• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

bosniahos

Guest
Zanimljivo,opet traže da radimo papire za nove poticaje u uredu u kojem san popuši greškom ravnatelja 9.500.00.kn,i nikom ništa.Pa kako da mu virujem kad me več jednom zajeba.Žalil san se i ispalo uje vuk janje,ili ona neče vrana vrani oka vadit.
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
Jesi li metno "X" na drzavna pomoc za šećernu repu?

Sve uredno napisano, kad je bila isplata za repu rekli mi da sam na listi duznika, isti dan podmirio dug i faksirao im , proslo vise od mjesec dana i nista
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da ima previše kod vas. i onda vama ce dat tu zemlju i nama svima smanjit poticaje. kao raspodjelit. moz mislit. u baranji nema pedlja zemlje za iskoristit. brijemo do puteva, šumice i šikare smo pobrijali ore se dokle god može. kad se sjetim prije 10 godina kak je bilo sad izgleda ko pustinja. I konstantno čistimo kanale da bi se moglo što dalje orat.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/4200_1160688099666_3347177_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/523229_4631253381629_1050264779_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/527642_10200757082071695_1597215498_n.jpg

Jako je ljepo to kod vas, ima ovdje ljudi bi radili i ja bi radio, ali vlasnici ne daju (ne mislim da daju besplatno, već u zakup ili da prodaju)!! Ja bi jako volio da se uvede PDV na neobrađeno zemljište jer zaista je šteta da zemlja stoji i korov da raste na njoj..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da ima previše kod vas. i onda vama ce dat tu zemlju i nama svima smanjit poticaje. kao raspodjelit. moz mislit. u baranji nema pedlja zemlje za iskoristit. brijemo do puteva, šumice i šikare smo pobrijali ore se dokle god može. kad se sjetim prije 10 godina kak je bilo sad izgleda ko pustinja. I konstantno čistimo kanale da bi se moglo što dalje orat.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/4200_1160688099666_3347177_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/523229_4631253381629_1050264779_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/527642_10200757082071695_1597215498_n.jpg

Brijete vi i preko puteva, izbacujete ih, krstite i prebacujete. To što se radi u Baranji je malo napisati kriminal. Tamo ne postoji više karta koja je validna za putove što su maheri napravili. Naravno kad su dosli kod tete za arkod prijavili kao vlastitu zemlju i sad na državne putove dobijaju poticaje. Nisu oni to sami od sebe krenuli raditi nego su vidili od izvikanog prezimena. Poz
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Karta na arkodu je točna. put nemožes prijavit kao svoj jer ako ga i prijavis mogu ti doc u inspekciju i mozes izgubit poticaj. a to sto su ljudi na svojoj zemlji pravili puteve pa su neke budale isle ucrtavat na neke kvazi karte to je njihov problem, ja sam sam preko svoje zemlje napravio vise puteva. i po međama u dogovoru sa susjedima takodjer. A takodjer mnoge sam zaoro jer su bili "nepostojeći".

Putevi moraju bit tamo di jesu.

Inače kod mene je inspektor minimalno jednom godišnje a nikad nije ništa našao. Sve po propisu.
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Zanimljivo,opet traže da radimo papire za nove poticaje u uredu u kojem san popuši greškom ravnatelja 9.500.00.kn,i nikom ništa.Pa kako da mu virujem kad me več jednom zajeba.Žalil san se i ispalo uje vuk janje,ili ona neče vrana vrani oka vadit.

A zašto zahtjev za poticaj ne radiš sam, nije to nikakva mudrost...sjedni za komp i radi dok ne uradiš, provjeriš sam što si uradio i tek im onda fino to dostaviš...i ne ovisiš o nikom...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
dali tko zna kako se na jednu parcelu napravi zahtjev za npr. kukurzu i pšenicu, znači trebam prepoloviti parcelu i sad me zanima kako se to napravi!??
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
dali tko zna kako se na jednu parcelu napravi zahtjev za npr. kukurzu i pšenicu, znači trebam prepoloviti parcelu i sad me zanima kako se to napravi!??



kod ispunjavanja zahtjeva imaš polje gdje piše dodaci ili tako nešto i tu unosiš sve kulture koje su na toj parceli jednu po jednu.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
dali tko zna kako se na jednu parcelu napravi zahtjev za npr. kukurzu i pšenicu, znači trebam prepoloviti parcelu i sad me zanima kako se to napravi!??
imaš s desne strane svake parcele kvadratić koji odabereš ako ima više kultura i za svaku kulturu onda upisuješ koliko ima površine
 
B

bosniahos

Guest
Da Zvončica bilo bi najbolje tako,ali u mojoj glavi još uvijek nešto grmi i sijeva-ptsp- a hanuma nije još vidila kako treba pa nismo sigurni.
Srima mislim da se traži krajnji zbroj površinea,tako dobijaš poticaj i točno da se može na jednoj parceli više kultura samo se mora točno utvrditi kolika je to površina da nebi bilo0,027 posto manje kao umene.Nisam htel baš ve uglove izorat nešto mi se žurilo.Dobio kao opomenu da nisam obradio prijavljenu površinu.Još mene isto zanima a tko če meni vratit 4 brazde koje je odora od mojeg novi vlasnik,buđa neki.Dal je to po ovom novom pripalo njemu samo tako,i što utom slučaju.Kome se žalit da se ne tužimo,nevredi tih para i živaca.
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
Za regionalno plaćanje (oranice, livade i pašnjaci, tov goveda, ovce i koze, mlijeko, duhan) isplaćen je 44% iznos odobrene potpore. Prosječna isplata regionalnog prava po hektaru oranica je 1020 kuna,

ada je riječ o proizvodno vezanim plaćanjima, za krave dojilje isplaćeno je 675 kuna po grlu, a za ovce i koze 36,90 kuna. To je dakle 44% isplate za odobreni iznos potpore. Za iznimno osjetljive sektore u poljoprivredi, za koje nam je EU dozvolila primjenu postojeće državne pomoći, isplaćeno je 50% odobrenog iznosa za šećernu repu, maslinovo ulje, duhan, mliječne krave i rasplodne krmače. Za IAKS mjere ruralnog razvoja (ekološka i integrirana proizvodnja, teži uvjeti gospodarenja te izvorne i zaštićene pasmine) isplaćen je 50% iznos odobrene potpore.

Vezano za robne vaučere, po naputku Ministarstva poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, putem regionalnih ureda triju institucija u svim županijama, provela je informativnu anketu poljoprivrednih proizvođača vezanu za željeni način isplate preostalog iznosa potpore za proizvodnu 2012. godinu (za sredstva koja će se isplaćivati nakon isplate 15. ožujka 2013.). Od oko 4000 anketiranih proizvođača (u 21 županiji na 90 lokacija) njih 80% se izjasnilo za isplatu u novcu a preostalih 20% za vaučer. Nakon evaluacije rezultata ankete ministar poljoprivrede će donijeti odluku o načinu isplate preostalog iznosa odobrene potpore za 2012. godinu.

Nadalje, po naputku Ministarstva financija, nije se radio prijeboj dugovanja za ovu posljednju novčanu transakciju, kako bi se korisnicima omogućilo da do 30. lipnja 2013. godine uđu u reprogram dugovanja.
ovo za vaučere sigurno su anketirali one koji nisu u sustavu poreza na dohodak , niti su u PDV , a sigurno imaju sa strane još kakav dohodak , mislim na sve one koji dobivaju razne mirovine (slovenske ili njemačke) ,ima takvih kod nas dosta, naravno da takvi ljudi nemaju problema sa raznim dugovima i blokadama , meni osobno više bi koristio vaučer nego bilo koja druga opcija
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ovo za vaučere sigurno su anketirali one koji nisu u sustavu poreza na dohodak , niti su u PDV , a sigurno imaju sa strane još kakav dohodak , mislim na sve one koji dobivaju razne mirovine (slovenske ili njemačke) ,ima takvih kod nas dosta, naravno da takvi ljudi nemaju problema sa raznim dugovima i blokadama , meni osobno više bi koristio vaučer nego bilo koja druga opcija

Ja sam u sustavu PDV-a i kraj poljoprivrede nemam nikakav drugi dohodah, znači, ja, otac i majka živimo isključivo od poljoprivrede i samo poljoprivrede, nemam ni lipu dugovanja i naravno da mi paše isplata u novcu, ali i da isplate u vaučerima opet je uredu, pričekat ću 6. mjesec i unovčiti vaučer, vjerujem da vama koji imate dugovanja je daleko bolje za vaučer jer on ne ide preko banke pa na njega ne mogu sjesti porezna i ti! A sjetva je tu i treba novaca za nju podosta, a na kraju godine hoće šta se isplatiti, vidjet će mo hoće li biti bacanje novca u vjetar..Nadajmo se jednoj dobroj godini i jednoj dobroj cjeni onoga što proizvedemo... Svima bi bilo bolje da su cjene kako trebaju, a ne da se moramo krpati sa poticajima!
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ispast će da poljoprivrednici imaju para i da im netreba poticaj zato su odbili vaucer..
 
K

Ketty

Guest
Jel ima netko da nema dugovanja a da ovih dna nije dobio ništa od poticaja?
 
B

bosniahos

Guest
Taj sam.Idem ovi ili najkasnije iduči tijedan k njima,bit če belaja.Pošto san mali poljoprivrednik malo dobijem a malo i trebam.Da mi nisu ništa obečali nebih ni ima nekih potraživanja,al ovako. Ako napravim sranja mogu samo dobit ratnu mirovinu i malo koju godinu državne skrbi u Lepoglavi.E da mi smo stvarno socijalna država cigo bio na robiji 39 godina, u više navrata i sad u odijelu i s kišobranom obilazi urede ,država mu sređuje mirovinu,bravo oj moja državo bajna.
 

krunek

Član
Tu od
25 Lis 2009
Poruka
33
Jel ima netko da nema dugovanja a da ovih dna nije dobio ništa od poticaja?

ima,ima , evo nama sjela samo premija za kravu dojilju u iznosu od 675kn i 225kn specifične potpore. Sramota !!! Nemamo dugovanja .
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ljudi bez obzira kako kome paše vaučer,ako ga bude,a ko ga odluči naplatiti u novcu 30.06.,bojim se da bude belaja.......stvar je vrlo jednostavna.......sve šta dobijemo do izbora,to će biti po onoj "ko je jamio,jamio".....kad izbori prođu(a sadašnja vlast će ih popušiti,ziher),znamo kako se političari ponašaju poslije izbora......dakle pa,pa naplata vaučera 30.06......ko još šta dobije do izbora to je to,dalje zaboravi:mur:
 
B

bosniahos

Guest
Juraj the mighty ilitiga đurostrašni ideš na politiku a nisi upučen.Nemere ovi popušit jer izbori jesu dakako ali lokalni a ne parlamentarni znači gaverment ilitiga vlada ostaje dakako ista.I po tome stvari poslije izbora ostaju iste što se tiče vaučera.Jedino ako nisi drukčije dosad ima navike.Pa mijenja kaputič kako vitar puhne.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ajde bosnia mani se ingliša da nebi bilo pipl mast trast as,hvala na opomeni al tolko sam pismen da znam razliku između parlamentarnih,lokalnih,predsj.,i kakvih sve ne izbora....no možda se nisam dobro izjasnio,htio sam reči da mogu izgubit neke jedinice gdje su pobjedili jer im očito rejting pada,pa bi mogli postat nervozni,pa onda "više nema love" i onda sa vaučerom čekaj magare dok trava naraste a ne 30. lipanj.Eto neznam jel si shvatio što hoču reči.....a ovo o mjenjenju kaputa...neznem šta hočeš time reči ali ovaj forum i ova tema nisu mjesto za to.....možemo to negdje drugdje,uglavno oduvjek sam neopredjeljen,loše kritiziram a dobro hvalim
:(call):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh