• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
radim pa sam tek sad slobodan,e za poljoprivredu ,stoku-mlječne krav, pašnjaci i zemlja znači klasični poticaj.Došla neka mizerija a trebalo je nekih 46 ili 50 %.Po obečanom.

Kod vas bar nešto daju. Ovi naši ne daju ništa!!
 

becka snicla

Član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
52
Većini dužnika iz 2011. je iznos duga veći od poticaja tako da im neće ništa sjesti na račun, sve ide za dug u poreznu.

E moj narode.....dodje mi da pomislim kako je onaj kriminalac Sanader bio pravi covik, chobi legendo
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
http://www.poslovni.hr/hrvatska/uvj...rsinama-ali-ne-odustajemo-od-privatnih-244470

Poljoprivrednici tvrde da su im potpore za 2012. isplaćene u znatno manjem iznosu od očekivanih, riječ je navodno o rezanju od 10 posto za tov goveda do čak 70 posto za zemljište. Bit će još isplata ili neće? ?

Potpore su isplaćene prema iznosu koji smo imali na raspolaganju iz državnog proračuna, što je jasno rečeno odmah nakon usvajanja proračuna za 2013. Dosad je na osnovi odobrenih zahtjeva za 2012. isplaćeno 2,2 milijarde kuna. Isplate su prvi put počele u istoj kalendarskoj godini kada su zahtjevi predani, i to predujmom od pet rata za mlijeko isplaćenih u kolovozu 2012., što je bio svojevrsni presedan. Razumijem nezadovoljstvo pojedinih proizvođača, ali moramo biti realniji. Stočarska proizvodnja i proizvodnja mlijeka bile su u posebnim problemima, pa smo im kao pomoć osjetljivom sektoru isplatili iznose u gotovo stopostotnom iznosu. Uvjeren sam da među proizvođačima postoje solidarnost i osjećaj da je država u krizi. Moramo prihvatiti činjenicu da su poljoprivredni proizvođači zapravo poduzetnici koji moraju znati kako poslovati na tržišnoj osnovi i kako svoje poslovanje racionalizirati udruživanjem, povećanjem prinosa i boljom informiranosti o mogućnostima korištenja europskih fondova.



Šta sad jakovina kaže da neće platit razliku ???
Wtf?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Pošto je ovaj forum najbrojniji, jel se nebi mogli skupiti pa na prosvjed zbog umanjenja poticaja???
i neodustat dok lova nesjedne ??
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pošto je ovaj forum najbrojniji, jel se nebi mogli skupiti pa na prosvjed zbog umanjenja poticaja???
i neodustat dok lova nesjedne ??

Čekaj da popusti ova vrućina, ko će se pržit na ovom suncu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
dok popusti vrućina proći će rok za isplatu pa, pa-pa money....
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
http://www.poslovni.hr/hrvatska/uvj...rsinama-ali-ne-odustajemo-od-privatnih-244470

Poljoprivrednici tvrde da su im potpore za 2012. isplaćene u znatno manjem iznosu od očekivanih, riječ je navodno o rezanju od 10 posto za tov goveda do čak 70 posto za zemljište. Bit će još isplata ili neće? ?

Potpore su isplaćene prema iznosu koji smo imali na raspolaganju iz državnog proračuna, što je jasno rečeno odmah nakon usvajanja proračuna za 2013. Dosad je na osnovi odobrenih zahtjeva za 2012. isplaćeno 2,2 milijarde kuna. Isplate su prvi put počele u istoj kalendarskoj godini kada su zahtjevi predani, i to predujmom od pet rata za mlijeko isplaćenih u kolovozu 2012., što je bio svojevrsni presedan. Razumijem nezadovoljstvo pojedinih proizvođača, ali moramo biti realniji. Stočarska proizvodnja i proizvodnja mlijeka bile su u posebnim problemima, pa smo im kao pomoć osjetljivom sektoru isplatili iznose u gotovo stopostotnom iznosu. Uvjeren sam da među proizvođačima postoje solidarnost i osjećaj da je država u krizi. Moramo prihvatiti činjenicu da su poljoprivredni proizvođači zapravo poduzetnici koji moraju znati kako poslovati na tržišnoj osnovi i kako svoje poslovanje racionalizirati udruživanjem, povećanjem prinosa i boljom informiranosti o mogućnostima korištenja europskih fondova.



Šta sad jakovina kaže da neće platit razliku ???
Wtf?
A ratarstvo nije ugroženo ,jedne god. suša,jedne poplava,pa tko se sa nama solidarizira? Sumnjam da če više išta isplatiti.A UPLATNICE ZA ZAKUP REDOVITO STIŽU .
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma ovo oko poticaja je gore nego j..e lud normalnog,po mom obračunu ispada da za ono što sam podnio zahtjev za 2012 u odnosu na 2011 budem dobio 50% manje u konačnici,o kakvom on predujmu priča za mljeko u 2012 kad je to bila isplata za 2011,evo sad je 6 mj, a dužni su još 2 rate za 2012,ma neće mi nitko pokloniti dobar štuc,iako sam imao uvjetnu zbog oružja ,napravio bih laganu čistku:drink:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Malo si preradikalan, al da bi trebalo provjetrit tavan- trebalo bi:icon_super::wink::drink:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Na računu nema ništa novoga!:=:)

Naprimjer meni je samo 57% isplaćeno od odobrenog iznosa.
Kaj je u konačnici 220000 kn manje. Za popizdit. Ajd da su 25% uzeli to bi prozvakl ali ovo prevrsuje sve granice... A do 30.6 treba zakup platiti...
Tak je bilo i početkom 2000 kad smo za kukuruz po 700kn dobili umjesto 1200
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ovaj SDP kad dođe na vlast pomaže samo svoje, a seljaci računaju nisu njihovi tako da je uvijek banana, može mislit ko što hoće ali to je tako. Kad sam slušao Milanovića u saboru upravo je tako govorio, ko može opstat u tržišnoj utakmici opstati će, tko ne može nije njegova briga, ko da slušam nekog krupnog kapitalistu, a ne socijaldemokrata.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Mi bi trebali jedno pet radnika placam do 15 u iducem mjesecu onoliko kolika bude omotnica za place . Svi zainteresirani bi me za takvu ponudu sterali u materinu ali ja za takvu placu radim.
Uskoro ce zetva i kako da znam na cemu sam kad prihode neznam.
Kolega koji je u bavarskoj 40 g kaze da seljak za tug dobije 170€ potpore i onda mi netko treba maglu prodavati.
A sto se tice prosvijeda treba svatko ispred svoje kuce u podne blokirati cestu na pola sata pa bi onda netko shvatio da sve ima svoje granice.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh