• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ne treba se previše veseliti,vidite da treba drugi tjedan raditi još jedan rebalans proračuna,a gdje ima novaca,kod seljaka ,pa zašto da vlast ne uzme nama ,ionako je već poznata omotnica za izravna plaćanja od države za 2014 a to je samo milijarda a u one EU novce sam jako sumnjičav,:icon_madu::icon_madu::icon_madu:
 

pucirep

Član
Tu od
13 Lis 2013
Poruka
68
Ne treba se previše veseliti,vidite da treba drugi tjedan raditi još jedan rebalans proračuna,a gdje ima novaca,kod seljaka ,pa zašto da vlast ne uzme nama ,ionako je već poznata omotnica za izravna plaćanja od države za 2014 a to je samo milijarda a u one EU novce sam jako sumnjičav,:icon_madu::icon_madu::icon_madu:
Ma ne veselim se ja ničemu već odavno...:=:) Znači da do kraja godine tešo da možemo očekivati kakvu isplatu (il' za ovu il' dug od prošle godine)?:mad::
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
.Od novaca iz EU nista,nije na vrijeme napravljeno sto je trebalo,tak da iduce godine 1. milijarda i to je to,ko se moze nac u toj prici moze,ko ne nek trazi egsistenciju negdje dalje. ....:confused:
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
.Od novaca iz EU nista,nije na vrijeme napravljeno sto je trebalo,tak da iduce godine 1. milijarda..

Mozes li navesti sto nije odradeno?Link?
Mislim da se sa novcima EU ne moze tako igrati..ili raditi nesto polovicno..bankari zele ulozeno nazad.
Jedna ili tri milijarde u proracunu koji je opterecen glupostima nema veze.To su price za zamazivanje ociju.Isto kao stednja i investicije.U veljaci ili ozujku 2014 ce biti prijavljenih 400 tis.nezaposlenih..kome ce se tada uzeti?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
I mene zanima sto to nije na vrijeme napravljeno? I kako sad odjednom od novaca nista? Tako je kod nas sa svime..
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nemože?Tko kaže da nemože? Evo bilo danas baš na tv,uzimali u EU poticaje-bespovratna sredstva-kupovali strojeve sa odpada,farbali tako da su izgledali kao novi,napravili hale montažne,i kada su pokupili paru otišli u nepoznatom smjeru. Neki su i hale čak pokupili i prodali.Sada komisije izlaze na teren i provjeravaju a policija lovi.Ako koga slučajno nađe.
A mi velimo da smo mi lopovi.Mi smo bebe lopovi.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Nemože?Tko kaže da nemože?
Mislio sam u drugom kontekstu..napisao sam i kojem...bankari zele nazad sto su dali,odnosno izmisljeni novac koji svi placamo.Interes za zdraviju hr hranu postoji medu elitom i zato sa tom lovom ne bude hr vlada igrala rulet.
Ostatak posta potpuno podrzavam...talijani su kraljevi korupcije,njemacka prisilnog plasiranja kapitala a nizozemci paradiranja mocne politike i upotrebe sile.Price o slobodnom trzistu i sudenje zrtvenom janjetu u hr je glupost.
 

tovi

Član
Tu od
25 Sij 2012
Poruka
72
Imam pitanje,poticaja po litri isporučenog mlijeka zaovu godinu bude ili nebude?I razlika za prošlu godinu?
 

BRIHOVCAN

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
98
Imam pitanje,poticaja po litri isporučenog mlijeka zaovu godinu bude ili nebude?I razlika za prošlu godinu?

Koliko ja znam trebalo bi biti isplačena prva rata u 12 mjesecu , od prilike pola od iznosa poticaja za ovu godinu , tako su mi rekli u min. polj., a za ovo drugo neznam
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
dragi moji vec dugo nisam u toku oko poticaja ali nesto sam nacula da za 2013g europa isplacuje od 1,12, da li netko ima ikakve informacije o tome a da nisu rekla kazala,i jos nesto do kuda se stiglo sa tuzbom za poticaj iz 2012 unaprijed hvala duro da li si dobro:(hi)::(hi)::(hi):
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Seljančice evo ti mene,živ sam, zdrav donekle (upravo se vratio iz bolnice)........o ovome što pitaš nemam poima a ako što čujem napisat ću,premda hebeš pravila i zakone EU kad smo mi i dalje balkanska vukojebina.......malo više ču pokušati ti napisati u porukama...pozz:icon_winkle:
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
evo kako to ide. dakle,na raspolaganju nam je tristo i nešto milijuna eura od EU,s time da nam prve godine,dakle ove 2013g,daju deset posto od toga,iduće dvadeset itd,dok ne dođemo do punog iznosa,oko 2020g. razliku do neke svote će osigurati RH. navodno će ove godine biti još milijarda manje za sve. dobro će nam biti tamo negdje za deset godina kad nam europa bude dala tih 300milijuna i još barem pola RH, tko uspije dočekati:icon_eyes: prekvalifikacija ljudi,nema druge.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Naletih na ovo :

This proposal relates to applications for Direct Payments in 2013, to be submitted by farmers in May 2013, and usually paid out in December 2013 (from the 2014 budget), but will not apply for Bulgaria, Romania and Croatia because the system of CAP Direct Payments is still being phased-in.

Zanimljivo ?



Evo još zanimljivosti :

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2013:261:0025:0026:HR:PDF


Države članice mogu od 16. listopada 2013. poljoprivrednicima isplaćivati predujmove od najviše 50 % izravnih plaćanja iz Priloga I. Uredbi (EZ) br. 73/2009 koji se odnose na zahtjeve podnesene u 2013., ne uzimajući u obzir prilagodbu iz članka 11. Uredbe (EZ) br. 73/2009, uz uvjet da je provjera uvjeta za prihvatljivost u skladu s člankom 20. Uredbe (EZ) br. 73/2009 obavljena.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
kilo pšenice = kilo mandarina
svaki plod trebaš ubrati škarama pa u kantu,iz kante u gajbu,gajbu vozi u karioli pa u prikolicu pa iz prikolice na paletu itd.
niste svjesni kolko vam je dobro!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,877
za kilo pšenice trebaš orati zemlju,prihraniti,izdrljati,posijati,prihraniti,pošpricati,kombajnirati,i onda voziti u silos;)
niste svjesni koliko Vam je dobro!
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Vas obadva ne znate kakve gluposti lupate.
@neretvanin vjerovatno nikad nisi vidio kak se uzgaja psenica i koliko je posla i troska oko nje.
@komer ti si vjerovatno mandarinu vidio samo na polici u ducanu.
Zato nam i je tak kak je jer jedni druge podcjenjujemo.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Vas obadva ne znate kakve gluposti lupate.
@neretvanin vjerovatno nikad nisi vidio kak se uzgaja psenica i koliko je posla i troska oko nje.
@komer ti si vjerovatno mandarinu vidio samo na polici u ducanu.
Zato nam i je tak kak je jer jedni druge podcjenjujemo.

Sve pohvale na ovaj komentar,jasno Vam je da smo razjedinjeni svi zato nam je i tako.
Voćarenje = 90% ručni rad,preskupa mehanizacija
Rartarenje= do 5% ručnog rada i jako skupa i različita mehanizacija
Od malih nogu sam radio i ratarstvo i stočarstvo a sada voćarstvo i nikada nigdje nije bilo čarobne formule da se obogatiš svojim radom:icon_rolleyes:
Sve skupa svi smo u istom sosu,a EU i Otkuplivači su BOG I BATINA.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh