• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Pa kak su ti uzeli novce, a bilo je rečeno da budu dobili svi dužnici novce da se može obaviti proljetna sjetva, pod uvjetom da se do 6. mj dogovori s poreznom o otplati duga na rate!??
Nije mi više ništa jasno!

Nema ništa ne jebu živu silu ja jučer bio u banci i rekla mi ako novci sjednu da idu poreznoj odma zbog blokade! Nemam dug za mirovinsko ili slično ali se nabralo razno raznih kaznica (mladost, ludost) a sad me to dostiglo u najgore vrjeme pred sjetvu!:icon_pidu::icon_jook::drink::(party):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Vidim da jednog dijela ekipe sa ove teme jednostavno nema od kako su sjele šolde. Valjda su ih pozurili potrosit pa ne stignu na forum.

Zeko pratio sam stanje sa tvojim kukuruzom od kako je krenula sjetva lani. I sam sam bio u strahu kad si stavio slike visoke stabljike a klipa nigdje. Neznam sta bi reko, katastrofa. Volio bi da ti mogu nekako pomoci. I ja sam imao i ovrha i svakog vraga al eto nekako se izvuko iz tih problema. Nitko te nepita kad nemas a svi samo traze.

Umalo zaboravih, svi imate pozdrav od jednog kolege koji prati ovaj nas forum ali nije registriran jer jos nemaju ADSL u njegovom selu. Kaze pitaj decke jeli imao tko problema sa neisplatom poticaja zbog nekakvog iksa koji nije stavljen u zahtjevu? Vec ga lagano lovi panika a ocekuje oko 120tkn sto svakako nije za šalu.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
ja sam poceo prije 2 godine bez poticaja, nisam ih ni trazio i borim se sam i nemislm ih ni traziti jer vidim da svi koji su se navukli na poticaje imaju problema! jako mi je zao sto je doslo do toga da hrvatski seljak ovisi o poticajima, a bilo bi logicno da poticaji poticu na proizvodnju a ne da su osnova egzistencije seljaka!!! :icon_neutral:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo smo se vratili sa fešte,od spavanja ništa,jedan termogen otkazuje poslušnost pa mu se prijeti i pazi ga se,pa ajde da ti onda Kićo reknem što znam o iksiću.Mislim da se tvoj prijatelj ima razloga ozbiljno zabrinuti jer najvjerojatnije,ako u kockicu koju se sa x obilježava na mjestu gdje stoji da li se traži poticaj nije obilježio sa x čitač neće očitati zahtjev i zahtjev će biti odbijen.Gledala sam,ima jedno mjesec dana,više- manje, baš takav slučaj na tv,ne sjećam se koja je emisija bila,možda čak i "plodovi zemlje".Čovjeku je zahtjev za poticaj ispunjen u agenciji i službenik je zaboravio staviti famozni x na mjestu gdje treba,pa je jadan ostao bez 40000 kn.U emisiji je bio netko iz ministarstva i rekao da na žalost pomoći nema jer se sve očitava elektronski i iako je zahtjev uredno ispunjen,zbog nedostatka x se smatra da poticaj nije zatražen i da neće biti dobiven.
Njemu bi bilo najbolje da provjeri da li su mu sredstva dodjeljena,a ako nisu morao bi otići direktno u ministarstvo intervenirati osobno i moliti na sve načine ako se može što učiniti.Možda tko uključi mozak i pomogne mu.Ovako,ako se sam ne angažira,najvjerojatnije će ostati bez novaca.Ako je to iks koji mislim da je.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Vidim da jednog dijela ekipe sa ove teme jednostavno nema od kako su sjele šolde. Valjda su ih pozurili potrosit pa ne stignu na forum.

Zeko pratio sam stanje sa tvojim kukuruzom od kako je krenula sjetva lani. I sam sam bio u strahu kad si stavio slike visoke stabljike a klipa nigdje. Neznam sta bi reko, katastrofa. Volio bi da ti mogu nekako pomoci. I ja sam imao i ovrha i svakog vraga al eto nekako se izvuko iz tih problema. Nitko te nepita kad nemas a svi samo traze.

Umalo zaboravih, svi imate pozdrav od jednog kolege koji prati ovaj nas forum ali nije registriran jer jos nemaju ADSL u njegovom selu. Kaze pitaj decke jeli imao tko problema sa neisplatom poticaja zbog nekakvog iksa koji nije stavljen u zahtjevu? Vec ga lagano lovi panika a ocekuje oko 120tkn sto svakako nije za šalu.
moj kum je tako prošao,nije stavio iks i ode 80 000kn,također službenik nije vidjeo da on nije stavio iks ili mu namjerno nije htjeo reći,uglavnom ako nema iksa nema love,što nije u redu jer se stanje lako može provjeriti na terenu u takvim slučajevima pogreške da se vidi da čovjek ipak to radi za šta je tražio taj poticaj.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Picok,daj se zdefiniraj.ak sa m te dobro svatil tebi je valjda sjelo 1100 kn/ha,pa je to 50% od 2200,jer drugo bi bila znanstvena fantastika...al vidim i ostali forumaši dolaze kalkulacijom do različitih izračuna,neku pišu da im iznosi idu od 920 pa do 1100 kn/ha,što je na veči broj hektara lijep novac ako postoji ta razlika.
E sad ili mi neznamo koliko točno imamo ha ili oni obračunavaju kak im s digne,a skloniji sam vjerovat u ovo drugo,meni osobno (ako je ovo bilo 50% osnovnog plačanja fali par tisuča).
Nego gdje mi je seljančica:icon_winkle:pa ta bude benzinsku ispraznila,daj ostavi i nama nešto:icon_mrgreen:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Picok,daj se zdefiniraj.ak sa m te dobro svatil tebi je valjda sjelo 1100 kn/ha,pa je to 50% od 2200,jer drugo bi bila znanstvena fantastika...al vidim i ostali forumaši dolaze kalkulacijom do različitih izračuna,neku pišu da im iznosi idu od 920 pa do 1100 kn/ha,što je na veči broj hektara lijep novac ako postoji ta razlika.
E sad ili mi neznamo koliko točno imamo ha ili oni obračunavaju kak im s digne,a skloniji sam vjerovat u ovo drugo,meni osobno (ako je ovo bilo 50% osnovnog plačanja fali par tisuča).
Nego gdje mi je seljančica:icon_winkle:pa ta bude benzinsku ispraznila,daj ostavi i nama nešto:icon_mrgreen:

E Đuro strašni (zakaj si pak ti strašan da mi je znati-ja te se ne bojim,jer ja znam biti i strašnija pa me se niti pas ne boji),stvari ti stoje ovako-svake godine ide orto snimka.I onda naravno novo očitavanje površina.Ako ti je susjed preorao dvije brazde,imaš manju površinu.Ako na njivi imaš grm ili banderu pa je oko nje neobrađeni dio malo veći od prošle godine,i to se uredno odbija.ako uz put ostane malo više nezasijanog i to se odbija-ako ti je od ruba parcele prvi red kulture sedamdeset cm (ko recimo kod krumpira) ,i to ti se odbija-to ti kompić smatra neobrađenim,a plačeno dobivaš samo za obrađeno.I tako,u tom smislu ti to ide,shvatio si,jel,što hoću reći.
Evo,za sve koji na parcelama trenutno imaju nekakav grm,stablo,šikaricu ili bilo što čega im smeta i godinama to planiraju ukloniti-krajnji rok im je do prvog sedmog.Jer im nakon toga EU to neće dozvoliti.A ako bez dozvole koju neće dobiti to naprave platiti će kaznu.
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
925 kn/ha i naravno posebno placanje za secernu repu opet nista ni prosli put ni sad, a od nekog papirnatog objasnjenja u vidu odluke ili nazovi vec kako oces naravno isto nista. Sve sam vise uvjeren da neki tip tamo u toj agenciji ili ministarstvu pod debelim cokom dolazi na posao, jer ja objasnjenja drugog ne vidim. Zuja je zakon, hik!!!
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ja vas stalno čitam i neznam dali da nešto napišem ili ne, pogotovo posle ovog što je johabica napisala sa čim se ni u jednom djelu ne slažem. Ja sam dobio pola poticaja što znači 50% od poticaja koji mi je isplaćen i prošle godine tako da ne vidim nikakvo umanjenje ni zbog čega. E sad kako je kod vas neznam. Nisam siguran zašto imate umanjenje i zato neću ništa ni napisat.

@ Đuro lijepo sam ti rekao seljanče dobilo pare pa se raspametilo nezna kud bi prije. Više ju forum ne zanima. Moraš se strpit dok to potroši i evo je onda.
 
B

Bobo

Guest
I meni i ocu sjelo preko 1000kn/ha i sutradan je njemu jos nekih novaca doslo ja nisam svoj racun ni gledao...

Kaze, TUG da je to dodatno...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Siki,ne moraš se ti sa mnom slagati.Ja sam navela mogučniosti zbog kojih nekome može nešto faliti,a nisam ih navodila na pamet,nego mi je tako objasnila službenica koja nam je ucrtavala parcele u arkod.Što ne znači da razlozi ne mogu biti i drugačiji.Ovo su samo jedni od mogućih.
Što se krčenja neželjenoga na oranici tiče,to je tako,s time da se do pred koju godinu sigurno-a ne znam kako je sada-za grmič ili drvce na parceli čak dobivala i neka novčana naknada.A sada se mora-ovo nisam provjerila,već samo čula-ako želiš krčiti-podnjeti zahtjev i da bi ti bio odobren,na drugome mjestu zasaditi nešto slično.Da li se još dobiva koji euro za stabalce ili jarugu na parceli-ne znam.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Po he prijavljene površine prijavljene u ARKOD-u trebalo bi biti 2040kn puni iznos ,znači 1020kn ili 50%+ kako Kontam kaže i nešto siće od tuga,ali stvarno siće.Stvarno prava tuga.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Siki,ne moraš se ti sa mnom slagati.Ja sam navela mogučniosti zbog kojih nekome može nešto faliti,a nisam ih navodila na pamet,nego mi je tako objasnila službenica koja nam je ucrtavala parcele u arkod.Što ne znači da razlozi ne mogu biti i drugačiji.Ovo su samo jedni od mogućih.
Što se krčenja neželjenoga na oranici tiče,to je tako,s time da se do pred koju godinu sigurno-a ne znam kako je sada-za grmič ili drvce na parceli čak dobivala i neka novčana naknada.A sada se mora-ovo nisam provjerila,već samo čula-ako želiš krčiti-podnjeti zahtjev i da bi ti bio odobren,na drugome mjestu zasaditi nešto slično.Da li se još dobiva koji euro za stabalce ili jarugu na parceli-ne znam.

Nemogu se složit nikako sa tobom. Evo samo jedan primjer, snimnje se ne obavlja svake nego svake četvrte godine i ne primaš poticaj po nasadu nego po prijavljenoj površini to barem svi tule već godina dvije.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Johabice prvo da riješimo ono "strašni"...jednostavno kad sam smišljao koji nik da stavim,vidio sam svoj odraz u staklu vitrine pored kompa,a bio je TAKAV:icon_fU:......a nemora me se zbog toga bojat niko (osim divljih veprova,jer s njima sam ko sjeverna koreja sa amerikom),za ostale sam prava dobrica.
No idemo sad malo bit u temi ,slažem se sa sikijem,prvo karte se ne rade svake godine,drugo ako mi nešto mijenjaju bilo bi lijepo da me na bilo koji način obavijeste o tome.Prije mislim da ili mi neznamo kolko točno imamo HA pa sad radimo izračune "otprilike" pa normalno da nekom ispadne 920,a nekom1050 kn/ha.
Što se tiče drveča i grmlja,hvala ti,već se dugo odlučujem a sad ću to i uraditi.
naime na jednoj državnoj parceli imam(na zemlj a ne na međi) tri prilično debele divlje trešnje.
mislim da če ispasti nešto dasaka a ostalo u ogrijev:icon_kidra:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Đuro moj Đuro,karte se rade svake godine,evo su prekjučer pozvali moju prijateljicu u ured-ima male plastenike,one koji se kroz zimu rastepu i na proljeće iznova postavljaju.Pa su je zvali da objasni zašto se sada položaj i razmještaj i veličina razlikuju od godine dana ranije.I još su joj rekli da,pošto ima jedan koji će sada premještati,kada to napravi dođe prijaviti.Čak su je pitali što se to nalazilo ispod stabla kruške-bilo je nešto zamotano,pokrito folijom,a sada je samo stablo.Snimati će i ovegodine,i sve što se ne poklapa automatski se korigira.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Johabice prvo da riješimo ono "strašni"...jednostavno kad sam smišljao koji nik da stavim,vidio sam svoj odraz u staklu vitrine pored kompa,a bio je TAKAV:icon_fU:......a nemora me se zbog toga bojat niko (osim divljih veprova,jer s njima sam ko sjeverna koreja sa amerikom),za ostale sam prava dobrica.
No idemo sad malo bit u temi ,slažem se sa sikijem,prvo karte se ne rade svake godine,drugo ako mi nešto mijenjaju bilo bi lijepo da me na bilo koji način obavijeste o tome.Prije mislim da ili mi neznamo kolko točno imamo HA pa sad radimo izračune "otprilike" pa normalno da nekom ispadne 920,a nekom1050 kn/ha.
Što se tiče drveča i grmlja,hvala ti,već se dugo odlučujem a sad ću to i uraditi.
naime na jednoj državnoj parceli imam(na zemlj a ne na međi) tri prilično debele divlje trešnje.
mislim da če ispasti nešto dasaka a ostalo u ogrijev:icon_kidra:

Nemoj trešnju u drva ti ti je za namještaj. Izreži flanku pa nek stoji trebat će nekom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh