• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
gazda gizdavi i sdpj,nemam vise kaj nadodati na ovo vase. Svaka cast!
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
gazda gizdavi ti si u stvari skoro 100% u pravu osim možda u jednom -. zašto bi veliki uvjek morali biti veliki a mali niko i ništa (kako ti kažeš)
kapitalna- velika POGREŠKA- djeljena bez neke posebne kontrole + razno razna obečanja i naravno da je i taj mali poželio da bude veliki ili bolje rečeno preveliki
ali to nije razlog da se likuje zbog njihove propasti
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
gazda gizdavi ti si u stvari skoro 100% u pravu osim možda u jednom -. zašto bi veliki uvjek morali biti veliki a mali niko i ništa (kako ti kažeš)
kapitalna- velika POGREŠKA- djeljena bez neke posebne kontrole + razno razna obečanja i naravno da je i taj mali poželio da bude veliki ili bolje rečeno preveliki
ali to nije razlog da se likuje zbog njihove propasti

nisi me ti shvatio kao ni što nisi dobro pročitao,napisao sam:ŽAO MI JE SVAKOG ČOVJEKA..znači bezobzira dali je to bakica sa jednom kravicom ili farmer sa njih 100...nelikujem ja ništa nego želim reći da je apsolutno nemoguće to sve postići za nekih desetak godina što se u austriji stvara po nekoliko generacija..kreditom se može puno toga ali kredit se mora i vraćati..banke nepitaju..znam to jako dobro..zato i kažem ono šta su moji stvarali račuanjuć još sa djedovim doprinusom nekih 40 godina nije bilo ništa šta su neki stvorili u 10 godina ali ne sve svojim kravim radom i odricanjem :icon_scratch:nego uz pomoć kredita i države..ali tko to nije uspio platiti prije sad će sve teže i teže..inputi rastu a krajni proizvod vrijedi sve manje..
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Jutros slušam na vjestima da ministar Jakovina nije htio odgovorit na pitanje "dali je tačno da će od drugog djela poticaja biti isplaćeno samo 75%"
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Evo ovako agencija odgovara na upit kad će pare. Po njihovom odgovoru novci mogu biti i u idučoj 2014 godini.


Poštovani,

Preostali iznos potpore za proizvodnu 2012. godinu, bit će isplaćen u novcima sukladno nalogu ministra poljoprivrede i slijedom doznačenih sredstava iz Državne riznice. Što se tiče zakonskih odredbi vezanih za dinamiku isplate, čl. 70. st. 6. Zakona o potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (NN 120/12) propisuje da se isplate za proizvodnu 2012. godinu obavljaju u 2012., 2013. i 2014. godini.

Srdačan pozdrav,
Odjel za odnose s javnošću
APPRRR
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Evo ovako agencija odgovara na upit kad će pare. Po njihovom odgovoru novci mogu biti i u idučoj 2014 godini.


Poštovani,

Preostali iznos potpore za proizvodnu 2012. godinu, bit će isplaćen u novcima sukladno nalogu ministra poljoprivrede i slijedom doznačenih sredstava iz Državne riznice. Što se tiče zakonskih odredbi vezanih za dinamiku isplate, čl. 70. st. 6. Zakona o potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (NN 120/12) propisuje da se isplate za proizvodnu 2012. godinu obavljaju u 2012., 2013. i 2014. godini.

Srdačan pozdrav,
Odjel za odnose s javnošću
APPRRR

VERI NAJS!!

taj članak 70. st.6 tog zakona glasi točno kak su ti i odgovorili.
"(6) Za potrebe pravilne primjene odredbe iz stavka 3. ovoga članka, isplate za proizvodnu 2012. godinu obavljaju se u 2012., 2013. i 2014. godini."

mislim da to nitko nije ni vidio od nas seljačina. Jedino što za 2012 godinu u 2012 nisu isplatili ništa, bar što se ratarstva tiče.


ali zato za 2013. po novom zakonu glasi:

"Članak 16.

(1) Isplata izravnih plaćanja Korisnicima nakon pristupanja Republike Hrvatske Europskoj uniji obračunava se u kunskoj protuvrijednosti na temelju srednjeg tečaja Europske središnje banke za euro koji je važio na zadnji radni dan prije 1. listopada tekuće godine.

(2) Isplate se obavljaju u cijelosti izravno na račun Korisnika u razdoblju od 1. prosinca tekuće do 30. lipnja iduće kalendarske godine u najviše dvije rate, i to nakon provjere ispunjavanja uvjeta za dodjelu izravnih plaćanja.

(3) Iznimno, isplate se mogu izvršiti i prije roka iz stavka 2. ovoga članka, i to po odobrenju Europske komisije.

(4) Izravna plaćanja se ne isplaćuju Korisnicima za koje se utvrdi da su na umjetan način stvorili uvjete potrebne za odobravanje plaćanja kako bi stekli prednost protivno odredbama ovoga Zakona.
"

opet je datum 30. lipanj. al zato piše da su isplate u cijelosti izravno na račun korisnika. to bi trebalo značiti 100%-tni iznos poticaja na račun, najviše 2 rate. I točka.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
nisi me ti shvatio kao ni što nisi dobro pročitao,napisao sam:ŽAO MI JE SVAKOG ČOVJEKA..znači bezobzira dali je to bakica sa jednom kravicom ili farmer sa njih 100...nelikujem ja ništa nego želim reći da je apsolutno nemoguće to sve postići za nekih desetak godina što se u austriji stvara po nekoliko generacija..kreditom se može puno toga ali kredit se mora i vraćati..banke nepitaju..znam to jako dobro..zato i kažem ono šta su moji stvarali račuanjuć još sa djedovim doprinusom nekih 40 godina nije bilo ništa šta su neki stvorili u 10 godina ali ne sve svojim kravim radom i odricanjem :icon_scratch:nego uz pomoć kredita i države..ali tko to nije uspio platiti prije sad će sve teže i teže..inputi rastu a krajni proizvod vrijedi sve manje..

sve ok sve pet, ustvari nisam to napisao samo zbog tebe nego više zbog nekih močnika iz moje blizine koji sebe smatraju da su vredniji od drugih a jednako tako jedva čekaju poticaj ko i ja
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
el gleda ko emisiju na prvom..kak je neko digao poticaj za pastrvu a izgleda na uvoznu:icon_redface::icon_redface:
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
kada je krajnji rok za isplatu? ja ne znam što znači drugi dio poticaja jer ja sam do sada dobio oko 20% samo. jel ima još da je dobio oko 20ak%?
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Evo rekli u poljoprivrednoj emisiji poticaj ide krajem lipnja da imamo za ljetovanje.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
hm.........otkad nema nas polupismenih(đuro tj. ja,siki,seljančica i istomišljenici,ova tema na akademskoj razini gotovo je neprepoznatljiva,no,da ne bi bila "off" ajmo nešto o poticajima.......ja i dalje mislim da će do izbora nešto dati....mada me više u ovoj državi nebi iznenadilo ni da ne dobimo ništa prije izbora (ovi na vlasti su toliko bijedni da su svjesni da da nikakvo ulizivanje ne pomaže)....dakle "čekaj magare dok trava naraste"....:icon_butt:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ne, ovi na vlasti misle da su oni nedodirljivi i nezamjenjivi i da mogu kako oni hoće, rade iste greške koje je Račan radio kad je došao na vlast, samo su ovi danas još bahatiji.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kolega mi radi u agenciji i kaze da ce poticaj biti u 7 mjesecu... ovi što su anketirani su stvarno dobro odradili !!!!!!!!!!!!!!!! slava im
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Kolega mi radi u agenciji i kaze da ce poticaj biti u 7 mjesecu... ovi što su anketirani su stvarno dobro odradili !!!!!!!!!!!!!!!! slava im

i ti misliš da je uopče bilo kakve ankete....pa ako i je misliš da je rezultat stvaran ili složen zato da ovi mogu odugovlačiti....s kim god sam razgovarao nije bio anketiran:icon_fU:
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Tu kod mene je jedan samo anketiran a radi 1 ha zemlje i u policijskoj je mirovini a zena mu radi u bolnici tako da je sve jasno išli su na ciljanu grupu ucesnika u anketi.. I da rekao je da bi zelio poticaj u novcu ...:icon_toilet::icon_toilet::icon_toilet:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh