• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
a kako ide sa tim vaučerima,jel to dolazi na kućnu adresu ili se treba negdje ići po to,nisam nikad s tim imao posla.Ne znam ni kako to izgleda,jel to kao neki bon,potvrda ili šta???

To je kao neka potvrda s kojom ideš u nabavku repromaterijala i možeš ju iskoristiti u samo jednoj trgovini, a možeš i čekati do 6. mjeseca ako se ne varam i onda podići svoje novce, znači država bi ti trebala isplatiti puni iznos, a ovako će biti umanjen, za koliko ne znam, ali mislim nekih 10%
 
B

bosniahos

Guest
Koji su to iznosi, od 200kn pa do 1800kn kako je netko napisa nešto prije.U Agenciji za plačanje ne daju nikakvu obavijest ni ako pročitam broj opg ili oni drugi,več kažu pitajte u banci.A kod njih kad upitam samo se nasmiju u stiliu ha hah evo još jednog seljačine.Ne da nisu več jesu budale od nas uradili,garant.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
uvidom u izvadke,,nisam dobio poticaj za zemlju,,nego premiju jednu i specificnu potporu,,,sta sad glume,,
 
K

Ketty

Guest
Jel ima neko da sad nije dobio niti lipe od poticaja a da nije nikakav duznik...ili sam ja jedini...Onaj prvi dio poticaja bio uredno isplacen


Eno ni nama u ovoj rundi nije još ništa sjelo a do sad premije i za krave sjelo sve redovno.:(
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Da li ima neko da mu sada nije ništa sjelo ,a da ima duga na poreznoj upravi ili sam ja jedini?
Onda u prvom mjesecu mi je bila uplačena 1 premija i za krave nešto i specifična
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Za regionalno plaćanje (oranice, livade i pašnjaci, tov goveda, ovce i koze, mlijeko, duhan) isplaćen je 44% iznos odobrene potpore. Prosječna isplata regionalnog prava po hektaru oranica je 1020 kuna,

ada je riječ o proizvodno vezanim plaćanjima, za krave dojilje isplaćeno je 675 kuna po grlu, a za ovce i koze 36,90 kuna. To je dakle 44% isplate za odobreni iznos potpore. Za iznimno osjetljive sektore u poljoprivredi, za koje nam je EU dozvolila primjenu postojeće državne pomoći, isplaćeno je 50% odobrenog iznosa za šećernu repu, maslinovo ulje, duhan, mliječne krave i rasplodne krmače. Za IAKS mjere ruralnog razvoja (ekološka i integrirana proizvodnja, teži uvjeti gospodarenja te izvorne i zaštićene pasmine) isplaćen je 50% iznos odobrene potpore.

Vezano za robne vaučere, po naputku Ministarstva poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, putem regionalnih ureda triju institucija u svim županijama, provela je informativnu anketu poljoprivrednih proizvođača vezanu za željeni način isplate preostalog iznosa potpore za proizvodnu 2012. godinu (za sredstva koja će se isplaćivati nakon isplate 15. ožujka 2013.). Od oko 4000 anketiranih proizvođača (u 21 županiji na 90 lokacija) njih 80% se izjasnilo za isplatu u novcu a preostalih 20% za vaučer. Nakon evaluacije rezultata ankete ministar poljoprivrede će donijeti odluku o načinu isplate preostalog iznosa odobrene potpore za 2012. godinu.

Nadalje, po naputku Ministarstva financija, nije se radio prijeboj dugovanja za ovu posljednju novčanu transakciju, kako bi se korisnicima omogućilo da do 30. lipnja 2013. godine uđu u reprogram dugovanja.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
E Đuro strašni (zakaj si pak ti strašan da mi je znati-ja te se ne bojim,jer ja znam biti i strašnija pa me se niti pas ne boji),stvari ti stoje ovako-svake godine ide orto snimka.I onda naravno novo očitavanje površina.Ako ti je susjed preorao dvije brazde,imaš manju površinu.Ako na njivi imaš grm ili banderu pa je oko nje neobrađeni dio malo veći od prošle godine,i to se uredno odbija.ako uz put ostane malo više nezasijanog i to se odbija-ako ti je od ruba parcele prvi red kulture sedamdeset cm (ko recimo kod krumpira) ,i to ti se odbija-to ti kompić smatra neobrađenim,a plačeno dobivaš samo za obrađeno.I tako,u tom smislu ti to ide,shvatio si,jel,što hoću reći.
Evo,za sve koji na parcelama trenutno imaju nekakav grm,stablo,šikaricu ili bilo što čega im smeta i godinama to planiraju ukloniti-krajnji rok im je do prvog sedmog.Jer im nakon toga EU to neće dozvoliti.A ako bez dozvole koju neće dobiti to naprave platiti će kaznu.

Ovo ima smisla jer su programi vjerojatno napravljeni na takav nacin.Ipak...kada se ucrtava arkod vlasnik je taj na ciji se izricaj postavlja crta koja razdvaja dvije parcele.da li naknadno ide kakav snimak u smislu mijenjanja tih granica ne znam...imam iskustva da ne.Snimak moze eventualno pokazati da li je netko posijao ili nije.
U emisiji za selo i poljoprivredu(radio emisija) sam slusao (mislim da ju imam jos negdje na kompu.) slijedece:
Emisija iz 2012god. cija je tema bila upravo opisivanje sto sve pripada parcelama je spomenuto da je grm ili drvo dio te parcele i ulazi u kompletnu povrsinu te parcele...dakle ne izuzima se. Moram pronaci tu emisiju..stavim ovdje,pa cemo zajedno pokusati protumaciti sto je gost emisije zaista rekao. Ovo sto sam napisao jest moja interpretacija po sjecanju. Bilo je jos objasnjenja kako se smije a kako ne orati,kada se smije u polje kada ne i sl...
Za uklanjanje ce biti procedura..to je istina..no..i to ovisi da li ce biti bas 1.7...
Satelitske snimke su bile 2009 i najavljeno je da ce biti za 5 godina.Da li je bilo prosle ili ce biti iduce nemam informacije.
Postoji sigurno i odstupanje zbog kojeg sigurno nece nekoga zvati da bi mijenjali.
Ova prica o 70cm do prvog reda mislim da ne stoji jer se sve parcele ne slikaju svake godine...individualno vjerojatno da jer neke moraju uci u sustav kontrole.
Mislim da je plastenik puno manja povrsina i da je iz tog razloga i mala promjena evidentirana.
Ovo su naravno samo moja misljenja..ako ima novih zakona raspisite se...ja cu mozda moci reci nesto vise o satelitima i "kompjuterima" kako se ne bi pretjerano pribojavali oni koji pokusavaju to raditi na normalan nacin..
 
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nadalje, po naputku Ministarstva financija, nije se radio prijeboj dugovanja za ovu posljednju novčanu transakciju, kako bi se korisnicima omogućilo da do 30. lipnja 2013. godine uđu u reprogram dugovanja.

Ovo je zanimljiva interpretacija meni sjele pare i porezna " pomela" racun i sada kazu da se nije radio preboj, ma mislim stvarno ko tu vise koga !!!!!!!!!!!!!!
zvao i u FINA ako moze kakav nuzni dio samo za rezije ali nista ni od toga...
 
B

bosniahos

Guest
Nemere,nema više šuc muc.A tek kako se izgube, bez obzira na sve savijete iz ministarstva kad im dođe netko načitan koji poznaje problematiku.Tek ondak pokažu pravo lice neukosti, i naučenih i pripravljenih odgovora.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nadalje, po naputku Ministarstva financija, nije se radio prijeboj dugovanja za ovu posljednju novčanu transakciju, kako bi se korisnicima omogućilo da do 30. lipnja 2013. godine uđu u reprogram dugovanja.

Ovo je zanimljiva interpretacija meni sjele pare i porezna " pomela" racun i sada kazu da se nije radio preboj, ma mislim stvarno ko tu vise koga !!!!!!!!!!!!!!
zvao i u FINA ako moze kakav nuzni dio samo za rezije ali nista ni od toga...

zato što si vjerovatno blokiran,ako si dužan a nisi blokiran e onda neće porezna uzeti.
 
T

traktorko

Guest
satelitsko slikanje je išlo prošle god,jer su te snimke korištene i za druge svrhe (legalizacija)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Kolega bio danas u agenciji i tvrde mu da mu je otišao neki iznos a ono nakraju mu 50000 sjelo manje nego kaj mi ženska rekla...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Poticaji sjeli, gorivo od ponoći pojeftinjuje..sve bolje za boljim..hahaha
Samo da realno isplate poticaje svima kako treba, a ne da muljaju!! Nekome ovako isplate, nekome onako!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ovu njihovu matematiku nikako pohvatati,ja odustao od množenja,prvi dio mi ispario ,danas sam poslao mail u agenciju i čak sam dobio usmeno obrazloženje oko svake stavke,al da ga hebeš ja to nepamtim,uglavnom ono neko specifično plačanje je kao pomoć stočarima oko krava zbog suše ali samo za one krave koje su dočekale Novu godinu u štali,premije za mlijeko se nastavljaju isplačivati kad bude para,što bi rekli određenom dinamikom,sve drveće i živice budu ušle u arkod parcelu .čak bude novčanog bonusa ako na večoj površini ostavite jedan dio za ptice kod skidanja određene kulture,uglavno za vaučer mi nije ništa rekla ali sa joj napomenuo da meni bolje odgovara vaučer do kraja mjeseca jer se prvi dio love rasporedio po užarenim računima,ah da ako mislite preorati koju livadu ,to napravite do ljeta jer više nema iz livade u oranicu,obratno može
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ovo za drveće i živice mi nije najjasnije, znači bolje je imati tako malo živice pa dobiješ nekakav bonus nego ne imati?? A ovo za drveće, imam jednu zemlju gdje radim površine 4,5 jutara i ima na sredini jedna jabuka, dosta velika, pošto zemlja nije moja jabuka tu mora biti i onda bi ja bonus za nju mogao dobiti?? Ne vidim razlog, ovo za živice i obale da jer divljač se ima gdje sakrivati, ali opet ima i previše zapuštenoga zemljišta ovdje kod nas!
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Da ima previše kod vas. i onda vama ce dat tu zemlju i nama svima smanjit poticaje. kao raspodjelit. moz mislit. u baranji nema pedlja zemlje za iskoristit. brijemo do puteva, šumice i šikare smo pobrijali ore se dokle god može. kad se sjetim prije 10 godina kak je bilo sad izgleda ko pustinja. I konstantno čistimo kanale da bi se moglo što dalje orat.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/4200_1160688099666_3347177_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/523229_4631253381629_1050264779_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/527642_10200757082071695_1597215498_n.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh