• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
kako se ne bih ćudio pa vaučer je isto kao i novac samo ste ga mogli dobiti sada odmah..
ja obradujem oko 80 ha zemlje i živim samo od toga ,nitko u kući nema drugih primanja čak ni djećji doplatak..

Da se sada ne vraćam u prošlogodišnju sušu za vaućer san mogao dobiti gnojivo, sjeme, gorivo i herbicide što znaći sve za novu sjetvu po istim uvjetima kao gotovina i onda se nađe 4000 pametnih i oni neće vaućer ....
Mislim da nisu ni anketirani pravi proizvođači( nitko koga sam pitao nije anketiran)) nego Fušeri oni koji ne žive od zemlje već od plaće

Bez uvrede ali to je tako a ovi ljigavci na vlasti su sada dobili prostora 3 mjeseca da to isplate...............
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
i ja se isto nado vaučeru, a sad zbog neke glupe ankete izgleda da ništa od njih
- pa i predprošle godine kada su došli vaučeri nisu ga trebali obavezno potrošiti za gnojivo mogli su čekati isplatu u novcu,tako su trebali i sada napraviti,kome paše neka ga iskoristi za sjetvu ,a kome ne neka ga vrati i čeka kada država opet bude imala para
-baš me zanima iz čeka će takvi pojedinci (koji nisu za vaučer) platiti repromaterijal,ak sad kukaju da nemaju za sjetvu a odbijaju vaučer ili su to ljudi koji siju sjeme iz kuruzane i bacaju nevidljivo gnojivo u zemlju =po onom starom sistemu samo imam površine i čekam poticaj =čista zarada
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Dobro ljudi božji jel ja pišem pismom Sulejmana veličanstvenog ili Hrvatskim.....rekao sam kako svima tako i meni....a jel si pročitao zeko da sam naglasio da sav repromaterijal imam osiguran,i nemam ništa protiv vaučera,ali ja ću čekati isplatu......ništa drugo nisam htio reči i opet ti kažem mene niko nije anketirao......ja znam što je rad u polju i dao Bog da nam svima bolje i lakše...a to što radim u firmi (otvoreno ti kažem)to ne smatram privilegijom,zato ja jedva (ubivši se )stignem obraditi 10-12 ha,a ti radiš 80 ili koliko već......zasad zakon ne brani da moja supruga ima OPG a ja da radim u firmi........:icon_scratch:
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Jeste gledali danas plodove zemlje? Ravnatelj rekao da je isplaćeno 1.3 milijarde do sad, što vjerojatno i jest, a osigurano je 2.6 milijardi - i to je rekao. Prema tome, ja sam shvatio da smo dobili pola poticaja. A ustvari smo dobili 44% od onog koliko nam je odobreno. Zato mislim da ćemo dobit još ostalih 1.3 milijarde, odnosno još 44% od odobrenog.
Ako neće biti tako onda ćemo se svi čudit ko i Zeko maloprije.... jer nešto je spominjao 65-70% a to nisam shvatio o čemu se radi.
Prošli tjedan sam poslao pismeni upit u agenciju, za dva dana dobio odgovor i to telefonski, ništa napismeno, i saznao koliko mi je isplaćeno i za šta i koliko mi je odobreno poticaja za isplatit (ali ne i koliko će mi biti isplaćeno). Sve je to telefonskim putem javljeno, a zašto se ne usude poslati pismenim putem?
Nekužim kako još uvijek neznaju koji je to točan iznos po hektaru. Na svakom našem zahtjevu za poticaj postoji ukupna površina, za neke kulture i pojedinačna, koliko ima krava, bikova, ovaca, kokoši...... sve ispunjavano "elektronskim putem", siguran sam da računalo sveukupnu površinu automatski zbroji i jednostavno se sazna koliko površine ima i za šta. A i zna se koliko je novaca predviđeno za poticaj. Nikakva mudrost. Ili, nek kažu na početku godine bit će toliko i toliko, a ne obećati (zakonom) ili staviti ono "do" na primjer 10.000 kn/ha a već znaju da se to neće moći ispoštovati.
Za integriranu proizvodnju sam dobio 200 kn/ha, ima li još neko ovdje da ima integriranu? Za 200 kn se neželim baviti takvom proizvodnjom, to je poticaj laboratorijima za analizu tla i svim ostalima a najmanje onima koji pokušavaju nešto pridonijeti takvom proizvodnjom, zaštititi okoliš, čim manje onečistit zemlju, poboljšati tlo, itd.
Pitam se kako je u Austriji, ili Sloveniji čak. Jel poznaju i oni nekakve "vaučere". Možda se tu napravi reda kad uđemo u eu. Ja isto ko i đuro nisam za vaučer, nego isplatu u novcu do30.6. Na vaučerima se, pored svih umanjenja, još dodatno gubi.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
I to je točno Tomislav7,odeš kod trgovca vučerom,cijena nije ista ko i za keš,hočeš ga unovčit (da ti Linić i dopusti)banka opet uzme 6-7 %,no opet kažem sila boga ne moli,razumjem i one kojima odgovara vaučer....:(yawn):
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Bravo davor 22 ovo si sada dobro rekao kome ne treba vaucer neka ga vrati i ćeka novac ali ne ovako su nekolicina njih upropastili novu sjetvu koju sam mogao isfinancirati vaučerom..
i sada ja osobno moram tražiti nekoga da me kreditira i nakamatari a mogao sam sve riješti vaućerom.
po cijeni ist kao KEŠ..normalno da onda čovjek dobije popizditis.........
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
To je točno, kome nebi trebao vaučer taj bi pričekao isplatu u novcu.
Davor22, eto ja nisam za vaučer jer mi nepaše, imam ugovorenu i iskreditiranu prozvodnju uglavnom, a niti ne radim niti sam ikad radio kao što kažeš po tom nekom "starom sistemu" i za takve se nadam da su stavili ključ u bravu i da više neidu na štetu svima nama koji želimo raditi i proizvoditi.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Prošli tjedan sam poslao pismeni upit u agenciju...

Molim te mail od agencije.. thx
Pitam iz razloga jer ne znam da li se upit upucuje na jedinstvenu adresu ili je disprerzirano po mjestu boravka.
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Meni vaucer ne odgovara. Pripremio sam sjeme, gnojivo i zastitu tako da nemam ga na sta potrositi jedino ako ga mogu iskoristit za kupnju auta ili traktora i strojeva
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
znači, ništa od vaučera????

baš sam mislio sve s tim rješiti repromaterijal......sada treba dati keš ili se zadužiti :mur:

a do 30.6. ko živ, ko mrtav
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Ljudi moji, šta ste se napalili oko vaučera.....

Pitanje je da li vaučer sada, ili ne ?

To neznači da ako bude vaučer sada da se on MORA iskoristiti- lova bi svakako bila do 30.06, a vaučer u narednim danima bi pomogao onima koji trebaju sjeme i slično, a oni koji ga netrebaju ljepo bi dobili pare 30.06.


Ovi odgovori tipa meni to netreba su sebični, jer hrpa ljudi vapi za tim nesretnim vaučerom a ovi iz ministarstva su napravili sprdnju sa anketom.
A vjerojatno da je odlučeno da bude sada vaučer, našla bi se i opcija da se on unovči.


Druga stvar je ta, da bi sad kad je već zabrljana priča oko ovih vaučera, treba tražiti VAUČER ili nešta slično da nam pošalju u 9mjesecu pred sjetvu pšenice na temelju zahtjeva koje ćemo predati u narednim danima.

Vaučer u jesen, ko hoće iskoristi ga, tko neće čeka pare kad budu.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ma prijatelju upravo to sam htio cijelo vrijeme i reči ali očito se ne snalazim sa objašnjavanjem,dakle nije ni da meni netreba ali mi više odgovara solucija "keš do 30.06.",ako sam nekog nehotice uvrijedio ispričavam se,ali netreba ni meni odmah skakat na glavu kao što su neki reagirali....pozzzzz.......seljnčice gdje si:(hi):
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Đuro Prestrašni nema seljančeta dobila pare i više nikog ne šljivi ni pola posto.
Vaučer ljudi moji zašto se između sebe objašnjavate kad ništa ne možete nego samo zamjerat jedan drugom. Naši predstavnici koji to očito i nisu šta su dogovorili to sad ministarstvo i radi. Zašto jednostavno nisu dogovorili da se vaučeri daju svima a onaj tko neće da ga iskoristi dobije pare do određenog datuma i to je to. Svi zadovoljni i koze na broju. Ali svi predstavnici seljaka šute ko .......... iz vjerovatno samo njima poznatog razloga a oni su krivi za ovo nastalo stanje. Ja razumijem Zeku treba čovjek sijat i treba vaučer a razumijem i Đuru nije mu potreban vaučer a obadvojici su potrebni pošteni predstavnici i pregovarači sa ministarstvom što ovi današnji očito nisu.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
znaći sad je isplačeno 44 % poticaja ,odnosno pola (50 % ) i bit će isplaćena i druga pola odnaosno 44%poticaja,znaći kuda su smanjili poticaje po ha tu će biti isplačeno 88% poticaja koliko sam razumio ravnatelja agenije za plačanja
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nisam ja nikoga mislio uvrediti ili nesta slicno nego danas kada sam cuo da se 80 posto anketirani izjasnilo za novac do 30.6 sam se zamislio koji su to uopće anketirani i o cjeloj situaciji pošto sam ćekao vaućer...

ali ovdje je izgleda sistem baciti kost među seljake pa onaj sistem ZAVADI PA VLADAJ....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nisam ja nikoga mislio uvrediti ili nesta slicno nego danas kada sam cuo da se 80 posto anketirani izjasnilo za novac do 30.6 sam se zamislio koji su to uopće anketirani i o cjeloj situaciji pošto sam ćekao vaućer...

ali ovdje je izgleda sistem baciti kost među seljake pa onaj sistem ZAVADI PA VLADAJ....


zeko anketirano je 5% onih koji su predavali zahtjev a od tih 5% njih 80% se izjasnilo za keš.Po meni ta anketa služi samo da se napravi zbrka, kako nebi morali dati vaučere. Zbog toga što vjerovatno nitko nebi ni dao robu na isti, pošto je država u ghovnima i pitanje kad bi naplatili te vaučere.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
siki doči će seljanče ma nemože ona bez nas ....predlažem da joj nabavimo neki komp,pa makar i polovni(al nek se ne ljuti)jer fali mi lijepe riječi i duhovitosti na ovim stranicama.
Što se tiče tvog posta to je to i neču više o tome:drink:
zeko i to je to:icon_pidu:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
siki doči će seljanče ma nemože ona bez nas ....predlažem da joj nabavimo neki komp,pa makar i polovni(al nek se ne ljuti)jer fali mi lijepe riječi i duhovitosti na ovim stranicama.
Što se tiče tvog posta to je to i neču više o tome:drink:
zeko i to je to:icon_pidu:

Čuj Đuro ja imam tri polovna dat ćiu joj sva tri meni ostaje ovaj na kojem pišem a mali ima svoj i dobro. Ali nisu ni računala danas skupa a na otplatu po dvanajst mjeseci bez problema. Taj trošak odma uračuna u idući poticaj(mislim 2014) i rešila problem. Ali ja vjerujem od silnih novaca što je dobila da se ona izgubila ili se boji ove hladnoće ako ponovo bude morala organizirat prosvjede. Sad ju Linić spasio a drugi dio vidiš da je zima i čeka ona da to prođe pa će onda da napravi raspašoj.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Mene interesira što je sa integriranom jer je isplaćeno nešto više od 200 kn po hektaru. Kum je zvao agenciju ili ministarstvo, no nemaju baš obrazloženje čini se.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh