• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Vezano za integriranu proizvodnju, nisam u tome, ali slucajno danas u vukovaru u agenciji cuo razgovor kad objasnjavala na telefon gospodja nekom tipu na telefon. Umanjeno je 40 i nesta posto, ako sam dobro cuo dobili ste 200 i nesta kuna, odnosno to sta dobili je polovica!

Ovo tvoje je nažalost istina, ja sam dobio 220kn/ha.
Kada umanjim prošlogodišnji iznos za 40% i podijelim na 2 dijela dobijem taman taj iznos.
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
a fala ti ko bratu,al ipak volio bi ja vidit kak ona prosvjeduje "ko ukrainka"......seljančice opet šala mala:icon_wink:

Kako je odmah zivnuo forum cim se javi zena a sta ce te snama kad nas bog stvori da vama muskima zasecerimo ali izasolimo zivot
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nek je nama zdravlja i smisla za humor to nam nitko nemože oduzet ni umanjit, pa makr morali i prosvjedovat, mada se oni ne uzbuđuju previše jer nema baš nekih posljedica po njih, samo uticaj na savjest, a nje ionako nemaju.:icon_kidra::cool2::icon_pidu:
 
Posljednje uređivanje:

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Kako je odmah zivnuo forum cim se javi zena a sta ce te snama kad nas bog stvori da vama muskima zasecerimo ali izasolimo zivot

baš dobro da nas još i podsjetiš na to("ali i zasolimo život")......bolje da se ne sječam prošlog petka:icon_twisted:
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Vezano za integriranu proizvodnju, nisam u tome, ali slucajno danas u vukovaru u agenciji cuo razgovor kad objasnjavala na telefon gospodja nekom tipu na telefon. Umanjeno je 40 i nesta posto, ako sam dobro cuo dobili ste 200 i nesta kuna, odnosno to sta dobili je polovica!
Ovo tvoje je nažalost istina, ja sam dobio 220kn/ha.
Kada umanjim prošlogodišnji iznos za 40% i podijelim na 2 dijela dobijem taman taj iznos.

tako i meni, 220 kn/ha, ja mislio da to samo meni umanjili al sad kad vidim da je svima onda mi lakše, mislim, znam da nije kod mene problem.
a sad dok će nam raditi nadzor za ovu godinu onda će trenirati strogoću na nama a umanjili za 40% prošlu?! da nebi. jesu nas izigrali.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Meni je danas stigao dopis iz agencije za plaćanja da mi se umanjuje subvencija osiguranja za 2 tisuće kuna.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Meni je danas stigao dopis iz agencije za plaćanja da mi se umanjuje subvencija osiguranja za 2 tisuće kuna.

reci ti nama koliko je to u postocima u odnosu na oih 25% koje si trebao dobiti,jer i ja imam popriličnu policu pa se to vjerojatno tiče i mene:(envy):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I ja sam se nadao vaučeru do kraja mjeseca, no izgleda da mi je sad več lagano sjetva upitna!


nema tu što biti upitno ili ne.......vaučera ili novca nema do sjetve, to je sigurno.......znači treba se zadužiti u nekoj trgovini, pa po prodaji robe (suncokreta u mojem slučaju), vratiti taj dug.......a tebi što ostane, uz naravno kamatu od 10% ako se dobro sječam.......i kada sve po tome zbrojiš, nema te nigdje u toj cjeloj priči.......a svi oko tebe, tj preko tebe profitiraju......
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
reci ti nama koliko je to u postocima u odnosu na oih 25% koje si trebao dobiti,jer i ja imam popriličnu policu pa se to vjerojatno tiče i mene:(envy):

Ispričavam se, to je za lanjski zahtjev, nisam detaljno pregledao jer sam žurio. To je ono što je isplaćeno u prosincu.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
aha,ok to su meni smanjili za tisuču kuna,a oko pet sam trebao dobiti...:mur:

Meni su u biti 5 uzeli skoro. Za lani imam za dobiti nekih 12,500 pa sam mislio da su mi smanjili za dvije, al dok sam ovo prokužio, shvatio sam da je to za godinu prije kad mi je polica bila 56 i nešto više tisuća
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Meni su u biti 5 uzeli skoro. Za lani imam za dobiti nekih 12,500 pa sam mislio da su mi smanjili za dvije, al dok sam ovo prokužio, shvatio sam da je to za godinu prije kad mi je polica bila 56 i nešto više tisuća

Nema veze,al zato imate Vedrana!:cool2::cool2::cool2:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Đuro pa nema te sta se desava da se opet nije nesto posolilo

Ooooo pozdrav sedljančice,ma nema mi tebe pa malo monotono:icon_wink:,ha,vidiš da svi manje pišu.....a šta pisat u ovoj temi....lova je lijepa uspomena,pola rupa ostalo,ide Uskrs.....i eto to je to......nego jel si riješila komp,ljigavi posudio lovu od amera pa možda bude šta interesantno za pratit i pisat.......pozdrav....i ostalima.....sad idem pripremat zemlju,moram zadiftat kabinu da mi ne ulazi prašina:icon_fU:
 
H

hrvoje73

Guest
Ljudi evo vam čestitka od Linića i kompanije za uskrs svi koji imaju poreznog duga veči od 20 000 kuna idu u blokadu znači da su opet slagali za obročnu otplatu.U poreznoj ništa ne znaju za otplatu iako je rečeno da do 6 mjeseca se treba podnijeti zahtjev za otplatu koji su to prevaranti i lopovi. Bitno je da oni sebe naplate a nas ko jebe i nije bitno što oni nama duguju poticaje i što se mi ne možemo naplatiti.Sretan uskrs našim dragim ministrima ako ga slave.
 
M

MOCO

Guest
kako je prošla integrirana s poticajima? jel isplaćeno u punom iznosu ? mislim da je rečeno da je dodatno 800kn/ha ako si u integriranoj, jel to tako??
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Pa tako treba ako neš ti platiti svoje obaveze onda treba da ih država sama uzme i pošteno ili?...pa ne možeš to tako više..ja osobno podržavam to .

Zašto nisi platio svoje obaveze???...i dali bi ih sad platio da ti daju poticaj..velika večina nebih potrošila bi taj novac na nešta drugo a ne platio porez,prirez ,pdv i šta ja več znam šta tu nema.


Tako da molim čist račun druga ljubav.

Jedino što nije u redu i što me ljuti to više što jednom neznamo točno koliko i kada čemo dobiti te poticaje ...neka nam kažu več jednom za ovu godinu trebate toliko i toliko dobiti po ha i tad i tad ..tako da se mi znamo organizirati a ne ovako pričaju jedno rade drugo.
Prvo poticaj nejde u sustav ovrha onda ide i to se sve napravi preko noći.

Znaći treba se uvesti neki red ja sam isto za ako imam godišnje cca 50k obaveza prema državi a poticaja trebam dobiti cca 100k neka mi oduzmu moje obaveze i neka mi plate ostatak na račun i opet sve pet.Da se tako radilo odma sad ne bih bilo ovoliko dužnika i ne bih sad kukali kako nam se sad uzima poticaja...samo da znate i sam imam duga i to povelikog i ovo pišem iz osobnog iskustva i to mi je dug sad duplo veči nego glavnica,ali eto jednostavno drugačije nije išlo trebale su mi pare za novi auto ,vikendicu ,kuču i tako to znaći za sve ono što je potrebno u životu...he he

Šala nemam ja ništa od toga niti svoju kuću niti auto niti vikendicu imam svoju zemlju i strojeve oni če mi zaraditi sve to ali ne još ...još pege mora puno rmbati da dođem na taj nivo da si kupim sve to/kuća auto vikendica)..samo velim da država mora malo da popravi poljoprivrednu politiku a ne je ovako sustavno uništavati ..ali za veliku većinu stanja u kojem se nalazimo smo si sami krivi ili?

pege potpuno se slažem,i ja imam duga,i to mi se vuče već godinama(od kad sam ušao u sustav PDV-a)malo neiskustva u početku i dalje sam puno i puno love dao državi ali nikak do kraja doč na nulu......dakle sami smo krivi apsolutno točno......al jebi ga neko od tebe očekuje (država) da budeš anđel a oni drže trozubac i imaju rogove...i ti stalno plačaj i svako kašnjenje krvave kamate daj a oni stalno režu i režu,produljuju rokove,i nema kamate nema ništa.Svake godine uredno plačam pdv,porez,predujam a jedino mi se nakupilo mirovinsko i zdravstveno no i to sam plačao ali uvjek neka siča ostane,pa na to kamate i jebiga to je to.Isad se oni odjenom dosjetili idemo uterat............pa dobro ali kao što si ti rekao da bar znamo kad i koliko ćemo dobit,kažem nemam puno duga nek si uzmu svoje meni nek plate moje i riješeno...jel tako?Prvo su rekli ko ima duga nema love,pa nakraju nije bilo tako ,pa onda budu vaučeri,pa ništa ni od toga,pa su sad dobili i oni(znam iz bližnjih izvora)koji u životu nisu državi kunu dali,pa će biti moguć reprogram,pa sad i to postaje upitno.....pa jebiga Liniću ako oš glasove(a moj nečeš dobit)nemoreš i stisnut i prdnit.....no mogao bi ovako do jutra....lako oni,bračo moja sa nama jer smo mi balkanci i tu je bit problema...zavade nas pa vladaju.....lideri su nam goli k...c,dok se oni zadovolje j...e im se za nas....a da smo složni drukčije bi bilo...no sad sam i sebi dosadan....pozdrav svima:icon_eyes:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh