• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Jako pametan narod koji se poslije 20 i kusur godina počinje pitati, vjerovatno će proći još bar dvadeset da počne pitati one koje treba pitati, a potom još naj manje 100 da počne nešto poduzimati.:icon_madu::icon_toilet::icon_fU::cool2:
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
poljoprivredu su uništili menadžeri trgovačkih centara.oni su ti koji lupaju lovu a mi smo svi bili veseli kad su nicali kao gljive poslje kiše.što danas?Oni drže monopol i nitko im ne može ništa.pitanje je kako pobjediti trgovačke centre.
Možda da država donese uredbu da se svi poljoprivredni proizvodi plus riba i meso prodaje na burzi.Trgovački lanci su dužni kupovati na toj burzi a ne samostalno.Na toj burzi agent prodaje radi na postotak i cilj mu je za vašu robu postići što veću cjenu.Znači ne može se dogoditi da restoran servira na tanjur ribu a da nije s burze.Država bi imala apsolutnu kontrolu a pošteni seljak,ribar će dobiti maksimalnu cjenu za svoj proizvod.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ajde ljudi shvatite već jednom da pravila igre određuju "političari" pa tako i trgovački centri moraju igrat po tim pravilima i svi ostali.
E, sad, druga je stvar što vlasnici tih centara i tih banaka "podmažu" naše političare da donesu pravila njima u korist, a na štetu svoga naroda.
Zato jue to kod nas najunosnije zanimanje za koje ti netreba baš nikakva kvalifikacija, nikakva škola, pa čak ni lječnički preglad da se utvrdi jesi li uopće zdrav i normalan, ali samo kod nas- u normalnim zemljama za političara se ide u škole i to visoke i teške.
Zato kod nas ima ljudi koji imaju plaću 10-15000 kn, troše mjesečno 30.000 i još "uštede" 50.000 mjesečno i to je svima normalno i ništa čudno.:icon_butt::icon_axe::cool2::icon_toilet:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ljudi kaj se uopče mučimo oko svega? Ja znam da nekome na 20, 30, 100ha zemlje je veliki iznis novca u pitanju kad ne dobiju sve isplačeno i malo mi je žao tih ljudi ali situacija je takva kakva je i tu nam nema baš neke velike pomoči. Kolko je kriva vlast tolko smo si krivi i sami jer smo se (ja hvala bogu ne) dali naj.... sa slatkorječivim Čobijima i sličnim igračima da se zakopamo u bijesne kredite a ko če to vratiti? Sigurno oni neče. Demokracija i slobodno tržište je prokleta stvar izgoriš bez ognja, ljudi su se zakopali u kredite jer su računali da bu kao u jugi, dignem kredit, niti ga ne osjetim na plači, imam posao imam sve, otplatim ga i dalje sam sam svoj gazda, ali se HDZ i onaj čije se ime ne spominje pobrinul da sve unište, ljudi završe na burzama i kula od karata se srušila, ljudi ne rade, nema se novaca automacki se nema niti za naše proizvode i tu veliki trgovački lobiji cvjetaju jer nude škart po jeftinim cijenama i izvlače lovu van države, a čim nema love u državi nema niti za nas!
Vele da SDP cilja samo na biračka tijela u gradovima da jih seljak ne zanima, vidjet čemo kad sve pukne i građanstvo neče imati niti za sol a kamoli za kruh ko če preživjeti? Ja ču si uvjek nahraniti pajceka ili kokoš jer imam gdje i imat ču, a šta če oni imati? Več sad pola Zagreba kopa po kontejnerima, sretno jim bilo i nek si Slinič i Jak nabe poticaje u onu stvar jer me slomit neče a oni če se slomit i to brzo!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ljudi kaj se uopče mučimo oko svega? Ja znam da nekome na 20, 30, 100ha zemlje je veliki iznis novca u pitanju kad ne dobiju sve isplačeno i malo mi je žao tih ljudi ali situacija je takva kakva je i tu nam nema baš neke velike pomoči. Kolko je kriva vlast tolko smo si krivi i sami jer smo se (ja hvala bogu ne) dali naj.... sa slatkorječivim Čobijima i sličnim igračima da se zakopamo u bijesne kredite a ko če to vratiti? Sigurno oni neče. Demokracija i slobodno tržište je prokleta stvar izgoriš bez ognja, ljudi su se zakopali u kredite jer su računali da bu kao u jugi, dignem kredit, niti ga ne osjetim na plači, imam posao imam sve, otplatim ga i dalje sam sam svoj gazda, ali se HDZ i onaj čije se ime ne spominje pobrinul da sve unište, ljudi završe na burzama i kula od karata se srušila, ljudi ne rade, nema se novaca automacki se nema niti za naše proizvode i tu veliki trgovački lobiji cvjetaju jer nude škart po jeftinim cijenama i izvlače lovu van države, a čim nema love u državi nema niti za nas!
Vele da SDP cilja samo na biračka tijela u gradovima da jih seljak ne zanima, vidjet čemo kad sve pukne i građanstvo neče imati niti za sol a kamoli za kruh ko če preživjeti? Ja ču si uvjek nahraniti pajceka ili kokoš jer imam gdje i imat ču, a šta če oni imati? Več sad pola Zagreba kopa po kontejnerima, sretno jim bilo i nek si Slinič i Jak nabe poticaje u onu stvar jer me slomit neče a oni če se slomit i to brzo!

Za ovo dolje podebljano sam potpuno istog misljenja. :icon_pray:
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
267
...malo matematike za 2013. godinu:

u eurima:

Omotnica za izravna plaćanja ZPP je 373 mil EUR

Pravo za regionalno plaćanje ( to bi bilo ukupno po ha) je ZPP - NR (nacinalna rezerva mlijeko, goveda, duhan) - PVP (proizvodno vezana plaćanja krave dojilje, ovce) - SP ( specifična plaćanja 10% zpp-a) =

= ZPP - NR - PVP - SP
= 373 mil - 74,6 mil - 26,53 mil - 37,3 mil = 234,57 mil

234,57 mil EUR x 7,5 kn = 1.759275000,00 kn / 1.009.567,67 ha u agronetu = 1742,60 kn/ha

znači ovo je maksimalno ispregovarani iznos koji država može isplatiti...ako u račun ubacimo još milion jakovininih hektara, iznos dijelimo sa dva...da li netko ima drugačije podatke?

izvor:
http://www.apprrr.hr/Download.ashx?FileID=ee77594e-9d2a-40c3-986d-273049d74b81
strana 13
 
Posljednje uređivanje:

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
još kad se uzme da taj iznos neće biti isplaćen nego manji onda me hvata jeza !

ja jesam da se isplaćuju poticaji, ali uvijek ima jedan veliki ALI. Tko je glavni krivac za tako loše općenito pregovaranje s eu-om? Imenom i prezimenom. Sigurno nije drug Jakovina. Je li agencija za plaćanje u poljoprivredi kontrolirala svakoga što radi s poticajima. Nemojte mi reći da jest, jer nije. Moj kolega ima maksimalno do deset rasplodnih krmača. kod njega su dolazili dvaput tjedno i prc... u glavu, dok njegovog susjeda koji je od poticaja kupovao aute, kuće i stanove nikada nisu posjetili. Na pitanje zašto ne idu k njemu odgovor je bio, on ima nekoga tko brine o njemu. Jakovina je prvog dana morao naložiti da se provjeri svaka dobivena lipa poticaja i na što je utrošena. Na kupovinu auta i stanova se može trošiti samo ono što se zaradi. Svjestan sam da je u hr uspješna samo proizvodnja gubitaka. U poljoprivredu je do sada uloženo, ja ću reći bačeno preko 50 mlrd kuna. Pola tog novca je išlo iz kredita koje je bivša vlada dizala da bi se smirili poljoprivrednici. tko bi to trebao vratiti. Možda ja? Todorić? Poljoprivrednici koji beru poticaje i siju kukuruzu na ribnjacima?
Mene najviše smeta što ja kao šumoposjednik ne mogu dobiti više nikakve poticaje ili ako dobijem to je živa bijeda. Nema strojne sadnje u šumi. Dok su se neki obogatili na lažiranju poticaja u šumarstvu ista su ukinuta. To je mizerna svota netko će reći, ali ako uberete koji milijun više ništa u životu ne morate raditi. U poljoprivredi ima malverzacija s poticajima i zemljištem i nikome nije palo na pamet ukinuti poticaje, makar bi to meni bio prvi potez. Recimo za početak ne u cijeloj državi, nego u jednom selu. Pa kad krene onda općina, pa županija, pa na kraju na državnoj razini, dok se ne bi vidjelo tko je s vragom tikve sadio.
HŠ je privatnim šumoposjednicim od OKFŠ-a uzeo cca 2.5 mlrd kuna. A privatnih šuma ima skoro trećina od ukupnih šuma u hrvatskoj. i nikome ništa.
I da sve na kraju sumiram, vi ćete u poljoprivredi dobivati poticaje svake godine, ne ulazim u iznos, ali vi ćete ga dobiti, kakav takav. Ako ćete sijati samo hektar i taj hektar sijati 30 godina dobit ćete za taj hektar 51000 kuna. ja ću za sadnju hrasta dobiti maks 5000 kuna i sadnice (i to je sada već upitno). ili da usporedim s tih 30 godina, a to bi bila crna joha, poticaj za sadnju je 500 kuna po ha. ili sveukupni poticaj oko 2000 kuna. kad ću vidjeti plod svog rada na hrastu? NIKADA. a svi se kunu u šumarsvo i poljoprivredu. ni znaju što je motika, nit što je motorna pila.
Ili kad općine proglašavaju kako im paše elementarne nepogode i onda se isplaćuje novac. Elementarne nepogode u ovom društvu su samo krađe. od poljoprivrednih proizvoda i čitavih šuma. Za to bi trebao biti poseban fond. Čitam ljudima poberu lješnjake vrijedne 30000 kuna, onome breskve. Sve se zna, ali nitko ništa. Meni posjeku šumu i kažu ovaj mi je pokazao. Koji vrag ti je pokazao uz gps, geodete, satelite. Pa marija terezija je radila katastar. prije 150 godina. i nikome ništa. Isplati mi iz fonda i onda ti ganjaj smrdljive kriminalce i drvokradice.
Ispričavam se na dugom postu, ali me je danas jedan razgovor toliko isfrustrirao da sam ovo morao napisati. Mislio sam jučer, ali sam odustao.
hvala na čitanju.
 
A

abutilon

Guest
Za ovo dolje podebljano sam potpuno istog misljenja. :icon_pray:

Pozdrav svima, jer sam nova i prvi puta se javljam. Čitam sva razmišljanja. Nije lako,nasukani smo svi. Uopće se čudim kako još ima onih koji žive u zgradama, koji nemaju ni komadić tla za peršin i kako oni funkcioniraju. Gdje je njima svjetlo na kraju tunela. Seljak će se snaći. Ako ništa drugo, budu trampali:icon_kidra: i neće biti gladni. Ali kako će naš narod dalje ozbiljno sam zabrinuta. zelenivrt.blogspot.com
 
A

abutilon

Guest
Vidim, svi su ljuti, bijesni čak. Neće političari ništa napraviti, apsolutno ništa. Budite toga svjesni!!!!!!
To je sve badava, možete sipati bijes koliko vas volja.Jedino što vrijedi jeste " VI" radni ljudi. Čuvajte sebe!!! zelenivrt.blogspot.com
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Pozdrav svima, jer sam nova i prvi puta se javljam. Čitam sva razmišljanja. Nije lako,nasukani smo svi. Uopće se čudim kako još ima onih koji žive u zgradama, koji nemaju ni komadić tla za peršin i kako oni funkcioniraju. Gdje je njima svjetlo na kraju tunela. Seljak će se snaći. Ako ništa drugo, budu trampali:icon_kidra: i neće biti gladni. Ali kako će naš narod dalje ozbiljno sam zabrinuta. zelenivrt.blogspot.com

Iskreno suosječam sa običnim,malim gradskim čovjekom,ali pročitaj što gradski ljudi pišu po raznim forumima,kad seljaci traže zakonom zajamčena prava.......onda smo mi stoka neradnička,koja maltretira njih porezne obveznike,a pojima nemaju o životu.......i sad da ja njih žalim.......a ko mene žali.....e da ...dobrodošla:eek:::eek::
 

zvončica

Član
Tu od
26 Ruj 2012
Poruka
156
Velika većina tih jadnih građana je nekada pobjegla sa sela, ostavila svoja imanja da propadaju...onda su svim silama nastojali zaboraviti svoje porijeklo...sad pljuju po seljacima jer seljak, ma koliko jadna situacija u poljoprivredi bila, nikad neće biti gladan...a oni, velika većina njih, da im daš koliko zemlje, ne bi je ni prstom takli a kamoli sadili peršin....čast izuzecima.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ovo je najbolje i istina ,citiram::
Vele da SDP cilja samo na biračka tijela u gradovima da jih seljak ne zanima, vidjet čemo kad sve pukne i građanstvo neče imati niti za sol a kamoli za kruh ko če preživjeti? Ja ču si uvjek nahraniti pajceka ili kokoš jer imam gdje i imat ču, a šta če oni imati? Več sad pola Zagreba kopa po kontejnerima, sretno jim bilo i nek si Slinič i Jak nabe poticaje u onu stvar jer me slomit neče a oni če se slomit i to brzo!
 

Matek89

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2013
Poruka
149
ima netko da mi objasni postupak kako da podnesem zahtjev za poticaj... naime imam žrebicu prešla 3 godine HH.... imam papire i stoje na mene... i izvadio sam onu zelenu karticu poljoprivrednu....
 

MEDOLINA

Član
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
130
ima netko da mi objasni postupak kako da podnesem zahtjev za poticaj... naime imam žrebicu prešla 3 godine HH.... imam papire i stoje na mene... i izvadio sam onu zelenu karticu poljoprivrednu....

Naj lakše ti je to preko udruge HH ja to imam u Čađavici,a za tvoje područje ili Koprivnička ili Ivanić Grad.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
ovo je najbolje i istina ,citiram::
Vele da SDP cilja samo na biračka tijela u gradovima da jih seljak ne zanima, vidjet čemo kad sve pukne i građanstvo neče imati niti za sol a kamoli za kruh ko če preživjeti? Ja ču si uvjek nahraniti pajceka ili kokoš jer imam gdje i imat ču, a šta če oni imati? Več sad pola Zagreba kopa po kontejnerima, sretno jim bilo i nek si Slinič i Jak nabe poticaje u onu stvar jer me slomit neče a oni če se slomit i to brzo!
...................................
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Meni se čini da Slinić baš razmišlja kako da nam vrati porez na zemlju koji je njegova partija za juge naplaćivala, što bi seljak uživao u obilju.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629

IVANCIN

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
151
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh