• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Razumijem ja tebe Turopolec,ali činjenica je da kada vide da na taj način mogu rješavati problem isplate,toga će se sve češće hvatati.A tu koristi imaju samo trgovci i banke,jer bez provizije se ,znaš i sam,danas ne naplačuje niti jedna uplatnica.A vaučer je isto samo uplatnica.

Potpisujem, samo molim te suzdrži se od veličanja lika i djela druga tita, jer ima na stotine tisuća onih kojima taj drug nije donio ništa dobra ili ako baš moraš odi na njegovu fun stranicu.:(envy):
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
johabice a ja mislio da ti nemaš dlake na jeziku, no pege stvarno nema, ma da je dijelom u pravu, istinu nam govori.
Ja se samo pitam tko je izmislio taj famozni datum odnosno rok isplate poticaja "do 30.6." Zašt nisu stavili 29.02. pa da dobivamo svake prijestupne!! Zato jer rade za sebe, za gospodu u gradovima bez zemlje, a ne za seljake.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Uh što volim ovake seratore
3550490449.gif
..ko si ti da braniš bilo kome koga će veličati ..jer ovo demokratski forum ili ??

Sory drugovi zbog off topic krivac by dingo:eek::

Edit

Mada se slažem da politiku i političke ideale treba ovojiti od našeg lijepog posla i polemiziranja na forumima ovakog tipa .jer nam isto nije nikad donjelo ništa dobro uvijek smo bili prepušteni u ono uzdaj se use i u svoje kljuse

Jel to pokazuješ kako su te tukli po glavi?! E, pa ostale su ti posljedice, kada ni pored citata ne primjećuješ da nikom ništa ne branim, nego molim za suzdržanost.:(clap):
A ti ako baš nemožeš izdržat nastoj svoje porive obavit na za to prikladnom mjestu.:icon_toilet:
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
pege25 zato kaj si ti ajmo reči "veliki" ne znači da možeš srati po nama "manjima" i točka, boli mene ***** za tvoje ratarstvo i to koliko ti imaš hektara ili kaj već, ali isto tak treba uvažiti mišljenja i ostalih ljudi na ovom forumu, a ne gledati samo za svoju guzicu!:icon_super:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ljudi napisao sam mu da neću sa njim polemizirati,večina vas ga opominje,,,,,,,čoek ima ćetri banke i pozobo svu pamet svijeta..ajde neka .....ja sam nešto starii (10-15)godina pa ne mislim da sam još uvijek sve prošo.......al ajde ne mladima svijet ostaje.....udri pege ja te podržavam....živeo drug Tito....:icon_rofl:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Potpisujem, samo molim te suzdrži se od veličanja lika i djela druga tita, jer ima na stotine tisuća onih kojima taj drug nije donio ništa dobra ili ako baš moraš odi na njegovu fun stranicu.:(envy):

Ma @Dingo,to što sam ja rekla je zapravo satira,znam ja što je bio bivši sistem,pa rođena sam i živjela sam u njemu.Uostalom,zbog njega sam krštena šest godina nakon rođenja,jedne subote popodne u pet sati,još se sjećam kako mi je svečenik polijao naranđastu bluzicu,i cijelo sam vrijeme pogledavala tu mokru fleku.Kao i svaki,imao je i dobrih strana,ali,ko što kažeš,nije mjesto za raspravu.Ali moram reći da je ideologija i njeni postupci jedno(ono loše),a način na koji se u to doba radilo i živjelo nešto drugo.Bolje nego sada.
Opčenito sustav poticaja u cijeloj uniji,a i Americi je najveće zlo koje se moglo dogoditi poljoprivrednicima. Od početka njihovog uvođenja je sve krenulo nizbrdo,a sada se već toliko zakotrljalo da samo može tresnuti i razbiti se kao staklena kugla.A sve je počelo u Americi subvencioniranjem njihovog viška poljoproizvoda koje njihovo tržište nije moglo progutati,pa se subvencionirao izvoz,kako bi mogli biti konkurentni na stranim tržištima,a kako niskim cijenama ne bi remetili vlastito američko tržište.Država je podmetnula leđa,isplatila razliku cijene nekome tko je otkupio npr po dolar,a izvezao po sedamdeset centi do rentabilnosti,svoje seljake zaštitila od propadanja.Sada,kada i EU to isto,samo na drugačiji način radi,poništio se napor Američke poljopolitike,i sve je otišlo k vragu.Propadaju i američki i europski poljoprivrednici.Svelo se sve na nulu,a troškovi država su ostali.Tako je,kako je,u nastojanju ubrzane megalomanske proizvodnje slomila se jedna stepenica,i urušio cijeli sistem.
I zato ja velim da bih se najradije vratila u vrijeme prije uvođenja poticaja.Ali,sada kada je zbog njih sve poremećeno,i dok nas oni koji moraju ne izvuku iz toga,ja svoje hoću,bilo to dvije ili dvijesto tisuća kuna. A to što nam država ne daje rješenja o tome koliko nas poticaja slijedi u tekućoj godini ima svojih razloga .Ako imaš rješenje u ruci,možeš lijepo utužiti državu,sjesti joj na račun i naplatiti i kamate i trošak tužbe.Pametni su oni.Mi nismo.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
ima li ko bilo kakva saznanja šta poduzimaju naše vođe s obzirom da nije ispoštovan dogovor o isplati poticaja
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
izgleda ništa na poljoprivrednoj je bio M. Brlošić a on i njegovi igrači traže da ko ima ili je imao poreznog duga nema prava na natječaje za zemlju,..a ljudi su ušli u dug zbog više sile kao,i ja sam ma može ih biti stid ......... :(n): :(devil): znači sada su se pomirili i
prihvatili ovaj novi zakon o poljoprivrednom zemljištu pa žele da se mlatimo međusobno umjesto da rade na izmjeni zakona koji je napisan za velike tvrtke........
I opet ona stara zavadi oa vladaj..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa čist normalna pojava kod lokalnih predstavnika,dok se nagrablja sa lovom ,baca se kost drugome,ima jedan primjer u okolici BJ,jedan od večih mljekara stalno je galamio,dobio ispod stola ljepu sumu i sad se fino radi ,sa obrazom kao đon od vojne čizme,zato prezirem sve političke opcije jer sve se svode na jedno,dobar život samo nama za druge nas nije briga,svakodnevno smo svjedoci koliki su samo razdor napravili među seljacima sa tim poticajem:(envy)::(envy):
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Poticaji će biti isplačeni u novcima do kraja 30.6 tko sam ja dobio odgovor iz agencije (he he koda i ja to nisam prije znao)

I sad pitanja oko istih kao i ono dali je to dobro za nas ili ne treba zaboraviti ..bvz trošimo energiju za nešta što ne možemo promijeniti...bolje tu energiju sad preusmjeriti u kako i gdje sada naći potrebna sredstva da se proljetna sjetva obavi kako treba jer nam je to puno važnije nego sad tu razglabati političari ovaki ili onaki jer od toga mi nemamo kruha i ne živimo ko oni od politiziranja nego od svoje snalažljivosti i marljivog rada.Tako da treba sad nama posijati što kvalitetnije a poticaji kad dođu dobro dođu ..da su dali jučer bilo bi kasno ali šta je tuje glavu gore i udri brigu na veselje ili budemo svi redom poludili i :icon_hang: ako nastavimo dopuštati da nas političari i država hebe bez milokliza..zato držmo se mi one uzdaj se use i u svoje kljuse malo mi svi pšreviše očekujemo od države i pomoći neke moramo mi malo početi samostalno da funkcijoniramo a državu i državne pomoći smatramo kao nagradu za naš rad i trud ..moram priznati teška srca da smo mi postali malo previše razmaženi i kako reko previše se mi baziramo na te poticaje koda su nam oni sve..moramo mi naučiti živjeti i raditi od svojeg proizvoda i ako tu nismo zadovoljni onda tu tražiti problem ..zašto današnji seljak u lijepoj našoj ne može živjeti i raditi samo od prodaje svog proizvoda...kad to riješimo onda će nam poticaj biti puno manja briga negoli danas ili?

Joj i taj poticaj više kada će:biggrin:

podpisujem:(clap)::icon_pray:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Poticaji će biti isplačeni u novcima do kraja 30.6 tko sam ja dobio odgovor iz agencije (he he koda i ja to nisam prije znao)

I sad pitanja oko istih kao i ono dali je to dobro za nas ili ne treba zaboraviti ..bvz trošimo energiju za nešta što ne možemo promijeniti...bolje tu energiju sad preusmjeriti u kako i gdje sada naći potrebna sredstva da se proljetna sjetva obavi kako treba jer nam je to puno važnije nego sad tu razglabati političari ovaki ili onaki jer od toga mi nemamo kruha i ne živimo ko oni od politiziranja nego od svoje snalažljivosti i marljivog rada.Tako da treba sad nama posijati što kvalitetnije a poticaji kad dođu dobro dođu ..da su dali jučer bilo bi kasno ali šta je tuje glavu gore i udri brigu na veselje ili budemo svi redom poludili i :icon_hang: ako nastavimo dopuštati da nas političari i država hebe bez milokliza..zato držmo se mi one uzdaj se use i u svoje kljuse malo mi svi pšreviše očekujemo od države i pomoći neke moramo mi malo početi samostalno da funkcijoniramo a državu i državne pomoći smatramo kao nagradu za naš rad i trud ..moram priznati teška srca da smo mi postali malo previše razmaženi i kako reko previše se mi baziramo na te poticaje koda su nam oni sve..moramo mi naučiti živjeti i raditi od svojeg proizvoda i ako tu nismo zadovoljni onda tu tražiti problem ..zašto današnji seljak u lijepoj našoj ne može živjeti i raditi samo od prodaje svog proizvoda...kad to riješimo onda će nam poticaj biti puno manja briga negoli danas ili?

Joj i taj poticaj više kada će:biggrin:

Iiii rođo jel imaš kakvo rješenje kako da dobijemo poštene prodajne cjene za naše proizvode??? Pa da onda poticaj bude isključivo za novi auto ili traktor:biggrin::biggrin:
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Duro siki pa gdje ste ne mogu prepoznati forum kakvi su to kilometarski postovi jel se to netko pravi pametan pa puno prica a nista ne kaze. No jeste li bili na onim prosvjedima , ja cekala da d
dodete po gorivo a vas nema.Sad brzo moram u BIZMIS jer tog poticaja nikako docekati.Cujemo sei
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Duro siki pa gdje ste ne mogu prepoznati forum kakvi su to kilometarski postovi jel se to netko pravi pametan pa puno prica a nista ne kaze. No jeste li bili na onim prosvjedima , ja cekala da d
dodete po gorivo a vas nema.Sad brzo moram u BIZMIS jer tog poticaja nikako docekati.Cujemo sei


Seljančice,trebala bih ti držati stranu,ako ni zbog čega drugog,a ono što smo istoga spola.Ali,ovaj puta zaista ne mogu.Je da je u postu gore puno napričano,ali je i rečeno nešto.Iz svega napisanoga samo treba izvuči glavnu misao,ostalo se može zanemariti.Hajde,pokušaj još jednom pročitati.
Nadam se da te nisam naljutila,nije mi bila namjera.:icon_razz:
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Seljančice,trebala bih ti držati stranu,ako ni zbog čega drugog,a ono što smo istoga spola.Ali,ovaj puta zaista ne mogu.Je da je u postu gore puno napričano,ali je i rečeno nešto.Iz svega napisanoga samo treba izvuči glavnu misao,ostalo se može zanemariti.Hajde,pokušaj još jednom pročitati.
Nadam se da te nisam naljutila,nije mi bila namjera.:icon_razz:



Možda nisi naljutila seljanče ali hmm. Šta je napisano ????????????

Pozdrav seljančice neki dan sam čitao da je strašni morao da plati pretplatu za tv, valjda mu blokirali račun pa sad nemože doć sebi ali štaćeš i to je život.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Možda nisi naljutila seljanče ali hmm. Šta je napisano ????????????

Pozdrav seljančice neki dan sam čitao da je strašni morao da plati pretplatu za tv, valjda mu blokirali račun pa sad nemože doć sebi ali štaćeš i to je život.

E moj siki,od tebe sam svakoko očekivala više....:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

A sada se zbilja morasm vratiti u plastenik.Paradajz čeka moje vrijedne ruke.:(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
znaci,zakljucak svega ovdje napisanog je da bi drzava trebala i dalje slijevat silne milijarde kuna na racune poljoprivrednika koji nakon godine sa relativno dobrim prinosima (zaboravimo sušu,ni na moje njive nije 15 mjeseci pala kiša pa je dobro rodilo) i visokom cijenom proizvoda, bez poticaja nisu u stanju posijati? ili ipak treba uvidjeti da se taj novac moze i bolje iskoristiti?
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
znaci,zakljucak svega ovdje napisanog je da bi drzava trebala i dalje slijevat silne milijarde kuna na racune poljoprivrednika koji nakon godine sa relativno dobrim prinosima (zaboravimo sušu,ni na moje njive nije 15 mjeseci pala kiša pa je dobro rodilo) i visokom cijenom proizvoda, bez poticaja nisu u stanju posijati? ili ipak treba uvidjeti da se taj novac moze i bolje iskoristiti?

se ti pravis pametan ovdje???????odakle si ti opal,,ha,,,jel se ti bavis poljoprivredom uopce,,
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pege,pa kud si našao baš međimurce i zaradu na kukuruzu.Malo si nekaj pobrkal.Opet si se počel namjerno spoticati.Prikoči malo.:icon_lol:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
se ti pravis pametan ovdje???????odakle si ti opal,,ha,,,jel se ti bavis poljoprivredom uopce,,

Ne pravim se pametan,postavio sam jedno obicno pitanje i ne namjeravam se svađati. Itekako se bavim poljoprivred,samo od tog zivim. Nema kod mene ni bakine ni djedove penzije,ni place ni niceg.samo ono kaj izraste na zemljici pa mislim da smijem nesto reci i o tome. Kad mi je u jesen dosla kontrola,covjek se cudio kakav je kukuruz bio na mojoj parceli,a kakav na susjednoj,iako ih je isto sunce grijalo. Vidim i ja velike gazde kak za stotinjak hektara voze umjetnjaka na starom gumenjaku,a poticaj odlazi na pizdarije,kako se plavi dizel toci u aute,kako opg-i stoje na desete osobe,kako je drzavna zemlja zasijana tavanusom,i kako milijunski traktori stoje na cestama... Recite da lazem...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh