• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Sorry al stvarno sam imao iformaciju da se to radi svake 4 godine no moguće da nisam u pravu,sam ovo o čem ti pišeš je malo pretjerano(situacija kod kolegice)ma da mene tak jebaju naglavačke bi letili sa posjeda,ma oni mrkavaju milione a mene da prcaju za 2 kvadrata,doduše ja sam zasad imao sreču da nisam imao nikakvih kontrola ni inspekcija,doduše mislim da mi nebi trebali imati što nači jer sam sigran da radim pošteno(i prepreprepošteno u odnosu na vlast),ali uvijek se može nači budala koja će prcati sa glupostima tipa jel je plastenik 0.5 m lijevo ili desno.......ok,pozdrav a ja:icon_wink: odoh vidjeti jel gotov ručak a ti pazi da ti ne zagori....
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Vidim da jednog dijela ekipe sa ove teme jednostavno nema od kako su sjele šolde. Valjda su ih pozurili potrosit pa ne stignu na forum.

Zeko pratio sam stanje sa tvojim kukuruzom od kako je krenula sjetva lani. I sam sam bio u strahu kad si stavio slike visoke stabljike a klipa nigdje. Neznam sta bi reko, katastrofa. Volio bi da ti mogu nekako pomoci. I ja sam imao i ovrha i svakog vraga al eto nekako se izvuko iz tih problema. Nitko te nepita kad nemas a svi samo traze.

Umalo zaboravih, svi imate pozdrav od jednog kolege koji prati ovaj nas forum ali nije registriran jer jos nemaju ADSL u njegovom selu. Kaze pitaj decke jeli imao tko problema sa neisplatom poticaja zbog nekakvog iksa koji nije stavljen u zahtjevu? Vec ga lagano lovi panika a ocekuje oko 120tkn sto svakako nije za šalu.

Hvala na podrski nadam se da cu se nekako izvuci ,evo krenio sam u pokusaj naplate starih dugova pa da nekako prezivimo da nove zetve a nadam se4 mozda i vauceru...........
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Đuro,još je malo gore,nisu oni bili na posjedu negu su je pozvali u ured.Sinoć mi je pričala baš,malo smo se družili na fešti,pa nam svakakve teme išle po pameti.U uredu je bila prekjučer.
Ne kuham ja danas ručak,sinoć smo bili na fešti do pol dva ,imao moj muž rođendan,imendan i prvi dan penzije-uh,što ću ga voljeti svakoga petog u mjesecu-a sada idemo toj prijateljici na ručak,i njen muž ima danas rođendan i prvi dan penzije.Gasim komp i krećemo.Muž doveo mamu da pazi plastenike.
 
Posljednje uređivanje:

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Hvala na podrski nadam se da cu se nekako izvuci ,evo krenio sam u pokusaj naplate starih dugova pa da nekako prezivimo da nove zetve a nadam se4 mozda i vauceru...........
Bitno je ne gubiti nadu.Ja sam nekada bio prijevoznik,vozio sam IRAK,i bilo lijepo neko vrijeme i onda kola krenula nizbrdo,kada se pomaklo naplata prijevoza 90 dana pa mi vozač u TURSKOJ razbio kamijon i tako za čas potrošio zarađene novce,jel sam uložio u posao a naplatio nisam ništa,jel ova država štiti lopove,i tako sam za čas bio u minusu koliko sam nekada bio u plusu,i jebiga opet sam se uhvatio poljoprivrede,kredita nemam al imam drugih dugova koje još vračam od dana kada sam bio prijevoznik,i dobro bude sve sam nek bok da zdravlja.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Koliko je poticaj po mliječnoj kravi, 750kn? Nama je sjelo nešto što bi moglo biti 50% poticaja za mliječne krave i ništa više, za zemlju očito ništa...a nema dugova...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
A sto se desava ako netko nima "X" na zahtjevu a radi se o piticaju za kolicinu predate robe? Mislim da se tu nema sto provjeravat na terenu.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Johabice prvo da riješimo ono "strašni"...jednostavno kad sam smišljao koji nik da stavim,vidio sam svoj odraz u staklu vitrine pored kompa,a bio je TAKAV:icon_fU:......a nemora me se zbog toga bojat niko (osim divljih veprova,jer s njima sam ko sjeverna koreja sa amerikom),za ostale sam prava dobrica.
No idemo sad malo bit u temi ,slažem se sa sikijem,prvo karte se ne rade svake godine,drugo ako mi nešto mijenjaju bilo bi lijepo da me na bilo koji način obavijeste o tome
.Prije mislim da ili mi neznamo kolko točno imamo HA pa sad radimo izračune "otprilike" pa normalno da nekom ispadne 920,a nekom1050 kn/ha.
Što se tiče drveča i grmlja,hvala ti,već se dugo odlučujem a sad ću to i uraditi.
naime na jednoj državnoj parceli imam(na zemlj a ne na međi) tri prilično debele divlje trešnje.
mislim da če ispasti nešto dasaka a ostalo u ogrijev:icon_kidra:

da se uključim u vezi ovog boldanog, ako niste znali, postoji pravilnik o arkodu, sa najnovijim izmjenama u kojem stoji, prilikom svih tih ažuriranja parcela, novih snimanja, "ukoliko se površina ne mjenja za više od 20% površine, agencija nije duzna pozivati predstavnike opg-a u ured nego to moze sama učiniti". tako nešto.
Jesu sve rekli o tome?
Kako mi je to zanimljivo da je to strašno, đuro strašni!!!! Kako netko moze bez mojeg znanja mijenjati moje površine i međe u arkodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Meni su kao sami ažurirali parcele, pa su na jednoj zaobišli jedno stablo, koje kad se gleda iz aviona prekriva dio zemlje, sa krošnjom, ali samo to stablo raste sa druge strane puta i uopće ne smeta za obradu površine! Ajd to je 10 m2 al svejedno ću im reći za to.

Jeste li znali da ako sljedeće godine kupite zemlju ili uzmete od nekog u zakup a koja je već kod nekog u arkodu, da se to pravo na poticaj umanjuje automatski za 10% ?? Piše u onom "priričniku za poljoprivredna gospodarstva" na stranici agencije. Ljudi čitajte što nas čeka. Stranice 11,12,13.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kićo cijela mudrost je u iksiču na prvoj stranici formulara u rubrici u kojoj se označuje da se poticaj traži.To jest glupost,jer zašto bi uopće netko ispunjavao formulare ako ne želi poticaj.a i na popisu čestica se označuje za koju se poticaj traži a za koju ne,pa meni nije jasno zašto ta rubrika uopće i postoji,ali tako je kako je.Ako za bilo koju česticu ili litru ili kilu ne staviš znak da tražiš poticaj,to se očitava kao da ne tražiš i za toliko ćeš biti oštečen.Ja imam jednu parcelu koja se ne radi,u upisniku je navedena,ali je ne označujem da tražim poticaj.I za nju ga ne dobivam.A upisana je kao i sve ostale.
Provjeri o čemu se radi,idi tamo gdje si predao zahtjev i zamoli da ga izvade i provjere pa će ti reći jeli pravilno ispunjen ili ne-Ne čekaj,vrijeme ti izmiče. Ako nije,sjedaj u auto i pravac u ministarstvo,jer preko telefona ćeš dobiti samo prazne riječi.Ili tvoj prijatelj,o kome se već radi.Ja bih za 120 tisuća kuna preokrenula i nebo i zemlju prije nego bih se predala i digla ruke.Za tu se sumu pada na koljena ako treba,bez srama.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
moj Tomislave7,ma ponekad i izgibiš volju za bilo čime,neko može mijenjat,prepravljat što hoče a neko se može j.....,evo ti primjer,moj komšija ucrtao u arkod i moje dvorište(jest malo al je moje) i fino se vidi na arkodu njegova linija seže do zida moje kuče,dakle dvorišta nema.......isto se vidi moj most po toj slici(iz aviona)ulazi kao na njegovo....i dobro ......odem ja savjetodavnu službu,objasnom tipu koj je ucrtavao i njegovo i moje,vidiš ti da je ovo moje dvorište,vide se traktori,auti,strojevi....ništa...odem ja kroz neko vrijeme ponovo.......i tako dva-tri puta,nakraju mi tip kaže"reko ti komšija da ko te jebe".....i točno tako,komčija je unuk jednog VELIKOG(srečom pokojnog)HRVATA,kojeg su nekad koprive i trnje obraslo ali je bio u pravo vrijeme na pravom mjestu a ja sam konjina ili ratovao ili krampao po zemlji....i sad ti kaži da oni nemogu sjebat 20% tvoje sirotinje.
Da se razumijemo,ma nemože on za to što je ucrtao moje dvorište zaradit 100-200 kn,ali radi se o principu.....šta ono kaže Škorina pjesma:icon_scratch:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
"Ekološka kriza je ponajprije kriza morala i zbiljski prezir sparam čovjeka" Ivan- Pavao II.
Poticajno, a objašnjava i postupke tvog susjeda i sličnih.:wink:
 

Picok!

Član
Tu od
20 Srp 2012
Poruka
68
Picok,daj se zdefiniraj.ak sa m te dobro svatil tebi je valjda sjelo 1100 kn/ha,pa je to 50% od 2200,jer drugo bi bila znanstvena fantastika...al vidim i ostali forumaši dolaze kalkulacijom do različitih izračuna,neku pišu da im iznosi idu od 920 pa do 1100 kn/ha,što je na veči broj hektara lijep novac ako postoji ta razlika.
E sad ili mi neznamo koliko točno imamo ha ili oni obračunavaju kak im s digne,a skloniji sam vjerovat u ovo drugo,meni osobno (ako je ovo bilo 50% osnovnog plačanja fali par tisuča).
Nego gdje mi je seljančica:icon_winkle:pa ta bude benzinsku ispraznila,daj ostavi i nama nešto:icon_mrgreen:

da sjelo mi je 1100kn/ha krivo sam bil napisal...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jučer sam malo zbrajao isplaćena sredstva od agencije u 2012 za 2011,dobio sam prije nekih 2 tjedna odluku o isplačenom poticaju za 2011 i čini mi se da štima ugrubo ,nekakvi manjak sa smanjivanjima iznosi oko 10 %,sutra ujutro šaljem mail u agenciju da što prije pošalju vaučer,ne zanimaju me nikakve ankete,što bi rekli ovo kako došlo tako je isparilo,još ako ga banka bude htjela otkupiti bolje za mene jer je teško na jednom mjestu sve kupiti a i KEŠ nekako svi trgovci vole:icon_jook::icon_jook:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ajlkula ne radi se o tome da li će ga banke htjeti,gdje lova smrdi banke se lijepe ko muha na g.....,problem je hoče li ljigavi dozvoliti da mi to unovčimo(čuva nas od nas samih),utjeha je da idu izbori:(envy):
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
siki di nam je seljančica,izgleda da ju LUPILA lova,valjda još tanka....sam neznam kakvi to rezervoar ima:icon_mrgreen:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma tko j..e ljiguša to su moji novci i radim sa njima što hoću,ne mora on mene čuvati,bolje neka on pazi sebe da mu netko ne stavi soli na rep,a seljančica garant kupila jedno 3-4 ona plastična tanka od 1000litri i toćiiiiiiiiiiiiiii:(y)::(y):
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja sam uredno dio poticaja vec sprašio a sutra idem ostatak uplatit da za dug. Nisam bio pod ovrhom pa cu to sam riješit da se ne nasladjuju kamatama.
Seljančica se zavukla i broji šolde heheeheee
 
B

bosniahos

Guest
To je najpametnije Kičo,stvarno lukavo razrađeno,kamata na kamatu i opa.Još jedan poveči dug.Isam sam to primijeti,ali ima još nekih koji kad su dobili pare krenuli u trgovine i daj de samo.Platit ču več,hah,i onda da vidiš galame kad dođe do ovrha i sličnog.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
siki di nam je seljančica,izgleda da ju LUPILA lova,valjda još tanka....sam neznam kakvi to rezervoar ima:icon_mrgreen:



E moj Đuro možda se seljanče priprema za prosvjede ako ne dođe vaučer iz ovih se izvukla a iz drugih teško. A možda se od sreće izgubila pa nezna da se vrati. Kako god bilo treba sačekat doći će ona.
Znaš onu poslovicu "doće maca na vratanca" kad bude trebalo kukat evo nje.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
a kako ide sa tim vaučerima,jel to dolazi na kućnu adresu ili se treba negdje ići po to,nisam nikad s tim imao posla.Ne znam ni kako to izgleda,jel to kao neki bon,potvrda ili šta???
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Da li je dobio tko išta za integriranu?

dobio sam ja 200 kn/ha. ako je to sve pitam se jel ima smisla bit u tome, ako je to i pola iznosa kojeg planiraju isplatiti, meni nema smisla, od obećanih 800 kn.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh