• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
poticaje dobiju potrošači koji kupuju jeftinu hranu koju im mi kreditiramo pa nam država to isto plati godinu kasnije u ratama samo mi nemamo kamate na taj kredit .
meni smeta kad mi netko kaže da ja dobijem xxx tisuća kuna poticaja a taj isti koji ima na račun toga jeftinu hranu nije dobio poticaje ?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
neznam gdje da ovo stavim,pa onda ovdje,nek neko premjesti ak treba...facebook status Uspm Bilogora...

Uspm Bilogora
što je ODRŽIVA PROIZVODNJA u mljekarstvu -matematički-
u obračun je uzeto;
a) farma od 40 krava sa dnevnom proizvodnjom od 20 litara po kravi
b) analiza hrane za 2012 od strane HRVATSKE POLJOPRIVREDNE AGENCIJE (HPA)
c) Stručni članak ANALIZA TROŠKOVA PROIZVODNJE MLIJEKA (ATPM) (autor J.Haluška, D.Rimac)

Prema analizi HPA dnevni trošak za hranu po kravi iznosi 44.10kn
Prema stručnom članku ATPM troškovi hrane čine 50% troškova jedne farme

iz navedenog cijena koštanja 1krava dnevno = 88,20 kn u 2012godini

PRIHODI
a) plaćanje (u2012 prosijek) od mliječne industrije tz. cijena mlijeka 20l x 2,10kn = 42,00 kn

b) kroz poticaje (bi trebalo biti plaćeno za 2012)maximum
40 hektar *2000 kn 80.000,00kn
0,5kn mli *240.000l /2 60.000,00kn
40krava *800 po kravi 32.000,00kn
40krava *800 za sušu 32.000,00kn

ukupno kroz poticaje 204.000kn (pod uvjetom da nam se to tako isplati)

204.000,00kn : 40 krava=5100kn/krava/godina :365dana = 13,97kn/dan/krava

SVEUKUPAN PRIHOD PO KRAVI MLIJEKO+POTICAJI 55.97 kuna/krava

ŠTO JE DNEVNI GUBITAK PO KRAVI - 32.23 KUNE/KRAVI

U 2012 GODINI TA FARMA JE U GUBITKU 471.580.00 KN

32,23 KN *40KRAVA *365 DANA = 471.580,00 KUNA

To bi se trebalo zvati ODRŽIVA PROIZVODNJA a pošto je ovakav rezultat onda se to zove NEPODNOŠLJIVA PROIZVODNJA.

Tko je odgovoran za to:
Ministarstvo i Vlada

A zašto
jer ne rade svoj posao
Pogledajte prijašnje lajkove koji pojašnjavaju koje Zakone ne poštuje ovo Ministarstvo i Vlada

POŠTO SMO U DIJELU BLOKIRANI DA NE MOŽEMO TRAŽITI NOVE PRIJATELJE U NAREDNIH 7 DANA
MOLIMO VAS DA OVO POŠALJETE NA DRUGE ADRESE KAKO BI ŠTO VIŠE MLJEKARA BILO OSViJEŠTENO ZAŠTO NAM JE TAKO TEŠKO. POZDRAV I HVALA!!!!!
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
neznam gdje da ovo stavim,pa onda ovdje,nek neko premjesti ak treba...facebook status Uspm Bilogora...

Uspm Bilogora
što je ODRŽIVA PROIZVODNJA u mljekarstvu -matematički-
u obračun je uzeto;
a) farma od 40 krava sa dnevnom proizvodnjom od 20 litara po kravi
b) analiza hrane za 2012 od strane HRVATSKE POLJOPRIVREDNE AGENCIJE (HPA)
c) Stručni članak ANALIZA TROŠKOVA PROIZVODNJE MLIJEKA (ATPM) (autor J.Haluška, D.Rimac)

Prema analizi HPA dnevni trošak za hranu po kravi iznosi 44.10kn
Prema stručnom članku ATPM troškovi hrane čine 50% troškova jedne farme

iz navedenog cijena koštanja 1krava dnevno = 88,20 kn u 2012godini

PRIHODI
a) plaćanje (u2012 prosijek) od mliječne industrije tz. cijena mlijeka 20l x 2,10kn = 42,00 kn

b) kroz poticaje (bi trebalo biti plaćeno za 2012)maximum
40 hektar *2000 kn 80.000,00kn
0,5kn mli *240.000l /2 60.000,00kn
40krava *800 po kravi 32.000,00kn
40krava *800 za sušu 32.000,00kn

ukupno kroz poticaje 204.000kn (pod uvjetom da nam se to tako isplati)

204.000,00kn : 40 krava=5100kn/krava/godina :365dana = 13,97kn/dan/krava

SVEUKUPAN PRIHOD PO KRAVI MLIJEKO+POTICAJI 55.97 kuna/krava

ŠTO JE DNEVNI GUBITAK PO KRAVI - 32.23 KUNE/KRAVI

U 2012 GODINI TA FARMA JE U GUBITKU 471.580.00 KN

32,23 KN *40KRAVA *365 DANA = 471.580,00 KUNA

To bi se trebalo zvati ODRŽIVA PROIZVODNJA a pošto je ovakav rezultat onda se to zove NEPODNOŠLJIVA PROIZVODNJA.

Tko je odgovoran za to:
Ministarstvo i Vlada

A zašto
jer ne rade svoj posao
Pogledajte prijašnje lajkove koji pojašnjavaju koje Zakone ne poštuje ovo Ministarstvo i Vlada

POŠTO SMO U DIJELU BLOKIRANI DA NE MOŽEMO TRAŽITI NOVE PRIJATELJE U NAREDNIH 7 DANA
MOLIMO VAS DA OVO POŠALJETE NA DRUGE ADRESE KAKO BI ŠTO VIŠE MLJEKARA BILO OSViJEŠTENO ZAŠTO NAM JE TAKO TEŠKO. POZDRAV I HVALA!!!!!
Koma čovječe!
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo još malo primjera... Preneseno sa Petrokemije..

Primjer gnojidbe dinje i lubenice:
NPK 7-14-21 1500 kg/ha 2/3 zaorati u osnovnoj gnojidbi,
a
1/3 unijeti u predsjetvenoj pripremi
UREA 150 kg/ha
KAN 150 kg/ha prihrana prije zatvaranja redova
Nakon zametanja plodova mo
e
se obavljati folijarna prihrana s 2 postotnom otopinom Fertine
P
i
Fertinom Ca.

Po cjeniku od istih...
1 tona 7 14 21 je 5.369 kn
http://www.petrokemija.hr/portals/0/Cjenici/Cjenik01112012.pdf
Pa računajte, eto koliko vrijedi poticaj!
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Moje osobno misljenje je da je ova vlada prebrzo usla u ovu europu i da su sad do grla u govnima gdje su sami išli glavom bez obzira. Trosili su se milijarde da sve bude ko u europskoj uniji a ja znam dobro jer sam svugdje bio da neke stvari sto smo mi uveli nema ni u uniji.

I ova situacija je nastala kad je ova država, ispravak kad su političari ove države, htjeli biti veći katolici i od pape. Htjeli smo bit veci europljani od europske unije. a to su radili u doba najvece krize. da je sve ostalo kako je i da nisu trošili milijarde "na europu" mozda bi nam lijepo bilo i lako bi prosli kroz krizu i nebi nas ****** s kojekakvim zakonima propisima i ostalim.

Činjenično stanje ove države je: Državi i narodu su govna došla do guše a tako isto je došlo i političarima jer ako nas brzo ne izvuku iz tih govana ja garantiram da ce bit prosvjeda, rušenja vlade i nove grčke. Neki ludi branitelj s ptsp-om ce im uletit sa bombom u sabor i da vidis belaja, a ja mislim da su oni toga svjesni ali izgleda da prihvacaju taj rizik.

Sve u svemu morali bi otvorit oči da vide di se mi nalazimo. i kuda mi zapravo idemo. oni misle da je europska unija obećana zemlja, novce beres na drvetu i boli te uvo. samo da se uđe a ostalo ćemo lako. E PA NEĆEMO

Ja sam mlad, imam puno vremena za zivit, nemam nikakvih problema sa zakonom i nemam kaznenih prijava, al da sam penzić od 60-70 godina i da vidim kako mi djecu muče i da mi djeca rade ko stoka za ništa ili za minus. prvi bi im ušo bombom u sabor pa makar ja dao svoj život da svima bude bolje. jer kad jedenom vide da je bilo sranje i ovi drugi ce pazit.

Trebalo je dat zivot za ovu drzavu od 91-95, a da sam stariji i da nemam puno zivota dao bi ja svoj danas.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Moje osobno misljenje je da je ova vlada prebrzo usla u ovu europu i da su sad do grla u govnima gdje su sami išli glavom bez obzira. Trosili su se milijarde da sve bude ko u europskoj uniji a ja znam dobro jer sam svugdje bio da neke stvari sto smo mi uveli nema ni u uniji.

I ova situacija je nastala kad je ova država, ispravak kad su političari ove države, htjeli biti veći katolici i od pape. Htjeli smo bit veci europljani od europske unije. a to su radili u doba najvece krize. da je sve ostalo kako je i da nisu trošili milijarde "na europu" mozda bi nam lijepo bilo i lako bi prosli kroz krizu i nebi nas ****** s kojekakvim zakonima propisima i ostalim.

Činjenično stanje ove države je: Državi i narodu su govna došla do guše a tako isto je došlo i političarima jer ako nas brzo ne izvuku iz tih govana ja garantiram da ce bit prosvjeda, rušenja vlade i nove grčke. Neki ludi branitelj s ptsp-om ce im uletit sa bombom u sabor i da vidis belaja, a ja mislim da su oni toga svjesni ali izgleda da prihvacaju taj rizik.

Sve u svemu morali bi otvorit oči da vide di se mi nalazimo. i kuda mi zapravo idemo. oni misle da je europska unija obećana zemlja, novce beres na drvetu i boli te uvo. samo da se uđe a ostalo ćemo lako. E PA NEĆEMO

Ja sam mlad, imam puno vremena za zivit, nemam nikakvih problema sa zakonom i nemam kaznenih prijava, al da sam penzić od 60-70 godina i da vidim kako mi djecu muče i da mi djeca rade ko stoka za ništa ili za minus. prvi bi im ušo bombom u sabor pa makar ja dao svoj život da svima bude bolje. jer kad jedenom vide da je bilo sranje i ovi drugi ce pazit.

Trebalo je dat zivot za ovu drzavu od 91-95, a da sam stariji i da nemam puno zivota dao bi ja svoj danas.

:icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
50 godina je trbalo da shvatimo da nas jašu, 20 godina je trebalo da shvatimo da nas kradu, koliko će treba ti godina da shvatimo da nas i dalje lažu, a mi ih još za to i debelo plaćamo?:icon_hang::(clap):
Inače sretan uskrs svima!:icon_pidu:
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Gdje ste forumaši jeste li zaspali ponovni zimski san ili ste zadovoljni sa tim što ste dobili i ne treba vam drugi dio.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Sretan vam Uskrs sa malim zakašnjenjem svima!naravno da nam drugi dio treba itekako samo je pitanje kada će doći i u kolikom omjeru i na koji način.za sada nas nema u planu isplate za travanj što ne znači da nećemo nešt dobiti ali očito je da koliko će biti para toliko i muzike.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja nisam dobio prvi dio,,kamo li drugi,,:icon_fU::icon_fU::icon_fU:nisam zadovoljan,,koliko prica lazovine,,oni ce srediti,,staviti red u poticaj,,ma dajjj,,bas sam razocaran,,,,,,poslujem pozitivno,,trudim se placat doprinose,,sve svoje obaveze,,a oni meni kao nagradu,,noz u ledja,,,bljak,,gade mi se,,,
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moje osobno misljenje je da je ova vlada prebrzo usla u ovu europu i da su sad do grla u govnima gdje su sami išli glavom bez obzira. Trosili su se milijarde da sve bude ko u europskoj uniji a ja znam dobro jer sam svugdje bio da neke stvari sto smo mi uveli nema ni u uniji.

I ova situacija je nastala kad je ova država, ispravak kad su političari ove države, htjeli biti veći katolici i od pape. Htjeli smo bit veci europljani od europske unije. a to su radili u doba najvece krize. da je sve ostalo kako je i da nisu trošili milijarde "na europu" mozda bi nam lijepo bilo i lako bi prosli kroz krizu i nebi nas ****** s kojekakvim zakonima propisima i ostalim.

Činjenično stanje ove države je: Državi i narodu su govna došla do guše a tako isto je došlo i političarima jer ako nas brzo ne izvuku iz tih govana ja garantiram da ce bit prosvjeda, rušenja vlade i nove grčke. Neki ludi branitelj s ptsp-om ce im uletit sa bombom u sabor i da vidis belaja, a ja mislim da su oni toga svjesni ali izgleda da prihvacaju taj rizik.

Sve u svemu morali bi otvorit oči da vide di se mi nalazimo. i kuda mi zapravo idemo. oni misle da je europska unija obećana zemlja, novce beres na drvetu i boli te uvo. samo da se uđe a ostalo ćemo lako. E PA NEĆEMO

Ja sam mlad, imam puno vremena za zivit, nemam nikakvih problema sa zakonom i nemam kaznenih prijava, al da sam penzić od 60-70 godina i da vidim kako mi djecu muče i da mi djeca rade ko stoka za ništa ili za minus. prvi bi im ušo bombom u sabor pa makar ja dao svoj život da svima bude bolje. jer kad jedenom vide da je bilo sranje i ovi drugi ce pazit.

Trebalo je dat zivot za ovu drzavu od 91-95, a da sam stariji i da nemam puno zivota dao bi ja svoj danas.

Svaka čast:icon_pray::icon_pray::icon_pray:
I ja sam mlad i imam volje i želje za poljoprivredu, ulagao bi i radio bi, ali jednostavno to nije moguće i postalo je vrlo riskantno!

No, ubrzo budemo vidjeli dal bude kakva revolucija i promjene ili budemo zgaženi do kraja!

Poticaj sam dobio, neka sića, no ja ni nemam puno prijavljenog, niti želim imati, jer da je situacija kak treba biti poticaja ni ne treba, samo da nam se naši proizvodi uredno plate.
Imam i nekog duga i sad mi se trenutno prijeti s ovrhom i blokadom tak da budem moral potepsti bikove da to riješim, a opet s druge strane silaže ima još za mjesec dana pa tako i tako bikovi moraju van, hrane nema!!
Uglavnom bude jako gusto, od repromaterijala za sjetvu još ni R, a nema ni na vidiku dal uopče bude ikaj za to!
Pa ni jedne godine nije bilo ovakvo gusto sranje ko što je ove, a tek smo počeli, kaj nas još čeka to ni dragi Bog nezna!!
ŽIVJELI MI Poljoprivrednici!!!:icon_thumright:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Mene polako napušta volja jer ako gledam malo okolo ,ja nekako bez sreće,evo može ukinite poticaj ali litra mlijeka 5 kn i nema problema,u velike kredite ne mislim 40 gazi,nisam se na vrijeme snašao ,mislim na nepošteni način,kud sad ulagati ali največi je problem odakle uzeti novac,jer ove megalomanske štale su mnoge stavile u ropstvo,eto za nekih 25 kravica što smatram dovoljno ,može se napravit lagana štalica za 300 ooo kn i malo promjeniti mehanizaciju za isto toliko,ali NEMA love,za ove eu novce ne razmišljam jer su meni malom nedostižni tako da bude nastao teški problem preživljavanja,sjeme i špriciva čekaju vaučer,nešto telića što imam tek budu u lipnju za sajam a jamca za zaduženje nema,situacija jako škakljiva i čovjeku jede živce :icon_hang::icon_hang:
 
T

traktorko

Guest
... glavom kroz zid .. Slažem se samo u opciji ako ja zid od sabora i vlade a glava bojeva :(giggle):
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
samo da se javim sve pozdravim duro jesi li prezivio, kazu da je za ta virusna s..anja najbolje znojenje sa zenom.sili jesi li ziv sad cu se jos ja razboljeti od silne brige za sve vas.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
samo da se javim sve pozdravim duro jesi li prezivio, kazu da je za ta virusna s..anja najbolje znojenje sa zenom.sili jesi li ziv sad cu se jos ja razboljeti od silne brige za sve vas.

Šeljanče nek si ti zdrava a i nama je odma lakše kad vidimo da je s tobom sve u redu.. Već tri dana glava puca tlak do neba a šećer ko u šećerani. Neznam šta je sa đurom možda se čovjek previše uznojio pa sad naje.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
moš mislit.....eve vam ga na......virus je virus,drži li drži....al đuro je đuro.......seljanče što se tiče znojenja ....hm...ma ništa......ma dobro je i kuhano vino....alo onda ona prava "znojilica"frkče nosom,nesmješ skuhat ni tri litre več čudo.....:(sweat):
nego nek ste mi živi i zdravi al da nebude sve off...šta ima novo sa poticajima......:p:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
... glavom kroz zid .. Slažem se samo u opciji ako ja zid od sabora i vlade a glava bojeva :(giggle):
je može kolega ona maverick navođena ,da slučajno ne promaši,duplo punjenje:rolleyes::rolleyes:
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Jel to naš ministar samo šuti.Maca popapala jezik.Lani je na sava zvona isplačival poticaj do kraja siječnja a sada muk.Zbilja treba biti debele kože za takvo ponašanje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Stigla mi danas pošta,pa me podsjetilo da reknem,-jesu li oni koji su imali žiro račun u Međimurskoj banci,a nisu još dobili poticaj uzeli novi u Privrednoj i odnjeli ga u agenciju.Dok to ne naprave,poticaj neće dobiti.Evo se šalju obavjesti na kućnu adresu,Poslali i meni,a ja sam to napravila odavno.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh