• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ako ovaj ostatak bude u tri rate iz njega nikakve koristi jer se bude razmazalo na gluposti.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
napravljen je upit na 4082 ispitanika u većini županija i od tog broja se je 80% izjasnilo da žele isplatu do kraja lipnja,to jučer stiglo iz agencije za plaćanje pa če svrsishodno tovariš ministar odlučiti o načinu isplate,samo me zanima koliko od ovih ispitanih su seljaci a koliko podobni po rukovodećem kadru,uglavnom budemo n...j...li,kao žuti na Okinavi,mene nisu anketirali ,ja HOČU VAUČER,:(envy)::(envy):
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
napravljen je upit na 4082 ispitanika u većini županija i od tog broja se je 80% izjasnilo da žele isplatu do kraja lipnja,to jučer stiglo iz agencije za plaćanje pa če svrsishodno tovariš ministar odlučiti o načinu isplate,samo me zanima koliko od ovih ispitanih su seljaci a koliko podobni po rukovodećem kadru,uglavnom budemo n...j...li,kao žuti na Okinavi,mene nisu anketirali ,ja HOČU VAUČER,:(envy)::(envy):

Meni sada vaučer ne treba,pare su mi potrebnije.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a izbori,jel ste zaboravili na izbore. sjest će sav poticaj i još će biti love i retroaktivno za sušu od lani :icon_super:
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
a izbori,jel ste zaboravili na izbore. sjest će sav poticaj i još će biti love i retroaktivno za sušu od lani :icon_super:

samo je problem što je 30.6. iza izbora pa je pitanje šta će biti od poticaja prije izbora, bilo bi bolje da su izbori tamo negdje oko sredine sedmog
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma i meni bi para dobro sjela ali SADA ne 30.6.,gnojivo sam riješio večinu ali sam fulao sijeme i zaštitu za kukuruz i žito,meni puno a nekom je to kap u moru,ali to je život nas umjetnika ispod vedrog neba:mur::mur:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
samo je problem što je 30.6. iza izbora pa je pitanje šta će biti od poticaja prije izbora, bilo bi bolje da su izbori tamo negdje oko sredine sedmog

to sam negdje prije mjesec dana na široko i dugačko nastojao objasnit pa su se neki uzjogunili ,da nekažem naljutili,,,:(snooze):
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
A ja i dalje ne mogu prežaliti kamatu koju sam platio sada ce ju oprostiti ko namiri dug u cijelosti ...

E a kako sijati bez vaućera je i dalje pitanje a izgleda na ugovor u Osatini pa ću njima dati kamate za repromaterijal a mogao sve riješiti vaućerom.!!!!!!!!!!!!!!
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
prvi dio poticaja kad je sjeo da nisu bili najavljeni vaučeri sigurno bi se drukčije rasporedio i potrošio
pouzdali smo se u te vaučere -neke trgovine su već i stavile natpise da primaju vaučere
dobri su meni i novci-primam i vaučer ,svejedno ,samo nek bude što prije jer su me sa svojom dezinformacijom doveli do toga da još uvijek nemam gnojivo za sjetvu a niti znam kako da ga nabavim bez poticaja
a ta anketa čini mi se da je naj običnija patka jer koga got da sam pitao nije u njoj učestvovao
 

RAZZOR

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
114
Ako su i pitali nekog pitali su ove oko zagreba koji rade max hektar a pored toga imaju stalan poso. njima vauceri netrebaju. doduse ne trebaju ni meni al mnogima oko mene trebaju.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Evo i najnovije vijesti ide novac 30.6..............

- Ove godine isplatili smo 1,3 milijarde kuna potpora proizvođačima i to prije roka, imajući u vidu nelikvidnost na terenu. Potpore će sve biti isplaćene u novcu, dakle neće biti vaučera, jer tako se izjasnila većina proizvođača koje je anketirala Agencija za plaćanje, kazala je Vesna Gantner. Drugi dio potpora poljoprivrednim proizvođačima, dodao je Ante Pezo, ravnatelj Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju, bit će isplaćen do 30 lipnja. On je pojasnio kako će s isplatom drugog dijela potpora proizvođači dobiti i dokument, odnosno odluku o isplati s točnim podacima s mogućnošću žalbe.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Znači opet su nam ga smjestili.Dokle čemo mi glumiti (ili jesmo) budale i ovce za klanje.I Matija Gubec i njegovi kmetovi imali su više dostojanstva od nas sada.Svi nas j--u tko stigne.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Znači opet su nam ga smjestili.Dokle čemo mi glumiti (ili jesmo) budale i ovce za klanje.I Matija Gubec i njegovi kmetovi imali su više dostojanstva od nas sada.Svi nas j--u tko stigne.


Jesi li ti to sad tek zaključio.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Namjera ministarstva je da idemo na more a ne da se ulaže u poljoprivredu.. da su nam dali vaucer sada vecina bi ga iskoristila za prihranu i sjetvu ali ne oni ce nam dati lovu u 7 mjesecu pa ćemo moci na more ili na godišnji........... je... sjetvu i poljoprivredu !!!!!!!!!!!! Tako valjda razmišljaju u vladi...
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Išao sam pitati kod mene ovdje i vaucer je sto kao keš i mogao sam uzeti sve za vaučer.................
Kako je onda vrijednost vaucera manje ????????????????????

To isto gnojivo za ugovor je skuplje oko 20% i sta ovdje sada nije jasno !!!!!!!!!!!!!!!

Znači ja sada imam vece troškove proizvodnje za 20%.........Pa šta tu kaže zdrava logika ??????????????
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma koji vaučeri ako se može dobiti novac.I uostalom,zašto vaučeri,kada je moje pravo dobiti novac.A to što ću ja sa njim napraviti je moje osobno pravo.Zašto bih ja za njega morala kupiti gnojivo,ili bilo šta za poljoprivredu.Ja radim zato da mi nakon uloženih novčanih sredstava ostane čisti dobitak.I od toga čistoga dobitka mogu kupiti šta mi padne na pamet za osobne potrebe.Između ostalog i dva tjedna odmora u hotelu u nekoj šumi(na more ne padam).Pa ako meni država ne da što je moje,a to je poticaj,na vrijeme da kupim gnojivo i sjeme,ja uzmem od svoje čiste zarade pa ih kupim.Pa onda nemam za hotel,pa kada mi država da moje ,ja kupim dva tjedna.To za kune mogu.Za vaučer ne mogu.I zato mi je pun kufer onih koji nekome spočitavaju kako za poticaj kupuju aute,i šta ti ja znam.I ima da kupuju,za svoje pare mogu šta hoće.I ja sa njima.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Ja bi još jednom rekao, pošto mi niko nije komentirao prošli put istu izjavu.


Vaučer bi trebalo poslati sada u 7-8mjesecu pred prvu sjetvu, tj sjetvu repice.
I to vaučer na temelju zahtjeva koje ćemo sada predati.

A lova nek bude do roka koji je predviđen zakonom. Onaj kome netreba vaučer, taj će naravno čekati normalne rokove isplate, a opet ko želi može potrošiti vaučer.



Zašto ova ideja ne nailazi na odobravanje kod vas nije mi jasno ?


Ili još jedna moguća opcija.

Uzmimo za primjer da na osnovi osnovnog plaćanja ide cca 2milrd kuna.
Ako država nema tu lovu odjednom da nam plati PRIJE TOG 30.06 , nek digne kredit 2milrd kuna, što će ih koštati npr 100mil kuna kamata, i nek nama isplati 1.9milrd kuna....

Jer država može dobiti takvu nisku kamatu, a mi dok čekamo taj poticaj plaćamo barem 8% kamate(naravno oni koji nemaju dovoljno novca) ili čak i veću kamatu.


zaključak:

državi nije u interesu pomoći nama,niti ostalim građanima.
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh