša polja .
e sad bi ljepo trebalo da svaki od nas pošalje mail LAŽOVINI i napiše da ga nepodržava u tim svojim lažima i da se neslažemo s njegovom poljoprivrednom politikom
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
U Jakovinenema laganja, mislili su da će se proračun brže puniti ali eto ne puni se. Kad bude para platiti će. Što mislite da ne isplate umirovljenicima mirovine? Koja bi to sramota bila ;) Ali zato kad dođe proljeće odmah će se nači milijarde za masonerije pardon zidarije ;)
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ako ministar tako kaze, onda ja nevidim razlog za prosvjed, ako će bit po zakonu isplaćeno do 30. lipnja. Tko nam je kriv što su napisali takav zakon i nitko od zastupnika, seljačkih udruga ovakvih i onakvih nije reagirao, ili je reagirao pa nije ništa napravio.
Zašto u tom zakonu ne piše datum 31.12.2012., i zašto sredstva za poticaje za proizvodnu 2012 nisu osigurana proračunom za 2012 nego u 2013-oj.
Pšenice su posijane 2011 godine, poticaj će biti isplaćen 2013. Ima glupih komentara po novinama da seljaci traže pomoć i to unaprijed, itd. Kakvo je to unaprijed ako sam posijao 2011! Takvi nemaju zdrav mozak i stvarno su glupi, nemaju pojma o poljoprivredi niti se njome bave.
Treba ljudima jednostavno reći, ako mislite da je tako lijepo radit poljoprivredu, dođite onda i vi raditi ovo isto!
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Ako ministar tako kaze, onda ja nevidim razlog za prosvjed, ako će bit po zakonu isplaćeno do 30. lipnja. Tko nam je kriv što su napisali takav zakon i nitko od zastupnika, seljačkih udruga ovakvih i onakvih nije reagirao, ili je reagirao pa nije ništa napravio.
Zašto u tom zakonu ne piše datum 31.12.2012., i zašto sredstva za poticaje za proizvodnu 2012 nisu osigurana proračunom za 2012 nego u 2013-oj.
Pšenice su posijane 2011 godine, poticaj će biti isplaćen 2013. Ima glupih komentara po novinama da seljaci traže pomoć i to unaprijed, itd. Kakvo je to unaprijed ako sam posijao 2011! Takvi nemaju zdrav mozak i stvarno su glupi, nemaju pojma o poljoprivredi niti se njome bave.
Treba ljudima jednostavno reći, ako mislite da je tako lijepo radit poljoprivredu, dođite onda i vi raditi ovo isto!

Problem je što je ministar rekao prije nekoliko mjeseci kad je obilazio polja kukuruza i soje opustošena od suše da će poticaj isplatiti u cijelosti u siječnju
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
E to mu onda treba i dokazati, staviti pod nos, sigurno ima negdje zapisano u video formatu!
Meni zanimljiva jedna stvar, al nagađam samo. Za one vlade, nije sad ni bitno koje vlade, poticaje su nam isplaćivali tamo negdje iza žetve, u jesen - za jesenske kulture, a malo kasnije smo dobili za proljetne kulture, jel bilo tako? Npr. pšenica posijana ujesen 2008, novci osigurani proračunom za 2009 jer se predavao zahtjev u 2009 godini, i to je isplaćeno u 2009. Godina iza toga, posijali pšenicu ujesen 2009 (taman legao špoticaj iz 2008 godine), predao se zahtjev u 2010 za poticaj, dobili novce 2011, sredstva osigurana proračunom za 2011(?). Jel se to nekamo sakrila jedna godina, nešto preskočilo, il sam ja to sebi nešto glupo izračunao?
 
Posljednje uređivanje:

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ako ne isplate poticaje u veljači teško da će i u ožujku, jer onda kreću povrati PDVa. Pošto ima mase držanih službenika sa bolovanjem, povlasticama, kako su informiraniji od nas u svezi toga svega tako i novci odu njima... Doduše ode i nešto poljoprivrednicima :) Samo što mi odmah imamo poreznu za vratom a oni novce na računu :) Dobro je biti u državnim jaslama, zar ne?
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Ja isto nisam za prosvjed na cesti, to stalno pišem, postoji rok do kraja lipnja i šta imaš prosvjedovat. Ako kojim slučajem istekne rok, prođe kraj lipnja, e onda imaš pravo prosvjedovat i radit urnebes, jer onda nije po zakonu! Ovako ispada da se poticaj traži čim je prije moguće, ispada da se traži unaprijed, jer nemaju seljaci novaca pa da mogu krenuti u proljetnu sjetvu. Nije istina, pa nije to poticaj za proljetnu sjetvu 2013., nego je to poticaj za jesensku sjetvu 2011. godine i proljetnu sjetvu 2012 godine. Nisu to nikakvi novci unaprijed ko što neki pišu komentare po novinama i govore po ulicama! To me smeta, što se stvara pogrešna slika al neznam jel to tko kuži. I opet dobiju dio naroda na svoju stranu, protiv seljaka.
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Ja isto nisam za prosvjed na cesti, to stalno pišem, postoji rok do kraja lipnja i šta imaš prosvjedovat. Ako kojim slučajem istekne rok, prođe kraj lipnja, e onda imaš pravo prosvjedovat i radit urnebes, jer onda nije po zakonu! Ovako ispada da se poticaj traži čim je prije moguće, ispada da se traži unaprijed, jer nemaju seljaci novaca pa da mogu krenuti u proljetnu sjetvu. Nije istina, pa nije to poticaj za proljetnu sjetvu 2013., nego je to poticaj za jesensku sjetvu 2011. godine i proljetnu sjetvu 2012 godine. Nisu to nikakvi novci unaprijed ko što neki pišu komentare po novinama i govore po ulicama! To me smeta, što se stvara pogrešna slika al neznam jel to tko kuži. I opet dobiju dio naroda na svoju stranu, protiv seljaka.

Mediji plasiraju ono što vladi paše..ne možeš ti tu ništa.

http://www.vecernji.hr/vijesti/insp...ca-mlijeka-dukat-vindiju-meggle-clanak-509509
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
e sad bi ljepo trebalo da svaki od nas pošalje mail LAŽOVINI i napiše da ga nepodržava u tim svojim lažima i da se neslažemo s njegovom poljoprivrednom politikom

Pustili nekih 18 mil, evo na riznici vidim. Ko je dobio nek napiše za šta.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ako ne isplate poticaje u veljači teško da će i u ožujku, jer onda kreću povrati PDVa. Pošto ima mase držanih službenika sa bolovanjem, povlasticama, kako su informiraniji od nas u svezi toga svega tako i novci odu njima... Doduše ode i nešto poljoprivrednicima :) Samo što mi odmah imamo poreznu za vratom a oni novce na računu :) Dobro je biti u državnim jaslama, zar ne?

Kakve veze ima ožujak sa povratom pdv-a? Povrat pdv-a ide svaki mjesec, a ako gledaš na tromjesečni obračun, to su sve mali proizvođači. Koji nije u mjesečnom tom se ni ne isplati biti u sustavu i teško da ima nešto sila para za dobiti od povrata pdv-a. A i za prvo tromjesečje je rok povrata pdv-a kraj travnja, tak da tu nema smisla o tome raspravljati.

A novac se slijeva u proračun svaki dan i to hrpa. Mislim da si baš ti pisao koliko dnevno samo od naplaćenog pdv-a dolazi para.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
upravo sam pregledao sve emisije plodova zemlje od početka 8.mjeseca 2012 do 06.01.2013 i u emisiji od 26.08.2012 zbog suše seljake su posjetili jakovina i milanović te je bilo riječi i o pomoći poljoprivrednicama.milanović je rekao da novca za sušu nema a jakovina da će organizirati ili osnovati neki fond za nepogode a novinar koji je vodio razgovor sa njima izjavio je da su u ministarstvu najavili da će se poticaj isplatiti već u siječnju ranije kao nikada dosad.evo to sam upravo preslušao još jednom ali postoji gostovanje jakovine u istoj emisiji od 06.01.2013 gdje ga je voditelj grgurić upitao da li će uvođenje novih nekih milijun hektara značiti i prepolovljene poticaje po hektaru iduće godine on je potvrdio potvrdno.nažalost sve se svodi na omotnice koliko sam razumio samo je očito da su te omotnice sve tanje i tanje a još su nam svježa njihova obećanja o 400,500,600 ili više milijuna eura samo europskog novca za potpore.daj bože da se varam ali mislim da ćemo mi dobiti taj novac ili barem većinu samo što će taj novac otići onim "najpotrebnijima" a to je socijala,lažni branitelji oni "nezaposleni" sa 2-3 mjeseca staža i slični.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Kakve veze ima ožujak sa povratom pdv-a? Povrat pdv-a ide svaki mjesec, a ako gledaš na tromjesečni obračun, to su sve mali proizvođači. Koji nije u mjesečnom tom se ni ne isplati biti u sustavu i teško da ima nešto sila para za dobiti od povrata pdv-a. A i za prvo tromjesečje je rok povrata pdv-a kraj travnja, tak da tu nema smisla o tome raspravljati.

A novac se slijeva u proračun svaki dan i to hrpa. Mislim da si baš ti pisao koliko dnevno samo od naplaćenog pdv-a dolazi para.

Tako se u Osijeku isplaćuje, nikad nisam vidio sa netko dobije povrat u siječnju, mislim od 4 mil hrvta ne od pravnih subjekata :)
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
Nek digne dva prsta tko je 100% siguran da nema nikakvih tekućih potraživanja od MF RH...to znači da trebaš unaprijed uplatiti novac u poreznu da nebi kojim slučajem imao duga na dan isplate, mislim da ćemo svi morati u poreznu..krasno.
još kad bi oni u poreznoj znali što napravit ,bilo bi ok !!!!!
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Nek digne dva prsta tko je 100% siguran da nema nikakvih tekućih potraživanja od MF RH...to znači da trebaš unaprijed uplatiti novac u poreznu da nebi kojim slučajem imao duga na dan isplate, mislim da ćemo svi morati u poreznu..krasno.

Krasno da,a što to oni međusobno ne riješe?
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
da li je nekom nešto sjelo ? Na onom drugom forumu sam sada pročitala da ide onima koji nisu dužni a ovi dužni će prebiti samo ne sada, pa sada opet moram moliti Boga DA MI NE UĐE ZADNJI kvartal jer za sada nisam dužna. uplatila sam nekih sada velikih ko kuća 2000 kn da bi dobila 97000:fiery:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh