• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
A kako da i ima interesa da nam pomogne? Pa bolje im je smišljati koje kakve smicalice kako da nam uzmu novce. Meni ovaj tjedan došao račun za godišnju kontrolu mlijeka.Onu što uzima selekcijska. Sitnica s PDV-om 1300 kuna. I ne moram ga platiti! Čista ljepota uzet će mi na poticaju, a meni šta ostane. Hvala im lijepa.Ne velim da to nije jako korisna kontrola jer tu vidim po svakoj kravi kakvo mi je stanje, ali ipak. U biti naj veću korist od toga imaju PRIVATNI centri za umjetno osjemenjivanje jer po tim kontrolama ocjenjuju svoje bikove. Na Naš račun.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ma koji vaučeri ako se može dobiti novac.I uostalom,zašto vaučeri,kada je moje pravo dobiti novac.A to što ću ja sa njim napraviti je moje osobno pravo.Zašto bih ja za njega morala kupiti gnojivo,ili bilo šta za poljoprivredu.Ja radim zato da mi nakon uloženih novčanih sredstava ostane čisti dobitak.I od toga čistoga dobitka mogu kupiti šta mi padne na pamet za osobne potrebe.Između ostalog i dva tjedna odmora u hotelu u nekoj šumi(na more ne padam).Pa ako meni država ne da što je moje,a to je poticaj,na vrijeme da kupim gnojivo i sjeme,ja uzmem od svoje čiste zarade pa ih kupim.Pa onda nemam za hotel,pa kada mi država da moje ,ja kupim dva tjedna.To za kune mogu.Za vaučer ne mogu.I zato mi je pun kufer onih koji nekome spočitavaju kako za poticaj kupuju aute,i šta ti ja znam.I ima da kupuju,za svoje pare mogu šta hoće.I ja sa njima.

mašala:icon_wink:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ja bi još jednom rekao, pošto mi niko nije komentirao prošli put istu izjavu.


Vaučer bi trebalo poslati sada u 7-8mjesecu pred prvu sjetvu, tj sjetvu repice.
I to vaučer na temelju zahtjeva koje ćemo sada predati.

A lova nek bude do roka koji je predviđen zakonom. Onaj kome netreba vaučer, taj će naravno čekati normalne rokove isplate, a opet ko želi može potrošiti vaučer.



Zašto ova ideja ne nailazi na odobravanje kod vas nije mi jasno ?


Ili još jedna moguća opcija.

Uzmimo za primjer da na osnovi osnovnog plaćanja ide cca 2milrd kuna.
Ako država nema tu lovu odjednom da nam plati PRIJE TOG 30.06 , nek digne kredit 2milrd kuna, što će ih koštati npr 100mil kuna kamata, i nek nama isplati 1.9milrd kuna....

Jer država može dobiti takvu nisku kamatu, a mi dok čekamo taj poticaj plaćamo barem 8% kamate(naravno oni koji nemaju dovoljno novca) ili čak i veću kamatu.


zaključak:

državi nije u interesu pomoći nama,niti ostalim građanima.

mašala:icon_wink:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Vidim da se ne vredi raspravljati pošto ne živite od poljoprivrede nego od plaća tako da je ovo zadnje od mene o temi VAUČER jer to nemože razumjeti netko tko taj kruh nije jeo !!!!!!!!!! ....

Država radi protiv seljaka a mi ovdje mlatimo praznu slamu i prepucavamo se !!!!!!!!!!!!!!!!!

i to je sve što ću o tome reči jer ne želim širit loše vibracije.
 
Posljednje uređivanje:

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Vidim da se ne vredi raspravljati pošto ne živite od poljoprivrede nego od plaća tako da je ovo zadnje od mene o temi VAUČER jer to nemože razumjeti netko tko taj kruh nije jeo !!!!!!!!!! ....

Država radi protiv seljaka a mi ovdje mlatimo praznu slamu i prepucavamo se !!!!!!!!!!!!!!!!!

I ja živim od plaće, poljoprivredom si malo popravljam kućni proraćun, al se slažem u potpunosti s tobom. Više bi mi značio vaučer sad nego lova krajem lipnja.:(envy)::(envy):
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Poticaj se netreba isplaćivati ni u novcu ni u vaučerima:(devil):. Poticaj treba ukinuti svima pa kome se isplati nek radi kome ne nek odustane.:cool2: Meni ga netreba, al neću bit budala pa ne uzeti kaj mi se nudi, kad vidim druge da uzimaju i za zemlje koje stoje zapuštene.:mad::
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E pa ja ne živim od plače nego samo od zemlje(ajd da sad zanemarimo što će sljedeći mjesec sjesti mome mužu prva penzija-poljoprivredna,usput rečeno),ali ne želim da me bilo tko ograničava u izboru dobavljača repromaterijala,ili mi nameće način trošenja pripadajučih novčanih sredstava.Želim sama odlučiti i odabrati gdje ću što i po kojoj cijeni uzeti,na koliko ću to mjesta uzeti i u kojem vremenu.Ili ću te pare jednostavno ostaviti na računu ako mi ne trebaju trenutno.
Turopolec,recimo to ovako-da imaš sad u ruci vaučer,ti ne bi mogao kupiti od mene krumpire za saditi,jer bih ti ja rekla-vaučer ne primam,pa ih ne bi kupio po tri kune kilu kao što jesi,nego bi otišao u dučan i kupio ih pa dvanaest kuna kilu,istina bog nešto(alo malo)bolje kvalitete,ali još uvijek premale u odnosu na cijenu.A ovako si kupio gdje si htio,i prošao bolje.Dakle,imao si izbora.
To što bi sada trenutno mnogima bolje došao vaučer nego koncem šestog mjeseca gotovina ne znači da je dobro inzistirati na vaučerima.Dobro bi bilo,i mora se,inzistirati da se pomaknu rokovi isplate poticaja na termine prije kretanja jesenske i proljetne sjetve.Sve je ostalo dobrovoljni pristanak seljaka da od njega prave bedaka.
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Slažem se u potpunosti s tobom Johabice, ali mislim da bi bilo najpoštenije da su dali vaučere pa ko želi može ga iskoristiti, a tko ne krajem lipnja ga unovči za puni iznos istog.:cool2:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Slažem se rođo stvarno visokouman post nema šta ...živio:icon_pidu:

Radio sam ja i bez poticaja i bilo mi bolje ..a tajna je zašto je bolje zato što je onda drug tito bio na vlasti pa mi dao da s 10kj zaradim ne samo da živim nego da idem na more i da si kupim novi imt 533 i 539 ..a sad to nemogu ni s poticajima ni s 130ha zemlje to je zlo.

Stoga živio drug tito i partija:icon_rofl:

Sory na blagom off-u

Tako je pege25,živio drug Tito.I meni omogučio čovjek svašta.Prodala jutro krumpira i kupila 539. Bez jutra A jesmo komunjare pege.Nostalgičari pege.Samo,ja ne znam kako ti možeš biti nostalgičlar.Nakako mi se činiš kilav da bi mogo biti.
Ne budi oštar sa sugovornicima,vrijedni su to ljudi i marljivi.Svakome koji se u današnje vrijeme uhvati raditi zemljicu,moramo se pokloniti.Treba hrabrosti i volje.Kolko je god malo radio ili puno radilo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Slažem se u potpunosti s tobom Johabice, ali mislim da bi bilo najpoštenije da su dali vaučere pa ko želi može ga iskoristiti, a tko ne krajem lipnja ga unovči za puni iznos istog.:cool2:

Razumijem ja tebe Turopolec,ali činjenica je da kada vide da na taj način mogu rješavati problem isplate,toga će se sve češće hvatati.A tu koristi imaju samo trgovci i banke,jer bez provizije se ,znaš i sam,danas ne naplačuje niti jedna uplatnica.A vaučer je isto samo uplatnica.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
E pa neće baš tako biti pege,da si malo stariji nego mislim da jesi-znao bi da je sve relativno.I da je problem samo u tome koliko si svaki pojedjnac dozvoli da ga netko u nešto uvjeri.Neće mali propasti,samo će se malo prilagoditi.Nagledala sam se ja svačega u poljokarijeri,gledala uspone i padove poljopolitike,i kod svakoga pada dočekala se na noge.Do sada četiri puta.Postala sam elastična.I nisam slušala kada su mi govorili da ne mogu živjeti od deset ha.Mogu.Evo,mogu i od dvije tisuće kvadrata.Ako hoću.Ako odlučim šta je meni dosta za život,tko je taj da mi tvrdi da to nije tako.Ako sam sretna sa fiat puntom,zašto bih morala raditi za mercedes.Budemo mi posložili stvari,budemo ko i u Austriji imali deset-dvanaest krava u staji i od njih normalno živjeli.Kao i oni,a u uniji su već-a pa ne znam otkada.I ne budemo slušali one-naše-koji će nam tvrditi da to nije moguće.Idu dani,nije sve isto ko i lani,sve se mijenja,bude bolje.Pogotovo ako pokrijemo uši,a otvorimo oči.
Ma kaj te muče poticaji.i tu bude sve došlo na mjesto.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Tako je pege25,živio drug Tito.I meni omogučio čovjek svašta.Prodala jutro krumpira i kupila 539. Bez jutra A jesmo komunjare pege.Nostalgičari pege.Samo,ja ne znam kako ti možeš biti nostalgičlar.Nakako mi se činiš kilav da bi mogo biti.
Ne budi oštar sa sugovornicima,vrijedni su to ljudi i marljivi.Svakome koji se u današnje vrijeme uhvati raditi zemljicu,moramo se pokloniti.Treba hrabrosti i volje.Kolko je god malo radio ili puno radilo.

Pege,MLADIĆU pročitaj par zadnjih STRANICA dobro ih prouči pa vidi na šta sam stavio"RIPLEJ" pa onda komentiraj,ja sam osobno jugonostalgičar,jer da su ona vremena ove teme(isplata poticaja) nebi postojalo....i sad tvrdim netrebam poticaj ali nek mi se moj proizvod pošteno plati i u razumnom roku......a to što ponekad nastojimo malo razbit tmurna vremena pa bit humoristični ...jebat ga, a šta da se ubijem ....teško je al treba preživit ....znači radi i glavu gore a ne pljuvat po drugima i nemoj mo odgovarat jer neču polemizirat sa tobom više,pretpostavljam da ti otac mogu bit pa neču spominjat "pm":(wasntme):
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
pege25 ovoliko sranja nisam već dugo pročital, zbilja si danas bil nadahnut!! :icon_toilet:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
pege25 ovoliko sranja nisam već dugo pročital, zbilja si danas bil nadahnut!! :icon_toilet:

Ma nije on zapravo ništa krivo rekao,ajd,tu i tamo nešto lupi,ali ne iz svojih stavova ili odobravanja trenutne situacije,nego baš zbog trenutne situacije.A što je tako kako je krivce moramo drugdje potražiti.Puno dalje od pege25.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ma budimo realni ...onaj tko čeka poticaje da bi ulagao u proizvodnju taj je nesposoban i ne konkurentan jer poticaj ne bih trebao služiti za to nego za unapređivanje gospodrstva novom opremom i slično..a ne da iste trošimo za poslovanje i takih se treba riješiti...i trebaju opstati samo najsposobniji to je jedino pravedno budimo realni a svi mi koji se ne nađemo u tome trebamo polako pakirati kofere i tražiti si neki drugi posao..to je životno pravilo ostaju samo najsposobniji.

A kod nas sve obrnuto mi jadni čekamo poticaje da bi si kupili repromaterijal gnojivo ,platili kredite ..pa i kruha si kupili...e budimo realni ovakvi mi ne možemo u EU i nažalost sad će mnogi otpasti a oni koji na neku sreću i prežive ti će proklet dan kad su se rodili jer će im kožu odrat i neće im biti lako ..prošla su vremena kad se moglo preživjeti s 10kj zemlje .

Prijatelju pege veliš da obrađuješ 130 ha zemlje i ne treba ti poticaj.Ako smijem pitati jel to tvoja privatna zemlja ili državna..Po količini zemlje predpostavljam da je državna i ti si već u povlaštenijem položaju nego mi koji radimo privatnu zemlju.Tebi je država oprostila naknadu za zemlju radi suše a vidiš ja sve svoje zemlje koje imam u najmu od privatnika moram platiti.i to po puno večoj cijeni .Zato malo razmisli prije nego počneš pisati bedastoče.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
teorija da veliki moraju opstati a mali propasti kod mene nikad ne bude dobila zeleno svijetlo,ja jesam mali jer sam malo nasljedio,krenuo sam sa 3 h sad imam 10 ali SVOJE 1/1 vlasništvo,za više se nije moglo jer kod nas je specifično selo ,ima puno stoke,recimo selo je dugačko 5 km a ima oko 1000 kom.rogatog plus ,nekoliko svinjara,ovčara,tako da zemlje nema za bacanje,i ne vidim razlog da moj susjed mora odustati od svoje 3 kravice da bih ja imao 15,zato nam i je takva situacija na selu ,jer uvijek jedni misle da su bogom dani,kod nas je samo jedna velika farma,vlasnik je stalno u medijima,galami a u pola 8 dok njegovi hrane stoku on u birtiji glumi,on je mislio da mi moramo njemu proizvoditi stočnu hranu kako on kaže ,malo morgen, nek on i dalje kuka a 2011 digo 1 milion kuna za novu mehanizaciju,poticaj nije Hrvatska izmišljotina on je uvijek bio prisutan u nekom obliku .samo u današnje vrijeme on služi političkoj kliki da nas posvađaju a oni se fino naslađuju,evo sutra otpisujem poticaj ali netko mora platiti moju litru mlijeka 5 kn a ne 2.3 a input za sve otišao 100% u nekoliko godina,isto je tako i sa svime drugim,pšenica 2,5 kn pa ne bude nijedan Slavonac išao na prosvjed,kila zelja 3 kn a ne po kunu sa rokom plačanja 180 dana:(envy)::(envy):,ma moj je tlak ok i slučajno da grom lupi kraj mene možda bi se onda malo povisio
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
U vezi s državnim poljoprivrednim zemljištem i Jakovininim milijun hektara koje će staviti u poljoprivrednu funkciju i samim tim smanjiti naša prava po hektaru skoro za polovicu imam jedno , ovako na prvi pogled ludo razmišljanje. U redu stavi milijun hektara zemljišta u funkciju poljoprivrede. Ako ih imaš! Prema Zakonu o dostupnosti informacija imami ih pravo pitati za "zdravlje" i brojeve katastarskih čestica i imena katastarskih općina. Lijepo nam po zakonu MORAJU dati te podatke . Na nama je da provjerimo svaki u svom kraju šta nam to žele UTRAPITI pod zajednički račun poticaja. Kako ONI iz Agencije za plačanje provjeravaju i mjere NAŠE zemlje tako i mi MORAMO provjerevati NJIHOVE! U stvari nije to njihova zemlja nego od svih nas samo što smo se i opet zajebali pa smo im dali da nam rade... U stvari nemam riječi što nam rade. Jer Država to smo svi mi makar oni misle da je samo njihova. Konkretno kod nas u "gradu" Ludbregu slobodnog Državnog poljoprivrednog zemljišta ima 0 hektara. 2010 godine bio je natječaj ,zemlja je podijeljena i to je to. Ima šumarija i nešto zapuštenih ribnjaka. Sigurno će probati uvaliti nekakve pustoši koje ni nemaju veze s poljoprivrednim zemljištem i tu ih trebamo čekati! Pa sad objašnjavaj kako tražiš poticaj a zemlja je đungla . Ne mogu nam reći znate mi bi obredili i posijali to zemljište.. Za poticaj zemljište MORA biti obređeno i zasijano. Danas barem imamo dobre alate kako možemo provjeriti što je što. Arkod preglednik, geoportal, katastar i gruntovnicu. Što imaju na raspolaganju Oni imamo i MI. Pa neka PROBAJU! Samo ih trebamo pričekati .
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ja razumijem Zeku zašto je htio radije vaučer nego poticaj ,situvacija je teška,ne mogu svi do svojih novaca doči na računima i to je normalno u današnje vrijeme.Treba se sijetiti da su mnogima ostali dugovi od lanjske sijetve i žao mi takvih ljudi,zato ih treba razumiti da im nije lako.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh