• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Možda nisi naljutila seljanče ali hmm. Šta je napisano ????????????

Pozdrav seljančice neki dan sam čitao da je strašni morao da plati pretplatu za tv, valjda mu blokirali račun pa sad nemože doć sebi ali štaćeš i to je život.

pozdrav tebi i seljančetu...al heba ga ti ,kad si to već pročitao na nekoj drugoj stranici,pojasni svima ovdje o čemu sam pisao a ne da neki pametnjakoviči sad svršavaju ovdje,nemoj da ono što si pročitao izađe iz konteksta pa ja ispanem seronja koj ne plača rtv pristojbu...usput seljančice nešto mi počelo zujat u kompu(valjda ventilator) pa ću polako počet učit pisat na mobu a ne da me neki budu ovdja željni (ko tebe):icon_lol:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Griješiš pege,griješiš.U mome selu više od pola ljudi nije kukuruz niti bralo,jer se trošilo više nego je nabrano vrijedilo.Jednostavno se nije imalo šta brati.

I ja ti nisam ne sreća.Iako za neke zaista jesam nesreća.Ako mi se hoće.
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Poticaj treba dati ljudima koji žive isključivo od poljoprivrede ..to je poanta..

Usput rođo kod mene je lane uz svu agrotehniku i gnojidbu kukuruz rodio vjerovo ili ne od 2-4 t po ha ..pa sad ti sebi izračunaj moju zaradu ..ako je uopće ima ..ali su zato podravski i međimurski ratari zaradili hebačke pare na njemu dok smo mi slavonci bili i ostali pušioničari ko i obično ništa novo u našoj lijepoj ..u istoj kako god okreneš mi slavonci smo na ražnju ..svi nas hebu od državne politike do vremena .

Ali neka doći će i naših pet minuta..

nemoj se ljutiti prijatelju ali ti bi trebao razumjeti neke stvari.prošla godina bila je sušna za sve nas kako za tebe tako i za mene ali prinos mi je bio po hektaru 6 t .iz iskustva znam jedno a to je da mnogi od vas u slavoniji imaju veoma male prinose svega i da im je uvijek netko drugi kriv za prinos i sve ostalo.neznam zašto ali nešto vam ne štima,hvalite se da stavljate toliko gnojiva a ja kad to čitam ja se samo čudim i to zato jer ja stavim 1/3 vašega a dobim veći prinos.postavlja se pitanje kako?najprije radi toga što u stvarnosti neki,napominjem neki bace 1/10 gnojiva i onda očekuju maksimalne prinose eeee,to tako nejde.znam i uvjeren sam da vaša zemlja nije ništa lošija nego naša dapače možda i malo bolja ali ju neki od vas neznaju iskoristiti.znam da se sad nećeš složiti samnom ali imaš pravo na svoje moišljenje isto kao i ja na svoje jer i kod mene ima dosta takovih"filozova"ali takovi su si sami krivi .na kraju te molim nemoj misliti da smo mi zagorci ili međimurci zaradili masne pare a ako ih i jesmo to je onda zato što se kvalitetnije i pametnije postavljamo k poslu od nekih.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
pozdrav tebi i seljančetu...al heba ga ti ,kad si to već pročitao na nekoj drugoj stranici,pojasni svima ovdje o čemu sam pisao a ne da neki pametnjakoviči sad svršavaju ovdje,nemoj da ono što si pročitao izađe iz konteksta pa ja ispanem seronja koj ne plača rtv pristojbu...usput seljančice nešto mi počelo zujat u kompu(valjda ventilator) pa ću polako počet učit pisat na mobu a ne da me neki budu ovdja željni (ko tebe):icon_lol:

Đuro prstrašni ajde molim te reci ti meni tko ovdje u zadnje vrijeme ozbiljno piše. Nemoj da se ljutiš dali ti ili bilo tko drugi nešto plaća ili ne to nije moja briga, to što država hoće nešto dva puta pa to ti je kod nas normalno. Eto izvini ali zabole me neka stvar za to tko je šta platio a tko nije a još više dali netko na nešto svršava. Nek se svi polako jebu.
Pozdrav.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
???? Ko bi reko kobili se nadao da seljanče pita za mog oca duru..a jesu ti seljanče fanovi u 3pm..:icon_mrgreen:

Pa ja sam ti za tu gore dvojicu navedenih doktor nauka ..a jesi jadna nesrćo:icon_biggrin:

hvalite me usta moja ili ću vas razbiti.......jadan je onaj ko se sam hvali umjesto da ga drugi hvale:icon_pray:
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
pa ljudi zar ovo nije tema isplata poticaja stalno se nešto vrti oko seljančice mislim da je to već ipak pretjerano ljudi dođu na ovu temu da nešto pametno pročitaju u vezi poticaja a ne da razmijenjuju nebitne teme sa seljančicom za to služe privatne poruke
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Ma sačuvaj bože da bi se ljutil na bilo što si iznijo u svom postu..

Samo bi te usmjerio na neke netočnosti koje si naveo u svom postu..kao prvo ne možeš uspoređivati zemlju u mom kraju naglašavam ..jer slavonija je mala ali ima ti ona jako dobre zemlje a ima ti i jako katastrofalne..mi smo ti u rangu srednje loše govorim isključivo za Grad Valpovo i okolicu i ako ne bacimo gnojiva nema ništa tako se pričalo..evo ti moje priče od lane nisam bacio NPK gnojiva ni zrna i imao sam prinos prosijek 5,9 t/ha što i nje neki prinos ..bilo je puno boljih prinosa ali su isti bacili NPK ..e sad se tu postavlja pitanje dali je taj što je imao recimo 6.5t/ha opravdao svoja ulagana za razliku od mene koji nisam kao inače bacao po 350-400kg npk/ha bilo kojeg.

Ja sam došao do zaključka da lane kad nisam bacao npk nikad do sad nisam imao bolji prinos nego do lane..sigurno da nije ne bacanje istog doprinjelo tom rezultatu ali što nam isto govori da je najvažniju ulogu u našoj proizvodnji igra šta?? vrijeme...klima ...znaći da nam biljka ima dosta i na vrijeme oborina i sunca i onda je naš uspjeh zagarantiran..a svi drugi parametri samo mogu doprinjeti boljim rezutatima..e sad ja vas pitam dali treba i dali je pametno sa riskirati u proizvodnju iste znaći ići s gnojidbom i zaštitom ono do jaja i očekivati prinos do jaja ili riskirati pa ići s manjom dozom riskiranja ulagana i svjesno očekivati manji urod..

Joj sad sam se sav izgubio moram si otići po koju pivu pa nastavljam dalje s pisanjem..

Hvala na razumjevanju nemerem više pisat koliko su mi usta suha:eek:
samo si ti potjeraj ali pazi da ne pretjeraš,svi smo u istom košu ali smeta me kad napadamo jedni druge ili ne cijenimo trud drugih.po meni svi koji se bave poljoprivredom trebaju dobiti poticaj ako se on daje bez obzira na išta drugo.smeta me i kad nas uspoređuju s nekim drugim zemljama koje imaju čak i 15 t prinosa kukuruza recimo sada ali nitko ne spominje da te države čak i kukuruz natapaju i zalijevaaju sistemima a što se radi kod nas pitam se?voda teče nizvodno uliujeva se u neko veće i nikom ništa a probaj se prikopčat sa pumpom pa da vidiš problema i papirologije.kod nas nema strategije razvoja da ne govorim o skupoći pregleda ovoga ili onoga a najgore mi je kad se nakon toga i sami počinjemo boriti jedni protiv drugih.pozz
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
a mora se malo razbiti ta nelagoda oko isplate poticaja,malo šale nije za zl,e sad,kako tko shvati. a i znaš kako se kaže,nije internet od nas napravio debile nego nam je omogućio da vidimo kakvih sve debila ima. poticaj do 30.06. kako je i rečeno,vaučera nema,ali ne zbog ankete nego neda EU da država uzme lovu koju je dala za poticaje da bi je država uzela a narodu podijelila neke tamo vaučere.
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Samo za one koji se bave integriranom proizvodnjom jedna provjerena informacija - smanjeno je za 42% svima, tako da za oranice iznosi oko 460 kn/ha, a ne 800 kn. Eto toliko, da se ne nadamo bezveze.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
e,pege, vise se slazem s tobom nego sa ljudima koji znaju samo kukat.mozda se mene ide ovo "debil"?
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Evo slušaj rođo od sad pege šuti ko riba .

I usput se svima izvinjava ako ga njegovo pisanje uvredilo na bilo koji način...sory narode

Hvala vam svima na ovom kratkom ali slakom druženju i čujemo se nekom drugo prilikom i na drugo mjestu...napokon sam shvatio da niste vi ludi nego ja ..zdravo ljudi

Kud ode ,Pege?
Na prvu si mi se činio kao neki seronja samodopadni,i sad kad sam skužio da si ti bečar u duši i uz to bistar u glavi ,ti ode.
E,pa nije lijepo.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
e,pege, vise se slazem s tobom nego sa ljudima koji znaju samo kukat.mozda se mene ide ovo "debil"?

ma ne,ako mene pitaš. dobro si ti napisao,i ja sam nešto slično ispisao ovdje nedavno ako nisi pratio. samo sam htjeo reći da uvijek netko nekome ne paše iliti odgovara,uvijek je netko debil za nekoga,a da smo svi u pravu,e pa nismo. ali je*eš državu kad ja kao običan pojedinac imam osjećaj da bi pola toga riješio da sam netko i nešto u nekoj vladi,onda se pitam jel su stvarno tako nesposobni ili to rade namjerno,svi koji su do sada vladali,da se ne shvati krivo,ovi se tek trebaju dokazati,ili ne.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
pa ljudi zar ovo nije tema isplata poticaja stalno se nešto vrti oko seljančice mislim da je to već ipak pretjerano ljudi dođu na ovu temu da nešto pametno pročitaju u vezi poticaja a ne da razmijenjuju nebitne teme sa seljančicom za to služe privatne poruke


e baš si u pravu SIKI-ĐURO-SELJANCICA i u pozadinu lagano ulazi PEGE,to je sada tema poticaja -postaje sve gluplja i gluplja tema
-možda bi im moderatori trebali otvoriti novu temu ZAJEBANCIJA S POTICAJIMA i neka se njih par zbijaju šale,a ne ideš vidjeti jel tko šta novo ćuo,a ono 3 stranice- otišla je danijela (seljancica)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Kud ode ,Pege?
Na prvu si mi se činio kao neki seronja samodopadni,i sad kad sam skužio da si ti bečar u duši i uz to bistar u glavi ,ti ode.
E,pa nije lijepo.

Čak niti ja,inače vična pisanoj riječi ne bih to bolje rekla.A sada vidim i da sam dobra u procjeni,ne samo u pisanoj riječi.:(clap):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma ne,ako mene pitaš. dobro si ti napisao,i ja sam nešto slično ispisao ovdje nedavno ako nisi pratio. samo sam htjeo reći da uvijek netko nekome ne paše iliti odgovara,uvijek je netko debil za nekoga,a da smo svi u pravu,e pa nismo. ali je*eš državu kad ja kao običan pojedinac imam osjećaj da bi pola toga riješio da sam netko i nešto u nekoj vladi,onda se pitam jel su stvarno tako nesposobni ili to rade namjerno,svi koji su do sada vladali,da se ne shvati krivo,ovi se tek trebaju dokazati,ili ne.

onda ok!:) ma ovdje svi pisu tak dvosmisleno da je tesko sve poloviti i skuziti. ja sam iznio par golih cinjenica,bez da ikoga konkretno osuđujem,jer nikoga na ovom forumu ni ne znam,pricam generalno,posto svatko tko otvori oci vidi kaj se događa i kud nas sve to vodi.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
e baš si u pravu SIKI-ĐURO-SELJANCICA i u pozadinu lagano ulazi PEGE,to je sada tema poticaja -postaje sve gluplja i gluplja tema
-možda bi im moderatori trebali otvoriti novu temu ZAJEBANCIJA S POTICAJIMA i neka se njih par zbijaju šale,a ne ideš vidjeti jel tko šta novo ćuo,a ono 3 stranice- otišla je danijela (seljancica)

zadnje dvije-tri stranice(nisam ih ja ispisao) baš govore isključivo o poticajima....moš mislit....evo ja se ispričavam svima kojima sam zasmetao i povlačim se,pisat ću isključivo kad ću imati nešto za reči u vezi poticaja,ali i skrenuti pozornost na ono što nema direktne veze sa isplatom poticaja pa valjda će sad ovaj forum funkcionirati na akademskoj razini....pozdrav onima kojima nisam smetao..ako mi neko želi nešto:^): dobronamjerno reči nek to uradi putem poruke....
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
zadnje dvije-tri stranice(nisam ih ja ispisao) baš govore isključivo o poticajima....moš mislit....evo ja se ispričavam svima kojima sam zasmetao i povlačim se,pisat ću isključivo kad ću imati nešto za reči u vezi poticaja,ali i skrenuti pozornost na ono što nema direktne veze sa isplatom poticaja pa valjda će sad ovaj forum funkcionirati na akademskoj razini....pozdrav onima kojima nisam smetao..ako mi neko želi nešto:^): dobronamjerno reči nek to uradi putem poruke....


Đuro pošto sam ja stariji od tebe slobodno ti mogu reć nemoj se zajebavat ima da budeš tu i da pišeš a kom smeta nek se jebe ( i tako se spominje moj odgoj). Ovdje su zavladali sve neki pametni koji sve znaju, a još nisu svjesni toga da ništa nemogu promjenit osim da samo seru po forumu. Tema poticaji ma molim te lijepo koji krasni poticaji. Jedan se sa svima isprdava drugi bezveze šizi treći samo kuka četvrti plače nad svojom sudbinom itd koja jeto ozbiljnost. I onda dođu pametni ozbiljni proizvođači koji rade sto kvadrata i oni koji su u penziji pa djele pamet.
E Đuro je*eš i poticaje i sve kad je ovako najzanimljivije svi pametni a nitko ništa ne zna.
Seljanče jesi li ti živa samo nemoj kukat pun mi je ovih ovdje.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Đuro pošto sam ja stariji od tebe slobodno ti mogu reć nemoj se zajebavat ima da budeš tu i da pišeš a kom smeta nek se jebe ( i tako se spominje moj odgoj). Ovdje su zavladali sve neki pametni koji sve znaju, a još nisu svjesni toga da ništa nemogu promjenit osim da samo seru po forumu. Tema poticaji ma molim te lijepo koji krasni poticaji. Jedan se sa svima isprdava drugi bezveze šizi treći samo kuka četvrti plače nad svojom sudbinom itd koja jeto ozbiljnost. I onda dođu pametni ozbiljni proizvođači koji rade sto kvadrata i oni koji su u penziji pa djele pamet.
E Đuro je*eš i poticaje i sve kad je ovako najzanimljivije svi pametni a nitko ništa ne zna.
Seljanče jesi li ti živa samo nemoj kukat pun mi je ovih ovdje.

siki moram se držat riječi .....kritiziram te jer ti post nema veze sa isplatom poticaja:biggrin::icon_syda:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
onda ok!:) ma ovdje svi pisu tak dvosmisleno da je tesko sve poloviti i skuziti. ja sam iznio par golih cinjenica,bez da ikoga konkretno osuđujem,jer nikoga na ovom forumu ni ne znam,pricam generalno,posto svatko tko otvori oci vidi kaj se događa i kud nas sve to vodi.

e da gogo,dane i pege..sad i ja budem debil pa ću biti vašeg mišljenja.neću govorit u ničije ime nego samo svoje..prvo boli me ona stvar ko je na vlasti i iz koje je stranke..ja samo želim naglasiti da se od pamtivjeka teško živjelo na selu tako da se zadnjih možda 2oestak godina strašno puno uložilo u recimo mehanizaciju..ja iskreno nemogu biti toliki gad pa pljuvati po državi kakva god da je a dala mi je kapitalna za jedan traktor 25% +pdv i za drugi 45%..to je činjenica..istina da drugi traktor još treba odplatiti dvije godine..ali opet rekli su mi mnogi šta ti znače kapitalna kad ih pojede kamata,ja im kažem dobro nek ih pojede ali gdje to ima da ti država da onda "beskamatno" traktor na otplatu 7 godina i još ti u prvoj godini uplati svu "kamatu" na račun??nažalost mnogi su bili pohlepni pa su uzimali sve živo i neživo na kredit baš zbog tih kapitalnih..svatko je sam sebi valjda gazda i nije nikome nitko kriv ako je nadizao kredita da nema ni za kruh..ljudi su se zaletavali ko budale..nažalost jednim djelom svjetska kriza,sušne godine i loše stanje u državi su nas dovele do ovoga da neki jednostavno moraju propasti..meni je žao mnogih ali moji su 81 napravili farmu svinja sa mokrim tovom,prvu takvu u bivšoj jugoslaviji,čak je bio i ruski ministar poljoprivrede kod nas i odonda smo obrađivali oko 100 hektara i sve bilo super i onda došao rat i sve je stalo da bi krajem 90ih vidim oni koji su do jučer bili recimo nitko i ništa rade velike farme kupuju nove traktore priključke zemlju i nakraju ispada da smo mi 10 puta veći bogci od njih a imali smo prije 10 puta više a stalno radimo??i sve je štimalo dok je tak išlo..sad dok je sve došlo na naplatu ti isti "veliki" gazde kukaju u prosvjeduju a nama je isto kako je bilo i prije..nevalja što poticaja nema slažem se ali svaki čovjek zna da je država sranje pa bi se trebao potruditi na sve mile i nemile načine da nekak rješi sjetvu bezobzira na poticaj..kad dođe dobro dođe,nažalost mnogi toliko vjeruju obećanjima a hvala bogu bila su prekršena bezbroj puta i ljudi dalje sljepo vjeruju..a što se tiče prosvjeda bilo bi me sram tamo doći sa svojim "velebnim" traktorom da se k...im tamo i demonstriram silu a u knjižici piše vlasništvo hypo leasing??nema logike..ali eto znam masu ljudi izvukli sve šta se dalo od države i lokalne uprave i sad stalno vise po TV-u kak im je teško i budu propali..ja nisam nikad ništa tražio i neću..najbitnije mi je moje zdravlje,zdravlje moje djece familije i prijatelja a sve ostalo kak bude..nikad nije bilo idealno na selu niti bude a tko misli da na selu teku med i mlijeko nek se bavi nečim drugim i nekrivi ni mene ni državu ni ovog ni onog..čovjek bi najprije trebao krenuti od sebe pa tek onda dalje..toliko od mene..aj sad :icon_pidu:
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
e da gogo,dane i pege..sad i ja budem debil pa ću biti vašeg mišljenja.neću govorit u ničije ime nego samo svoje..prvo boli me ona stvar ko je na vlasti i iz koje je stranke..ja samo želim naglasiti da se od pamtivjeka teško živjelo na selu tako da se zadnjih možda 2oestak godina strašno puno uložilo u recimo mehanizaciju..ja iskreno nemogu biti toliki gad pa pljuvati po državi kakva god da je a dala mi je kapitalna za jedan traktor 25% +pdv i za drugi 45%..to je činjenica..istina da drugi traktor još treba odplatiti dvije godine..ali opet rekli su mi mnogi šta ti znače kapitalna kad ih pojede kamata,ja im kažem dobro nek ih pojede ali gdje to ima da ti država da onda "beskamatno" traktor na otplatu 7 godina i još ti u prvoj godini uplati svu "kamatu" na račun??nažalost mnogi su bili pohlepni pa su uzimali sve živo i neživo na kredit baš zbog tih kapitalnih..svatko je sam sebi valjda gazda i nije nikome nitko kriv ako je nadizao kredita da nema ni za kruh..ljudi su se zaletavali ko budale..nažalost jednim djelom svjetska kriza,sušne godine i loše stanje u državi su nas dovele do ovoga da neki jednostavno moraju propasti..meni je žao mnogih ali moji su 81 napravili farmu svinja sa mokrim tovom,prvu takvu u bivšoj jugoslaviji,čak je bio i ruski ministar poljoprivrede kod nas i odonda smo obrađivali oko 100 hektara i sve bilo super i onda došao rat i sve je stalo da bi krajem 90ih vidim oni koji su do jučer bili recimo nitko i ništa rade velike farme kupuju nove traktore priključke zemlju i nakraju ispada da smo mi 10 puta veći bogci od njih a imali smo prije 10 puta više a stalno radimo??i sve je štimalo dok je tak išlo..sad dok je sve došlo na naplatu ti isti "veliki" gazde kukaju u prosvjeduju a nama je isto kako je bilo i prije..nevalja što poticaja nema slažem se ali svaki čovjek zna da je država sranje pa bi se trebao potruditi na sve mile i nemile načine da nekak rješi sjetvu bezobzira na poticaj..kad dođe dobro dođe,nažalost mnogi toliko vjeruju obećanjima a hvala bogu bila su prekršena bezbroj puta i ljudi dalje sljepo vjeruju..a što se tiče prosvjeda bilo bi me sram tamo doći sa svojim "velebnim" traktorom da se k...im tamo i demonstriram silu a u knjižici piše vlasništvo hypo leasing??nema logike..ali eto znam masu ljudi izvukli sve šta se dalo od države i lokalne uprave i sad stalno vise po TV-u kak im je teško i budu propali..ja nisam nikad ništa tražio i neću..najbitnije mi je moje zdravlje,zdravlje moje djece familije i prijatelja a sve ostalo kak bude..nikad nije bilo idealno na selu niti bude a tko misli da na selu teku med i mlijeko nek se bavi nečim drugim i nekrivi ni mene ni državu ni ovog ni onog..čovjek bi najprije trebao krenuti od sebe pa tek onda dalje..toliko od mene..aj sad :icon_pidu:
dobro si ti to prijatelju opisao i u potpunosti se slažem s tobom ali moramo staviti glave skupa i ostaviti se da jedni druge napadamo jer to nekome itekako odgovara a nama ide samo na štetu.lijepo je bilo kada je država davala kapitalna(ja ih nisam koristio) ali mnogi su tada ulijetali u nešto ko muhe bez glave a da nisu barem dva puta razmislili kako to otplatiti.jedno su bile želje a drugo mogućnosti i sigurno da je danas mnogima teško ali ne treba zato po njima pljuvati nego bi im ipak trebali pomoći da se i ono izvuku na suho.nadam se da me razumijete.pozz
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh