• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
trebao bi biti oko 2100 kuna, a kapitalnih više nema

Pa to je 540 KM po hektaru!! :icon_e_surprised:
Na koliko litara plavog dizela imate pravo po hektaru i po kojoj cijeni?
Kod nas su ove godine prvi put uveli plavi dizel i to 50 lit./ha oranice i 30 lit./ha voćnjaka po cijeni 1,72 KM/lit. odnosno 6,65 kuna. Nije nešto al opet je bolje nego da plaćamo punu cijenu.

@veljo neki će opet morati zasukati rukave i fizički se boriti za komad zemlje. Državne i opštinske vlasti zbog korupcije neće prstom mrdnuti za male poljoprivrednike.
 
Posljednje uređivanje:

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pa to je 540 KM po hektaru!! :icon_e_surprised:
Na koliko litara plavog dizela imate pravo po hektaru i po kojoj cijeni?
Kod nas su ove godine prvi put uveli plavi dizel i to 50 lit./ha oranice i 30 lit./ha voćnjaka po cijeni 1,72 KM/lit. odnosno 6,65 kuna. Nije nešto al opet je bolje nego da plaćamo punu cijenu.


Dok ti netko drugi ne odgovori ja ti mogu reći samo za povrće, a to je 300 litara po ha. za ratare neznam pošto se time ne bavim.
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
343
Dok ti netko drugi ne odgovori ja ti mogu reći samo za povrće, a to je 300 litara po ha. za ratare neznam pošto se time ne bavim.

Ja imam samo oranice i dobijem 150l/ha.
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Da, istina, mi smo dobili ove godine prvi put plavi dizel, sjetili se kad je vecina seljaka u kolapsu, cijena jeste pristupacna ali placanje samo kesom, nafta nije "ofarbana" vec obicna samo sto sipas na posebnoj pumpi i placanje kesom, nema fakture-nema povrata PDV-a! Kazu: "sta hocete vec smo vam umanjili akcize itd, vi bi fakturu i povrat PDV-a! Pa gdje ima da drzava prodaje na crno bilo sta! Kako kazu, gdje nastaje Bosna, tu prestaje logika!
@Cowboy Boriti se za zemlju nego sta. Drzavno zemljiste koje ja radim se nalazi 500m od moje kuce i ja sa balkona gledam svoju njivu i da za par godina dodje neki arap, rus, izraelac, ili domaci tajkun, e od tog nema nista. Vile i motike u ruke i sjetimo se svi Matije Gubeca, (samo sad imamo i traktore)!
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kod nas se taj plavi dizel koristi dugi niz godina, prvo su bile zelene knjižice, u koje su ti na benzinskoj ručno upisivali količinu koju si kupio, a na kraju godine si to u agenciji odnio na potvru, e tu je svatko kupoval koliko je htio, neki su se i grijali na P. dizel, e, sad su kartice, dobiješ kvotu koju možeš godišnje kupiti,i ni litre više.
 
Posljednje uređivanje:
B

bosniahos

Guest
Ako ne grišim cina je veča nego je maloprije napisano a kod luk oil još 50 lipa iber od ina crpki.To da se ni moglo više kupit nestoji,ljudi u dugovima ili sa zemljom koju ne obrađuju daju za neku kn svoje kartice na korištenje bilo da idu s njima na stejšn ili daju ovlast da drugi s njima raspolaže,ito sve za malo alkohola.
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Pa to je 540 KM po hektaru!! :icon_e_surprised:
Na koliko litara plavog dizela imate pravo po hektaru i po kojoj cijeni?
Kod nas su ove godine prvi put uveli plavi dizel i to 50 lit./ha oranice i 30 lit./ha voćnjaka po cijeni 1,72 KM/lit. odnosno 6,65 kuna. Nije nešto al opet je bolje nego da plaćamo punu cijenu.

@veljo neki će opet morati zasukati rukave i fizički se boriti za komad zemlje. Državne i opštinske vlasti zbog korupcije neće prstom mrdnuti za male poljoprivrednike.

tako bi otprilike trebali isplatiti ali nisu,a ako bi se mene pitalo netreba mi poticaja al onda neka cijene bude realne
jer nažalost istina je da su neki poljoprivrednici samo zbog poticaja
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Neki nisu dobili ni 1400 !! Mi 1150..

Danas doio odgovor iz agencije zašto mi je umanjeno osnovno plaćanje, umanjeno je za iznos premija za mlijeko, znači tko ima krave dobiva manje po hektaru zato što ostvaruje premiju, tko nema puni iznos. Krasno.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
dobije se i 120l po kravi

Da, to za krave sam zaboravil napisati. Ja imam nešto povrča, za to dobijem 300 L/ha, to su uspjeli ispregovarati s Čobankovičem prije 2 godine, kad sam poslijednij put bio na prosvjedima. Puno ljudi je i ostalo bez plavog dizela (svi koji su primali dohodovnu potporu), a koji se bave isključivo ratarstvom, i još rade usluge, nije im dovoljno 150 L/ha, pa za jesensko oranje kupuju obični dizel
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
Danas doio odgovor iz agencije zašto mi je umanjeno osnovno plaćanje, umanjeno je za iznos premija za mlijeko, znači tko ima krave dobiva manje po hektaru zato što ostvaruje premiju, tko nema puni iznos. Krasno.

????????????? od kada je to tako.............
............po kojem zakonu????????????
---------ni jedne godine to tako nije bilo !!!!!!!!!!!!!!!
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Da, to za krave sam zaboravil napisati. Ja imam nešto povrča, za to dobijem 300 L/ha, to su uspjeli ispregovarati s Čobankovičem prije 2 godine, kad sam poslijednij put bio na prosvjedima. Puno ljudi je i ostalo bez plavog dizela (svi koji su primali dohodovnu potporu), a koji se bave isključivo ratarstvom, i još rade usluge, nije im dovoljno 150 L/ha, pa za jesensko oranje kupuju obični dizel

usluge se nesmiju raditi s plavim....
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ista se situacija desava kod nas vec godinama. Nekolicina tajkuna, ciji je kapital stecen na upitan nacin (pokupovana mehanizacija, firme u par godina) pokusavaju, lobiraju da izmjene zakon o dodjeljivanju drzavnog poljoprivrednog zemljista. Proje 2 godine, zakon je promijenjen na ruku nama seljacima (da ne povjerujes) i kaze da je moguce zemlju samo dati u zakup, 5-7 godina, i ograniceno je koliko je mozes imati, fizicka lica 100ha a pravna 200ha. Sada hoce da vrate zakon prije 3 godine i da dopuste koncesije, dakle na 15 godina sa mogucnoscu produzenja jos 7 i to samo pravnim licima i neogranicene povrsine, vjerovatno im je malo. A sta reci na to kad su neki nasi vladajuci politicari sami izjavili prije par godina da ce podsticati poljoprivredu onda kada se sa poljoprivredom bude bavilo 3-4% stanovnistva, kao u Njemackoj. Hoce da nas uniste, iako nam nista ne daju, prepusteni smo sami sebi.

Gdje se nalazite u Bosni?Ja idem često u Dubicu i u Draksenič,pa vidim da su svi nedavno kuruzu sijali.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
dobije se i 120l po kravi

Znači povrtlari imaju 300 l/ha, ratari 150 l/ha a stočari 120 lit. po kravi. Jel ovo baš po kravi ili možda po uslovnom grlu?
 

veljo

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
81
Ja sam u Medjedji, to ti je odmah poslije Draksenica prema Gradisci. Ima ih koji nisu ni uspjeli sve posijati, jedan sam od njih. Ostalo mi oko 3ha. Citav april sam ispumpavao vodu iz njiva i eto, 6. mjesec a ja nisam zavrsio sjetvu. Mozda ako u nekoliko dana usija to sunce da posijem ostatak, recimo nesto iz grupe FAO 200 ili 300, ne znam, zao mi ostaviti to da stoji do jeseni.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
usluge se nesmiju raditi s plavim....

o ima kod mene pojedinaca koji su svoju odobrenu kvotu potrošili za proljetnu pripremu,sadnju,a ostatak potočili u bačve za aute,onda na jesen se žica gorivo za jesensku sjetvu:x::x:
 
B

bosniahos

Guest
Koji,bilo ih je više.Jedni odustali zbog precijenjene volje tj. moći vlasti a drugi se po njima koliko mi se čini ravnaju .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh