• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

bosniahos

Guest
Bit če garant samo kad vidit čemo_Opet je nekima cilj samoi pisat i pomalo zavadit pa čekat da zavladaju,al nema veze tako je bilo i dosad.Isam san dugo čekal zbog greške u banci da dobijem poticaj prvi dio,neke stvari su mi sad jasnije i ponešto sam isam kriv bio.Da podosta je manji poticaj umene za istu površinu ali nije samo moje ima i drugih.Loše je došlo vrime,nema nitko.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Općenito je svima umanjeno,shvačam ja da nema love ,ali razliku u rastu repromaterijala ipak treba netko kompenzirati,svatko od pravih poljoprivrednika bi bio najsretniji kad bi njegov proizvod donosio neku realnu zaradu ne extra profit,največi problem je što su obrade tih podataka spore i aljkave a isplata takva kakva je,najidealnije bi bilo da recimo osoba A ima recimo pravo na 30 000 kn isplačenih sredstava ,ta ista sredstva da budu evidentirana kao na kartici od banke i da sa tim limitom dotična fizička osoba ili opg mogu vršiti kupnju potrebitog repromaterijala onda kad je potrebno,znamo da je svugdje drukčija situacija i da postoje i oni koji muljaju sa poticajima od samog početka ali tu bi trebali drugi ljudi voditi brigu a ne žmiriti na jedno oko i držati ispruženu ruku,ma kako god ,ja još nisam podnio zahtjev za ovu godinu ,jer po viđenom oni koji su zadnji predavali prošle među prvima su dobili ove godine prvi dio,tak da nema svrhe za trošenjem živaca,eto sadnju sam uspio obaviti i bez poticaja,i to je samo uvod na privikavanje kada nam ih ukinu,:icon_pidu::icon_pidu:
 

sdpj

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
120
Općenito je svima umanjeno,shvačam ja da nema love ,ali razliku u rastu repromaterijala ipak treba netko kompenzirati,svatko od pravih poljoprivrednika bi bio najsretniji kad bi njegov proizvod donosio neku realnu zaradu ne extra profit,največi problem je što su obrade tih podataka spore i aljkave a isplata takva kakva je,najidealnije bi bilo da recimo osoba A ima recimo pravo na 30 000 kn isplačenih sredstava ,ta ista sredstva da budu evidentirana kao na kartici od banke i da sa tim limitom dotična fizička osoba ili opg mogu vršiti kupnju potrebitog repromaterijala onda kad je potrebno,znamo da je svugdje drukčija situacija i da postoje i oni koji muljaju sa poticajima od samog početka ali tu bi trebali drugi ljudi voditi brigu a ne žmiriti na jedno oko i držati ispruženu ruku,ma kako god ,ja još nisam podnio zahtjev za ovu godinu ,jer po viđenom oni koji su zadnji predavali prošle među prvima su dobili ove godine prvi dio,tak da nema svrhe za trošenjem živaca,eto sadnju sam uspio obaviti i bez poticaja,i to je samo uvod na privikavanje kada nam ih ukinu,:icon_pidu::icon_pidu:
a koliko je ustvari umanjeno ako uopće i je umanjeno.ako je ono bila polovica koliko bi trebalo biti sada manje ako imate kakvih saznanja
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
dobio i ja za šećernu repu danas! krenulo je, moca, samo što sam sada dobio 4 puta manje nego prvi puta, valjda bu još za šećernu repu nešto. ak nebu pak se bumo morali međusobno jadati.

e da, jeste vidjeli na stranici agencije da su napisali da je za 2012. godinu ispalo 2300 kn/ha osnovno plaćanje?
evo gdje piše, pri dnu:
http://www.apprrr.hr/kako-do-potpora-u-integriranoj-proizvodnji-568.aspx
integrirana je isplaćena do sada oko 220 kn/ha, ak će bit još toliko onda je to oko 450 kn/ha, daleko je to od onih 800 što pišu na ovom gore linku. sve je to ok, al me smeta što lažu i obećavaju.
 
B

bosniahos

Guest
Banka preteruje sa uzimanjem provizije.Nije li to moglo malo bolje i mekanije izvesti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
dobio i ja za šećernu repu danas! krenulo je, moca, samo što sam sada dobio 4 puta manje nego prvi puta, valjda bu još za šećernu repu nešto. ak nebu pak se bumo morali međusobno jadati.

e da, jeste vidjeli na stranici agencije da su napisali da je za 2012. godinu ispalo 2300 kn/ha osnovno plaćanje?
evo gdje piše, pri dnu:
http://www.apprrr.hr/kako-do-potpora-u-integriranoj-proizvodnji-568.aspx
integrirana je isplaćena do sada oko 220 kn/ha, ak će bit još toliko onda je to oko 450 kn/ha, daleko je to od onih 800 što pišu na ovom gore linku. sve je to ok, al me smeta što lažu i obećavaju.

Ova vlada ne zna ni osnovnu matematiku majko moja :)
Jebote tko je glasovao za matematičare :)

Korisnici u sustavu integrirane proizvodnje, u okviru mjera ruralnog razvoja, uz regionalno plaćanje ostvaruju i dodatna plaćanja za oranice, povrće i višegodišnje nasade koji su u integriranoj proizvodnji. Primjerice, uz regionalno plaćanje čiji maksimalni jedinični iznos za proizvodnu 2012. godinu za oranice iznosi 2.300 kuna, korisnik koji ima oranice ili višegodišnje nasade u integriranoj proizvodnji može ostvariti dodatnih 800 kuna po hektaru zemlje. Kada je riječ o povrću, dobiva dodatni iznos od 1.000 kuna, pa tako poljoprivrednik koji uzgaja povrće u integriranoj proizvodnji može ostvariti do 3.300 kuna godišnje po hektaru.
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
dobio i ja za šećernu repu danas! krenulo je, moca, samo što sam sada dobio 4 puta manje nego prvi puta, valjda bu još za šećernu repu nešto. ak nebu pak se bumo morali međusobno jadati.

e da, jeste vidjeli na stranici agencije da su napisali da je za 2012. godinu ispalo 2300 kn/ha osnovno plaćanje?
evo gdje piše, pri dnu:
http://www.apprrr.hr/kako-do-potpora-u-integriranoj-proizvodnji-568.aspx
integrirana je isplaćena do sada oko 220 kn/ha, ak će bit još toliko onda je to oko 450 kn/ha, daleko je to od onih 800 što pišu na ovom gore linku. sve je to ok, al me smeta što lažu i obećavaju.

I ja dobio oko 25% za repu, nista mi nije jasno
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
I ja dobio oko 25% za repu, nista mi nije jasno

i ja od odobrene svote od desetke tisuča dobio slovom i brojkom 6(šest) tisuča...e sad dok sam ja prije par mjeseci pisao ovdje o isplati prije izbora a neda mi se sad ponavljati neki su me na forumu počeli pljuvati a izgleda da ću biti u pravu:mur:
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
i ja od odobrene svote od desetke tisuča dobio slovom i brojkom 6(šest) tisuča...e sad dok sam ja prije par mjeseci pisao ovdje o isplati prije izbora a neda mi se sad ponavljati neki su me na forumu počeli pljuvati a izgleda da ću biti u pravu:mur:

Ovaj tjedan ide regionalno placanje, otprilike isti postotak kao i za secernu repu, 15% od ukupnog iznosa 1350kn. Eto iz agencije odgovor! I onda ce se pojavit ministar na tv i reci dajemo prije roka i koliko smo u mogucnosti, toliko o tome da u zakonu stoji da se potpore mogu isplatiti u najvise dva obroka ili je mozda ne daj boze ovo i zadnji obrok.....
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
i ja od odobrene svote od desetke tisuča dobio slovom i brojkom 6(šest) tisuča...e sad dok sam ja prije par mjeseci pisao ovdje o isplati prije izbora a neda mi se sad ponavljati neki su me na forumu počeli pljuvati a izgleda da ću biti u pravu:mur:

Duro evo i danijle ne mogu me tek tako otjerati ipak su to jos mladii i zeleni decki samo da ti javim da je bila pinka puno poz
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh